Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Eurosong

Eurosong Hello, Europe! This is Forum.hr calling!

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.09.2016., 17:46   #21
Ima li kakvih informacija o tome kad bi se HRT mogao izjasniti o tome hoćemo li nastupati iduće godine?

Quote:
DJ_Bobo kaže: Pogledaj post

Da samo kažem zašto su Ukrajinci napokon objavili grad domaćin ( Duljili bi oni i odgađali još više, ne bojte se ). Zbog ovoga dan prije:

Znači, EBU-u su se Ukrajinci popeli na vrh glave, tako da su bili spremni pravo na organizaciju namjerno predati Rusiji, koji bi to bez sumnje odradili bez problema kao što su i organizaciju Eurosonga 2009 odradili bez problema. Kada su to ovi iz Ukrajinske vlade ( koji su se mješali u sve ovo ) Porošenko i ostali uhljebi saznali, tek onda požuriše iz petnih žila da objave grad domaćin.
To bi bilo i najpoštenije, da se domaćinstvo prepusti Rusiji. Time bi se EBU barem djelomično iskupio za besramno sabotiranje Sergeyeve pobjede od strane žirija. Činjenica je da je Rusija 2016. dobila najviše glasova publike i jedina je zemlja koja je dobila bodove od svih sudionica natjecanja. Pobjeda im je oduzeta prljavim igricama.

A Ukrajina ničime nije zaslužila pobjedu. Kao prvo,imali su pjesmu neprimjerenog sadržaja koja je trebala biti diskvalificirana. Uz to, ta pjesma nije dobila ni najviše glasova od publike, a ni od žirija, čak ni u svojem polufinalu nije bila prva.

Na Eurosongu su nužne promjene s načinom glasanja, jer ovo što se dogodilo 2016. bacilo je veliku ljagu na samo natjecanje. Ogroman broj gledatelja bio je ogorčen zbog glasova žirija i nepoštivanja volje publike, tako da se nadam da je to ipak potaknulo organizatore da razmisle o nekim promjenama u sustavu bodovanja.

Zadnje uređivanje Ema od Lahora : 10.09.2016. at 18:12.
Ema od Lahora is offline  
Old 10.09.2016., 18:22   #22
Emice, možda te tvoje želje pronalaze put do stvarnosti, znaš kako se kaže: "pazi što želiš možda ti se i ostvari", kako gledam ovo sve, plašim se da i jeste tako
ali nemoj im željeti zlo, nisu Ukrajinci krivi, već žiri kojeg treba dovesti u red. Ukrajinci su samo sudjelovali, poslali predstavnicu, ni oni se nisu nadali pobjedi, to ih je ugodno iznenadilo. Po pravim "prljavim igrama žirija" trebala je pobjediti Australija, ali Ukrajina ( Jamala ) im je pomsrila račune, i zato mi je drago što su se ovima svi njihovi planovi odbili o glavu.

Što se tiče domaćinstva, najvjerojatnije ostaje Ukrajina, ali sve ovisi o njima samima i kako se budu dalje ponašali, u protivnom ima upravo to - da Australija i Rusija zajedno organiziraju natjecanje kako su to Rusi prije planirali u slučaju pobjede - najvjerojatnije u Sankt-Peterburgu, i sa onom količinom novca koje su tada obećali u slučaju pobjede. Mada sada više nema nade za to jer su do sada taj planirani novac sigurno uložili u nešto drugo.

Ali tu je i druga opcija EBU-a: da drugoplasirana Australija odluči kome će predati pravo na organizaciju - jednoj od država big5 ( Ujedinjeno Kraljevstvo, Njemačka, Francuska, Italija i Španjolska ) ali u posljednje vrijeme uključuju i Nizozemsku - Amsterdam ili Rotterdam.

Znači, u slučaju nevolje, imaju izbora, ovi jedva čekaju i potukli bi se za organizaciju.

