Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.01.2012., 21:29   #1001
Quote:
shumaca kaže: Pogledaj post

1. Žene su kandidu lečile za deset dana dijetom koja se sastojala isključivo od banana.

2. Uvedi zelene kašaste sokove, odlični su u svakom pogledu.

Srećno!
nebitno sto sam quotala shumachu, neka odgovori bilo ko ko ima iskustva s ovim.

1. nisu jele nista drugo osim banana 10 dana?

2. kako pravis te zelene kasaste sokove? od kojeg zelenog povrca se sve moze praviti takav sok i da li se povrce mora prije skuhati? dodajes li mu vodu, ili voce da mozda popravi okus? jel ruzno za piti?
selly-mia is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2012., 21:02   #1002
zasto nikog nema da prokomentarise. danas sam dosla do 10-te stranice na ovoj temi . pitanje za autoricu teme - jesi li izlijecila gljivice (do 10-te strane znam da definitivno nisi bila , a do sad...) ja sam isto citala da je kamilica inace jako ljekovita i da je prirodni antimikotik i antibiotik, kao i bijeli luk. postovi na ovoj temi su zaista korisni, sadrze mnogo dobrih savjeta. ipak, zanima me nesto sto nisam vidjela uopste da se spominjalo, a mislim da je jednako vazno - zna li neko nesto da nam napise o prenosu gljivica s osobe na osobu. ima li smisla, recimo, da se neko lijeci i pazi na ishranu, ako je konstantno u "dodiru" sa zarazenom osobom. svima nam je jasno da se gljivice prenose seksualnim putem, tako da ih je uzaludno lijeciti u vagini ako vam je partner konstantno vraca. pa sad se pitam koliko vazi za ostatak organizma i na koje nacine se prenosi? sta ako neko izlijeci gljivice na jeziku, pa se ljubi s nekim ko ih ima, hoce li mu se vratiti bijele naslage/ gljivice na jezik? itd...
selly-mia is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2012., 17:59   #1003
Quote:
selly-mia kaže: Pogledaj post
nebitno sto sam quotala shumachu, neka odgovori bilo ko ko ima iskustva s ovim.

1. nisu jele nista drugo osim banana 10 dana?
kad sam čitala "ispovest" na blogu raw fooder-ke freelee, tvrdila je da je u roku od 10 dana eliminisala kandidu, hraneći se isključivo bananama. sad sam potražila link i evo kako sad izgleda ta stranica (ovde je smanjla sa 10 na 5).

http://sweetjuicyfreelee.com/2009/10...andida-feeder/

Quote:
selly-mia kaže: Pogledaj post
2. kako pravis te zelene kasaste sokove? od kojeg zelenog povrca se sve moze praviti takav sok i da li se povrce mora prije skuhati? dodajes li mu vodu, ili voce da mozda popravi okus? jel ruzno za piti?
sve je naravno sirovo, potraži knjige viktorije butenko, imaš ih na netu za DL. za prvu pomoć http://www.vitamix.rs/recepti

kreni i sa urinoterapijom, ja sam počela da je praktikujem nakon što sam se rešila kandide, ali ima ljudi koji su upravo pomoću nje oterali gljivu i rešili se gomile drugih poremećaja.
shumaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2012., 23:21   #1004
anemija, gljivice

Quote:
utisana kaže: Pogledaj post
Dobro vecer svima.
Vidim da ovdje ima puno nacitanih ljudi,ljudi koji se kuze u bolesti..i lijecenje
Da li meni netko moze pomoci kakvim dobrim savjetom?
Mislila sma hraniti se makrobiotikom?Da li mi to moze pomoci?
Sve gore navedeno me vec godinama muci.
Candida..stara boljka!Nikako je izlijeciti.
Anemija-pijem zeljezo,kuham grah,ne pijem mlijeko i dalje nisko.
Tlak-100/60
Umor..kad nesto radim,obavezno moram malo odmoriti jer ne mogu dalje.Brzo se zapusem.
Imam pomanjkanje kalcija i pocetak kalcifikacije.

