Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.09.2005., 15:32   #21
Slažem se s većinom izrečenog, samo još moram dodati jedan od onih najlakših...hoteljersko turistički u tome prednjači definitivno.
__________________
...lurking in the dark...
raliSHA is offline  
Old 03.09.2005., 16:16   #22
opce nema veze sa faksom nego sa osobom.

na jednoj te istoj psihologiji jedna osoba ima 5.0 prosjek kroz sve 4 godine dok je druga 2 puta padala prvu godinu (dakle isla 3 puta na prvu godinu)

Meni osobno bi bilo ultra tesko studirati recimo kemiju fiziku matematiku ili bilo kaj na FERu jer bi kamiju fiziku i matematiku morala uciti od pocetka..prakticki od tablice mnozenja.
Sto ne znaci da ce taj fakultet biti tezak nekom malom Einstainu koji je isao na sva moguca natjecanja iz matematike/fizike/kemije tijekom cijelog skolovanja.

Onda jos je tu i aspekt toga sto netko podrazumjeva pod tesko.
Kolegici je psihologija garant teska jer nema pojma o engleskom - a vecina nase literature je na eng.
Ako mislis imati puno vremena i neobaveznih predavanja - vjerojatno ce ti svaki faks koji ima obavezne dolaske na neka predavanja i vjezbe, biti tezak.
Ako mislis pustiti mozak na pasu tokom cijele godine i jedino se ukljuciti mjesec dana prije ispita, a od tebe se zahtjeva da svaka 2 tjedna pises kolokvij - biti ce ti tesko.
Meni osobno psihologija nije bila teska. Jer mi nije bio problem se ustati ujutro preci pola grada (relacija Jarun-Dubrava) i sjediti na ultra dosadni predavanjima samodopadne profeosrice.
E al to sto se meni opce neda uciti i 40% gradiva obicno izignoriram, je druga stvar, a nikako nije znak tezine faksa.
DarthFlake is offline  
Old 03.09.2005., 16:26   #23
shto se tiche "tezine" ekonomskog, mislim da je ljudima iz gimnazije neshto teze nego onima koji su zavrshili ekonomsku jer gimnazijalci doslovno iz pocetka sve struchne moraju ucit, al isto mislim da je to zanemarivo u potpunosti u usporedbi sa bilo kojim iole tezim faksom.
__________________
it's not like you're gonna track me down, right?
Hedonism_Girl is offline  
Old 03.09.2005., 17:38   #24
Quote:
Hedonism_Girl kaže:
3. PMF (matematika, fizika , molekularna isto-valjda zbog teze fizike kako spajk kaze )
Cijela biologija na PMF-u ne spada u teže faksove. A molekularna je, statistički, najlakši smjer. Mislim da je prosjek ocjena molekularaca oko 4.8. Sad, ili sami geniji idu na faks ili nije baš teško.*

*iz ovoga se isključuje smjer biologije i kemije, jer se kemijski dio odrađuje na PMF chem (svrstavam u teže faksove)
__________________
microstock
*_spike is offline  
Old 03.09.2005., 17:51   #25
Ili im profersori gledaju kroz prste, i to toliko da se to svim ostalim malim biolozima gadi
dosta mi je svega is offline  
Old 03.09.2005., 17:54   #26
Quote:
dosta mi je svega kaže:
Ili im profersori gledaju kroz prste, i to toliko da se to svim ostalim malim biolozima gadi
Možda. No za PMF[biol]-MB postoji poseban topic, pa bih diskusiju o tome ovdje završio.
__________________
microstock
*_spike is offline  
Old 03.09.2005., 19:12   #27
U principu, ne bavim se rangiranjem fakulteta ali znam da bi meni osobno bili teški fakulteti tipa FER, PMF (svi smjerovi) te medicina, stomatologija, farmacija i tome sl.

Ne volim matematiku, biologiju te fiziku koji čine većinski sastav predmeta navedenih fakulteta. Jednostavno, nisam ja za to
No, osim toga, smatram kako ti fakulteti zahtijevaju mnogo truda ako se želi uspijeti, a ja nisam spremna žrtvovati se toliko. Radije odabirem lakši put. A možda je i caka u tome da me takve stvari ne zanimaju.

