Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.08.2008., 11:21   #1
Strancima treba ukinuti dvojno državljanstvo

Ja neznam ni za jedan primjer osim Hrvatske da se svim građanima jedne nacionalnosti ili rasne pripadnosti itd, koji u drugim državama imaju državljanstvo daje i domaće državljanstvo.

Osim toga dvojno državljanstvo je negativno i to zna svaki pravnik. U svim državama postoje zakoni kojima se dvojno državljanstvo isključuje. To ukidanje dvojnog državljanstva je u interesu samog dvojnog državljana.

A ako ćemo pravo, možemo reći da smo neravnopravni građani jer mi koji živimo i radimo ovdje, nemožemo ići glasati u Ameriku ili Australiju itd, dok naši stranci mogu glasati kod nas.

Kad malo razmislimo vidjet ćemo da osim iste nacionalnosti i porijekla ti stranci nemaju ništa zajedničko sa nama. Kako oni sad iz inozemstva mogu određivati tko će meni biti predsjednik ili predstavnik u saboru.
ravednik is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 11:45   #2
Ma vidi ga, na koje sve naćine se vi želite riješiti dijaspore, da ne povjeruješ.
NINJA 07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 11:46   #3
Quote:
ravednik kaže: Pogledaj post
Kako oni sad iz inozemstva mogu određivati tko će meni biti predsjednik ili predstavnik u saboru.
....upravo se vidi kakvog si si precednika izabrao..to sigurno nisu oni koji imaju dvojno drzavljanstvo.

sto se tice dvojnog drzavljanstva, kako bi ti sredio da se na primjer jedna hrvatica udaje za srbina , udajom stjece pravo na srpsko drzavljanstva, i ti bi toj osobi uduzeo hrvatsko drzavljanstvo.

ajd protegni malo vijuge u glavi.
einfach is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 11:46   #4
Skupi dvotrećinsku većinu u saboru i promjeni ustav RH.
Albatros is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 11:49   #5
Neznas? Slovenija, Austrija, Italija, Francuska, Portugal, ..
__________________
Oprosti mi tata.. za sve grube riči..

Ignore lista: McAucliffe
Kruška is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 12:40   #6
Quote:
ravednik kaže: Pogledaj post
Ja neznam ni za jedan primjer osim Hrvatske da se svim građanima jedne nacionalnosti ili rasne pripadnosti itd, koji u drugim državama imaju državljanstvo daje i domaće državljanstvo.

Osim toga dvojno državljanstvo je negativno i to zna svaki pravnik. U svim državama postoje zakoni kojima se dvojno državljanstvo isključuje. To ukidanje dvojnog državljanstva je u interesu samog dvojnog državljana.

A ako ćemo pravo, možemo reći da smo neravnopravni građani jer mi koji živimo i radimo ovdje, nemožemo ići glasati u Ameriku ili Australiju itd, dok naši stranci mogu glasati kod nas.

Kad malo razmislimo vidjet ćemo da osim iste nacionalnosti i porijekla ti stranci nemaju ništa zajedničko sa nama. Kako oni sad iz inozemstva mogu određivati tko će meni biti predsjednik ili predstavnik u saboru.

Ako uz hrvatsko imas i americko ili australijsko drzavljanstvo tko ti brani da svratis tamo na glasanje !
Nego, kazi smeta li te dvostruko pravo glasa (bez obzira na drzavljanstvo)koje imaju nase nacionalne manjine ?
__________________
To je nama nasa DR borba dala da nam demokraciju zlopotrebljava gomila beskorisnih budala !
Anihilator is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 12:51   #7
Quote:
ravednik kaže: Pogledaj post
Ja neznam ni za jedan primjer osim Hrvatske da se svim građanima jedne nacionalnosti ili rasne pripadnosti itd, koji u drugim državama imaju državljanstvo daje i domaće državljanstvo.

Osim toga dvojno državljanstvo je negativno i to zna svaki pravnik. U svim državama postoje zakoni kojima se dvojno državljanstvo isključuje. To ukidanje dvojnog državljanstva je u interesu samog dvojnog državljana.

A ako ćemo pravo, možemo reći da smo neravnopravni građani jer mi koji živimo i radimo ovdje, nemožemo ići glasati u Ameriku ili Australiju itd, dok naši stranci mogu glasati kod nas.

Kad malo razmislimo vidjet ćemo da osim iste nacionalnosti i porijekla ti stranci nemaju ništa zajedničko sa nama. Kako oni sad iz inozemstva mogu određivati tko će meni biti predsjednik ili predstavnik u saboru.
svi imaju sa pravom dvojno
techno mania is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 12:51   #8
Kao što sam već napisao u jednoj temi na Dijaspori.

