Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.08.2011., 11:19   #221
Quote:
bruce80 kaže: Pogledaj post
Kad budeš spizdio leđa onda ćeš me se sjetiti..

Ukoliko se ne baviš time profesionalno ne vidim razloga zašto bi netko radio vježbe koje uistinu su opasne i koje bi se trebale raditi tek kad već imaš izvedenu mišićnu konstituciju..

Rekreativci i ljudi koji žele izgledati fit ne bi trebali raditi te vježbe..
To je moj savjet, kako ti imaš pravo savjetovati ljudima da rade te vježbe, tako ja imam pravo ih svjetovati da im to i nije baš pametno..
Znam kako je to kad jednom načneš leđa, kad si 20 dana u krevetu i ne možeš se ustati, kakav je to foken filing.

I ta sranja o tome kako sam si sam sebi kriv..sa time si možete s proštenjem guzicu obrisati!
Naravno da mozes savjetovat sto hoces ali takoder ja mogu usmjerit paznju forumasima da lose savjetujes! Mrtvo dizanje i cucnjevi spadaju u osnovne vjezbe i kao takve bi se trebale i raditi! Pocetnik kada krene u teretanu trebao bi raditi samo osnovne vjezbe koje aktiviraju maksimalan broj misica i zglobova jer na taj nacin ravnomjerno razvijaju sve misicne skupine.

To sto ti pricas si si stvarno sam kriv i nitko drugi ti nije kriv sto radis vjezbe sa losom tehnikom i/ili prevelikom kilazom. To se dogodi kada svatko misli da je trener a da je dizanje utega macji kasalj i da se ne treba informirati ili recimo to studirati!

Osobno sam poceo radit mrtvo dizanje sa praznom sipkom i ekipa me full cudno gledala, kada sam savladao tehniku poceo sam povecavati kilaze do te granice da tehnika nije narusena ( ni u prvoj ni u zadnjoj seriji), pa sam sa prazne sipke za 4 mjeseca dosao do 130kg x 2 (s tim da je tehnika i dalje bila besprijekorna) i nikakve ozljede se nisu dale ni naslutit, dapace ojacao sam cijeli svoj lokomotorni sustav a pogotovo svoje "core" dio te me leda nis bolila ni na jednoj drugoj vjezbi (prije sam znao imat neugodan osjecaj dok sam radio military press u donjem dijelu leđa).

Ako te leđa presjeku vrlo je jasno sto se dogodilo, nisi ih drzao ravno dok si dizao uteg nego si ih zakrivio i tako napravio kompresiju kraljescima na svoje diskove i to pogotovo u lumbalnom dijelu ,a tim nacinom se mozes ozljedit i kad dizes bučice s poda za bilo koju vjezbu (vidio sam i takvih slucajeva)!

tako da nemoj savjetovat gluposti (iako imas pravo reci sto zelis)!

nemoj ovo smatrat kao neki napad na tebe jer nije samo mislim da si u zabludi i trazis krivca u svojoj ozljedi na krivom mjestu
Dumbledore69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2011., 03:05   #222
Što se osnovnih vježbi i opasnosti tiče: rameni potisak (pogotovo sa bučicama) i čučanj su jako opasne vježbe kada se radi sa velikim težinama. Treba biti jako oprezan da te potisak ne povuče ili kod čučnja da ne izgubiš ravnotežu jer je šteta nepopravljiva do kraja života, a tu je još i faktor koljena kod čučnja...

Mrtvo dizanje je potpuno bezopasna vježba, samo treba paziti da se striktno radi i nema nikakvog razloga da sprcaš leđa.

A što se tiče gluteus maximusa: iskorak s opterećenjem, čučanj sa šipkom, iskorak na klupu s opterećenjem, nožni potisak, podizanje noge sa opterećenjem iz dogistajla (većina teretana ima spravu za to)... Ostale BB vježbe ne utječu nešto posebno na dupence
Secret is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2011., 17:16   #223
Koliko ja vidim u teretani, od 30-ak ljudi možda 4 radi čučanj... svi izbjegavaju te vježbe, i umjesto toga izbjegavaju uopće raditi vježbe za noge/guzu, te samo lupaju po izolacijskim vježbama za biceps/triceps.

