Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.02.2017., 17:51   #1
Muški striptiz, slike... i općenito vaše slike u javnosti

Ovih se dana u Zadru diglo malo prašine oko jednog događaja, pa me zanima što vi mislite o tome.

Naime, u Famous baru(kafić/noćni bar) su žene, majke, kraljice, slobodne, neslobodne, liječnice, odvjetnice,profesorice, ugledne i neugledne dame prisustvovale muškom striptizu.

I sve bi to bilo super, da sljedeći dan njihove fotografije nisu osvanule na jednom portalu.
Navodno su neki ljudi imali pravo fotografiranja(i inače kad je u tom baru neki koncert, naslikava se ljude sve u šesnaest i to redovito izlazi u galeriji portala), i voila!

Trebaju li se fotografije maknuti? Jesu li ti ljudi imali pravo fotografirati i objaviti te fotografije? Je li to povreda privatnosti?

Ne tako davno je i moja fotografija osvanula na nekom portalu.
Šetaš se po gradu i puf, eto te na uvid svekolikom pučanstvu.

Kad je to postalo normalno? Kad je postalo normalno da se nekoga fotografira i to objavljuje bez pristanka?
Koliko znam, ja nisam javna osoba(one moraju podnositi takvo fotografiranje) i čak i u toj bezazlenoj situaciji nije mi bilo drago vidjeti moj lik negdje na internetu, bez da me se o tome pitalo.
A kamoli da su me slikali dok sa društvom i u dobroj zahebanciji provodim negdje mukotrpno zaslužene trenutke opuštanja.

Kako se portal branio, pogledajte ovdje: http://www.antenazadar.hr/clanak/201...blem-ma-dajte/
okruglica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 18:00   #2
Je, iritantno je i etički upitno, ali ja sam stalker pa mi se svidja što još po tom pitanju vlada anarhija. Super je kako ne smiješ nekoga snimat dok govori, jer je to nezakonito, ali ga možeš snimat dok pijano gura 10 kuna striperu pod nježnik.

In other news, užasan mi je turnoff muški striptiz. Moja šovi strana drži da je to isključivo žensko zanimanje. Muški striperi izgledaju retardirano i rade retardirane stvari, posebno kad ti ubacuju kurac pred facijalno područje. Rapey i lame u isto vrijeme. Ne, hvala.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 18:04   #3
Mislim kako se portal reklamira i pokusava skandalom probiti u javnost. Pogledala sam sad par slikica na linku, ne vidim nis posebno skandalozno. Pozirale su. Decki mi ne izgledaju zanimljivo. Izasle su malo van i zabavile se. Nes ti skandala i grijeha. Cure iz Zadra, imate moju podrsku.Nadam se da vam muzjaci nisu toliki balvani. Utjesite ih izjavom kako je njihov veci a da bi to znale morale ste osobno vidjeti manji, cisto istrazivanje.

Svoje slike i izjave ne zelim u javnosti, odbijam ankete, pitanja novinara i kamere kad te love po ulici i nemam problema, uvijek nadu nekoga tko se zeli slikati ili pricati. Posebno se grozim izjava na teveju kad se nesto desi tipa..... ne znam ljude i ne znam sto se desilo ali mislim pa razvezu...... Pustaju na tv jer moraju popuniti minutazu.
__________________
Cemo ben, tr ni sila
Maremonti is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 18:08   #4
Bezveze mi je ako ih nadređeni uvjetuju s povlačenjem galerije, ako žele nastaviti imati posao.
kad bi ovo išlo na sud, kako bi se odvrtilo?

mislila sam da je ne znam kakav šou, nije. slike ko slike.
zanimljivo, nitko ne prigovara navijačima kad se slikaju s golim navijačicama po prvenstvima.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 18:11   #5
Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post
Je, iritantno je i etički upitno, ali ja sam stalker pa mi se svidja što još po tom pitanju vlada anarhija. Super je kako ne smiješ nekoga snimat dok govori, jer je to nezakonito, ali ga možeš snimat dok pijano gura 10 kuna striperu pod nježnik.

