Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.07.2008., 11:11   #2481
A moja preporuka- slastičarna Ema (Malešnica), prefini kolači , svi gosti su ih hvalili
maan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2008., 19:03   #2482
Quote:
Adonia kaže: Pogledaj post
Ticino masa je nekima fina (Boze sacuvaj), ali da se moze opcenito reci da je bolja od marcipana nikako.

Marcipan nije ni sluga ticinu kada su u pitanju odredena ukrasavanja torti, pa tko voli nek' izvoli.

Svejedno,ne vidim zasto torta ne bi mogla biti i ukusna i lijepa i zasto ljudi toliko inzistiraju na prokletom ticinu kada se i od slaga i marcipana moze napraviti prekrasna torta. I svi ce ju sa gustom pojest.

Osim toga, kao završni sloj se moze koristiti i šaum (moja mala tajna) koji je onda čvrst, slatkast i ima predivnu sjajnu koricu.

Ali to je samo za slasticare sa najdebljim zivcima.
Koja je od vas koje ste postavljale slike svojih torti ovdje koristila marcipan za "glazuru"? Mi smo se dogovorili sa slasticarnom da torta bude prekrivena fondant smjesom, i danas evo ciko zove da kaze kako su u julu ipak prevelike vrucine i da oni ipak ne mogu raditi fondant i da ako zelimo mozemo marcipan. Nisam nikad jela tortu koja je bila prekrivena marcipanom,marcipana se sjecam kao jako tvrde mase od koje se prave ukrasi za torte. Da to nece biti tvrdo onda ako je cijela torta presvucena time? Koliko po izgledu marcipan lici na fondant. Uopste nemam predstavu kak ce to izgledati a nemam priliku da odem sad da to vidim i probam. Bem ti bosanska posla, uvijek nesto ili nemaju ili ne mogu ili nece grrrrrrrrr
Hvala cure
vareskica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2008., 20:48   #2483
Quote:
vareskica kaže: Pogledaj post
Koja je od vas koje ste postavljale slike svojih torti ovdje koristila marcipan za "glazuru"?
ja sam nedavno na vjenčanju jela tortu koja je bila prekrivena marcipanom...al onim mekanim finim...meni je to super! i jako je mekano...ovo na kaj ti misliš to je tvrdi marcipan i s time se torte ne rade...imaš taj mekši koji je super...slatki je ..nekom preslatki a nekom normalni... meni osobno to je jako fino!
arlenna is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2008., 21:20   #2484
Quote:
arlenna kaže: Pogledaj post
ja sam nedavno na vjenčanju jela tortu koja je bila prekrivena marcipanom...al onim mekanim finim...meni je to super! i jako je mekano...ovo na kaj ti misliš to je tvrdi marcipan i s time se torte ne rade...imaš taj mekši koji je super...slatki je ..nekom preslatki a nekom normalni... meni osobno to je jako fino!
da tako je mi smo imali tortu s tim mekanim marcipanom i nije ti presladak! ja osobno mrzim marcipan i nisam tila da torta bude s marcipanom ali kad sam je vidila na slici i kad je teta u slastičarni objasnila da nije to onaj marcipan kakvim ga ja zamišljam odluka je pala! uostalom ko nevoli taj parcipan lipo nek ga makne i ispod pojede torticu!!!!

evo ovo je bila naša torta! njamiiiiiiii! 5 različitih okusa ispod marcipana!