Ja bi preporučio čučanj za sve, samo naravno uz odgovarajuću težinu. Nije sramota radit čučanj i sa praznom šipkom prvih tjedana dana.
sur-le-fil is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2011., 07:24   #224
Teretana nije bila ta radi koje imam probleme sa leđima, teretana je možda bila jedan od okidača. Dapače nikad nisam forsirao čučanj, pogotovo ne tako jakim tempom da sam u 4 mj. došao do serije gdje sam dizao 130kg.
Ono što je dobro je HAK, ne pate leđa, možeš staviti i veću kilažu i imati ćeš bolji učinak..

Ljudi radite što god želite, to je vaše tijelo ali većina instruktora ( iskusnijih ) i vlasnika teretana će vam dati savjet da izbjegavate te vježbe.
Imao sam priliku upoznati jednog profesionalnog BB iz Slovenije koji je došao u Hrvatsku na ljetovanje tjedan dana pa je bio napravio tri treninga u jednoj od mojih bivših teretana. Frajer sve vježbe koje opterećuju lumbalni dio kralježnice radi sa pojasom. Ama baš sve..također mi je rekao da i on ima probleme sa leđima..
bruce80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2011., 14:40   #225
Quote:
bruce80 kaže: Pogledaj post
Teretana nije bila ta radi koje imam probleme sa leđima, teretana je možda bila jedan od okidača. Dapače nikad nisam forsirao čučanj, pogotovo ne tako jakim tempom da sam u 4 mj. došao do serije gdje sam dizao 130kg.
Ono što je dobro je HAK, ne pate leđa, možeš staviti i veću kilažu i imati ćeš bolji učinak..

Ljudi radite što god želite, to je vaše tijelo ali većina instruktora ( iskusnijih ) i vlasnika teretana će vam dati savjet da izbjegavate te vježbe.
Imao sam priliku upoznati jednog profesionalnog BB iz Slovenije koji je došao u Hrvatsku na ljetovanje tjedan dana pa je bio napravio tri treninga u jednoj od mojih bivših teretana. Frajer sve vježbe koje opterećuju lumbalni dio kralježnice radi sa pojasom. Ama baš sve..također mi je rekao da i on ima probleme sa leđima..

Odgovor na oba boldana teksta je : NECE!

Hak sigurno nema bolje ucinke od cucnja -> cucanj je kralj svih vjezbi za noge i opcenito i sigurno taj naziv nije dobio bezveze!

sto se instruktora i vlasnika teretane tice mozda ce te to savjetovat neki koji ne zele prihvatit rizik da im se netko ozljedi u teretani jer su oni nesposobni pokazat ljudim kako se pravilno radi cucanj a to su jako losi instuktori/treneri!

Sto se pojasa tice i ja sam ga koristio prevencijski kod mrtvog dizanja i kakve to veze ima s bilo cim?

jednostavno nisi u pravu, prihvati to
Dumbledore69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2011., 07:41   #226
Nisi ti u pravu jer vježbe i način izvođenja ide naprijed..danas ima tako dobrih sprava koje će zamijeniti vježbe poput čučnja, veslanja u pretklonu ili pak mrtvog dizanja..to što su to stare bazične vježbe ne znači da razmišljanja i način izvođenja vježbi ne ide naprijed..

Ne postoji tip koji se bavi BB a da nema problema sa lumbalnim dijelom kralježnice..zašto?
Reci mi zašto? Ajde da te vidimo, da li je to zato jer oni rade nepravilno ili pak zato jer te vježbe uistinu opterećuju kralježnicu?
bruce80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2011., 12:23   #227
Quote:
bruce80 kaže: Pogledaj post
Nisi ti u pravu jer vježbe i način izvođenja ide naprijed..danas ima tako dobrih sprava koje će zamijeniti vježbe poput čučnja, veslanja u pretklonu ili pak mrtvog dizanja..to što su to stare bazične vježbe ne znači da razmišljanja i način izvođenja vježbi ne ide naprijed..