Lakšim fakulteti smatram sve one fakultete koji imaju u sebi izraz 'ekonomski nešto'
__________________
x
Elektra is offline  
Old 03.09.2005., 19:25   #28
Quote:
DarthFlake kaže:
opce nema veze sa faksom nego sa osobom.
Ovo i ja mislim.

Ali, ako vec ne mogu davati misljenje iz svog iskustva o drugim faksevima, orjentirati cu se na svoje frendove i njihova iskustva.

Imam puno frendova na ekonomiji i svatko od njih je zavrsio faks u otprilike 5 godina sto je odlicno. Ucili su samo pred rokove, po najvise 3 tjedna, a ostatak godine su se zajebavali. Ne mogu reci da je faks generalno lagan - ali njima nije bio problem.

Znala sam i par ljudi sa pedagoske i prometa i njima takodjer faks nije bio nikakav problem, nisu se naprezali i veci dio godine su se zajebavali.

Sudeci po frendovima i poznanicima, faksevi s kojim imaju problema ili im teze ide su PMF i stomatologija.

Pravo je dosta tezak faks ako se brzo ne prilagodis onome sto taj faks trazi od tebe. A to je organizirano i disciplinirano sjedenje za knjigom tijekom cijele godine. To je dosta tesko, a ne samo gradivo. Ljudi izgube godine i godine dok se ne prisile na to. Ili odustanu. Samo gradivo je zanimljivo i dobro objasnjeno. Problem je sto se trazi reprodukcija, znaci nema svojim rijecima, nema pojasnjavanja, drilaju te definicijama i podjelama i nema niceg izvan onoga sto te se pita. Dobra je stvar sto ako si uporan i ne odustanes dodjes do stupnja kad ti je literatura od 1000 strana srednje tezak ispit i memorija ti je izvrsna.
Bonnie C. is offline  
Old 03.09.2005., 19:35   #29
Quote:
Hedonism_Girl kaže:
shto se tiche "tezine" ekonomskog, mislim da je ljudima iz gimnazije neshto teze nego onima koji su zavrshili ekonomsku jer gimnazijalci doslovno iz pocetka sve struchne moraju ucit, al isto mislim da je to zanemarivo u potpunosti u usporedbi sa bilo kojim iole tezim faksom.
šta se tiče ekonomske i gimnazije u šibeniku...
velika većina ekonomista ima gore radne navike od najgorih gimnazijalaca, tako da kad dođu na faks njima je to abnormalna količina gradiva kou nemogu svladat
smješka is offline  
Old 03.09.2005., 20:06   #30
Quote:
Lindelia kaže:
heh... al ima fizike (na prvoj godini). mislim da na zadnjoj ima i statistike.

Da, ima fizike, ali dobro je raditi i u paru strujni krug, zar ne I tako biologiju i kemiju rade u paru i dosta toga, jedino što su na medicini obavezne vježbe i predavanja, i slušaju 1 predmet i nakon toga na ispit, što je po meni bolje. I da, ne govorim o zagrebačkom faksu.

A što se tiče statistike na medicini pouzdano znam da je nema, jer zadnju godinu provodiš više vremena na praksi i u bolnici što je pozitivno, ali kada završiš medicinu u roku, a sa tobom idu ''tatini sinovi i tatine kćerke, a isto tako mamini'', onda lijepo dobiš staž u bolnici, i neće ti platiti godinu dana, nego ćeš lijepo volontirati, a na plaćeno mjesto sjedne netko tko ima vezu,ili čiji je tata liječnik dobi lijepo planeo mjest ali ovo je već druga tema. Kada vidiš ovakve stvari, odmah ti je dosta medicine. Dođe ti da nekoga pošalješ u t.p.m. I onda se čudimo, zašto nam je manjak doktora u Hrvatskoj, ali kao što sam rekla ovo je već druga tema.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is online now  
Old 03.09.2005., 20:12   #31
Quote:
smješka kaže:
šta se tiče ekonomske i gimnazije u šibeniku...
velika većina ekonomista ima gore radne navike od najgorih gimnazijalaca, tako da kad dođu na faks njima je to abnormalna količina gradiva kou nemogu svladat
ne petljam u ekonomiste i njhove navike, samo kazem da u startu su gimnazijalci loshiji shto se tiche struchnih predmeta, a sad o njihovom prilagodjavanju (koje vrlo vjerojatno ide brze nago kod ekonomista sa najgorim navikama) sve ovisi.
__________________
it's not like you're gonna track me down, right?
Hedonism_Girl is offline  
Old 03.09.2005., 20:20   #32
Quote:
*_spike kaže:
Cijela biologija na PMF-u ne spada u teže faksove. A molekularna je, statistički, najlakši smjer. Mislim da je prosjek ocjena molekularaca oko 4.8. Sad, ili sami geniji idu na faks ili nije baš teško.*

