Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Pogledaj rezultate ankete: treba li zatvoriti ovu temu?
Da 24 45.28%
Ne 22 41.51%
Svejedno mi je 7 13.21%
Glasovatelji: 53. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.05.2009., 10:22   #441
Quote:
biceps kaže: Pogledaj post
evo došao je i taj 15 i di je sad taj nibiru ajde pokažite ga di vam je sad
u iščekivanju smo
CottonEyeJoe is offline  
Old 15.05.2009., 10:42   #442
Evo počelo je, seljani se ne boje oni se brane

http://dnevnik.hr/vijesti/svijet/dva...-po-njima.html
__________________
Negdje sto puta daleko...
uuffoo is offline  
Old 15.05.2009., 10:47   #443
http://2012forum.com/forum/viewtopic.php?f=45&t=11420

znači, nibiru je tica
CottonEyeJoe is offline  
Old 15.05.2009., 11:55   #444
šta je ovo
http://img20.imageshack.us/my.php?image=15052009429.jpg
jooka is offline  
Old 15.05.2009., 13:03   #445
jebo me pas, ali ja nisam uspio nači ime tog smeđeg patuljka oko kojeg kruži nibiru...

sve mi to smrdi...

ja i dalje samo 10% vjerujem u taj nibiru...kažem,da postoji, već bi se vidio teleskopima, ovako ništa
CottonEyeJoe is offline  
Old 15.05.2009., 13:20   #446
Quote:
CottonEyeJoe kaže: Pogledaj post
jebo me pas, ali ja nisam uspio nači ime tog smeđeg patuljka oko kojeg kruži nibiru...

sve mi to smrdi...

ja i dalje samo 10% vjerujem u taj nibiru...kažem,da postoji, već bi se vidio teleskopima, ovako ništa

Pošto sam se opremio najboljom astronomskom opremom ( maska za varenje ), pogledat ću i potražiti Nibiru...

šalim se...inače ja vjerujem nekih 30% da nam lažu i da nešto ima...ali što neznam
SHOGO is offline  
Old 15.05.2009., 13:34   #447
ajmo ovako...trebalo mi je par minuta da ovo otkrijem, i da prekinemo ko mala djeca pisati o nibiru...

Nibiru bi po nekoj logici trebao biti planet Eris...

ili 2003-UB-313...

on postoji, i otkriven je 2003 godine....također se vrti oko sunca...

e sad, jedna fora je što taj planet eris uopće ne postoji u wwteleskopu, niti google sky-u...kao da ne smije biti...

a druga je stvar što za taj planet ne govore tako zastrašujuće kao da je nibiru...

više ni sam neznam...

http://msnbcmedia2.msn.com/i/msnbc/C...2003_UB313.jpg

evo,to mu je orbita, niti približna kao nibiru..

http://www.enkispeaks.com/images/sol...olarsystem.jpg
CottonEyeJoe is offline  
Old 15.05.2009., 13:41   #448
Quote:
CottonEyeJoe kaže: Pogledaj post
ajmo ovako...trebalo mi je par minuta da ovo otkrijem, i da prekinemo ko mala djeca pisati o nibiru...

Nibiru bi po nekoj logici trebao biti planet Eris...

ili 2003-UB-313...

on postoji, i otkriven je 2003 godine....također se vrti oko sunca...

e sad, jedna fora je što taj planet eris uopće ne postoji u wwteleskopu, niti google sky-u...kao da ne smije biti...

a druga je stvar što za taj planet ne govore tako zastrašujuće kao da je nibiru...

više ni sam neznam...

http://msnbcmedia2.msn.com/i/msnbc/C...2003_UB313.jpg

evo,to mu je orbita, niti približna kao nibiru..

http://www.enkispeaks.com/images/sol...olarsystem.jpg
malo proguglah...i ništa nema što taj planet povezuje s niburom...mislim da ima previše stvari koje mi ne znamo...za neke meteore i asteroide saznamo tek kada prođu kraj zemlje...i zašto nitko nije slikao eris...zašto su općenito slike svemira tako šture...pa nemamo valjda teleskope da rede jednu sliku na godinu, i kako to da su im objašnjenja uvijek tako ne - znanstvena...ma ne kužim, ali ne vjerujem dok ne vidim sliku ili neki dokaz
SHOGO is offline  
Old 15.05.2009., 13:46   #449
malo bolje proguglaj

u puno tema nibiru vežu sa erisom...

a eris se vrti oko sunca, dok za nibiru kazu oko smeđeg patuljka...onda koji je to smeđi patuljak??? sumljam da ga ne mogu vidjeti teleskopom....kao i nibiru...to su sve blamaže...

i istina je da nam taje slike...mozda ne radi ovoga, nego radi postojanja drugih biča u svemiru...sigurno imaju dokaz,no šute ko pičke...

i sigurno se negdje gradi neki bunker radi sudnjeg dana koji će kad tad doći.