In other news, užasan mi je turnoff muški striptiz. Moja šovi strana drži da je to isključivo žensko zanimanje. Muški striperi izgledaju retardirano i rade retardirane stvari, posebno kad ti ubacuju kurac pred facijalno područje. Rapey i lame u isto vrijeme. Ne, hvala.
prvo je nježnik a onda k***c
Mihail Suslov is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 18:12   #6
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
mislila sam da je ne znam kakav šou, nije. slike ko slike.
zanimljivo, nitko ne prigovara navijačima kad se slikaju s golim navijačicama po prvenstvima.
baš.

meni je potpuno jasno da se takav show () fotografira za portale, a baš ne znam kako bi se to izvelo bez popratnih ljudi u pozadini. kad ne želim biti viđena negdje, pomaknem se iza, ne guram se naprijed.
ostalo su fotografije žena koje svjesno poziraju, nadam se da se te nisu žalile i pisale prosvjedne note. žene koje su bile na stageu s glavama u penisima nisu uslikali anfas, što je meni skroz korektno.

veće je pitanje dvostruki moral koji se provlači kroz cijelu priču.
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 18:14   #7
Alexa, a sto ako umjesto klasicnog muskog stripa unosenja kurca u lice, recimo, ti popravi auto ili neku drugu masineriju, eventualno obucen malo izazovnije?
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 18:24   #8
Kad će više smislit nešto originalnije od vatrogasne uniforme?

Ot, cure su išle na javno mjesto i mora im biti jasno da je ono što se zbiva na javnom mjest otvoreno za javnost. Pa i ove dvije koje sudjeluju imaju mobitele u rukama, dakle mogao je snimati tko je htio. Druga stvar da je netko objavio slike s prvatnog partija.
bigblue2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 18:28   #9
own it, jebemu sve.
išla si na party i plaćeni su neki dečki da se skidaju ispred tebe.
nije ništa nelegalno ni amoralno.
šta se imaš povlačiti sad? povuci crtu di ti želiš da bude, da ne bi sad svatko prozivao za slike, a pola bi ih isto prisustvovalo.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 18:39   #10
Quote:
Mihail Suslov kaže: Pogledaj post
prvo je nježnik a onda k***c
Iskoristimo sve blagodati lijepog hrvatskog nam jezika.

Quote:
Velociraptor kaže: Pogledaj post
Alexa, a sto ako umjesto klasicnog muskog stripa unosenja kurca u lice, recimo, ti popravi auto ili neku drugu masineriju, eventualno obucen malo izazovnije?
Being handy je turn on, naravno. <3 ;ŽENA:

Ali nikako izazovno obučen. U trlišu, raščupan, od wd-40, u iskidanoj duksi, sve može.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 18:52   #11
Baš je ovome Paviću za vjerovat
Višemilijunska dugovanja

Inače, kada je riječ o Franku Paviću, vlasniku bloga Antena Zadar, valja spomenuti kako je isti višestruko optuživan od strane svojih bivših djelatnika zbog neisplaćivanja plaća i doprinosa. Isti je, također, vlasnicima ostalih zadarskih portala u više navrata slao raznorazne inspekcije. Prema pisanju portala Kalelargainfo.hr, Pavić je u višemilijunskim dugovanjima, te su mu dvije tvrtke u procesu predstečajnih nagodbi.

Najčitaniji članak na Anteni Zadar je onaj o govnima

Za napomenuti je i podatak kako je jučer na spomenutom blogu objavljena vijest pod naslovom “Netko se u Supernova centru, da prostite, posrao!” koja je ujedno, prema nekim pokazateljima, bila najčitanija vijest na tom blogu. Do zaključka ovog članka nismo uspjeli provjeriti je li nuždu u Supernovoj napravio sam Pavić kako bi podigao čitanost svog ionako loše čitanog bloga.
http://www.zdnews.hr/franko-pavic-vl...i-reketarenje/
http://www.kalelargainfo.hr/franko-p...ocitajte-kome/
Imam dojam da je jedva dočekao da se izbljuje javno.
Primitivčina.
Dammy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 19:05   #12
Jesu li im objavili imena i prezimena u tom clanku?

Bi li se isto bunili da su objavljene slike sa doceka nove godine na nekom fensi trgu?