Da li su za sve krive gljivice?
Zahvaljujem svima unaprijed.
Izbacite sve sto se radi sa kvascem. Za anemiju - sirova crvena cikla Naribana u salati ili sok). Ili sok od svjeze cikle pomijesan sa maticnom mlijecu.
Treba imat dobar sokovnik, koji moze iscijediti sok od povrca: kelj,krastavac, kupus, mrkva, cikla. Ako imate niski pritisak: nikako ne jesti celer! (Spusta pritisak) I ne jedite svjezi cesnjak.
Soka od povrca treba popiti 7.5 dl na dan, plus salate zacinjene limunom (ne ocat)
Provjerite nivo vitamina B12. Moze biti uzrok slabokrvnosti.
Ne mjesajte voce i povrce u isti obrok!
quartz3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2012., 10:42   #1005
Evo da se zahvalim na dobrim savjetima.
To smo sve već ovdje obradili.
Ko ima problema sa gljivicama i ostalim neka pročita cijelu temu. dali smo odgovor na sve.
Svatko će naći odgovor.
I malo poticaja i pozitive : gljivica više nemam!!!

Zadnje uređivanje Bat Kol : 29.01.2012. at 15:17.
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2012., 12:47   #1006
Quote:
utisana kaže: Pogledaj post
Evo da se zahvalim na dobrim savjetima.
To smo sve već ovdje obradili.
Ko ima problema sa gljivicama i ostalim neka pročita cijelu temu. dali smo odgovor na sve.
Svatko će naći odgovor.
I malo poticaja i pozitive : gljivica više nemam!!!
cestitam! skroz si ih se rijesila? nema ih cak ni kad pojedes kolac ili neku kockicu cokolade?

Zadnje uređivanje Bat Kol : 29.01.2012. at 15:18. Reason: quote
selly-mia is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2012., 13:36   #1007
Quote:
utisana kaže: Pogledaj post
Evo da se zahvalim na dobrim savjetima.
To smo sve već ovdje obradili.
Ko ima problema sa gljivicama i ostalim neka pročita cijelu temu. dali smo odgovor na sve.
Svatko će naći odgovor.
I malo poticaja i pozitive : gljivica više nemam!!!

čime si na kraju pobjedila te gljivice, ako uopće jesi? Koliko ih dugo već nemaš?
Mučim se s njima cca 5 godina.

Zadnje uređivanje Bat Kol : 29.01.2012. at 15:18.
48sarma is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2012., 10:00   #1008
Quote:
selly-mia kaže: Pogledaj post
cestitam! skroz si ih se rijesila? nema ih cak ni kad pojedes kolac ili neku kockicu cokolade?
Nemam ih više!
Baš sam prekjučer pojela cijelu čokoladu (nisam ponosna na to, ali puhlo mi je..) i sve je ok, nema ih višeeee

Zašto-"ako uopće jesi?"

Nemam ih oko 6 mj.
Ja sam se s njima gnjavila više od 5 godina.
Šta je pomoglo?
Vjerojatno sve ovdje opisano, sve je imalo svoju ulogu.
Mislim da bi trebalo isprobati sve ovdje navedeno jer svatko reagira na nešto.
Uglavnom: dijeta, česan, probiotici i biorezonanca.

Zadnje uređivanje Bat Kol : 29.01.2012. at 15:19.
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2012., 15:10   #1009
Quote:
lady m kaže: Pogledaj post
Evo da i ja pomognem kojom idejom Pijem najviše običnu vodu a kad sam u bircu najčešće pijem sokove od svježe cijeđene naranče ili limunadu. Naravno bez šečera. Nemamo baš puno izbora s obzirom da sokove i alkohol ne smijemo. Mislim da mineralna neće naškoditi.

Vezano za jelovnik, dok sam bila na anticandida dijeti doručkovala sam žitarice sa sojinim mlijekom, integralni beskvasni kruh sa kozjim sirom, jaja sa šparogama ili obična jaja. Za ručak ima više prostora i veća je mogućnost kombinacija. Svakodnevno mi je na jelovniku bilo povrće, najčešće kuhano na pari, jela sam puno lešo ribe, žitarice, a povremeno integralnu tjesteninu i rižu.
Češnjak sam morala jesti u manjim količinama zbog niskog tlaka ali sam uzimala preparate protiv candide koje sam uzela u Cedrusu.

