Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.05.2011., 01:10   #1
Torta od pelena

Prvi put namjeravam napraviti tortu od pelena...zanima me koliko pelena da kupim?! Radila bih na 3 kada, ili na 2 - pa da mi 3 kat bude medvjedic veliki. Namjenjena je za deckica od 7 dana. Neznam kako poceti - koliko mi pelena treba, sto da stavim kao podlogu, sto ce mi drzati prvi kat sa drugim i kako da mi drugi kat bude manji od prvog??

Puno hvala unaprijed!
__________________
...dalmatinka, dalmatinka...tri ljubavi svoje ima: prva mi je Gospe moja, druga mi je Ljubav tvoja a treca je Bila boja!!!!
dalmatinka101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2011., 01:15   #2
http://tipdeck.com/hr/diaper-cakes-i...with-pictures/

evo šta kaže čika gugl
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2011., 01:19   #3
najbolje kupi.u nekom dućanu za djecu
__________________
Wanting something is not enough. You must hunger for it. Your motivation must be absolutely compelling in order to overcome the obstacles that will invariably come your way..
lucylu is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2011., 10:38   #4
ja sam radila jednu prošle godine.
evo kako je ispala:


trebao mi je jedan paket pelena (cca 50-60kom). katove sam povezala tako što sam u
sredinu stavila onaj kartonski tuljac oko kojeg je namotan kuhunjski papir. na slikama je položena na protvan koji mi je služio kao kalup za najdoljnji kat, ali kasnije sam ju prebacila na kartonski podložak koji sam omotala ukrasnim papirom. za druga dva kata su mi kalupi bili lonci različite veličine. na kraju sam sve to umotala u prozirni celofan i zavezala mašnu na vrhu. bila je baš slatka

ako imaš vremena za igranje, samo daj...
puno te jeftinije izađe nego da kupuješ, a i lijepo je kada se čovjek malo i sam potrudi
i stavi slike kada ju završiš...
__________________
01.09.10. - my precious!!!

Zadnje uređivanje Illy : 16.05.2011. at 10:46.
Illy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2011., 11:08   #5
Tema je prilično jasno postavljena. Higijena/nehigijena nema veze sa onim što je autorica teme htjela.
Ako je nekome nehigijensko neće je raditi, ako dobije tako nešto nek baci u smeće...svaki daljnji off kartoniram
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2011., 13:05   #6
pa ako je ovo forum.onda svatko može jasno izrazit tj .napisati svoje mišljenje o datoj temi...
__________________
zauvjek s moje ljeve strane...tri mušketira !!!
franči is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 16.05.2011., 13:08   #7
Illy, prelijepa ti je "torta".
Moj savjet je da kupiš pelene broj 3 ili 4, jer svi na poklon donose 1 ili 2 i na kraju ostane visak (barem je tako kod mene bilo).
Inace i ja planiram napraviti jednu, treba mi do vikenda.
__________________
tigar 09.08.2010. i zmaj 11.07.2012....
nangaparbat is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2011., 13:12   #8
jedno pitanje?
čemu služi ta torta?
osim za bacanje novca na pelene,kaj nije bolje uzeti pravu?

P.S.aham,za darivanje novorođenaca..
em dobije odmah pelene,em igračkice i sav ostali ´ukras´,jel?
__________________
If God had wanted me otherwise, He would have created me otherwise. ~ Johann von Goethe
Mr.Cipelić is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2011., 16:20   #9
ja ću idući tjedan pravit prvi puta takvu tortu i koliko sam gledala na netu nije ništa komplicirano.
planirala sam kupit paket pelena od 72 komada i napravit tortu na 3 kata.
ukrasit ću ju samo sa vrpcama i na gornji kat nekog medeka ili plišanu zvečkicu i tako nešto.
za sredinu ću koristit dječju kupku, ili čak možda http://www.hipp.hr/trudnoca/overview/11
i oko toga slagati pelene.
nadam se da će ispasti o.k., pa ću i slikicu staviti da vidite.
__________________
Nemam ja onih osamnaest godina ,ni mač u grudima da bih opet sve iz početka, nemam ja milion sudbina ,pa zar nije dovoljna i ova jedna, tako bijedna.?
Elich San is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2011., 21:39   #10
Ja nedavno radila! Nadobudno kupila 2 paketa pelena babylove, a potrošila jedva jedan za solidnu tortu od 3 kata. Vezala sam svaku rolanu pelenu vrpcom i svaki kat dodatno ukrasila širokom vrpcom, koja je sakrila kak su pojedinačne pelene svezane. Ubacila i dekicu kao podložak, na vrh ubacila nekog plišanca, na svaki kat za ovu ukrasnu široku vrpcu ubacila dudu varalicu, škarice i češljić i sve umotala u celofan, da drži za svaki slučaj!
I zahtjeva malo preko sat vremena posla! Mama i beba su bile oduševljene!
__________________
Mazilica