Prije svega, dali su još šansu Ukrajini.
__________________
Shadow of death-Yusuf Güzey
DJ_Bobo is offline  
Old 10.09.2016., 22:47   #23
zadovoljna sam sa Kijevom jer je drama napokon okončana
opet, nisam sigurna da će sve popuniti jer i dalje izbjegavaju Ukrajinu kao destinaciju
pattie_boyd is offline  
Old 14.09.2016., 19:20   #24
Bilo je očekivano da će grad domaćin biti Kijev . Bila sam u Stockholmu na Eurosongu ali za sljedeću godinu ne znam da li ću ići,možda preskočim jednom . Ali u Stockholmu je bilo super,nadam se da će u Kijevu bit super organizirano.
TheFlyer is offline  
Old 14.09.2016., 22:22   #25
Quote:
TheFlyer kaže: Pogledaj post
Bilo je očekivano da će grad domaćin biti Kijev . Bila sam u Stockholmu na Eurosongu ali za sljedeću godinu ne znam da li ću ići,možda preskočim jednom . Ali u Stockholmu je bilo super,nadam se da će u Kijevu bit super organizirano.
I meni je bilo super u Stockholmu. Prekrasan grad u kojeg ću se odseliti jednog dana kada diplomiram i odjebem odavde. A ni ja nisam sigurna hoću li ići u Kijev. Vidjet ću financijsku kontrukciju.
__________________
All the king's horses, all the king's men couldn't put me together again 'cause all of my enemies started out friends, help me hold onto you
I've been the archer, I've been the prey, who could ever leave me, darling? But who could stay?
PamSwynford is offline  
Old 14.09.2016., 23:02   #26
Quote:
PamSwynford kaže: Pogledaj post
I meni je bilo super u Stockholmu. Prekrasan grad u kojeg ću se odseliti jednog dana kada diplomiram i odjebem odavde. A ni ja nisam sigurna hoću li ići u Kijev. Vidjet ću financijsku kontrukciju.
i ja bi se odselila ili u Stockholm ili čak u Moskvu ili negdje u Rusiji studirati ali haha vidjet ćemo još . Za Kijev isto ono ne znam haha isto ono zanima me kako će bit arena ili što već,ak ništa od toga ono razmišljam ić uživo kad bude Melodifestivalen. i ne vezano baš al sviđa mi se što imaš Månsa i Heroes u potpisu
TheFlyer is offline  
Old 14.09.2016., 23:12   #27
Quote:
Ema od Lahora kaže: Pogledaj post
Ima li kakvih informacija o tome kad bi se HRT mogao izjasniti o tome hoćemo li nastupati iduće godine?



To bi bilo i najpoštenije, da se domaćinstvo prepusti Rusiji. Time bi se EBU barem djelomično iskupio za besramno sabotiranje Sergeyeve pobjede od strane žirija. Činjenica je da je Rusija 2016. dobila najviše glasova publike i jedina je zemlja koja je dobila bodove od svih sudionica natjecanja. Pobjeda im je oduzeta prljavim igricama.

A Ukrajina ničime nije zaslužila pobjedu. Kao prvo,imali su pjesmu neprimjerenog sadržaja koja je trebala biti diskvalificirana. Uz to, ta pjesma nije dobila ni najviše glasova od publike, a ni od žirija, čak ni u svojem polufinalu nije bila prva.

