Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.05.2013., 22:37   #201
Quote:
Interpol2 kaže: Pogledaj post
Trolička, pomoć

Kupio i ja Gorenje, na akciji za 800 kuna. Do sad isprobali sjeckanje (tj. ribanje) i blender, sve ok. Iako je kod sjeckanja dio povrća ostao u prostoru između noža i poklopca, ne znam jesam nešto krivo radio

Pitanje je u vezi sokovnika. Kako ga čistiš? Tj. kako odvojit onu crnu bazu od posude? Bojim se da nešto ne slomim, a ne vidim neki pametni način da se odvoji. I nije valjda da se onaj metalni dio s nožem svaki put mora odšarafit da se opere? Upute su nikakve

super za akciju nisi ništa radio krivo sa sjeckalicom, ostane malo mase oko noževa ali ode sve s jačim mlazom vode.

čistim ga ručno, nikako u perilici jer navodno hrđaju šarafi. jedino se diskovi smiju prati u perilici iako su meni u dučanu rekli komotno sve. negdje sam za šarafe na netu čitala.

kod rastavljanje: ne dirati šarafe nego primiti za rub te mrežice i snažnije povući, mene je bilo jako strah prvi put ali na taj sistem radi. slobodno povuci. prati ručno i oprezno, par puta sam se upikla na donje rezače.

upute su im kriminalne
Trolička is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2013., 00:35   #202
Quote:
Interpol2 kaže: Pogledaj post
Trolička, pomoć

Kupio i ja Gorenje, na akciji za 800 kuna. Do sad isprobali sjeckanje (tj. ribanje) i blender, sve ok. Iako je kod sjeckanja dio povrća ostao u prostoru između noža i poklopca, ne znam jesam nešto krivo radio

Pitanje je u vezi sokovnika. Kako ga čistiš? Tj. kako odvojit onu crnu bazu od posude? Bojim se da nešto ne slomim, a ne vidim neki pametni način da se odvoji. I nije valjda da se onaj metalni dio s nožem svaki put mora odšarafit da se opere? Upute su nikakve
Ako je riječ o Gorenje SBR1000E, prvo se mora odvojiti taj metalni dio s nožem i sitom tako da ga vučeš prema gore. Kada se on izvadi, tada se posuda može odvojiti od crne baze.

I meni su dijelovi krumpira ostali između noža i poklopca kada sam ih ribao.
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2013., 08:28   #203
Hvala, ljudi.

Očekivao sam neki prekidač, polugu, nešto. Mogli su to i malo elegantnije riješit jer mi se to sito čini dosta krhko. Ali dobro, sad bar znam. Jedini problem šta trenutno baš i nije sezona voća za sokove
Interpol2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2013., 10:05   #204
http://www.elipso.hr/mali-kucanski/m...RUNDIG-UM9050/ ima li netko možda ovaj stroj? kakav je?
http://www.grundig.de/fileadmin/down...UM_9050_en.pdf tu piše da radi sve, kompaktno izgleda...pa ako netko zna nešto molim recenzije. Hvala
sunce moje is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2013., 12:04   #205
gorenje SBR1000E

I meni je bilo čudno koliko snažno treba počupati taj metalni dio- prepustila sam mužu da ne ispadne kako sam ja razbila
Sve sam do sad prala na ruke i svejedno su šarafi počeli hrđati!
tikii is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2013., 17:21   #206
kakav vam je ovaj gorenje sad nakon nekog vremena korištenja?
__________________
がんばれ
Kronični Vlado is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2013., 09:17   #207
Ja ga nemam dugo, ali za sad sve ok. Nakon što skužiš kako ga koristit

Sokovnik još nisam isprobao, ali što se tiče uobičajenih sjeckanja, ribanja i slično, ne vidim šta bi neki duplo skuplji multipraktik mogao radit bolje
Interpol2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2013., 20:57   #208
Multipraktik