Jedino što me muči kod erisa, zašto ga nema u WWT, ili google skyu???
CottonEyeJoe is offline  
Old 15.05.2009., 16:35   #450
Quote:
CottonEyeJoe kaže: Pogledaj post
jebo me pas, ali ja nisam uspio nači ime tog smeđeg patuljka oko kojeg kruži nibiru...
zašto pas

Probaj sa NEMESIS prije!

evo mala pomoć; The issue of the theoretical stability of the Nemesis orbit has been settled, but most astronomers don't know the answer. Actually, they think they know the answer, but they are incorrect.
As the 19th century humorist Josh Billings said, "The trouble with most folks isn't so much their ignorance. It's know'n so many things that ain't so." I can guide you to the origin of the confusion.

Tako, tko čeka od astronoma neki odgovor - načekat će se.

btw. a ovo zamajavanje datumima je zaista presmiješno i dosadno. Zato je i pogodno jedino za trollanje i sprdnju.
To je ona ista priča kad laž krene utrku svijetom i postane popularna a istina još nije navukla niti čizme!
.
Who am I is offline  
Old 15.05.2009., 18:45   #451
Još malo prisjećanja iz bliske prošlosti...

na neke čudne članke i pressice iz ozbiljnih izvora;

The New York Times
Sunday, January 30, 1983
Clues Get Warm in the Search for Planet X
John Noble Wilford

Something out there beyond the farthest reaches of the known solar system seems to be tugging at Uranus and Neptune. Some gravitational force keeps perturbing the two giant planets, causing irregularities in their orbits. The force suggests a presence far away and unseen, a large object that may be the long-sought Planet X.
....

NASA Press Release 1992

"Unexplained deviations in the orbits of Uranus and Neptune point to a large outer solar system body of 4 to 8 Earth masses, on a highly tilted orbit, beyond 7 billion miles from the sun."

Zatim, nakon nekih čudnih pronalazaka mini planeta, došlo je do žestoke raspre među astro-znanstvenom zajebnicom (ups) kada su odlučili presložiti sunčev sistem i izbaciti Plutona!

Ponekad (i u većini slučajeva) čitanje između redova otkriva više od svih fotografija ili demantija prije iznesenih informacija. Posipanje pepelom zna biti dirty job!

.
Who am I is offline  
Old 15.05.2009., 20:01   #452
Neki kažu da će nibiru proći pored zemlje 21.12.2012 (zadnji dan u kalendaru maja, smak svijeta, opća apokalipsa i te new age gluposti)
__________________
The song remains the same
$#$#$
Wizzzard is offline  
Old 16.05.2009., 21:53   #453
Quote:
SHOGO kaže: Pogledaj post
Pošto sam se opremio najboljom astronomskom opremom ( maska za varenje ), pogledat ću i potražiti Nibiru...

šalim se...inače ja vjerujem nekih 30% da nam lažu i da nešto ima...ali što neznam

I ja sam išao gledat malo s maskom za švajsanje, i sam sam sebi ispao glup


Što se tiće Eris ... on doista postoji, ali je problem što to nije klasičan planet, već nekakvo svemirsko tijelo koje je nešto veće od plutona i pripada kuiperovom pojasu planetoida i asteroida, te ga nikada nenapušta. Ima takvu putanju da bi bilo živo čudo da do 2050 godine dođe do Plutona, a kamoli i do zemlje.

Što se tiče prisutnosti smeđeg patuljka u sunčevom sustavu ... to je apsolutni nonsens!

Da bi smeđi patuljak uopće postojao, mora biti barem 5 puta veći od Jupitera, te mu je temperatura nešto viša od 600 kelvina što ukazuje da bi ga bez problema mogli uočiti s teleskopom ili nekakvim toplinskim senzorima, jer ipak se radi o tijelu koje nije u ravnini s ostalim planetima, te je iznimno lako uočljivo.

Što se tiće prastarih Nibiru legendi ...? Nemogu ja tu ništa reči. možda nešto slično i postoji, ali je toliko daleko da nas neće još barem 500 godina sustiči.

Svaki čovjek koji imalo poznaje fizičke zakone koji vladaju u našem sustavu zna da su rotirajuča tijela najbrža kada su najbliže suncu ... dakle; Nibiru ako i postoji, trenutno mu brzina nije veća od brzine puža golaća, inficiranog s svinjskom gripom
__________________
DRUGI DOLAZAK
UBERSOLDAT is offline  
Old 16.05.2009., 23:51   #454
O Bože, opet te nema ...

ali ima bar izvora znanja koji prevazilaze okvire blebetanja na ovom forumu. Nekome hvala!

npr. dobar će biti i space.com (u nedostatku crkvenih zapisa);

Ili što bi rekao Josh Billings:
"Problem kod većine ljudi nije toliko njihovo neznanje. Već poznavanje tako mnogo stvari koje nisu takve."

