Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.07.2007., 17:13   #101
prosla sam 3 stupnja AT kod Škarice i mogu reci da je zenska fenomenalna... kao i sam AT

ovaj primjer sto je naveo zvrk je pocetni stupanj... kasnije se rade individualne afirmacije, ovisno o tome koji problem se zeli rjesiti

isto tako.. koga zanima... na visim stupnjevima rade se vjezbe iscjeljivanja, samoiscjeljivanja.... regresije u proslost i prosle zivote.... zastite od negativnih utjecaja.. prevladavanje straha...pronalazenje unutarnjeg vodica, vjezbe mentalne kontrole (nesto kao pocetak telekineze).. i sl.... jako zanimljivo i intenzivno....

zbog toga sto je stvar vrlo osjetljiva, voditelj (psihijatrica) radi individualne razgovore s ljudima da vidi tko uopce moze pristupiti visem stupnju.... ljudi s nekim traumama i vecim psihickim problemima trebali bi se zaustaviti na prvom stupnju.. dok se problemi ne rijese tj dok voditelj ne zakljuci da je sigurno ici dalje
satori is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2007., 10:29   #102
koliko ja znam ,po svim pravilima AT-a ti ne bi smjela ovo prenositi?
-lavica- is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2007., 10:59   #103
da.. ne smije se prenositi znanje drugima... niti im pokazivati vjezbe.... niti im davati skripte

i naravno ne smije se prepricavati sta se dogadjalo na satovima.. pogotovo ne tudja iskustva.... jer su privatna stvar
satori is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2007., 11:07   #104
Quote:
satori kaže: Pogledaj post
da.. ne smije se prenositi znanje drugima... niti im pokazivati vjezbe.... niti im davati skripte

i naravno ne smije se prepricavati sta se dogadjalo na satovima.. pogotovo ne tudja iskustva.... jer su privatna stvar
znam..jer sam i ja završila...a zašto to činiš?
-lavica- is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2007., 12:17   #105
a koje cinim.....

di ja opisujem vjezbe... di ja to prepricavam tudja ili svoja iskustva...... di dajem uputsva ili dijelim skripte....

molim te citiraj mi da si mogu packu dati
satori is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2007., 12:21   #106
Quote:
satori kaže: Pogledaj post
a koje cinim.....

di ja opisujem vjezbe... di ja to prepricavam tudja ili svoja iskustva...... di je dajem uputsva ili dijelim skripte....

molim te citiraj mi da si mogu packu dati
eto ga...osobno smatram da si iznijela previše...
no ti sama najbolje znaš
-lavica- is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2007., 12:27   #107
o boze... pa nije to sekta..... nisu to mormoni da se nalaze na tajnim mjestima... obavijeni mrakom i imaju tajne sifre.......

to je samo jedan od tisucu nacina da se nauce neke stvari o sebi.. i da se pomogne sam sebi... u rijetkim slucajevima i nekom drugom

to sto sam ja rekla da se moze nauciti svakojakih zanimljivih stvari i dozivjeti krasna iskustva... a sve radeci odredjene tehnike.... to moze biti samo dobra reklama i poticaj ljudima da pozele saznati vise...

uostalom... knjige o autogenom treningu su javno izdane... mozes ih naci u knjizarama i knjiznicama..... i u njima su puno detaljnije opisane stvari

takve i slicne tehnike postoje u raznim drugim smjerovima (jedino sto su nazivi za pojedine tehnike malo drugaciji) nije ovo nista sto je rezervirano samo za sacicu nadsmrtnika



ne znam jesi li primjetila na prosloj strani je neko napisao cijelu jednu vjezbu.... od pocetka do kraja.... hoces li ga prijaviti?
satori is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2007., 14:06   #108
ne znam čemu ta agresija? i čudim se takvoj reakciji od osobe koja je završila II. stupanj

ne mislim niti mi pada na pamet nikoga nikome prijavljivati, uostalom kome? mislim da ti taj komentar nije bio potreban, uostalom, samo sam iznijela svoje mišljenje.

želim ti sve najbolje u životu.

