Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet

Internet Sve o internetu, sadržaju i tehnologiji
Podforumi: Web, Web development, Internet biznis, Nove web stranice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.11.2007., 13:03   #801
Veliki problemi s OptiADSL-om!!!

Zbog niže cijene prijatelj mi je prešao na optimu, ali već 10 dana gubi živce.

Na t-comu je imao 2 Mbita brzinu, koja je radila super.
Na optimi je potpisao 3 Mbita i flat. Ali već 10 dana nema veću brzinu od 1 Mbit. Torrenti se skidaju maksimalno na 40 kb.
Nema logike, kako je na t-comu moglo a kod njih ne može.

Dok ih se nazove uvijek prosljeđuju dalje, gledaju kod sebe na centrali. Užas.

Dal je imao netko slične probleme?

Spojeno!
Pročitati pravila!

Zadnje uređivanje MEP : 14.11.2007. at 14:53.
sven_22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2007., 13:31   #802
Standardna shema od strane T-com.

Imadoh isti problem sa Metronetom. Kada sam konačno izgubio živce i ponovno se vratio T-comu, onda su mu iz T-coma rekli sorry, sada više nema tehničkih uvjeta da bismo vam spojili MAXadsl. Tako da sam sada totalno bez adsla.

Inače kada se ode kod drugog operatera, T-com promijeni paricu, proberu one najlošije, i sada sve ovisi koliko lošu paricu čovjek dobije. Kod mene je T-comov adsl preko dvije godine radio bez problema, onda sam prešao na Metronet, da bi mi dsl linija pucala najmanje jednom do nekoliko puta dnevno i telefon je štekao.

Ovu foru sa paricama sam saznao tek kada mi više nisu htjeli ponovno uključiti MAXadsl, pa sam tražio veze u T-comu da vidim o čemu se stvarno radi.

Ostali operateri znaju tu foru, ali šute o teme, jer kako bi inače privukli ikojeg korisnika.

Ja sam popušio i to maksimalno. Tako to izgleda lijepoj našoj.
igor1976 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2007., 14:46   #803
Quote:
sven_22 kaže: Pogledaj post
Zbog niže cijene prijatelj mi je prešao na optimu, ali već 10 dana gubi živce.

Na t-comu je imao 2 Mbita brzinu, koja je radila super.
Na optimi je potpisao 3 Mbita i flat. Ali već 10 dana nema veću brzinu od 1 Mbit. Torrenti se skidaju maksimalno na 40 kb.
Nema logike, kako je na t-comu moglo a kod njih ne može.

Dok ih se nazove uvijek prosljeđuju dalje, gledaju kod sebe na centrali. Užas.

Dal je imao netko slične probleme?
Meni sve štima.
ojpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2007., 15:04   #804
Quote:
igor1976 kaže: Pogledaj post
Standardna shema od strane T-com.

Imadoh isti problem sa Metronetom. Kada sam konačno izgubio živce i ponovno se vratio T-comu, onda su mu iz T-coma rekli sorry, sada više nema tehničkih uvjeta da bismo vam spojili MAXadsl. Tako da sam sada totalno bez adsla.

Inače kada se ode kod drugog operatera, T-com promijeni paricu, proberu one najlošije, i sada sve ovisi koliko lošu paricu čovjek dobije. Kod mene je T-comov adsl preko dvije godine radio bez problema, onda sam prešao na Metronet, da bi mi dsl linija pucala najmanje jednom do nekoliko puta dnevno i telefon je štekao.

Ovu foru sa paricama sam saznao tek kada mi više nisu htjeli ponovno uključiti MAXadsl, pa sam tražio veze u T-comu da vidim o čemu se stvarno radi.

Ostali operateri znaju tu foru, ali šute o teme, jer kako bi inače privukli ikojeg korisnika.

Ja sam popušio i to maksimalno. Tako to izgleda lijepoj našoj.
Uvik će ti t-com nać način da te sjebe. Kako bi uopće onda mogli opstat na ovom našem tržištu s onim cijenama.
Ali metronet nema svoje kabele koje koriste, šta će njima t-com?
nero is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2007., 15:16   #805
potpisao sam 18-mjesečni ugovor sa t-comomma onda sam doznao dami je optima dostupna,je li moguće da se sada prebacim na optimu i brzinu plaćam t-comu a promet optimi??
zidane21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2007., 22:32   #806
Thumbs up

Quote:
zidane21 kaže: Pogledaj post
potpisao sam 18-mjesečni ugovor sa t-comomma onda sam doznao dami je optima dostupna,je li moguće da se sada prebacim na optimu i brzinu plaćam t-comu a promet optimi??
Zašto bi ti t-com dao da plaćaš nekom drugom umisto njima kad te još imaju pod friškim ugovorom. Jako nevjerovatno. Nisam baš stručnjak za to, ali mislim da tražiš previše.