I kada jedan fizičar s poznatog sveučilišta zastupa tezu o postojanju sunčevog "kompanjona" koji je vjerojatno i posredno odgovoran za povremene kataklizme na Zemlji i k tome ima pristalice među kolegama koji o tome raspravljaju i istražuju onda se valja zapitati - (uvijek iznova) kome to zapravo treba na nekom smiješnom forumu. Bez blage veze o subjektu ?! I želje da se participira, osim glupiranjem. Aleluja i to je valjda za (neke) ljude, normalno?!

No, što reći više, kad je ionako sve odavno rečeno a još se čekaju rezultati koji će "lupiti" u glavu, snažnije od nekog projektila ili možda onoga koji samo što nije raširio krila i spustio s oblaka
Evo ide i datum...

Muller, koji je svoju teoriju objavio još 1984. u časopisu Nature ni danas ne odstupa od nje. Dapače, nakon što je otkriveno da su (crveni) smeđi patuljci najčešće zvijezde u galaksiji. Relativno male i hladne, slabijeg sjaja, te ih je vrlo teško uočiti. Mogući sunčev kandidat je možda među jednom od 3000, valja to istražiti. Imati muda za to, dok te mainstream koči!
Pojam "pratioci zvijezda" je vrlo uobičajen - više od polovice (do sada otkrivenih) zvijezda su dijelovi binarnih sustava. .. itd. itb.

trećim riječima; čitati i gledati, svega ima - a sve više i onoga što prkosi dogmama. I to je užitak i praznik za oči i dušu.
Who am I is offline  
Old 17.05.2009., 00:16   #455
Quote:
Who am I kaže: Pogledaj post
ali ima bar izvora znanja koji prevazilaze okvire blebetanja na ovom forumu. Nekome hvala!

npr. dobar će biti i space.com (u nedostatku crkvenih zapisa);

Ili što bi rekao Josh Billings:
"Problem kod većine ljudi nije toliko njihovo neznanje. Već poznavanje tako mnogo stvari koje nisu takve."

I kada jedan fizičar s poznatog sveučilišta zastupa tezu o postojanju sunčevog "kompanjona" koji je vjerojatno i posredno odgovoran za povremene kataklizme na Zemlji i k tome ima pristalice među kolegama koji o tome raspravljaju i istražuju onda se valja zapitati - (uvijek iznova) kome to zapravo treba na nekom smiješnom forumu. Bez blage veze o subjektu ?! I želje da se participira, osim glupiranjem. Aleluja i to je valjda za (neke) ljude, normalno?!

No, što reći više, kad je ionako sve odavno rečeno a još se čekaju rezultati koji će "lupiti" u glavu, snažnije od nekog projektila ili možda onoga koji samo što nije raširio krila i spustio s oblaka
Evo ide i datum...

Muller, koji je svoju teoriju objavio još 1984. u časopisu Nature ni danas ne odstupa od nje. Dapače, nakon što je otkriveno da su (crveni) smeđi patuljci najčešće zvijezde u galaksiji. Relativno male i hladne, slabijeg sjaja, te ih je vrlo teško uočiti. Mogući sunčev kandidat je možda među jednom od 3000, valja to istražiti. Imati muda za to, dok te mainstream koči!
Pojam "pratioci zvijezda" je vrlo uobičajen - više od polovice (do sada otkrivenih) zvijezda su dijelovi binarnih sustava. .. itd. itb.


trećim riječima; čitati i gledati, svega ima - a sve više i onoga što prkosi dogmama. I to je užitak i praznik za oči i dušu.
Neznam koji si ti dio preskočio, ali Nibiru je dio omanjegu zvjezdanog sustava UNUTAR SUNČEVOG SUSTAVA!!... koji se treba približiti zemlji 2013.godine, dakle; već sada bi ga i slijepci trebali vidjeti, i to golim okom.

Ovo gore podebljano se odnosi na smeđe patuljke u galaksiji, ali ne i na sunčev sustav gdje jedan prilično udaljeni Saturn možemo prostim okom vidjeti.

Pa nemisliš valjda da će Nibiru do nas doletiti iz međuzvjezdanog prostora za 3-4 godine?? Ako ti to doista vjeruješ, tada tu nema neke zdrave rasprave.
__________________
DRUGI DOLAZAK
UBERSOLDAT is offline  
Old 17.05.2009., 00:24   #456
Quote:
UBERSOLDAT kaže: Pogledaj post
Neznam koji si ti dio preskočio, ali Nibiru je dio omanjegu zvjezdanog sustava UNUTAR SUNČEVOG SUSTAVA!!... koji se treba približiti zemlji 2013.godine, dakle; već sada bi ga i slijepci trebali vidjeti, i to golim okom.....
Ako ti to doista vjeruješ, tada tu nema neke zdrave rasprave.
Što se tvoje "zdrave" raspre tiče ... vrlo je uvjerljiva do sad
Trollanje, zajednički je nazivnik!