*iz ovoga se isključuje smjer biologije i kemije, jer se kemijski dio odrađuje na PMF chem (svrstavam u teže faksove)
ja uzimam studente MB-e kao elitu soon-to-be-znanstvenika* koja jako voli to shto je upisala, a i s obzirom na malen broj brucosha koje primaju svake godine na PMF-u mislim da jako jako morash bit zagrijan za taj smjer da bi upa, pa i samim tim nije cudno shto su im takvi prosjeci, tak da imaju i najtezu fiziku** njima bi taj prosjek osta isti.

*citaj:genija,prepametnih judi

**spajk je sam reka da je ove godine doshlo do promjena shto se tiche težine fizike, postala je naime jako jako teshka
__________________
it's not like you're gonna track me down, right?
Hedonism_Girl is offline  
Old 03.09.2005., 20:38   #33
dosta zanimljiva tema zeto što i mene dosta zanima kako ljudi to rangiraju

prije svega valja naglasit da svaki student misli kako je onom drugom "puno" lakše, i uvjek postoji "a lako njemu on nema ovo nema ono a ja moram,...."

inače ja sam na strojarstvu i mogu reć da i nije baš lagano - vježbe po cjele dane, crtanja na tone, proračuni da ti kosa odpadne, a matematiku da nespominjem - slobodnog vremena jedva da se nađe tako da neke dodatne aktivnosti nedoalze u obzir

ali vjerujem da ni dalje nije puno lakše - ja ću ipak 100 puta lakše savladat sve moguće načine integracije nego nabubat jednu knjigu napamet kao npr na pravu
__________________
kad se sjetim ja satova tjelesnog, starih prijatelja iz osnovne, kako je nekad bilo sve najbolje, sada je sve drugačije, sad nas budučnost vodi kroz ratove, sve je nakako napetije, samo su uspomene ostale, kad se sjetim ja prve simpatije, djevojke su bile najljepše, to su bili dani akcije,..ŠTA BI DAO DA SMO OPET SKUPA SVI, DA SE KAO NEKAD OPET NAZDRAVI,....
Attack is offline  
Old 03.09.2005., 22:29   #34
Quote:
Azaleja kaže:
A što se tiče statistike na medicini pouzdano znam da je nema,
mozda je više nema, ali... http://www.mef.hr/katedre/medstat/pdf/MS_popis_tema.pdf

http://www.mef.hr/nastava/dodiplom/2...t_informat.htm
Lindelia is offline  
Old 03.09.2005., 23:44   #35
Razlicitim ljudima leze razlicite stvari. Meni bi recimo apsolutno najtezi fax, jedini za kojeg mislim da ga nisam u stanju zavrsiti, bio dif (ekskjuzmi, Kinezioloski fakultet). Zatim ovi faxovi di treba bubati ko lud, tipa pravo.

Medicina je ultragadna jednostavno jer u najboljem slucaju traje sest godina nakon kojih si nitko. Treba ti jos godina staza, dvi specijalizacije i jos onaj drzavni ispit valjda da postanes netko.

A svi ovi tehnicki, gdje mogu uzeti knjigu, procitati nesto, reci "aha" i znati to nesto cijeli zivot mi se cine manje vise lagani.