Na Eurosongu su nužne promjene s načinom glasanja, jer ovo što se dogodilo 2016. bacilo je veliku ljagu na samo natjecanje. Ogroman broj gledatelja bio je ogorčen zbog glasova žirija i nepoštivanja volje publike, tako da se nadam da je to ipak potaknulo organizatore da razmisle o nekim promjenama u sustavu bodovanja.
nema nikakvih informacija,nešto imam osjećaj da nećemo sudjelovati,bilo bi lijepo kad bi bio Eurosong u Rusiji ali ipak u Ukrajini će bit i tu mi ništa ne možemo tako da.....za bodovanje možda ga promjene a možda ne,vidjet ćemo
__________________
My presence fades to black ,Yeah, there's no going back
My anxiety attacks
TheFlyer is offline  
Old 14.09.2016., 23:28   #28
Bilo bi užasno glupo kad bi Hrvatska propustila Eurosong 2017. Nemamo nikakvog razloga za povlačenje. Prošli smo u finale što je za nas nakon svih ovih godina ooogroman uspjeh, sada treba nastaviti u tom stilu i slati dobre pjesme, jedino scenski nastup treba popraviti. Ne vjerujem da su financije problem, ima HRT para, te svoje priče kako nemaju para mogu objesiti mačku o rep jer zarađuju masne pare i od pretplate i od reklama. Jedini razlog za neodlazak može biti lijenost i nezainteresiranost ljudi sa HRT-a, žalosno.
Lorii98 is offline  
Old 15.09.2016., 00:30   #29
Quote:
TheFlyer kaže: Pogledaj post
i ja bi se odselila ili u Stockholm ili čak u Moskvu ili negdje u Rusiji studirati ali haha vidjet ćemo još . Za Kijev isto ono ne znam haha isto ono zanima me kako će bit arena ili što već,ak ništa od toga ono razmišljam ić uživo kad bude Melodifestivalen. i ne vezano baš al sviđa mi se što imaš Månsa i Heroes u potpisu
Hvala hvala. I to baš njegov prvi nastup s "Heroes" u četvrtom polufinalu Melfesta.
__________________
All the king's horses, all the king's men couldn't put me together again 'cause all of my enemies started out friends, help me hold onto you
I've been the archer, I've been the prey, who could ever leave me, darling? But who could stay?
PamSwynford is offline  
Old 15.09.2016., 14:00   #30
Quote:
PamSwynford kaže: Pogledaj post
Hvala hvala. I to baš njegov prvi nastup s "Heroes" u četvrtom polufinalu Melfesta.
a znam,znam ja pratim Melfest negdje od 2011 ili 2012 i za Månsa znam od 2015 od Melfesta i išla sam u Beč i upoznala ga jednom za vrijeme Eurosonga i drugi puta kad je imao koncert u Beču ,a u Stockholmu sam upoznala Sergeya ,a ono za Sergeya ipak znam duže negdje od 2008 ,pa ono njega više volim ali i Måns je i dalje mi super

a kad smo kod Eurosonga,danas su se sastali šefovi valjda iz Stockholma sa ovima iz Kijeva da predaju sve za organizaciju .
__________________
My presence fades to black ,Yeah, there's no going back
My anxiety attacks
TheFlyer is offline  
Old 15.09.2016., 14:05   #31
Quote:
TheFlyer kaže: Pogledaj post
a znam,znam ja pratim Melfest negdje od 2011 ili 2012 i za Månsa znam od 2015 od Melfesta i išla sam u Beč i upoznala ga jednom za vrijeme Eurosonga i drugi puta kad je imao koncert u Beču ,a u Stockholmu sam upoznala Sergeya ,a ono za Sergeya ipak znam duže negdje od 2008 ,pa ono njega više volim ali i Måns je i dalje mi super

a kad smo kod Eurosonga,danas su se sastali šefovi valjda iz Stockholma sa ovima iz Kijeva da predaju sve za organizaciju .
Ja od 2013., ali sam par puta izdvojila svoje vrijeme i pogledala neke starije Melfestove. Melfest 2010. mi je , šteta što je Anna tako nesretno izgubila u drugom polufinalu Eurosonga.