Tko ti kazo ovo što ti podebljo'?
U što ti vjeruješ?
I kome?
Bilo kad je riječ o ovoj materiji - temi, bilo kad je riječ o nekim drugim "višim" silama?

Ne treba, hvala. Znam(o)!
.
Who am I is offline  
Old 17.05.2009., 00:33   #457
Quote:
Who am I kaže: Pogledaj post
Što se tvoje "zdrave" raspre tiče ... vrlo je uvjerljiva do sad
Trollanje, zajednički je nazivnik!

Tko ti kazo ovo što ti podebljo'?
U što ti vjeruješ?
I kome?
Bilo kad je riječ o ovoj materiji - temi, bilo kad je riječ o nekim drugim "višim" silama?

Ne treba, hvala. Znam(o)!
.
Pa de ti točno definiraj taj svoj Nibiru, pa da te mogu pošteno pok*njat na tvom terenu! Nemoj se skrivat iza nekakvih ickeovih ispranih fraza, dvosmislenih rečenica i skretanja s teme.

Za početak; moguću lokaciju i procjenu udaljenosti Nibirua od sunca. Dečko; pa to su samo 3 godine, pa to je jaaako blizu. nema više cile mile. Ili je tu, ili nije?

I da, drži se naslova teme!!
__________________
DRUGI DOLAZAK
UBERSOLDAT is offline  
Old 17.05.2009., 00:40   #458
Quote:
UBERSOLDAT kaže: Pogledaj post
Pa de ti točno definiraj taj svoj Nibiru, pa da te mogu pošteno pok*njat na tvom terenu! !!
Pokenjat? Pa to radiš cijelo vrijeme. To ti je od boga valjda dano?!
Kakav moj Nibiru? Idi čekaj to što čekaš i mani me se i teme.

Da ima neko istinski zainteresiran i upućen, neispranog mozga religijskim dogmama a ne s tobom na tom tvom nivou. Kojem nivou

Šetaj!
Who am I is offline  
Old 17.05.2009., 00:53   #459
Quote:
Who am I kaže: Pogledaj post
Pokenjat? Pa to radiš cijelo vrijeme. To ti je od boga valjda dano?!
Kakav moj Nibiru? Idi čekaj to što čekaš i mani me se i teme.

Da ima neko istinski zainteresiran i upućen, neispranog mozga religijskim dogmama a ne s tobom na tom tvom nivou. Kojem nivou

Šetaj!
smirite strasti...
Quote:
UBERSOLDAT kaže: Pogledaj post
Pa de ti točno definiraj taj svoj Nibiru, pa da te mogu pošteno pok*njat na tvom terenu! Nemoj se skrivat iza nekakvih ickeovih ispranih fraza, dvosmislenih rečenica i skretanja s teme.
a kakve sad pa ti definicije trazis?
__________________
endless

Zadnje uređivanje luiz : 17.05.2009. at 01:00.
luiz is offline  
Old 17.05.2009., 00:54   #460
Quote:
Who am I kaže: Pogledaj post
Pokenjat? Pa to radiš cijelo vrijeme. To ti je od boga valjda dano?!
Kakav moj Nibiru? Idi čekaj to što čekaš i mani me se i teme.

Da ima neko istinski zainteresiran i upućen, neispranog mozga religijskim dogmama a ne s tobom na tom tvom nivou. Kojem nivou

Šetaj!
Pa nemogu te pok*njat kad nisi ništa rekao u vezi Nibirua, osim da si pokazao da nisi u stanju se držati nekakve zacrtane teme. Dakle; ako je tema Nibiru, onda pričamo o Nibiru i ostalim popratnim basnama.

Iskreno; mene su nekada zanimali upravo smeđi patuljci, to zbog razloga što nisu uspjeli proširiti fuzijsku reakciju na površinu, te su ostali hladni, ali da bi bili smeđi patuljci, moraju imati masu kao 5 Jupitera(minimum), a to već nije tako lako sakrit na nebu gdje svaka šuša ima nekakav dalekozor doma i promatra njime čak i DSO objekte.

Ali opet ponavljam miki; bliski susret je zakazan za tek nešto više od 3 godine, tako da mi cijela ova rasprava sve više liči na monolog nekakvih smušenjaka o legendi vuka i crvenkapice.
__________________
DRUGI DOLAZAK
UBERSOLDAT is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:14.