Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.02.2004., 18:03   #1
Stan u prizemlju

Obzirom je naša mala tročlana familija odlučila prodati stan u kojem jesmo (50 m2), dići manji kredit i kupiti veći stan - dali smo se ovih dana u pregled situacije na tržištu nekretnina. Obzirom da među vama obitavaju vrsni poznavatelji nama nedokučivih misterija, a tiču se praktičnih savjeta - savjetujte nas! Naišli smo, naime, na stan u kojem već više od desetljeća obitava tuzemna inačica Addams familije. Stan je u katastrofalnom stanju, ali - mislim si ja, instalacije i zidovi su kao i ostali u zgradi, daklem - cc 20 godina stara. E pa, nakon što sam uspjela uvjeriti svog zakonitog da se to sve da srediti (izglodani štokovi i slično) ostao mi je jedan još veći problem: kako ga naime, nagovoriti da se useli u stan koji je u prizemlju?
Ostale generalije: stan je 80m2, ima lođu na istoku - gleda u park sa dječijim igralištem, ja kontam da se za cc 10000 eura može sasvim pristojno i urediti.
Eto, zaželite nam dobrodošlicu jer sretat ćemo se sigurno još puno narednih mjeseci, jer ako se i odlučimo za ovo visit ćemo na podforumu u potrazi za majstorima.
Savjeti, pokude, iskustva - čekamo.
RichKid is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2004., 18:15   #2
stan u prizemlju imaju moji frendovi. Kad je toplije, nemreju istaviti nis otvoreno niti preko noci a kamo da izadju van.
Ostavili par puta i usla im djecurlija. Onako iz zabave. Napravili nered i to je sve. Kad takav stan, pa jos otvoren, jednostavno mami Cesto im bacaju nesto u nutra, tako da nije dovoljno prozor samo pritvoriti, vec jednostavno mora biti zavoren...
I uvijek si u mraku ako zelis izbjeci znatizeljne poglede.
Oni su navikli, ali ja se kod njih osjecam nelagodno.
Drugo, podovi su hladni kao i svi stanovi koji ispod sebe nemaju drugi.
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2004., 18:19   #3
inace, kod mene u kvartu svi ti stanovi u prizemlju imaju resetke na svim prozorima
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2004., 19:09   #4
zivim u prizemlju i jedva cekam otic dalje. osim sto ti svi naviruju kroz prozor, nerijetko ti ubacuju cikove kroz prozor (visoko prizemlje) i stosta, a pomirila san se s tim da svako jutro na teraci imam brdo smeca (pogotovo ako je bio vikend).

a najmilije mi je kad ujutro sused upali auto koji doslovno ispusta crni dim i tako 20 min. ceka da se zagrije.

ukratko koma, ali tu san nadam se samo kratko!
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2004., 19:13   #5
a pozitivno je sto mi macke uskacu kroz terasu i onda im obozavam promatrati kako se suncaju, napravila san im spavaonicu, tako da mi je to tako super.
to je stvarno jedino sto me veseli u stan koji je prostran i suncan, ali je na nezgodnoj poziciji.
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2004., 14:18   #6
Moja prijateljica obožava svoj prizemni stan s velikom lođom. Cijelo ljeto provede na njoj, okružena bujnim zelenilom zasađenim u betonskim cvjetnjacima.
Kaže da joj je odlično jer ne mora misliti smetaju li djeca nekome kada protutnje stanom.
Ali, jednom su joj ukrali trenirku s užeta za sušenje.
Lorelaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2004., 15:00   #7
obozavam i ja svoj balkon koji ima puno kvadrata, rostiljamo na njemu i imamo klupu, i macke koje dodju po ostake rostilja.

ali nema sussenja robe kad nisi doma, uvik u paranoji kad nesto susne, bacanje s visih katova raznih predmeta je svakodnevno.
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2004., 09:16   #8
Ne bih nikad u prizemlje u velikom naselju. Mada u sadašnjem kvartu ima dosta prizemnih stanova s povećim vrtom na obje strane zgrade i relativno visokom ogradom. Ali stvarno bi postali paranoični kad nismo u stanu.
Ali u zgradi gdje čekamo novi stan prizemlje je nešto sasvim drugačije, sakrivena zgrada s 20-tak stanova na povećem terenu okružena samo privatnim kućama, prizemlje bi bilo kao da imaš kuću. Ograda, zelenilo, komin, odustali smo jer je prenisko, da je bar metar iznad razine dvorišta... Kruna krovišta nije smjela biti viša od 10 metara. Ipak, svi su prodani.
__________________
Since 1999
sailor is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2007., 16:08   #9
Život u prizemlju - iskustva

Pozdrav svima!