Zanimljivo u svemu je što odredjene osobe (pa i ovdje na forumu, pa i u javnom životu), uvijek kad je ta tema potežu priče "šta će meni jedan tamo iz Kanade, Australije, .. glasat ovdje". Uvijek ta kritika leti direktno na dijasporu Hrvata.
A te iste osobe gotovo nikad, odnosno jako jako rijetko u svojim izjavama govore kako bi trebalo zabraniti srbima ("gradjanima" Hrvatske) iz srbije glasovati na izborima.


i dodao

Ako ja posjedujem nekretnine u Hrvatskoj (kuća recimo), iako živim u dijaspori svakako imam pravo glasati i izabrati tko mi odredjuje kakva će se cesta gradit oko moje kuće, u općini itd. Zar nije to logično? Logično je.
Naravno, ako posjedujem hrvatske dokumente (državljanstvo) s kojim i imam pravo glasati.
__________________
Oprosti mi tata.. za sve grube riči..

Ignore lista: McAucliffe
Kruška is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 12:54   #9
Quote:
Kruška kaže: Pogledaj post
Neznas? Slovenija, Austrija, Italija, Francuska, Portugal, ..
A neke države koji "daju" samo jedno državljanstvo u nekim slučajevima dopuštaju dvostruko državljanstvo...

Tako da su i ta pravila ponekad rastezljiva...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 13:07   #10
još jedan bijedan pokušaj odstranivanja dijaspore, ehhh....kako bi bilo da se malo angažirate u vezi tih ljudi pa da i njih pridobijete kao svoje glasače,.
ništa neobično od strane koja je navikla na jedno partijsko vođenje zemlje.

dvojno državljanstvo je sve prisutnije u svim zemljama, najviše radi obostrane irporuke penzija itd...
Apple cut is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 13:09   #11
Quote:
Apple cut kaže: Pogledaj post
još jedan bijedan pokušaj odstranivanja dijaspore, ehhh....kako bi bilo da se malo angažirate u vezi tih ljudi pa da i njih pridobijete kao svoje glasače,.
ništa neobično od strane koja je navikla na jedno partijsko vođenje zemlje.

dvojno državljanstvo je sve prisutnije u svim zemljama, najviše radi obostrane irporuke penzija itd...
Ali dijaspora ne živi život građanina koji je trajno nastanjen ovdje...a opet glasuje...

A najviše primjera oko mrtvaca koji glasuju je upravo u dijspori...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 13:39   #12
Stranci ???

Ne kuzim kako drzavljanin RH moze biti stranac?. Nisu li kolokvijalno receno stranci drzavljani drugi drzava ili tocnije oni koji nemaju RH drzavljanstvo?

Tek da se zna.

Svaki RH drzavljanin ima pravo glasa pod uvjetom da ima navrsenih 18 godina.

Ako se ne varam nema drugih ogranicenja (pa cak i ako si kriminalac, ratni zlocinac ili nesto trece).

To je osnova svega. Ne moze netko odredivati koji (punoljetni) drzavljanin RH ima pravo glasa, a koji nema. (mislim moze, ali to onda nije demokracija)
Tako da price o porezu, znanju o dogadajima u zemlji, prebivalistu, te duzini boravka u zemlji ili izvan nje nemaju veze s icim.



E sad, tko sve i zasto ima RH drzavljanstvo je neko drugo pitanje u koje ne bi ulazio, bar ne na ovom topicu.
Grugru is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 13:46   #13
Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post
Ali dijaspora ne živi život građanina koji je trajno nastanjen ovdje...a opet glasuje...