Nikad kraja gluposti i apsurda u ovom svitu. Prije tjedan dana ona ženska iz optime kad sam nazva i tražija da mi promjene opremu rekla da će mi slat poštom zahtjev za izmjenu ugovora pa da to ispunim, pošaljem s kopijom osobne bla, bla, bla i opet bla.
Tjedan dana prošlo, ko bi reka, pisma pa k tome ni zahtjeva još nema. Dosadilo mi čekat. Ili nisu poslali ili nam je pošta spora tako da ću brzo dobit čestitku za Božić 1999. godine.
Nazovem ja opet danas. Javi se neki lik, po glasu vidim da je sigurno iskusniji od one otprije, objasnim mu svoje muke i kalvariju, a on: "Samo malo", stanka od 1.5 - 2 min, "Možete promijeniti opremu pošto nije još izdan radni nalog, što želite promijeniti - to, to i to - hvala lijepa" Zapisano - riješeno.
Zaključak: svaki dan naučim nešto novo - danas - ženski moto: zašto jednostavno kad može komplicirano (čast iznimkama)
Hvala lijepa!!!

Makedonija - Hrvatska 0:3 (a može i 1:4)
nero is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2007., 22:59   #807
Quote:
zidane21 kaže: Pogledaj post
potpisao sam 18-mjesečni ugovor sa t-comomma onda sam doznao dami je optima dostupna,je li moguće da se sada prebacim na optimu i brzinu plaćam t-comu a promet optimi??
Ne znam da li možeš raskinuti ugovor, vjerojatno ne (piše ti u ugovoru da prilikom raskida moraš platiti sve račune do kraja).

No, naravno da se može brzina plaćati t-comu, a promet optimi.
http://www.optima.hr/adsltraffic.aspx

Quote:
nerazzuri kaže: Pogledaj post
Zašto bi ti t-com dao da plaćaš nekom drugom umisto njima kad te još imaju pod friškim ugovorom. Jako nevjerovatno.


Quote:
nerazzuri kaže: Pogledaj post
Nisam baš stručnjak za to.
You got that right!
deedeedee is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2007., 23:11   #808
Kao šta je već rečeno, za HT si vezan 18 mjeseci, osim ako im unaprijed ne platiš tih 18 mjeseci. Ali, da naravno da možeš preć na promet od Optime, a HT plaćat brzinu. Samo pazi, nemoj zaboravit HT paket prebacit na 1 GB (ako već nisi). On se neće aktivirat ako se ne budeš spaja preko HT, tako da nećeš plaćat 99 kn, nego 79 kn + Promet optimi
MEP is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2007., 00:08   #809
Quote:
Mr.Ex.President kaže: Pogledaj post
Kao šta je već rečeno, za HT si vezan 18 mjeseci, osim ako im unaprijed ne platiš tih 18 mjeseci. Ali, da naravno da možeš preć na promet od Optime, a HT plaćat brzinu. Samo pazi, nemoj zaboravit HT paket prebacit na 1 GB (ako već nisi). On se neće aktivirat ako se ne budeš spaja preko HT, tako da nećeš plaćat 99 kn, nego 79 kn + Promet optimi
hvala

a ti nerazzuri radije pročitaj cijeli post prije nego kreneš pisat nebuloze
zidane21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2007., 15:47   #810
Pozz