Pozdrav,

Htela bih da kupim multipraktik da obavlja sledeće funkcije:muti,mesi,da melje kafu,susam,kikiriki,orahe,lešnike,keks i meso.Takodje bih volela da ima stakleni bokal.Što više gledam na netu,sve sam se više zablesila i ništa mi više nije jasno!Help!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:504 :
marijaskorpija is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2013., 12:45   #209
Ja sam prije neke dvi godine kupila Gorenje SBR 1000SV i totalno sam razocarana. Uredjaj moze radit toliko stvari, a nijednu ne radi kako treba. Mikser mi je bio najbitnija funkcija, i mislila sam, s obzirom da ima duplu ostricu, da bi trebao miksati odlicno. Umjesto toga, sve ostaje prekrupno, ostaju mrvice i grudvice, plus sto se pola sadrzaja zalijepi za posudu, tako da moram nekoliko puta rastavljati sve, skidati sigurnosni i obicni poklopac samo da bi promjesala i zatvorila sve opet. U prvi mah se ne cini tako strašno, ali nakon nekog vremena stvarno pocne ici na zivce. Pocinjete se pitati cemu sve to. Isto sa sjeckanjem, osim sto sa sjeckanjem, dok neke stvari uspijes odlijepit od ruba, druge su vec pretvorene u kašu. Ja, recimo, volim krem juhe od povrca, i radim ih tako da smiksam kuhano povrce. Nakon nekog vremena postalo mi je mrsko svaki put prelivat povrce u multipraktik, miksat 5 puta dok se sve ne odlijepi od posude, vratit sve nazad u tecu i onda cijeli uredjaj rastavit i oprat. A cak ni kuhano povrce ne ispadne glatko nego uvijek ostanu grudvice. Umjesto toga uzela bi stapni mikser od 200 W, s kojim bi smiksala sve direktno u teći, smiksalo bi se bolje i finije, a sami štapni mikser operem u sekund. Zakon uredjaj.
Kod ribanja, otvor za ubacivanje stvari je tako uzak da ako idem naribati krastavce za salatu, samo najtanji krastavci mogu proci, ili ih moram prerezat popola. Zatim, bar cetvrtina krastavca se VODORAVNO zavuce izmedju noza i poklopca, tako da ga ili moram bacit, ili narezat rucno, sto ubija svrhu multipraktika. Za narezat dva krastavca, moram cijeli uredjaj rastavit i oprat, sto mi odnosi tri puta vise vremena nego da sam krastavce narezala rucno. Na kraju bi jednostavno uzela rucni ribez od deset kuna i s njim obavila stvar - brži je, bolje radi i puno se jednostavnije pere - 5 sekundi pod vodu. Rezanje pomfrita je posebna katastrofa. Mali otvor, znaci svaki veci krumpir moram prerezat. Nozevi su uski, tako da pomfrit izadje pretanak, plus sto se krompir vise skaši i samelje nego nareze. Od trecine krumpira dobijem sitne, tanke pomfite, trecina se skaši a trecina ostane izmedju noza i poklopca. Mozda ne zvuci kao big deal, ali nakon nekog vremena se pitate zasto se uopce trudite, kad je rezultat katastrofa, i jos morate sve rastavit i oprat. Imala sam savrseni rucni rezac za pomfrit koji sam dala mami kad sam kupila ovo cudo, radio je bolje i pametnije za neusporedivo manju lovu. Bilo sto da idete naribat, trecina zavrsi izmedju poklopca i noza, jer se zavuce vodoravno, po najduzoj strani. Da ostane samo vrh, ne bi bilo tako strašno, ali problem je sto vrtnja ostrice uvijek odvuce ono sto se reze - ako ste stavili krastavac okomito, nož ga odvuce i na kraju ga reže vodoravno, po dužini, i cijeli jedan komad krastavca ostane nenarezan ispod poklopca.
Dalje, probala sam mjesit tjesto jedan put. Umjesto da se mjesi, tjesto se zalijepilo za mjesilicu i vrtilo zajedno sa njom. Mljevenje bilo kakvih sjemenki sam mogla zaboravit. U tu svrhu sam kupila mlinac za kavu, niti 200 kn, radi savrseno i melje sve zivo.
Nedavno sam stapni mikser zamjenila malo jacim Braunovim od 450 W, taj sjecka i sjemenke, pogotovo lana, ima posebnu sjeckalicu sa casicom za to, ima casicu za frapee, mogu s njim mutit slag i bjelanjke, a da ne kazem da miksa odlicno.
Zakljucak:
Rucni ribez - 10 kn
Rucni sjekac za pomfrit - 50 kn
Mlinac za kavu - 200 kn
Stapni mikser od 200 W - 80 kn
Za niti 350 kn dobijete uredjaje koje rade bolje, zauzimaju manje mjesta i jednostavnije se odrzavaju. Ili, umjesto mlinca za kavu i stapnog od 200 W, uzmete malo bolji stapni od oko 500 W koji moze i sjemenke miksat, ja sam svoga uzela na akciji za oko 400 kn - jos uvijek daleko bolja investicija od multipraktika. Uglavnom, vise nikad necu kupit uredjaj koji radi sve, a ne radi nista. Radije cu uzet uredjaj koji radi jednu stvar, ali da je radi dobro.
__________________
Omnia mea mecum porto.
tannalein is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2013., 10:24   #210
Lijep pozdrav svima!