Ali to je od covjeka do covjeka.
The_Equilibrist is offline  
Old 04.09.2005., 11:40   #36
nekako su mi malo hm ove liste koje uvrstavaju dif pod teske fakultete, a nekako npr. defektologiju, gradevinu, pravo izostavljaju...
ali uostalom, tko je od nas studirao na svim tim fakultetima da bi stvarno mogao procjeniti koji je zaista i objektivno najtezi???

pokusavam se suzdrzavati od tih nadmetanja, ali kad mi netko kaze da je pravo cisti streberaj, samo bubanje (a to zvuci tako lako), , oh da
ja sam lane is offline  
Old 04.09.2005., 11:52   #37
vidim da ovdje pravo svi smatraju faxom na kojem se samo buba napamet. nije to bas tako. mozda je pravo na tom glasu zato sto ga godisnje upise 10% ljudi koje pravo ZANIMA i time se zele baviti jednog dana, ostali ga upisu bezveze, jer ne znaju sta bi ili zato sto ostatak ekipe ide na pravo. za takve je to samo strebanje knjiga od 500-1000 str. i zakonskih clanak koje ni ne razumiju.

dakle, kao i na svakom faxu, ima predmeta koji su super zanimljivi i onih koji dosadni i teski. al s cistim bubanjem se ne postize nista osim mozda dobre ocjene na ispitu i zaboravljanja cijele materije za mjesec dana

meni pravo nije tesko, al tesko bi mi bilo studirat fiziku, kemiju ili farmaciju kad za to nemam interesa.
Katrin is offline  
Old 04.09.2005., 13:01   #38
Ako sam ja dobro shvatila, medicinska statistika i medicinska informatika pripada predmetu Uvod u znanstveni rad, ali rekla sam gore da ne govorim o zagrebačkom faxu medicine, a znam kolegicu koja je studirala medicinu, da nije imala statistiku, ali ju je ona upisala davne godine-tamo u prošlom stoljeću. A kako je po novome programu-ne znam...
Ima više vrsta statistike, pa tako Lindelia vidim da ćeš studirati psihologiju i sretno sa statistikom na 1. godini. , jedino ako sada po bolonjskoj deklaraciji nisu nešto mijenjali.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is online now  
Old 04.09.2005., 13:12   #39
Quote:
katrin kaže:
dakle, kao i na svakom faxu, ima predmeta koji su super zanimljivi i onih koji dosadni i teski. al s cistim bubanjem se ne postize nista osim mozda dobre ocjene na ispitu i zaboravljanja cijele materije za mjesec dana

Koja je alternativa bubanju na pravu?

Mislim, nemoj me krivo shvatiti - ja pritom ne mislim na bubanje napamet cinjenica koje se ne razumiju. Ja sam pri kraju faksa i naisla sam na ukupno nijedan ispit u kojem bi mi ista bilo nejasno, u kojem mi je povezivati stvari bilo tesko ili imala ikakvih problema sa shvacanjem. Uz sve to na ispitu neces proci ako ne znas tocne definicije i podjele i slicne stvari, onako kako pise u knjizi jer se to od tebe zahtijeva. Ja ih mogu spoznavati po 3 mjeseca, ali zelim li proci ispit u nesto kracem roku - moram ih nauciti kako pise u knjizi. To ne znaci da ne kuzim kurca i da cu zaboraviti materiju u mjesec dana. Od svih ispita jedini kojeg sam u kratkom roku zaboravila je upravna znanost. I to je bilo sasvim namjerno

EDIT: ovo sve naravno vrijedi za Zagreb
Bonnie C. is offline  
Old 04.09.2005., 13:15   #40
Sto ljudi, 99 razlicitih faksova ( ovaj jedan nije upao. čeka jesenski rok ) i 99 razlicitih postavljanja o tome koji je faks teži.

Kao što je nekoliko puta prožvakano, sve ovisi o afinitetima, ambiciji i sposobnosti osobe itself.

Recimo, meni bi engleski vjerojatno bio ultralagan, dok o nekoj matematici ne želim niti pomišljati. Oh, kako objektivno.

Nego, ja MISLIM da je NOVINARSTVO (aka moj faks) najtezi faks.


Sram me je reci koje predmete sve imam..
__________________
I consider a typing mistake an error of creation (G.G.M.)
Ariston is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:39.