Trebam vaša iskustva u vezi stanovanja u prizemlju. Dakle, stvar je sljedeća; nakon dugo vremena našla sam stan koji mi u potpunosti odgovara, raspored, namješten je po mom ukusu, velika kupaona, 3 sobe, blagovaona, kuhinja kakvu sam željela, ma sve u svemu MRAK, ali je u prizemlju. Do sad sam izbjegavala prizemlje, ali ovo me oduševilo. Moj dečko je strogo protiv toga jer će nam svi gledati u stan, jer ne možemo normalno otvoriti prozore i još 10-tak razloga. Pa me sad zanimaju vaša iskustva i kako je živjeti u prizemlju. Napominjem da je stan u tzv. urbanoj vili u mirnoj ulici, nije prometna i ima dosta veliko dvorište tj zelenu površinu oko (što moj dragi opet gleda na svoj način: klinci će nabijati loptom, razbiti nam prozore...). Unaprijed zahvaljujem!!!
__________________
Winnie the Pooh
Medo Winnie is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2007., 19:47   #10
ja trenutacno zivim u prizemlju ali u kuci, i nikako ti to nebi preporucila, osim ako zivis u kuci koja je cijela tvoja i imas hrpu okucnice neces smijeti prozore otvoriti, morati ces staviti resetke na prozore, svakakva gamad nema nikakvog problema da ti ugmize u stan, djeca ce ti svaki dan visiti ispod prozora, ne mozes staviti robu susiti vani...razmislila bi ako stan ima lodju i ako ispred prozora imas mogucnost posaditi grmlje i par stabala tako da je pristup ostalima ipak otezan, ali bi opcenito bjezala od toga
sva sreca najesen selim na 8. kat
gnjavež is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2007., 21:13   #11
Quote:
Medo Winnie kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!

Trebam vaša iskustva u vezi stanovanja u prizemlju. Dakle, stvar je sljedeća; nakon dugo vremena našla sam stan koji mi u potpunosti odgovara, raspored, namješten je po mom ukusu, velika kupaona, 3 sobe, blagovaona, kuhinja kakvu sam željela, ma sve u svemu MRAK, ali je u prizemlju. Do sad sam izbjegavala prizemlje, ali ovo me oduševilo. Moj dečko je strogo protiv toga jer će nam svi gledati u stan, jer ne možemo normalno otvoriti prozore i još 10-tak razloga. Pa me sad zanimaju vaša iskustva i kako je živjeti u prizemlju. Napominjem da je stan u tzv. urbanoj vili u mirnoj ulici, nije prometna i ima dosta veliko dvorište tj zelenu površinu oko (što moj dragi opet gleda na svoj način: klinci će nabijati loptom, razbiti nam prozore...). Unaprijed zahvaljujem!!!

gluposti sa resetkama bla bla...

zivjela sam jedno 8 god. u prizemlju SOLO i nisam imala nikad nikakvih neugodnosti... Priznam prvih mjesec dana stalno sam promatrala jel me netko gleda uhodi i sl. a kasnije uopce i ne obracas paznju
pistacija is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2007., 21:45   #12
ja sam odrasla iu stanu u prizemlju pa bila podstanar u ZAgrebu u stanu u prizemlju.
Kupili smo stan u potkrovlju
I prizemlje više nikad.

Iz previše razloga.
Nemožeš ostaviti otvorene prozore.
Čuješ svakog ko ti zastane na ulici i priča (a kad je to usred noći...)
Pa svakog ko prolazi po stubištu.
Pa ako još imaš prozore okrenute na parking zgrade- svaki auto, svako lupanje vratima.
Da ne spominjem znatiželjnike koji ti se zagledavaju u stan.

Uglavnom, ako ti se sviđa- nije to tako strašno, ali meni je puuuno bolje sad nego prije i nikad se ne bi odlučila za kupovinu prizemlja.
Kikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2007., 21:49   #13
ja sam prije dva tjedna (jebote!!!) uselila u prizemlje jedne zgrade. prizemlje je okrenuto tako da mi nitko ne može gledati u prozore, dakle mogu hodat gola po stanu ako to želim - iako to nikad nisam napravila jerbo sam još uvijek konstipirana od života na prvom katu gdje mi je zgrada prakticno gledala u prozore.

Naravno da ne mogu ostaviti širom otvorena vrata niti prozore, ali to ni prije nisam radila, od straha od kiše, prozori su uvijek bili otvoreni na kiper. sad spustim rolete do 3/4 i otvorim prozor i nemam osjecaj da mi je zagusljivo.