A najviše primjera oko mrtvaca koji glasuju je upravo u dijspori...
koliko su jadni oni koji svoje političke frustracije žele rejašvati tak oda ukidaju pravo glasa svojim neistomišljenicima.
SAD imaju 30 milijuna državljana izvan SAD. mnogi od tih nisu nikad ni živjeli u sAD. posebice osamdesetih, mnogo se amerikanaca japanskog, irskog, židovskog porijekla iselilo u matične zemlje. mnogi imaju djecu u tim zemljama, i sva imaju američko državljanstvo makar nisu nikad tamo živjeli. također, mnogo je amerikanaca iselilo u australiju, novi zeland i isti je slučaj. samnom je išla u školu djevojka iz obitelji povratnika iz SAD. otac joj je bio 25 godina u USA i stekao državljanstvo, samim time i ona. brat joj se rodio u hrvatskoj i svejedno postao američki državljanin, njena djeca će također biti američki državljani.
samo "hrvatski" "ljevičari" se zalažu za ukidanje prava glasa državljanima izvan hrvatske. isti zakon o državljanstvu imaju slovenija, austrija, italija, portugal, bugarska, poljska, srbija...
najsmiješnija je tvrdnja da se tu dešava najviše manipulacija, glasanja mrtvaca itd. zapravo se radi o tome da "hrvatske" "neovisne" udruge samo na određenim mjestima provode nadzor glasanja, naravno tamo gdje uvijek pobjeđuju desne stranke. dovoljno je vidjeti gongove rezultate izbora- HDZ uvijek osvaja dvotrećinsku većinu! oni uvijek svoje promatraće rasporede na biraćka mjesta gdje pobjeđuje desna opcija.
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 14:01   #14
Bravo ravednik!

Ja već jako dugo čekamj da antifašisti, napredna ljevica, avangarda naroda i narodnosti, manjine i ostali započnu akciju kako bi se strancima oduzelo pravo da glasaju na Hrvatskim izborima.

Stranci u Hrvatskoj su oni koji žive u genocidnoj tvorevini i srbiji, to su abolirani četnici koji dolaze u Hrvatsku sa autobusima kako bi napucali što više srpskih predstavnika u Sabor u SDP ili u državnu javnu Upravu.

Ovo je tako nelegalno i sramotno, da je stvarno vrijeme da se tim ljudima oduzme svako pravo glasanja i da im se oduzmu Hrvatski dokumenti. Oni NISU Hrvati, ni po čemu, većina se borila protiv Hrvatske države, živjeli su u jugoslaviji, a ne u Hrvatskoj i otišli baš zato što nisu željeli živjeti u Hrvatskoj, a danas žive u drugoj državi-srbiji!
live.and.kicking is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 14:02   #15
Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post
Ali dijaspora ne živi život građanina koji je trajno nastanjen ovdje...a opet glasuje...

A najviše primjera oko mrtvaca koji glasuju je upravo u dijspori...
niti građanini koji ovdje žive nisu živili život dijaspore,...pazi,jedni od največih rodoljuba svoje zemlje su ljudi izvan nje, to nije nimalo eksluzivno za hrvate, to se događa sa svim nacionalnostima. baš ta težnja za rodnim krajem dovodi to toga da ti ljudi posvečuju osobitu pažnju prema unutrajnoj i vanjskoj politice svoje matične zemlje. u mnogim slučajevima kao što je kod nas di ljudi nisu bili u mogučnosti za povratak u domovinu kroz niz godina dovodi to stvarne želje za povratkom i investiranjem. taj razlog sam od sebe dovodi do pojačane pozornosti o dešavanju na političkoj sceni. iako mnogi ljudi misle da su glasovi isključivo rodoljubnog karaktere, oni su u stvari racionanlno prorađeni. nemoj zaboraviti da su ti ljudi življeli u demokratskom društvu niz godina i prema tome sudjelovali u bezbroj različitih izbora i glasanja,
ako nema pred izborne reklame od strane opzicije da naglasi svoja stajališta, onda se i nemože očekivati drukčiji rezultat od kojeg se do sada dolazilo

za ovu drugu stvar što si napomenio,nisam baš siguran, vijerujem da imaš neki dokaz ili slučaj di se to dogodilo.
mislim da je manipulacija glasova pod strogom kontrolom, ako nije, to je onda ogroman propust opozicije koja ima dužnost nadgledati dužosnike tijela državnog izbornog povjerenstva
Apple cut is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 14:12   #16
Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post
A neke države koji "daju" samo jedno državljanstvo u nekim slučajevima dopuštaju dvostruko državljanstvo...

Tako da su i ta pravila ponekad rastezljiva...
E, i?
Još uvijek možeš imat dva.
__________________
Oprosti mi tata.. za sve grube riči..

Ignore lista: McAucliffe
Kruška is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 14:19   #17
Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post
Ali dijaspora ne živi život građanina koji je trajno nastanjen ovdje...a opet glasuje...
Željko Korpar, novinar Hrvatske Radio Televizije. Tjekom skoro čitave godine radi u Belgiji, vjerojatno nastanjen u nekom hotelu ili unajmljen stan.

Smije li on glasati na izborima, s obtirom da ne živi život građanina koji je trajno nastanjen u Hrvatskoj.. ?
__________________
Oprosti mi tata.. za sve grube riči..