Može mala pomoć ako netko ima ovaj http://www.nabava.net/multipraktici-...r7761__4731991

Kakva su iskustva?
__________________
Samo tvoja ljubav moze uciniti da sve procvjeta samo tvoja ljubav moze upaliti nova svjetla samo tvoja ljubav, Boze...
MaryAnn is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2013., 23:12   #211
Već duže vrijeme bavim se mišlju da kupim jedan multipraktik kojim bi u kuhinji zamijenili tri druga postojeća aparata. Jedan je star 30-tak godina kad smo kavu još mleli kod kuće (Iskra). Drugi je pak star više od 20 godina marke Moulinex snage svega 150 W koji još dobro služi za ribanje sira, oraha, lješnjaka, za mljevenje mesa, i još neke poslove. Treći je pak aparat austrijske marke RTC (kineska proizvodnja) snage 1000 W. Kupi sam ga pred 3 - 4 godine preko interneta. Služi svrsi, ali nisam zadovoljan s njim. Kuka za miješanje tijesta (pečem kruh) je kromirana i krom je s nje počeo otpadati.

U kuhinji stroj nije samo radi praktičnih potreba, nego i kao predmet koji treba zadovoljiti i estetski, pa da čovjek uživa gledati u vrhunski dizajn aparata. Gledam Kenwood-e pa mi se čine neukusno nakinđureni. Moulinex je lijepo oblikovan u usporedbi s drugim aparatima koji su slično konstruirani. Jedini aparati takvog tipa koji se ističe svojom posebnošću su Bochovi multipraktici. Naime, dok se kod svh drugih aparata postoji ruka koja se podiže i spušta, a na kraju dio koji se rotira i služi za obavljanje svih onih različitih poslova. Kod Boscha nije tako. Ruka je pretvorena li vrat na kojemu se na kraju nalazi glava koja rotira kao glava i unutar nje pak rotira mehanizam koji pokreće razne nastavke kao kuku, rezalicu mesa, strugalice i dr. Dizajn je vrhunski. Bosch ima široku paletu tih aparata, od onih male snage od 400 do čak 1600 W.

Razlika u cijeni je vema velika. Ovi aparati male snage su izrađemni iz plastike, a oni jači od lijevanog aluminija. Cijene se kreću od oko 500 do 4.600 kn. Taj najjači aparat oznake MUM 8 (ima više podtipova) stoji sa samo tri klasična nastavka za miješanje 4.600 kn a dodatci kad bi se nabavilo sve stajai bi dodatnih 4 do 5.000 kn.

Ima jedna serija naziva Skyline (?) čiji mi se dizajn ne dopada. Drugo bi moda i odgovaralo. Ima snagu do 900 W. Cijena je od oko 1.500 do 1.700 kn ili čak 2.600 kn, vjerojatno s većim brojem nastavaka koji idu uz nabavu aparata.

Eto, premišljam se što učiniti. Htio sam saznati iskustva drugih glede uporabe Boschovoh aparata, posebno za MUM 8, ali vidim da se nitko ne izjašnjava toj marki.
vbureti is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2013., 08:04   #212
ne znam da li je ovo odgovor na tvoje pitanje. nemam bosch nego braun. odlično radi svoj posao i mijenja nekoliko strojeva. tu sam već napisala mini dojmove. braun multiquick 5

još sam malo isprobavala i mljela sve i svašta i još sam više oduševljena.
sve radi perfektno osim:

-nisam zadovoljna kako je sredio pureći zabatak -za to samljeti, meso ipak treba biti očišćeno od onog bijelog i na nižoj brzini svakako. meso sam izradila tako da je nastala kaša dok sam čekala da nestane "ono bijelo". (mada i tak je bilo okej u bolonjezu.) a ono bijelo se samo namotalo i mlatilo okolo a meso se skašilo.