Da svasta gmize - pa, ono, da, imam sad dosta kukaca. ali, fuck, u sumi sam, pojma nemam jel' bi ih bilo manje da sam na trećem katu.

I ne čujem ništa, jer nisam okrenuta na cestu, tako da mi to nije problem. Veš ostavim vani bez previše razmišljanja, pobogu, ako nekome trebaju moje gaće, nek si ih nosi
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2007., 15:47   #14
Čuj,
prizemlja su ti različita kao i katovi.

Npr. stan u kojem sam sad ja je u toliko visokom prizemlju da imaš osjećaj da si na prvom katu, jer je ulica jako strma.
Uopće ne vidiš prolaznike, niti oni tebe, jer je visina prozorskih klupčica iznad njihovih glava.

S druge strane kupaonica gleda na vrt i ima prozor jaaako visoko, tako da opet - sve .
__________________
A census taker once tried to test me. I ate his liver with some fava beans and a nice Chianti.
Laa Laa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2007., 17:21   #15
nikad više u prizemlje...pun mi je stan buba,ne mogu ostavit nikad otvorene prozore ni balkon jer mi možete doslovno samo ušetati u stan, prašina me ubija,svaki al svaki dan usisavam i popodne izgleda ko da nisam usisavala tjedan dana.nemam straha od tog da mi neko gleda u stan,tak da neznam jel stvarno gledaju..
vani ostavljam sušit samo krpe i ručnike jer su susjedima nestajale traperice sa štrika..
uglavnom podstanar sam na sreću,kad budem svoj kupovala bit će jaaaaaako visoko prizemlje,tzv. potkrovlje
vedra is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2007., 17:28   #16
Živim u visokom prizemlju. Ne vidim prolaznike ni oni mene. Gledam na cestu i uopće ne doživljavam ni ljude, ni aute, ništa. Doduše na drugoj strani stan gleda u dvorište zgrade pa se može fino luftati. Još kad stignu novi prozori ni tih minimalnih zvukova izvana neće biti. Super je jer se ne moram pentrati na više katove, pogotovo kad su mi ruke pune stvari ili kad nam stiže kakav novi namještaj. Nema buba, nema pauka, nema nikakvih beštija.
kisikana is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2007., 17:29   #17
I da, imam sušilicu tako da ne vješam veš vani.
kisikana is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2007., 22:14   #18
Ja sam stanovala u prizemlju ali u "normalnoj" zgradi. Soba mi je gledala na parkić, a ispred su bivš vlasnici posadili neke boriće. Nikad mi to nije smetalo. Po noći spustiš rolete, po danu držiš prozore otvorene na preklop. Koliko sam shvatila ti imaš i neku okućnicu. Posadi si "lovor višnju" kao živicu. Brzo raste i dekorativna je. Uglavnom je imaju ljudi na moru. Prašine ima i u stanovima na katu. Taško mi je nešto drugo reći, ali ako nisi blizu cesti pa dačuješ lupanje koraka kao da su ti ljudi u stanu, ne mora biti loše. I glede pobune tvog dečka - nek on nađe bolji stan ako može. I da, super je osjećaj kad dođeš doma s posla, a stan ti je u prizemlju pa se ne moraš penjati štengama.
dubac is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2007., 11:48   #19
trenutno živim na prvom katu jako prometne ulice i sigurna sam da će mi idući stan biti barem na trećem katu. prašine ima ko u priči, prozore mogu komotno prati svaki dan. imam neke lude ideje da će mi se netko popeti po fasadi (spiderman možda?) i ući u stan pa nikad nemam širom otvorene prozore, a ne želim ni pomisliti kako bi mi bilo da sam u prizemlju. mislim da stanovi na zadnjim katovima nisu bez razloga smatrani najboljima.
__________________
Some days you're a windshield,
and some days you're a bug.
pandalavanda is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2007., 12:22   #20
mnogi bi htjeli stanove u prizemlju ili na prvom katu. to je zato jer su mnogi od njih oni koji do tada nikada nisu živjeli u stanu ili nisu živjeli tako nisko. ja sam sam na najvišem katu, moram pješke gore, ali baš mi je super. niti imam buke od prizemlja i prvog kata (a znam da je susjedima grozno), niti mi netko skače po glavi jer sam na najvišem katu. ako se radi o kupnji stana, jako dobro razmisli. ako je najam, možeš probati, zašto ne?
uglavnom, ako je stan doista u mirnoj zoni i prozori su ti okrenuti prema zelenilu a ne prema asfaltu ili parkiralištu, tada bi moglo biti dobro. još ako imaš izlaz na neku lijepu terasu, onda super!
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:00.