-lavica- is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2007., 14:16   #109
vrlo cesto sam dozivjela sektarenje ... ne znam zasto me to toliko smeta...ali uvijek me odbije taj stav iskljucivosti i zatvorenost necega

prosla sam sve stupnjeve joge i to mi je najvise smetalo....
i u tm-u se ljudi isto ponasaju....

samim tehnikama se nema sto prigovoriti.... ali vrlo cesto su ljudi ti koji od necega rade famu....

ovo sto sam napisala nije agresija na tebe vec cudjenje.... stvarno mislim da znanje i moc za pomoc samome sebi nije nesto sto bi se trebalo ljubomorno cuvati i ciniti misterioznim za sve druge.....

ako znam da je nesto dobro... iskreno cu to preporuciti bilo kome tko pokaze interes za razvijanje u tom pravcu
satori is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2007., 14:23   #110
sektarenje????

-lavica- is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2007., 14:27   #111
da slazem se.... i meni je to fuj....

i jako mi je tuzno kad to dozivim na zadnjem mjestu na kojem bi to ocekivala...

ali eto jedna od nuspojava tzv. "rada na sebi" (ne volim taj izraz ni malo) je enormno bildanje ega i osjecaj nadmoci.....

i nemoj sad to opet shvatiti kao napad na tebe ili agresiju... a nije cak ni ontopic... iako sam srela ljude s AT koji se tako ponasaju



ontopic

mozda su se pravila AT u zadnjih desetak godina i promijenila..ali prije nekih 12-ak, kad sam ja isla nije bilo zabrenjeno okolo s odusevljenjem govoriti da je to super stvar i da se puno moze nauciti.... pa boze moj..tako sam i ja dosla do toga...netko mi je pricao o tome...
sjecam se samo pravila da se ne smije 3-4 dana pricati o nekom dozivljaju.. dok ti se ne slegne
+ ovo sve sto sam navela..... ne davanje skripta, ne davanje uputstava za vjezbe koji jos nisu na AT... i td
ta sva pravila sluze tome da se netko nebi sam sjetio raditi nesto na svoju ruku, nije bas sigurno bez strucne osobe pocinjati kopanje po sebi, pogotovo s tako jakim tehnikama

od toga sto pise da se uci iscjeliti sam sebe ne moze nikom nista biti.... slobodno se svi sad sami doma iscjeljujete )

Zadnje uređivanje satori : 13.07.2007. at 15:14.
satori is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2007., 15:09   #112
Dali ti je pomogao taj Autogeni trening i kako?
__________________
"Jedan razgovor sa mudrim čovjekom vrijedi više od mjeseci učenja iz knjige."
sussana is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2007., 16:16   #113
Quote:
satori kaže: Pogledaj post
o boze... pa nije to sekta
nisu sekta,ali cujem da Jadranka bogami masno naplacuje svoje usluge (sto je i ok,ako ima tako dobre rezultate kao sto sam cula iz pouzdanih izvora),pa je vjerojatno i to jedan od razloga zasto ne zeli da se laje okolo..
__________________

“I regret nothing. The end.”
Ron Swanson
Violently happy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2007., 16:22   #114
Quote:
violently_happy kaže: Pogledaj post
nisu sekta,ali cujem da Jadranka bogami masno naplacuje svoje usluge (sto je i ok,ako ima tako dobre rezultate kao sto sam cula iz pouzdanih izvora),pa je vjerojatno i to jedan od razloga zasto ne zeli da se laje okolo..