Ne postoji tip koji se bavi BB a da nema problema sa lumbalnim dijelom kralježnice..zašto?
Reci mi zašto? Ajde da te vidimo, da li je to zato jer oni rade nepravilno ili pak zato jer te vježbe uistinu opterećuju kralježnicu?
Koja sprava mijenja čučanj a da angažira gotovo 75 % mišića kao čučanj? Ili mrtvo dizanje? Svaku vježbu treba raditi pravilno. Ja osobno ne znam niti jednog BB da ne radi čučanj ili m. dizanje. Jel to znači da oni ne znaju za te sprave koje su jednako efikasne?
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2011., 15:15   #228
hm, a činjenica je da 80% ljudi u dvoranama svira kurcu i mlate bicepse tricepse, ili kad mi na stalku za čučnjeve radi bicepse! instantno popizdim!

prije sam radio DL I čučanj sa velikim masama, i sve pet, par puta sam se ozlijedio pa sam sad pametniji.

Kako mi je trenutni fokus core radim DL ali na jednoj nozi i sa bućicama

ontopic:
za dupe (i ostalo):
-mrtvo dizanje na jednoj nozi sa nogon na ploči + bućica na strani dignute noge
-čučanj + 1/4 sa bućicaman jedna na ramenu jedna pored
-iskorak ali u natraške sa 2 bućice u rukama, s tim da je ta noga podignuta na klupicu
U sviman gornjim vježbama osim šta dejstvje dupe i noge, sa bućicama napadam core

sorry ljudi sva literatura mi je na engleskom

Zadnje uređivanje grogo bolger : 26.08.2011. at 15:27.
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2011., 18:01   #229
Quote:
grogo bolger kaže: Pogledaj post
hm, a činjenica je da 80% ljudi u dvoranama svira kurcu i mlate bicepse tricepse, ili kad mi na stalku za čučnjeve radi bicepse! instantno popizdim!

prije sam radio DL I čučanj sa velikim masama, i sve pet, par puta sam se ozlijedio pa sam sad pametniji.
Istina, to skoro sva balavurdija, pa čak i ozbiljni vježbači izbjegavaju. Nedavno je jedan bilder probao radit čučanj pa je zapeo na sitno kilograma jer mu noge nisu bile naučene na trening.

Nevjerojatno koliko ljudi podcjenjuju trening nogu.

I on-topic: Iskorak je također odlična i zahtjevna vježba za noge i stražnjicu. Ja radim sa bućicama u rukama.
sur-le-fil is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2011., 10:27   #230
Quote:
bruce80 kaže: Pogledaj post
Nisi ti u pravu jer vježbe i način izvođenja ide naprijed..danas ima tako dobrih sprava koje će zamijeniti vježbe poput čučnja, veslanja u pretklonu ili pak mrtvog dizanja..to što su to stare bazične vježbe ne znači da razmišljanja i način izvođenja vježbi ne ide naprijed..

Ne postoji tip koji se bavi BB a da nema problema sa lumbalnim dijelom kralježnice..zašto?
Reci mi zašto? Ajde da te vidimo, da li je to zato jer oni rade nepravilno ili pak zato jer te vježbe uistinu opterećuju kralježnicu?
svaka sprava = zatvoreni kineticki lanac = radi manje misica = manja efkasnost vjezbe! Nece nikad niti jedna sprava moci zamjenit slobodne utege!! Namjena sprava je izolacija odredenog misica i olaksavanje izvodenja nekih vjezbi rekreativcima! Disi vidio BB-a da radi na nekim fansy spravama, pogledaj malo treninga arnolad, colmana, cutlera --> sipke, bucice, tona utega i neke sprave (vecinom lat, smith, leg press i kablovi) ali svakog ces vidit da radi cucanj i mrtvo dizanje!!