Bok,ljudi evo da se javim na optimi sam 4 mjeseca,uzeo sam paket od 2048/384 kbps+flatrate,prvi dan kad su me spojili veza mi je pucala malo malo i nakon toga sam cuo od prijatelja koji je isto uzeo da promijenim kabel(od splittera do modema i to sam napravio i evo u 3 mjeseca mozda mi je tri puta pukla veza probajte),drugo ljudi okanite se torrent-a prijeđite na newsgroups tamo nema padanje brzine,brzina vam je onolika koliki ste paket uzeli(gigabajti samo idu na hard ,torrenti su zastarjeli,i na kraju sve o svemu optima mi je izvrsna trenutno joj dajem pohvale
virky is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2007., 16:10   #811
Quote:
virky kaže: Pogledaj post
Bok,ljudi evo da se javim na optimi sam 4 mjeseca,uzeo sam paket od 2048/384 kbps+flatrate,prvi dan kad su me spojili veza mi je pucala malo malo i nakon toga sam cuo od prijatelja koji je isto uzeo da promijenim kabel(od splittera do modema i to sam napravio i evo u 3 mjeseca mozda mi je tri puta pukla veza probajte),drugo ljudi okanite se torrent-a prijeđite na newsgroups tamo nema padanje brzine,brzina vam je onolika koliki ste paket uzeli(gigabajti samo idu na hard ,torrenti su zastarjeli,i na kraju sve o svemu optima mi je izvrsna trenutno joj dajem pohvale
Torrenti zastarjeli? Pretpostavljam da nikad nisi koristio private tracker.
ojpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2007., 16:20   #812
haha toliko zna o torrnetima da mu nitko ne da pozivnicu D haha
mikimaus6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2007., 16:23   #813
Quote:
ojpi kaže: Pogledaj post
Torrenti zastarjeli? Pretpostavljam da nikad nisi koristio private tracker.

normalno da sam ih koristio i imam par acc na torrent demage i torrent leech i jedno ti mogu reću u ovim sam vodama već 2 godine i znam šta govorim,nisu oni loši nemogu to reći ali puno bolje su mi newsgroup,jednostavno prebacio sam se sa torrenta na newsgroup i puno mi je bolje
virky is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2007., 16:25   #814
Quote:
mikimaus6 kaže: Pogledaj post
haha toliko zna o torrnetima da mu nitko ne da pozivnicu D haha
e prijatelju ja imam takvih pozivnica šta ti možeš sanjati
virky is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2007., 16:30   #815
!

Malo probajte doći do ovih acc na ovim stranicama kao što su Giganews Newsgroups,Usenet Unlimited,Newsgroup Unlimited pa cemo dalje poprićati
virky is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2007., 17:10   #816
Kaj se tiče wlan-a:
da li moram uzet ovaj njihov Tilgin – Vood 452w_A, ili se Huawei SmartAX MT880 može spojit prek mojeg Siemensa SE 515 pa da to sve šljaka kak treba?

EDIT: Našel sam da šljaka s SE555, pa bude valjda i s 515. Ili?
Filippo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2007., 20:31   #817
Duboka isprika

Quote:
zidane21 kaže: Pogledaj post
hvala

a ti nerazzuri radije pročitaj cijeli post prije nego kreneš pisat nebuloze
Oprosti, molim te nemoj me razapet šta sam tija pomoć koliko sam moga.
Nisam mislija da sam okružen tolikim stručnjacima.
Idući put ću držat jezik za zubima da me ne bi pecnili po prstima za malo dobre volje.
Ti me zidane samo nemoj glavom udarit
nero is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2007., 23:39   #818
Quote:
Filippo kaže: Pogledaj post
Kaj se tiče wlan-a:
da li moram uzet ovaj njihov Tilgin – Vood 452w_A, ili se Huawei SmartAX MT880 može spojit prek mojeg Siemensa SE 515 pa da to sve šljaka kak treba?

EDIT: Našel sam da šljaka s SE555, pa bude valjda i s 515. Ili?
Radit će 100%, ali ne znam zašt ne bi iskeširao 100kn pa da imaš i od optime wireless modem, tak i tak moraš potpisat na 2 godine.
ojpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2007., 23:40   #819
Quote:
virky kaže: Pogledaj post
Malo probajte doći do ovih acc na ovim stranicama kao što su Giganews Newsgroups,Usenet Unlimited,Newsgroup Unlimited pa cemo dalje poprićati
Stvarno nemam potrebe jer mi sa private trackera uvijek ide full brzinom.
ojpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2007., 10:58   #820
Quote:
ojpi kaže: Pogledaj post
Radit će 100%, ali ne znam zašt ne bi iskeširao 100kn pa da imaš i od optime wireless modem, tak i tak moraš potpisat na 2 godine.
A zakaj bi dal 160 kn ako ne moram? (makar mislim da bum ih svejedno dal )
Filippo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:50.