Kako to misliš LAJE OKOLO ????????
Pa ne laje već POMAŽE sa svojim iskustvom i savjetima!
Nemogu si svi priuštit autogeni trening, a prvo ti trebaju i neke informacije ako želiš nešto probati!
__________________
"Jedan razgovor sa mudrim čovjekom vrijedi više od mjeseci učenja iz knjige."
sussana is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2007., 17:08   #115
Quote:
sussana kaže: Pogledaj post
Kako to misliš LAJE OKOLO ????????
Pa ne laje već POMAŽE sa svojim iskustvom i savjetima!
Nemogu si svi priuštit autogeni trening, a prvo ti trebaju i neke informacije ako želiš nešto probati!
pa ok,nisam mislila doslovno,sta se odmah rogusis?

samo sam htjela reci da valjda ta Jadranka (i slicni) ne zele da se otkriva ono sto se jako dobro placa da bi se slusalo na njenom tecaju..kuzis?

naravno da nemaju svi novaca,u tom i je poanta,a takodjer vjerujem da ove natuknice o AT ne mogu osobi konkretno pomoci,jer da je tako, nitko ne bi ni placao tisuce i tisuce kuna da bi isao na AT kod Jadranke ili koga vec..
__________________

“I regret nothing. The end.”
Ron Swanson
Violently happy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2007., 00:25   #116
Quote:
violently_happy kaže: Pogledaj post
pa ok,nisam mislila doslovno,sta se odmah rogusis?

samo sam htjela reci da valjda ta Jadranka (i slicni) ne zele da se otkriva ono sto se jako dobro placa da bi se slusalo na njenom tecaju..kuzis?

naravno da nemaju svi novaca,u tom i je poanta,a takodjer vjerujem da ove natuknice o AT ne mogu osobi konkretno pomoci,jer da je tako, nitko ne bi ni placao tisuce i tisuce kuna da bi isao na AT kod Jadranke ili koga vec..
A koliko se plaćaju idući stupnjevi (2. i 3.) ako si kod nje već završio 1. stupanj AT-a?
Ja sam kod Jadranke završila taj 1. stupanj prije puno godina i onda se, koliko se sjećam, nije baš tako naročito puno plaćalo.
Estee is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2007., 07:29   #117
Quote:
Estee kaže: Pogledaj post
A koliko se plaćaju idući stupnjevi (2. i 3.) ako si kod nje već završio 1. stupanj AT-a?
Ja sam kod Jadranke završila taj 1. stupanj prije puno godina i onda se, koliko se sjećam, nije baš tako naročito puno plaćalo.
stvarno ne znam za 2. i 3. stupanj,ali cula sam da se spominju neke cifre od oko 2000 do 3000 kuna..
ali to sam samo nacula,tako da nije pouzdan izvor.
__________________

“I regret nothing. The end.”
Ron Swanson
Violently happy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2007., 10:55   #118
Quote:
violently_happy kaže: Pogledaj post
stvarno ne znam za 2. i 3. stupanj,ali cula sam da se spominju neke cifre od oko 2000 do 3000 kuna..
ali to sam samo nacula,tako da nije pouzdan izvor.
1. stupanj košta 2.000 kuna i možeš plaćati kako želiš (sve odjednom, u 20 rata....sam biraš dinamiku)

VRIJEDI SVAKE LIPE!!!!!

ovo da Jadranka masno naplaćuje zato jer ne želi da se priča je notorna glupost i laž!!!!
__________________
Čovjek ima ono što daje.
Samo jedan dio svemira možete promijeniti a to ste vi sami.
-lavica- is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2007., 11:03   #119
Quote:
lavica55 kaže: Pogledaj post
ovo da Jadranka masno naplaćuje zato jer ne želi da se priča je notorna glupost i laž!!!!
krivo shvaceno..totalno krivo
__________________

“I regret nothing. The end.”
Ron Swanson
Violently happy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2007., 11:26   #120
Quote:
violently_happy kaže: Pogledaj post
krivo shvaceno..totalno krivo
završila sm AT i idem jednom mjesečno na druženja s ljudima tamo, i zato ne volim kada ljudi prenose rekla-kazala varijante. znam ljude koji su se kompletno izlječili AT-om (teške bolesti poput raka, leukemije, ...) te ljude kojima je pomoglo da izađu iz velikih životnih problema.
nisam htjela ispasti vještica, nego znam koliko Jadranka vrijedi i zato ne volim da se pljuje po njoj
__________________
Čovjek ima ono što daje.
Samo jedan dio svemira možete promijeniti a to ste vi sami.
-lavica- is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:00.