Ljudi imaju problema sa leđima i to lumbalnim dijelom jer je to jedna od najslabijih tocaka u lokomotornom sustavu covjeka pa joj treba posvetit najvise paznje ali nikako je zanemarivati i ne raditi.
Svi BBi imaju problema? ajde neki dokaz ili istrazivanje? ili pak znas sve BB-e na svijetu? neces mi ga dati jer ne postoji s obzirom da je to tvoje subjektivno misljenje koje je naravno ne potkrepljeno!

jos jednom, nemoj pricat gluposti molim te!
Dumbledore69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2011., 12:15   #231
Quote:
Dumbledore69 kaže: Pogledaj post
svaka sprava = zatvoreni kineticki lanac = radi manje misica = manja efkasnost vjezbe! Nece nikad niti jedna sprava moci zamjenit slobodne utege!! Namjena sprava je izolacija odredenog misica i olaksavanje izvodenja nekih vjezbi rekreativcima! Disi vidio BB-a da radi na nekim fansy spravama, pogledaj malo treninga arnolad, colmana, cutlera --> sipke, bucice, tona utega i neke sprave (vecinom lat, smith, leg press i kablovi) ali svakog ces vidit da radi cucanj i mrtvo dizanje!!

Ljudi imaju problema sa leđima i to lumbalnim dijelom jer je to jedna od najslabijih tocaka u lokomotornom sustavu covjeka pa joj treba posvetit najvise paznje ali nikako je zanemarivati i ne raditi.
Svi BBi imaju problema? ajde neki dokaz ili istrazivanje? ili pak znas sve BB-e na svijetu? neces mi ga dati jer ne postoji s obzirom da je to tvoje subjektivno misljenje koje je naravno ne potkrepljeno!

jos jednom, nemoj pricat gluposti molim te!
kume malo si isključiv jeboga, pusti i druge da kažu svoje.
elem sličnog sam mišljenja da su za rekreativce bolji slobodni utezi, ALI za nekog tko počinje i pojma nema šta i kako bolje je par mjeseci malo "mlatit" po spravama, pa kad očvrsne preći na nešta drugo
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2011., 14:34   #232
Quote:
grogo bolger kaže: Pogledaj post
za nekog tko počinje i pojma nema šta i kako bolje je par mjeseci malo "mlatit" po spravama, pa kad očvrsne preći na nešta drugo
Ili smanjiti težinu s kojom radi.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2011., 18:30   #233
Quote:
Dumbledore69 kaže: Pogledaj post
svaka sprava = zatvoreni kineticki lanac = radi manje misica = manja efkasnost vjezbe! Nece nikad niti jedna sprava moci zamjenit slobodne utege!! Namjena sprava je izolacija odredenog misica i olaksavanje izvodenja nekih vjezbi rekreativcima! Disi vidio BB-a da radi na nekim fansy spravama, pogledaj malo treninga arnolad, colmana, cutlera --> sipke, bucice, tona utega i neke sprave (vecinom lat, smith, leg press i kablovi) ali svakog ces vidit da radi cucanj i mrtvo dizanje!!
Sve stoji od riječi do riječi, a to je i neka osnova koje se i ja pridržavam
Ovo šta pričate o leđima vi kojima su leđa sprcana, malo serkate praznu slamu...
Mislim da je kod onih što misle da su si u teretani ozljedili leđa, slučaj ili da su već došli sa ozljeđenim leđima ili su loše i krivo vježbali leđa... Jaki leđni mišići ti mogu samo pomoći, ne i odmoći...
Što se tiče mrtvog dizanja, to je jedina vježba za leđa koju nikada ne radim, nekako mi ne paše radi tjelesne fizionomije, ali ima dosta alternativa...barem kad je riječ o leđima ne fali vježbi
Secret is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2011., 02:57   #234
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Ili smanjiti težinu s kojom radi.


