Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.03.2010., 13:03   #181
Kuhinja je bila švedska i internacionalna. Nekako mi u glavi zvoni nešto kao Pontus by the see da je ime restorana. Moguće?
Znam da nam je ugođaj bio predivan, imaju krasan launch bar na terasi u kojem smo sjedili nakon večere, zamotani u dekice na udobnim foteljama (bio je 6 mjesec i 0 stupnjeva! Kako možeš živjeti gore?!) i gledali obalu i more. Dobro to baš u Stockholmu i nije neka atrakcija, jer gdje god da se okreneš vidiš obalu i more, ali svejedno, meni je bilo za 5.
Možda baš i nisam relevantna jer ja jednostavno obožavam kuhinju baziranu na ribama sjevernih mora, pa mi je kompletno svih 6 dana u Stockholmu bio jedan veeeeeliki gastro užitak.
crveno-crno is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 13:07   #182
Jeste, u pravu si. Zove se "Pontus!". To je F12, kao sto rekoh. Bas cu provjeriti. Za veceras sam rezervirala stol u Rolfs kök. Cula sam da tamo svi svedski kuhari vole ici, bas me zanima zasto, moram provjeriti
U cetvrtak idem na rucak u Lux. Tom se takodjer radujem. Razmisljala sam o veceri kod Mathiasa, ali nekako sam principijalna, mislim da je bezobrazno skup, pa necu.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 15:09   #183
Ne moram ni napomenuti, zavidim ti do bola
Dobro, sad nakon ručka, možda malkice manje

Ja sam u Stockholmu bila na poslovnom putu. Od nas 15-ak polovica se hranila u McDonaldsu i pizzerijama, druga polovica je bila malo više raspoložena za pravu kuhinju. Ali samo malo. A meni je duša plakala....
crveno-crno is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 16:14   #184
Vjerujem. I ja se cesto u mojim restoranskim putesestvijama osjecam samom i usamljenom
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2010., 00:28   #185
Quote:
Cinnamon Girl kaže: Pogledaj post
Vjerujem. I ja se cesto u mojim restoranskim putesestvijama osjecam samom i usamljenom
povedi mene

__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2010., 11:16   #186
Quote:
crveno-crno kaže: Pogledaj post
Ne moram ni napomenuti, zavidim ti do bola
Dobro, sad nakon ručka, možda malkice manje

Ja sam u Stockholmu bila na poslovnom putu. Od nas 15-ak polovica se hranila u McDonaldsu i pizzerijama, druga polovica je bila malo više raspoložena za pravu kuhinju. Ali samo malo. A meni je duša plakala....
Ja to ne kužim.
Morti smo mi nastrani,ali ja s putovanja stalno donosim priče i uspomene osim na prirodne ljepote,spomenike i ljude i na hranu.
Uvijek na hranu.
Ne shvaćam ljude koji provedu nekoliko dana u stranoj zemlji jedući po junk rupama,a novce potroše na neku krpu koju su mogli kupiti u bilo kojoj šoping štali.
Ali imam sreće pa su mi svi iz bliže okoline veliki sladokusci.Imam društvo za njuškanje po tržnicama,podrumima,vinarijama,sirarnama,gostionam a,krčmama i restoranima širom svijeta...
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2010., 21:48   #187
Quote:
dlap1307 kaže: Pogledaj post
Ja to ne kužim.
Morti smo mi nastrani,ali ja s putovanja stalno donosim priče i uspomene osim na prirodne ljepote,spomenike i ljude i na hranu.
Uvijek na hranu.
Ne shvaćam ljude koji provedu nekoliko dana u stranoj zemlji jedući po junk rupama,a novce potroše na neku krpu koju su mogli kupiti u bilo kojoj šoping štali.
Ali imam sreće pa su mi svi iz bliže okoline veliki sladokusci.Imam društvo za njuškanje po tržnicama,podrumima,vinarijama,sirarnama,gostionam a,krčmama i restoranima širom svijeta...
Ti se ljudi najcesce takvim smecem hrane i doma.
Danas sam vecerala u cuvenom Prinsenu, doista je divan ugodjaj, hrana dobra, cijene za podnijeti, a imaju i dobra vina na casu.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2010., 18:36   #188
Quote:
dlap1307 kaže: Pogledaj post
Ja to ne kužim.
Morti smo mi nastrani,ali ja s putovanja stalno donosim priče i uspomene osim na prirodne ljepote,spomenike i ljude i na hranu.
Uvijek na hranu.
Ne shvaćam ljude koji provedu nekoliko dana u stranoj zemlji jedući po junk rupama,a novce potroše na neku krpu koju su mogli kupiti u bilo kojoj šoping štali.
Ali imam sreće pa su mi svi iz bliže okoline veliki sladokusci.Imam društvo za njuškanje po tržnicama,podrumima,vinarijama,sirarnama,gostionam a,krčmama i restoranima širom svijeta...
Ni meni to nije nikako jasno.
Sjećam se kako me sablaznilo na Tajlandu, na svakom uglu birtije za Nijemce s kobasicama i pivom!!!! Pa kaj za to moraju pola svijeta proputovati? I to na Tajlandu! Zemlji sa predivnom hranom...
Jedan od bitnih faktora kad planiram osobna putovanja mi je i gastro ponuda....i uz hranu se vežu i prekrasne uspomene, mirisi i okusi.
Ali kad ideš službeno, ne biraš ljude s kojima putuješ, pa nažalost nema takvih doživljaja, ili su rijetki.
crveno-crno is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2010., 01:24   #189
Quote:
crveno-crno kaže: Pogledaj post
Ni meni to nije nikako jasno.
Sjećam se kako me sablaznilo na Tajlandu, na svakom uglu birtije za Nijemce s kobasicama i pivom!!!! Pa kaj za to moraju pola svijeta proputovati? I to na Tajlandu! Zemlji sa predivnom hranom...
Moram priznati da sam slicno zgrijesila u Tajlandu.
Naime, nakon dva tjedna bracnog putovanja popele su mi se kozice na vrh glave (a stvarno sam se trudila prilagoditi se lokalnoj kuhinji - jela sam juhu s kozicama i za dorucak!)