__________________
26.04.2008. ... i prođe ovaj dan, dan kao san....
http://public.fotki.com/zbunjena05/
zbunjena05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2008., 21:31   #2485
Hvala vam cure, bas ste srce! Sad mi je lakse Lijepo izgleda i marcipan, jos ako je i tako ukusan... sad lakse disem ipak Hvala, hvala
vareskica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2008., 23:26   #2486
Quote:
vareskica kaže: Pogledaj post
Hvala vam cure, bas ste srce! Sad mi je lakse Lijepo izgleda i marcipan, jos ako je i tako ukusan... sad lakse disem ipak Hvala, hvala
evo ovakvu tortu (ova desno dolje prva s jagodama...) je imala moja sestrična na vjenčanju prije 2 tjedna- sva je bila prekrivena tim marcipanom..i meni je to bilo jako jako ukusno..i nije onak slatko bilo...

http://sarlota.favory.hr/torte_svadbene.cfm
arlenna is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2008., 08:47   #2487
Cure, pomoc please! Panika mi je sa tortom. Svatovi su 26.07.08 a ja jos nisam odlucila kakvu cu tortu imati. Htjela bi neku laganu, mozda mousse. Ali torte sa marcipanom ili ticino masom su mi prelijepe ali neznam koji bih ukus onda izabrala. Dali imate neki prijedlog?
Mrs M is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2008., 09:23   #2488
naša je bila orah - čokolada i sva zašlagirana.
odustala sam od ticina jer mi je s ticinom ista torta skuplja za 2000 kn
a i ticino mi je odvratna okusa!
ugl, bila je super, lagana - pravo ljetna.
Tia Dalma is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2008., 12:21   #2489
nedavno sam jela tortu od čokoladnog moussea sa jagodama...bila je prefina..onak lagano..hladno! ma božanstveno! preporučam... i gore je bio marcipan..stavila sam par postova ispred stranicu te torte..mrak!
arlenna is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2008., 12:34   #2490
Meni je teta u slasticarnici rekla da mi od slaga moze napraviti istu tortu kao i od ticino mase , samo sto je ticino skuplji!Pokazala mi je torticu gdje je umjesto ticina koristila slag i izgledala je super , a sad cekam da vidim kako ce izgledati moja!
__________________
Mozda ja nikada necu biti netko ali nitko nikada nece biti ja!
**bubi** is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2008., 15:14   #2491
a jel ko imao cup cake tortu, dakle one male tortice, umjesto torte?
zanima me kolika je cijena toga, ak npr imas 180 ljudi, pa se to onda napravi 200 komada il kak, vjerojatno dodje skuplje od torte na 3 kata
Meni se dopada ideja s tim torticama, u recimo, 3 razna okusa..
__________________
the one and only..
10.10.2009. ..when two become one....
theonlyfuse is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2008., 21:45   #2492
kod vinceka je taj jedan mali kolačić od 10-20 kn, ovisi kak je ukrašen... pa računaj...
meni je zvučalo preskupo
__________________
...imati dijete znači svom srcu dopustiti da se šeta izvan tijela...
midva is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2008., 22:25   #2493
Quote:
midva kaže: Pogledaj post
kod vinceka je taj jedan mali kolačić od 10-20 kn, ovisi kak je ukrašen... pa računaj...
meni je zvučalo preskupo
tak i inače računaju za torte..po šniti..pa koliko želiš za koliko ljudi i tak cijene se kreću..tak je u Šarloti moja sestrična placala...
arlenna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2008., 13:33   #2494

Pozdrav cure!!!
Molila bi za pomoć onih koji se kuže u torte...
naime, sviđa mi se ovakav stil torte, pa sam htjela pitati da li je problem napraviti tako visoke, a da budu 3 kao i na slici....moja slastičarka je rekla da će ispasti puno, puno niži katovi...
P.S. voćna torta pa možda zbog toga...

Zadnje uređivanje more & dupin : 09.07.2008. at 16:18.
ribica08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2008., 14:47   #2495
cure je li itko od vas imao tortu prelivenu bijelom čokoladom, kakva su iskustva? dragi i ja želimo da ona bude preko cijele torte