-Stipe
@ grogo bolger
Eto najvaznije je receno i to je poanta svega

Da se jos obrazlozim,svaki pocetnik moze pocet radit mrtvo dizanje i cucanj sa praznom sipkom sto je 20 kg (ukoliko je olimpijska). Svaki pocetak treniranja bi trebao postavit kvalitetne temelje daljneg napretka a to se radi bazicnim tj osnovnim vjezbama: cucanj, mrtvo dizanje, bench press, zgibovi, military press,"core" vjezbe... da sada ne nabrajam sve osnovne vjezbe--> poanta je sto te vjezbe stvaraju dobru ravnotezu u lokomotornom sustavu jer aktiviraju velik broj misica i aktiviraju neurno-misicnu vezu puno bolje nego izilacijske vjezbe. Kada napravimo dobru bazu, kasnije je mogucnost ozljeda puno manja.

sto se tice toga da sam iskljuciv, na pocetku nisam bio ali vidim da je osoba tvrdoglava i da nije u pravu! tu se jednostavno nema sto raspravljat i otkrivat toplu vodu.. Tu su u pitanju neki osnovni principi treninga koji su vise puta dokazani i obrazlozeni. Kao da ides nekom dokazivat da postoji gravitacija ili neka slicna banalnost! Forumi koliko su dobri toliko su puni nestrucnih komentara, "rekla kazala" teorija i bapskih prica tipa tjelesno vjezbanje djece usporava rast i razvoj ili bademi su dobri za skidanje trbuha i jos sto stvari koje sam procitao na forumu!

Poanta za one kojima se neda citat:
OSNOVNE VJEZBE >>> IZOLACIJSKE VJEZBE!

Dumbledore69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2011., 08:00   #235
Ok..biti ću "pametniji" pa ću reći neka svatko radi vježbe koje mu pašu za tijelo.
Osobno ne radim čučanj, radio sam ga prije ali sad više ne..ne radim veslanje u pretklonu ni mrtvo dizanje.
Sad u subotu sam napravio 3 serije iskoraka sa bučicama u rukama ( sa meni prihvatljiviom težinom ) i dobio sam toliku upalu noge i guzice da jučer nisam mogao normalno hodati po stepenicama..

Treba vježbati pametno, raznoliko i umjereno jer prvenstveno treba paziti na svoje zdravlje..
bruce80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2011., 09:55   #236
probaj bulgarian split squat

http://youtu.be/tmkKqMDupLU


ali natakari bućica pa se javi

mjesecima sam bio upaljen od ove vježbe, ono sjednem na biciklo idem se provozat nemoš boliiii

ali strašno dejstvno na prkno
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 08:38   #237
Probajte ovo, inače trener koji je ovo izmislio je poznati neurofiziolog, trener za transformacije tijela i za sportske perfomanse. Trenira sve od elitni sportaša do nas početnika.


http://www.t-nation.com/article/body...le_training&cr
IvanTih is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 10:46   #238
Quote:
IvanTih kaže: Pogledaj post
Probajte ovo, inače trener koji je ovo izmislio je poznati neurofiziolog, trener za transformacije tijela i za sportske perfomanse. Trenira sve od elitni sportaša do nas početnika.


http://www.t-nation.com/article/body...le_training&cr
ti si ovo odradio? podijeli iskustva sa nama
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 18:45   #239
Quote:
grogo bolger kaže: Pogledaj post
ti si ovo odradio? podijeli iskustva sa nama
Nisam ( nisam ženskoga spola) , ali vjerujem da radi pošto tip koji je napravio ovaj program je jedan od najboljih trenera trenutno i tip osim što ima godine iskustva s dosta ljudi ima tonu znanstvenih podataka sa sobom.
IvanTih is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 23:23   #240
Quote:
IvanTih kaže: Pogledaj post
Probajte ovo, inače trener koji je ovo izmislio je poznati neurofiziolog, trener za transformacije tijela i za sportske perfomanse. Trenira sve od elitni sportaša do nas početnika.


http://www.t-nation.com/article/body...le_training&cr
Jako zanimljivo, hvala ti!
ovchica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:27.