-zeznula sam se kad sam pustila unutra poriluk, na najmanjoj brzini je presitno pa onda ona ljutina se jače osjeti. poriluk će ubuduće pod nož jer je nužno da ostane narezan na cm-2. nikako na 5mm.

uglavnom, to je stroj koji mijenja:
- mlinac za kavu u potpunosti
- ribež u potpunosti
- mlinac za orašaste (kak ima 15 brzina, ako npr želiš fino mljeven badem dobit ćeš ga na nižim brzinama-u mlincu za kavu odmah ode u kašu) u poptunosti
- mikser- koristim ga samo za nešt sitno na brzinu: smutiti šlag, tijesto za palačinke, jaja. Za sve što treba dugo miksat, koristim onaj mikser na stalku.
- blender tak tak, ipak mi je brže neku veliku količinu glatko izraditi u čaši od blendera nego ganjati mrvice štapnim mikserom. al onaj tko nema blender, to mu može biti blender.

Ali to je stroj nije nije za uskras! vidim da spominješ da bi stajao na radnoj plohi. To zapravo i nije jedan neki glomazan stroj nego set od 5 komada koje rasporediš po elementima kak ti paše.

košta oko 800kn (bio nešt kao snižen) recimo do 1000 i nakon početnog razočaranja, vrlo brzo sam shvatila da je baš dobro da ga imam, da je spretan i koristan.
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.

Zadnje uređivanje katjes : 19.12.2013. at 08:28.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2013., 16:33   #213
Evo ja imam Bosch. Mumin, kak ga zovem od milja

Samo moj nije iz serije 8, nego iz serije 5. Nisam siguran koje su razlike između ta dva, ali ja sam svojim poprilično zadovoljan. Odmah moram napomenuti da ga koristim prvenstveno kao mikser, a nakon toga sve ostalo. Jako sam zadovoljan svime što mi je do sada pokazao, a to da se poprilično jednostavno pretvara u stroj koji nije samo mikser, nego i služi za gotovo sve druge poslove koje možeš obavljati u kuhinji, mi je njegova vrlo dobra strana.

Što se tiče estetike, on je meni stvarno lijep i stalno stoji na radnoj površini.
__________________
"Do I wanna know?"
L3go is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2013., 19:32   #214
Evo, ja imam Kenwood i nije mi neukusno nakinđuren. Dapače, boje je srebrno sive i potpuno neupadljiv, rekli bi klasičnih linija . Stoji mi na pultu ne kao ukras nego kao pribor kojeg koristim svaki dan.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2013., 14:12   #215
jel ima neko madzimiks ?
jel ga ima uopste za kupiti u hrvatskoj?
darling is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2013., 19:01   #216
Razmišljam o tome kako da sredimo stvari u kuhinji da lijepi višenamjenski stroj (multipraktik) bude stalno na stolu pri ruci, na u kutiji u sobi i da moram uvijek muku mučiti oko postavljanja na mjesto rada. Takav aparat, ako ima lijep dizajn, predstavlja pravi ukras u kuhinji. Još ako je upravo one snage, i praktičnosti kakvu od takvog aparata očekujemo, tada je pravo zadovojstvo koristiti ga gotovo svakodnevno.

Jer i jesti moramo svakodnevno. Ne ?
vbureti is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2013., 21:01   #217
razmisli malo realno čega će još biti okolo po plohama u vašoj novoj budućoj kuhinji.
obično bude košara za voće, voće u vrećici koje ne stane u košaru, kruh, kuh krpa/e, vrč za vodu, pokoja nespremljena zaboravljena tegla/čaša/zdjelica, zgurane tacne vertikalno.. previše stvari IMHO. + strojevi.
Kod nas je pekač za kruh. Ne dolazi u obzir nikakav još "ukras" koliko god funkcionalan i lijep bio. sad sve ovisi..
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2014., 11:06   #218
Smile Multipraktik

Upravo neki dan sam kupio Moulinex masterchef 8000 multipraktik, pa ako mi netko može pomoći oko korištenja uređaja jer im upute nisu baš detaljne. Postoje samo slikice, ali ne i objašnjenja koji dodaci se koriste za što. Shvatio sam koje dodatke treba staviti za cijeđenje soka iz npr. limuna, naranče i grejpa i slično (slika je bila očita i jasna), no za ostalo mi slikice iz upute uz uređaj baš ne pomažu. Ako netko zna za neki priručnik za dotični uređaj u elektronskom obliku i web stranicu gdje se to može skinuti, bilo bi super. Isto, ako netko ima taj uređaj i iskustva rada sa njim, bila bi mi velika pomoć.
sbruce is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2014., 14:49   #219
Na ovoj internet stranici možete pogledat kakva se sve oprema-uređaji koriste za pripremu raznih jela: www.allforfood.com , [email protected]
hjk is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2014., 15:39   #220
Pitanje za vas koji imate philips hr 7765,da li u blender stavljate zaledjeno voce i led?
jelmaxa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:32.