šlag ne bih nikako, dragi ne voli marcipan, a nisam ni ja baš neki ljubitelj
a što se tiče ticino mase... u subotu sam bila u jednim svatovima gdje je torta izgledala umjetno, plastično, ali lijepo. imam kod kuće slikicu pa stavim kasnije. ticino je bila debela kao kora na lubenici i jako slatka, a nije ni biskvit bio ukusan, bio je toliko sladak da je bio gorak jedino je krema bila ukusna: fina, kremasta, čokoladna.
tako da ticino
__________________
Carpe diem :)
kamarila is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2008., 17:30   #2496
Quote:
ribica08 kaže: Pogledaj post
Pozdrav cure!!!
Molila bi za pomoć onih koji se kuže u torte...
naime, sviđa mi se ovakav stil torte, pa sam htjela pitati da li je problem napraviti tako visoke, a da budu 3 kao i na slici....moja slastičarka je rekla da će ispasti puno, puno niži katovi...
P.S. voćna torta pa možda zbog toga...
može ti se napravit takva na tri kata ali će ti ispast manja tj niža kako ti je teta u slastičarni i rekla zbog težine biskvita, ali ako želiš ovako visoke katove to ti se radi od krokanta koji ti se preliva s marcipanom ili nekom drugom kremom - tako je bar meni objašnjeno kad sam se raspitivala!
__________________
26.04.2008. ... i prođe ovaj dan, dan kao san....
http://public.fotki.com/zbunjena05/
zbunjena05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2008., 09:10   #2497
Quote:
zbunjena05 kaže: Pogledaj post
može ti se napravit takva na tri kata ali će ti ispast manja tj niža kako ti je teta u slastičarni i rekla zbog težine biskvita, ali ako želiš ovako visoke katove to ti se radi od krokanta koji ti se preliva s marcipanom ili nekom drugom kremom - tako je bar meni objašnjeno kad sam se raspitivala!

Hvala ti puno...sada ću se probati kod nje raspitati za taj krokant...iskreno, nemam pojma šta je to, i kakav mu je okus, te da li ispod njega može bti voćna torta ili ne paše okusima...
ribica08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2008., 09:35   #2498
Quote:
ribica08 kaže: Pogledaj post
Hvala ti puno...sada ću se probati kod nje raspitati za taj krokant...iskreno, nemam pojma šta je to, i kakav mu je okus, te da li ispod njega može bti voćna torta ili ne paše okusima...
krokant ti je smjesa šećera i badema i to ti je kruto i ne ide ti ispo nikakav biskvit!
__________________
26.04.2008. ... i prođe ovaj dan, dan kao san....
http://public.fotki.com/zbunjena05/
zbunjena05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2008., 05:46   #2499
Quote:
ribica08 kaže: Pogledaj post
Pozdrav cure!!!
Molila bi za pomoć onih koji se kuže u torte...
naime, sviđa mi se ovakav stil torte, pa sam htjela pitati da li je problem napraviti tako visoke, a da budu 3 kao i na slici....moja slastičarka je rekla da će ispasti puno, puno niži katovi...
P.S. voćna torta pa možda zbog toga...
vočna torta ti se ne stavlja za svadbenu tortu,iz razloga,jer ti se krema poćne brže topiti
__________________
NEzaSITNA Miss Ya
Zenabr1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2008., 10:52   #2500
Quote:
kamarila kaže: Pogledaj post
cure je li itko od vas imao tortu prelivenu bijelom čokoladom, kakva su iskustva? dragi i ja želimo da ona bude preko cijele torte

šlag ne bih nikako, dragi ne voli marcipan, a nisam ni ja baš neki ljubitelj
a što se tiče ticino mase... u subotu sam bila u jednim svatovima gdje je torta izgledala umjetno, plastično, ali lijepo. imam kod kuće slikicu pa stavim kasnije. ticino je bila debela kao kora na lubenici i jako slatka, a nije ni biskvit bio ukusan, bio je toliko sladak da je bio gorak jedino je krema bila ukusna: fina, kremasta, čokoladna.
tako da ticino
Mi smo imali tortu obloženu bijelom čokoladom ali ispod sloja čokolade je bio jako jako tanak sloj ticino mase da čokolada dobije na čvrstoći, u protivnom bi ispucala u zamrzivaču, sve u svemu torta je bila prefina
kisikana is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:20.