Blizići
mucina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2011., 21:48   #11
koliko sam vidjela na par videa ,torta se radi od najmanje 56 pelena, ali ja ću od 72.
i mislim da je jednostavnije svaku savijenu pelenu učvrstiti običnom gumicom za domaćinstvo, svaki kat torte velikom gumicom i onda na kraju samo ukrasna vrpca okolo da se ne vidi ta vanjska gumica. tako sam barem vidjela u nekoliko primjera.
i ja planiram dolje stavit ili dekicu ili neki okrugli ukrasni jastučić za bebu, a okolo možda isto povješam dudice, lančić za dudu, žličice, zvečkice i slično.
__________________
Nemam ja onih osamnaest godina ,ni mač u grudima da bih opet sve iz početka, nemam ja milion sudbina ,pa zar nije dovoljna i ova jedna, tako bijedna.?
Elich San is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2011., 21:58   #12
ja sam isto učvršćivala srolane pelene gumicama, a katove međusobno onim dugim drvenim čačkalicama za ražnjiće (ne vide se, a tanki su i čvrsti), oko svakog kata vrpca i na vrh neka igračkica. kalup su mi bili lonci za kuhanje.

što se tiče higijene, mislim da nema problema, jer barem ja nisam otvarala niti jednu pelenu.. samo sam ih rolala i učvršćivala.
i da, bolje je uzeti veće pelene, tipa br. 3 ili 4, deblje i više, a i mama ne mora baš odmah početi trošiti tortu
nek ju gleda malo kad smo se mi već pomučile napraviti ju
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2011., 00:29   #13
A kako bas povezati katove izmedu? Prvi i drugi kat, drugi i treci?? Sa cime? Jasno mi je kako cijeli prvi kat ucvrsitit ali kako povezati ta prva 2, i 3...a da se to ne mice? Da kada nosim na poklon ne ostanem bez pola torte Slikcu cu staviti naravno
__________________
...dalmatinka, dalmatinka...tri ljubavi svoje ima: prva mi je Gospe moja, druga mi je Ljubav tvoja a treca je Bila boja!!!!
dalmatinka101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2011., 01:35   #14
Staviš u sredinu npr. onaj karton od role kuhinjskog papira, neku veću kupku, vlažne maramice, uglavnom nešto što će biti višlje od jednog kata.
zeko_79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2011., 08:40   #15
:klap: super ideju ste mi dale
baš su mi slatke te torte,a pelene svi trebaju
2xmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2011., 09:47   #16
gubica tutorial na youtubeu i super tortica..
http://www.youtube.com/watch?v=GhweltnF7j0
KuiperBelt is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2011., 09:59   #17
Ja sam u sredinu stavila Hipp sok za dojlije (jer sam znala da ga primateljica poklona obožava), a za podlogu sam uzela plastični ukrasni tanjur iz Konzuma (14 kuna - baš je bilo predbožićno vrijeme pa je bilo tih stvari po jeftinoći) na koji sam stavila onaj ukrasni čipkasti papir koji se koristi za prave torte.

E sad, uz ono što su već cure opisale (svaka pelana rolana i učvršćena gumicom, i tako tri kata), ja sam još za svaki kat napravila "glazuru" od papira - znači, obukla sam svaki kat u onaj tanki bijeli papir koji u dućanu koriste za zamatanje kave i čokolade i zatim još stavila rozu trakicu oko svakog kata. Na vrhu torte mi je bila igračka - bijela ovca kojoj sam obukla roza papuče (isto namijenjene bebi).

A u samu tortu, skriveno pod papirom, sam ubacila partiklić, dekicu i tri bodića (isto rolane poput pelena). Budući da sam znala da malena ne koristi flašice ni dude varalice, to nisam stavljala.

Na žalost, nisam slikala, ali izgledalo je nekako ovako (samo s ovcom na vrhu )
http://www.coolest-birthday-cakes.co...aper-cake.html
Dandelion_seed is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2011., 12:10   #18
odlično dale ste mi super ideju
Minda is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2011., 13:03   #19
Quote:
dalmatinka101 kaže: Pogledaj post
A kako bas povezati katove izmedu? Prvi i drugi kat, drugi i treci?? Sa cime? Jasno mi je kako cijeli prvi kat ucvrsitit ali kako povezati ta prva 2, i 3...a da se to ne mice? Da kada nosim na poklon ne ostanem bez pola torte Slikcu cu staviti naravno
katove međusobno sam učvrstila tako da sam duge drvene štapiće (za ražnjiće) uvukla u srolane pelene - štapić ide u pelenu iz prvog i drugog kata, i tako na 3 mjesta da se ne može rotirati kat
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2011., 16:11   #20
pa ako staviš recimo kupku za bebu ili čaj kako sam ja planirala on će ti stršit iz donjeg kata torte i odmah na to slažeš drugi kat torte, tako će ispast spojeno, a između 2. i 3. opet staviš neku sitnicu ,ili bočicu, ili ako baš hočeš karton od papirnatog ubrusa.
__________________
Nemam ja onih osamnaest godina ,ni mač u grudima da bih opet sve iz početka, nemam ja milion sudbina ,pa zar nije dovoljna i ova jedna, tako bijedna.?
Elich San is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:47.