Ideja da se treba zabranit objavljivanje icije slike tko nije dao pristanak je jako zanimljiva. Kako zamisljate ikakve reportaze nakon toga? Ili se treba zabranit samo objava slika na kojima nismo dobro ispali, ono kad smo imali bad hair day, ili se napili pa ne razmisljali o tome da ce nam sutra susjedi ili djeca gledati kako slinimo nad malo mesa?
__________________
What a way to break a day.
Wayfaring S is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 19:20   #13
a to ti je siva zona.
na primjer, ja mogu doć na javnu plažu, gdje nema ljudi, i skinut gornji dio jer sam sama na plaži. i onda će netko uletiti, uslikati me i objaviti na portalu.
nije mi to ok.

nije mi ok jer su gole grudi clickbait i nisam došla na špicu se pokazivati.
to se sjetim svako ljeto kad su novine pune slika s plaže, bez pitanja samo nalijepe gole grudi, guzice..fakju.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 19:26   #14
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
own it, jebemu sve.
išla si na party i plaćeni su neki dečki da se skidaju ispred tebe.
nije ništa nelegalno ni amoralno.
šta se imaš povlačiti sad? povuci crtu di ti želiš da bude, da ne bi sad svatko prozivao za slike, a pola bi ih isto prisustvovalo.


I više manje - nemoj raditi nešto čega se sramiš .
Iako mi se ne sviđa to naslikavanje po cesti.

Pravno znam osobu koja je uslikana na javnom mjestu, objavljena uz određeni tekst i koja je dobila tužbu. Kao uslikali reporteri na zabavi, napisali to što su napisali, bez dozvole za iti jedno od toga i to je bilo dovoljno za pobjediti na sudu po riječima tužitelja. Imam razloga vjerovati da se išlo na nagodbu .
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 19:32   #15
Meni ide na živce jedno meni drago mjesto gdje često izađem, a koje redovno fotografira i na fejzbuk profil meće te slike.
Jel problem pitati jel vas možemo slikati za fb profil?
I općenito, zašto je problem pitati, čak i za one streetstyle fashion pizdarije.
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 19:38   #16
Quote:
okruglica kaže: Pogledaj post
Kad je to postalo normalno? Kad je postalo normalno da se nekoga fotografira i to objavljuje bez pristanka?
Odjeni burku ako se bojiš fotografiranja.

Osim toga, ovo je oblik slobode govora, a ti s njom iz nekog razloga često imaš problema.
Možda bi bilo najbolje za sve da se preseliš u Saudijsku Arabiju?
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 21:52   #17
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Odjeni burku ako se bojiš fotografiranja.
Jebeš burku, bolje ovo...

smoothjazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 09:26   #18
Ja još nisam čuo lijepe žene da se bune što ih fotografiraju po javnosti. Dapače, obično još izbace guzicu.
Gazda is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 11:16   #19
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
a to ti je siva zona.
na primjer, ja mogu doć na javnu plažu, gdje nema ljudi, i skinut gornji dio jer sam sama na plaži. i onda će netko uletiti, uslikati me i objaviti na portalu.
nije mi to ok.

nije mi ok jer su gole grudi clickbait i nisam došla na špicu se pokazivati.
to se sjetim svako ljeto kad su novine pune slika s plaže, bez pitanja samo nalijepe gole grudi, guzice..fakju.
ma joj aj ne kaki

čak ako tebi to i smeta većini ne smeta, i muškarci i žene većinom vole to nabrijavanje ljetno gdje se nikad ne govori na glas ali podsvjesno svi znaju da se tu radi o namjernom seksualnom "provociranju". i to je sasvim OK i prirodno! Ako ti nisi takva svaka čast, ali većina ljudi to sve ipak voli. Kad kažem ljudi mislim naravno i na ŽENE,. da nebi zabune bilo
Mihail Suslov is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 20:14   #20
Quote:
okruglica kaže: Pogledaj post
I sve bi to bilo super, da sljedeći dan njihove fotografije nisu osvanule na jednom portalu.
Navodno su neki ljudi imali pravo fotografiranja(i inače kad je u tom baru neki koncert, naslikava se ljude sve u šesnaest i to redovito izlazi u galeriji portala), i voila!

Trebaju li se fotografije maknuti? Jesu li ti ljudi imali pravo fotografirati i objaviti te fotografije? Je li to povreda privatnosti?
To sve dosta ovisi, organizatori događanja se nastoje zaštititi pa onda klubovi imaju istaknuto na stranicama da zadržavaju pravo snimanja događaja i objavljivanja snimki ili na ulaznicama imaš istaknuto da posjetitelji ulaskom u prostor pristaju na to da budu snimani i da za objavu ne treba nikakvo posebno dopuštenje.

Nije mi jasno u čemu je točno problem, cure u pozadini se tak i tak ne može prepoznati sa sigurnošću a ove koje su pozirale su -pozirale, znaš da će te negdje vjerojatno objaviti, još te fotograf pita dal se hoćete slikati.
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:37.