Tako da sam se, ugledavsi libanonsku zalogajnicu usred Bangkoka, umalo onesvijestila od puste srece. Falafel, mon amour!
__________________
Stephen Colbert: "Beauty isn't in the eye of the beholder; I've checked. There's nothing in there but veins and goo."
colbert is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2010., 12:37   #190
Putujem na par dana u Budimpeštu. Ukoliko imate nekih iskustava s restoranima molim prijedlog. Idem s djecom pa mi nisu prvi izbor fensi šmensi restorani već prije ugodna i ležerna mjesta. Biti ćemo i na Balatonu pa mi neki tip nebi bio na odmet.
BANANAFISH is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2010., 13:27   #191
Quote:
BANANAFISH kaže: Pogledaj post
Biti ćemo i na Balatonu pa mi neki tip nebi bio na odmet.
Kakvog trazis, da je visok, markantan, duhovit? Samo reci!
__________________
Stephen Colbert: "Beauty isn't in the eye of the beholder; I've checked. There's nothing in there but veins and goo."
colbert is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2010., 13:58   #192
Quote:
colbert kaže: Pogledaj post
Kakvog trazis, da je visok, markantan, duhovit? Samo reci!

Ma, važno je samo da je dobar u duši.
BANANAFISH is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2010., 14:10   #193
Quote:
colbert kaže: Pogledaj post
Moram priznati da sam slicno zgrijesila u Tajlandu.
Naime, nakon dva tjedna bracnog putovanja popele su mi se kozice na vrh glave (a stvarno sam se trudila prilagoditi se lokalnoj kuhinji - jela sam juhu s kozicama i za dorucak!)

Tako da sam se, ugledavsi libanonsku zalogajnicu usred Bangkoka, umalo onesvijestila od puste srece. Falafel, mon amour!
Ajde, ovo bi se moglo potrpati pod fusion doživljaj
crveno-crno is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2010., 14:22   #194
Quote:
colbert kaže: Pogledaj post
Moram priznati da sam slicno zgrijesila u Tajlandu.
Naime, nakon dva tjedna bracnog putovanja popele su mi se kozice na vrh glave (a stvarno sam se trudila prilagoditi se lokalnoj kuhinji - jela sam juhu s kozicama i za dorucak!)

Tako da sam se, ugledavsi libanonsku zalogajnicu usred Bangkoka, umalo onesvijestila od puste srece. Falafel, mon amour!
heheheheh

Ili ja u Grčkoj ošla u indijski.Skurila se s nekim umakom,ali bilo finooooooooooooooo...
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2010., 14:37   #195
Quote:
dlap1307 kaže: Pogledaj post
Ja to ne kužim.
.....Ne shvaćam ljude koji provedu nekoliko dana u stranoj zemlji jedući po junk rupama,a novce potroše na neku krpu koju su mogli kupiti u bilo kojoj šoping štali.......

