Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 15.04.2010., 12:59   #10
Zastara režija za 1998.?

Moja kuma je platila već oko 3000 kn računa za vodu i drugih za 1998. i 1999. i sad ju traže još!!! Kako je penzionerka već je digla kredit i za ovo! Ljudi moji, da li je to moguće?!
Ona živi kod sina (bolesnog, nezaposlenog) u Zagrebu, a prijavljena je u toj kući u Općini Donja Bistra. Tamo ode par puta godišnje zadnjih 15 godina, kuća niti nije za stanovanje i to se vidi (grijanja nema godinama, smrzle se i pukle cijevi za vodu i wc pa isključeno, trava ju prerasla itd.), ali kako je solidna ona uredno plaća sve režije iako ništa tamo ne troši, a to i svi u kraju znaju. (ona bi tu kuću davno prodala da bivši muž, s kojim je davno bila u braku par godina bez djece, ne traži pola te njezine kuće pa je to tako dugo na sudu)

I sad se pojavio taj neki novi općinar i poslao joj prve uplatnice. Ona se šokirala, ali onda se pokorila pa platila... pa on opet poslao ona digla kredit i platila... sad joj opet šalje kao za 2000. (voda mjesečno 108kn, plus kvartalno preko 300kn za slivne vode i drugo) Stvar je u tome da je ona sigurna da je sve već platila, ali ne čuva uplatnice duže od 3-4 godine, šta će joj? Tako da nema dokaza. A ovi traže još i još i prijete joj se!

Pomozite molim vas! Kuma mi je skroz propala, stara je i bolesna i ima tu malu učiteljsku penziju, tek mi je sinoć priznala što joj je da je tako propala! Zar tako nešto da uništava poštenu osobu zlatna srca, koja je svoju penzijicu zaradila kao učiteljica u nekoliko osnovnih škola bez dana bolovanja?

Ima li kakav link na kojem bih mogla vidjeti nakon koliko godina nastupa zastara za režije? Meni se čini da taj općinar/ta općina "lovi u mutnom", ma neznam što bih rekla! Pomozite ako tko zna, molim vas!
Tazika is offline  
Odgovori s citatom
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:36.