E sad, ne znam za ovaj sastanak, ali danas je zadnji dan preliminarnih prijava. Već sam dvaput poslala mail HRT-u da vidim što je s nama, ali ništa ne odgovaraju.
__________________
All the king's horses, all the king's men couldn't put me together again 'cause all of my enemies started out friends, help me hold onto you
I've been the archer, I've been the prey, who could ever leave me, darling? But who could stay?
PamSwynford is offline  
Old 17.09.2016., 10:59   #32
http://www.eurosong.hr/ekskluzivno-h...urosongu-2017/
Evo ljudi ekskluzive!
__________________
All the king's horses, all the king's men couldn't put me together again 'cause all of my enemies started out friends, help me hold onto you
I've been the archer, I've been the prey, who could ever leave me, darling? But who could stay?
PamSwynford is offline  
Old 17.09.2016., 11:43   #33
Horvan is online now  
Old 17.09.2016., 14:06   #34
nadam se da neće opet poslat pobijednika the voice-a... Bolje imat neku malo jeftinu preselekciju od 5 izvodaca i onda vidjeti tko će imat bolju pjesmu. Mislim da ce ove godine ovi hrv. "glazbeni profesoionalci", koji su prosle godine kritizirali ninu, napravit pjesmu...
Hrmaks is offline  
Old 17.09.2016., 14:32   #35
Quote:
CroMaxim kaže: Pogledaj post
nadam se da neće opet poslat pobijednika the voice-a... Bolje imat neku malo jeftinu preselekciju od 5 izvodaca i onda vidjeti tko će imat bolju pjesmu. Mislim da ce ove godine ovi hrv. "glazbeni profesoionalci", koji su prosle godine kritizirali ninu, napravit pjesmu...
Sačuvaj nas Bože njihovih splačina zbog kojih smo i ostajali u polufinalu, što je vodilo do odustanka.
__________________
All the king's horses, all the king's men couldn't put me together again 'cause all of my enemies started out friends, help me hold onto you
I've been the archer, I've been the prey, who could ever leave me, darling? But who could stay?
PamSwynford is offline  
Old 17.09.2016., 14:39   #36
Nije cudno sto je HRT potvrdio nastup za 2017.-u, nastavak sudjelovanja je bio i ocekivan, Stockholm je bio neki uspjeh. A i Kovačić je tijekom predstavljanja ''Lighthouse''-a izjavio da ce HRT ''dogodine pjesmu birat na drugačiji nacin''. Ono sto me cudi je vrijeme potvrde sudjelovanja. Meni to pomalo naginje na 'Doru' (bit ce vremena za slanje pjesama) ili onaj francuski nacin (javni poziv za izvodace i pjesme, interni odabir istih). Ja ne navijam za Doru (nikad nismo bili u stanju odabrat najbolju pjesmu, a i kad jesmo, tu je bio ''profesionalni ziri''), ali mi je drago da HRT o Eurosongu ove godine razmislja na vrijeme, sto ce, nadam se, rezultirati u boljoj pripremi kod odabira pjesme.
Blaise1 is offline  
Old 17.09.2016., 18:34   #37
Bravo HRT! Baš sam se ugodno iznenadila kada sam vidjela potvrdu našeg sudjelovanja ovako rano!

Imam neki osjećaj da će nas predstavljati Ruža Janjiš. Ona je u jednom intervjuu rekla: "ako me pozovu - odgovoriti ću pozitivno."
Ne bih se bunila da ide Ruža, iako nisam neki prevelik fan cura dobro pjeva i uz dobru pjesmu mogli bi dobro proći s njom. Ona je pod Universalom što je još jedan +, tako HRT neće imati 100% prste u odabiru pjesme. Tko god bio odabran mislim da bi trebali opet ići sa pjesmom stranih autora, a našima treba zabraniti pisanje pjesama za ESC, dosta je više sramoćenja i ostajanja u polufinalu zbog njihovih "vrhunskih" pjesama.

Meni je želja vidjeti Jacquesa na Eurosongu, mislim da bi on bio jako dobar izbor!
Lorii98 is offline  
Old 17.09.2016., 18:47   #38
Super što ćemo sudjelovati
Nadam se boljem plasmanu
anđeo tame is offline  
Old 17.09.2016., 19:51   #39
Ja se zbilja bojim da ćemo imati Doru ove godine. Kad se sjetim kakve su splačine prolazile natječaj ("Idi, leđa mi okreni", "Trio tulipani" i sl.), jeza me hvata. S druge strane, ne sviđa mi se ni varijanta s Ružom jer je sva nikakva i u Voiceu je više prolazila na foru tužne životne priče. Ako bi se nekako napravilo kao španjolski izbor između 2001. i 2004., kada su otvarali natječaj za pjesme koje bi otpjevali finalisti Operacije trijumf, onda ok, barem bi Alen i Vedran imali neku šansu za odlazak.
__________________
All the king's horses, all the king's men couldn't put me together again 'cause all of my enemies started out friends, help me hold onto you
I've been the archer, I've been the prey, who could ever leave me, darling? But who could stay?
PamSwynford is offline  
Old 17.09.2016., 20:55   #40
E da, zaboravila sam na Alena! Bio je moj favorit za pobjedu, on bi bio odličan izbor!
Lorii98 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:19.