Ja sam okružena takvim blesavcima.
Jedni kad odu na put jedu samo po mekdonaldsima "jer im je to jedino prepoznatljivo". Alo??? Tako i u Rimu i Ateni (bože, žgaravica me uhvati kad se toga sjetim).

Drugima skuham njoke u pravoj (fenomenalnoj) gorgonzoli, a oni me pitaju - "a to je bešamel s peršinom?". I to nakon što su ga probali. Ja ću se ubit!

Zato muž i ja hodamo "trbuhom za kruhom". Što objašnjava njegovu veličinu.

A što se tajlanda tiče, tamo nam je jedna tajlanđanka objašnjavala da njihova hrana nije bog zna kaj i da bolje odemo u vijetnamski. I bio je mrak!
mauna is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2010., 15:22   #196
Quote:
mauna kaže: Pogledaj post
Ja sam okružena takvim blesavcima.
Jedni kad odu na put jedu samo po mekdonaldsima "jer im je to jedino prepoznatljivo". Alo??? Tako i u Rimu i Ateni (bože, žgaravica me uhvati kad se toga sjetim).

Drugima skuham njoke u pravoj (fenomenalnoj) gorgonzoli, a oni me pitaju - "a to je bešamel s peršinom?". I to nakon što su ga probali. Ja ću se ubit!

Zato muž i ja hodamo "trbuhom za kruhom". Što objašnjava njegovu veličinu.

A što se tajlanda tiče, tamo nam je jedna tajlanđanka objašnjavala da njihova hrana nije bog zna kaj i da bolje odemo u vijetnamski. I bio je mrak!
Strava.
Ja sam ,na sreću,uglavnom okružena ljudima koji vole hranu,a neke sam i sama (pre)odgajala.
To s vijetnamskim je živa istina.
Mene su odveli u vijetnamski restić u Franfurtu - oduševila sam se.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2010., 23:11   #197
Ja nisam nikada jela vijetnamsku kuhinju, a velika mi je želja jer sam u više navrata čula velike hvalospjeve o njoj.
Gdje najbliže nama ima vijetnamski restoran? Zna li tko?
Ili ću morati put istoka teško bi mi palo
crveno-crno is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2010., 01:20   #198
Vratih se iz Spanjolske prepuna utisaka. Evo restorana u kojima sam jela i koje toplo preporucam, posebice prva dva:

Alkimia, jedna Michelin zvj.
Diverxo (sef radio u Hakassan i Nobu), jedna Michelin zvj.
Comerc 24, jedna Michelin zvj.
Saüc, jedna Michelin zvj.
Gresca
Dos Palillos
Hisop
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2010., 01:36   #199
Ajme, bas sam potrefila novi post na temi! To si u Barceloni bila, reklo bi se! Blago tebi...

Ja cu za jedno tjedan, dva napisati raport o restoranima na juznoj Korzici, vec ih imam par bogovskih, ali cekam kraj boravka za potpuni utisak. Zasad mogu reci da se, u prosjeku, jako kvalitetno jede.
__________________
Stephen Colbert: "Beauty isn't in the eye of the beholder; I've checked. There's nothing in there but veins and goo."
colbert is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2010., 13:07   #200
Quote:
colbert kaže: Pogledaj post
Ajme, bas sam potrefila novi post na temi! To si u Barceloni bila, reklo bi se! Blago tebi...

Ja cu za jedno tjedan, dva napisati raport o restoranima na juznoj Korzici, vec ih imam par bogovskih, ali cekam kraj boravka za potpuni utisak. Zasad mogu reci da se, u prosjeku, jako kvalitetno jede.
Tri tjedna: Barcelona, Madrid, Sevilla i Frigiliana (s dnevnim izletima). U Sevilli se najlosije jelo, na zalost.

Diverxo u Madridu je mozda jedan od najboljih restorana u kojima sam ikad jela (mogli bi poraditi na konobarima, ali hrana je top!).

Alkimia me je takodjer oborila s nogu.

A od jucer je danska Noma nadmasila i El Bulli i sad je br.1 u svijetu. Drago mi je da sam vec bila, jer mjesta vec nema.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:33.