Ignore lista: McAucliffe
Kruška is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 20:44   #18
Nisu nam krivi dvojni, nego dvolicni

Quote:
ravednik kaže: Pogledaj post
Ja neznam ni za jedan primjer osim Hrvatske da se svim građanima jedne nacionalnosti ili rasne pripadnosti itd, koji u drugim državama imaju državljanstvo daje i domaće državljanstvo.

Osim toga dvojno državljanstvo je negativno i to zna svaki pravnik. U svim državama postoje zakoni kojima se dvojno državljanstvo isključuje. To ukidanje dvojnog državljanstva je u interesu samog dvojnog državljana.

A ako ćemo pravo, možemo reći da smo neravnopravni građani jer mi koji živimo i radimo ovdje, nemožemo ići glasati u Ameriku ili Australiju itd, dok naši stranci mogu glasati kod nas.

Kad malo razmislimo vidjet ćemo da osim iste nacionalnosti i porijekla ti stranci nemaju ništa zajedničko sa nama. Kako oni sad iz inozemstva mogu određivati tko će meni biti predsjednik ili predstavnik u saboru.
Upravo tako! Treba Hrvatima oduzeti hrvatsko drzavljanstvo, iskljuciti svaki kontakt sa Hrvatskom i da vidis kako ce je voljeti. Zabranili smo nastup Branitelja koji pjevaju domoljubne pjesme, pa vidi rezultate - narod obozava takve.
Na "Hrvatskoj televiziji" se predskolcima pokazuje britanska sperma - dok postanu punoljetni shvatit ce tko je.. Hrvate. Naravno, do tad "hrvatska televizija" ce biti jos manje hrvatska.

Hrvati od papira sa milijun putovnica nece pronaci Hrvatsku ni na karti, a oni koji su toliko opljackani da ne mogu otici ni iz svog mjesta, naci ce Hrvatsku u svom srcu iz prvog pokusaja.
A sto se tice glasanja, ispalo je tako kao da smo se izjasnjavali: "IA"!

Pozdrav
Nikola Duspara
Nikola Duspara is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 21:21   #19
Quote:
Nikola Duspara kaže: Pogledaj post
Upravo tako! Treba Hrvatima oduzeti hrvatsko drzavljanstvo, iskljuciti svaki kontakt sa Hrvatskom i da vidis kako ce je voljeti. Zabranili smo nastup Branitelja koji pjevaju domoljubne pjesme, pa vidi rezultate - narod obozava takve.
Na "Hrvatskoj televiziji" se predskolcima pokazuje britanska sperma - dok postanu punoljetni shvatit ce tko je.. Hrvate. Naravno, do tad "hrvatska televizija" ce biti jos manje hrvatska.

Hrvati od papira sa milijun putovnica nece pronaci Hrvatsku ni na karti, a oni koji su toliko opljackani da ne mogu otici ni iz svog mjesta, naci ce Hrvatsku u svom srcu iz prvog pokusaja.
A sto se tice glasanja, ispalo je tako kao da smo se izjasnjavali: "IA"!

Pozdrav
Nikola Duspara
Takvima kao ti uvijek su drugi krivi za probleme, pa pogledaj se u zrcalo... prestani jadikovati, obriši suzicu iz oka i napravi nešto od svog života ( i manje prduckaj po forumu).

Nazad na topic: Treba ukinuti dvojno državljanstvo?
Kakva gomila budalaština. Sine, knjigu u ruke i nazad u školu.
Cro@tia is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 21:32   #20
Quote:
ravednik kaže: Pogledaj post
Ja neznam ni za jedan primjer osim Hrvatske da se svim građanima jedne nacionalnosti ili rasne pripadnosti itd, koji u drugim državama imaju državljanstvo daje i domaće državljanstvo.

Osim toga dvojno državljanstvo je negativno i to zna svaki pravnik. U svim državama postoje zakoni kojima se dvojno državljanstvo isključuje. To ukidanje dvojnog državljanstva je u interesu samog dvojnog državljana.

A ako ćemo pravo, možemo reći da smo neravnopravni građani jer mi koji živimo i radimo ovdje, nemožemo ići glasati u Ameriku ili Australiju itd, dok naši stranci mogu glasati kod nas.

Kad malo razmislimo vidjet ćemo da osim iste nacionalnosti i porijekla ti stranci nemaju ništa zajedničko sa nama. Kako oni sad iz inozemstva mogu određivati tko će meni biti predsjednik ili predstavnik u saboru.
A sto ti ne odes u ameriku i australiju dobijes njihovo drzavljanstvo i onda se vratis doma..
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:35.