Želim naglasiti da sam drastično povećala unos tekućine zbog boljeg izbacivanja toksina iz organizma, a kod candide je to važno i često se unos tekućine zanemaruje.

Eto nadam se da sam barem malo pomogla
Koje preparate si koristila od Cedrusa?
Da li ti je sada dobro?
Koliko puta si bila na biorezonanci?
48sarma is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2012., 16:17   #1010
Smile gljivice

Ja sam se isto godinama mučila sa gljivicama. Riješila sam ih se pomoću srebra. Moram priznati da nisam nešto previše vjerovala u to dok nisam probala....ništa mi prije toga nije pomagalo, stalno su se vračale. Moram priznati da nisam nešto pazila na prehranu i dalje mi je slatko i sve što ne bi trebalo jesti boljka, ali gljivica nema.
okasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2012., 12:41   #1011
moje su muke s candidom počele još prije godinu dana. ali tada je bila samo vaginalna. i nije se dala nikako iskorijeniti.
međutim, u zadnje vrijeme imam neke probavne probleme, proljevaste stolice, bolove u trbuhu, mučninu, slabost i temp. oko 37.1 i još jutros vidim da mi jezik ima neki tanki bijeli sloj!
može li to biti uzrokovano gljivicom i kako se uopće ta temperatura uklapa u to?
-Cruella- is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2012., 19:47   #1012
Evo kako mene kandida kolje već par mjeseci i ne da se iskorijeniti, nedavno sam naletjela na ovu temu i željela ispričati svoju priču. Nema što nisam probala od standardne medicine od koje čak ni simptomi mi nisu otišli...moj liječnik kaže da smo pokušali sve i da ne zna više što bi se moglo isprobati, iskombinirati. Meni je već muka od cijele te situacije, a pogotovo kad čitam recimo da se Utisana borila sa kandidom 5 godina
Ugl, danas sam kupila Teutu biljnu mast i Evin čaj, probat ću i s time. No naišla sam na neke postove gdje se spominje zapper, pa me zanimaju mišljenja nekih koji su to isprobali a da je bilo uspješno. I s koliko Hz (kHz) ste tretirali candidu?
I naravno, otvorena sam za svaku novu ideju....bilo tko, neka podijeli na ovoj temi svoje iskustvo, bila bih mu zahvalna
Daisy28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2012., 00:48   #1013
Quote:
Daisy28 kaže: Pogledaj post
Evo kako mene kandida kolje već par mjeseci i ne da se iskorijeniti, nedavno sam naletjela na ovu temu i željela ispričati svoju priču. Nema što nisam probala od standardne medicine od koje čak ni simptomi mi nisu otišli...I naravno, otvorena sam za svaku novu ideju....bilo tko, neka podijeli na ovoj temi svoje iskustvo, bila bih mu zahvalna
how about da pročitaš milion i jedno iskustvo već napisano na ovom forumu od žena koje su se izlečile, a onda ako ti nešto nije jasno da postaviš pitanje. neverovatno koliko su ljudi lenji i traže sve da im se sažvaće! da li je neko bio blesav što je pisao traktate na temi, a sad treba opet sve da ponavlja?!
shumaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2012., 09:32   #1014
Đizus koji tonovi i koje riječi u 1 ujutro I što ako sam pročitala sve stranice, što si ti dežurni policajac pa govoriš svima što ti prvo padne napamet? Ovakvi postovi kao tvoji su beskorisni i bolje da nisi ništa pisala nego drugima išla "pametovati". Hvala, ali ja sam tražila nekoga za neko novo iskustvo, nekoga tko možda ima neku svoju priču i koji je možda na neki drukčiji a istodobno efikasan način riješio svoje tegobe, da podijeli sa nama koji pokušavamo otkloniti uzroke toga, a to ti zasigurno nisi.
Stvar je i u razmijeni mišljenja, u razvijanju priče (ili kako ti nazivaš "traktatima"). To što tema ima preko 50 stranica ne znači da je sve rečeno.
Daisy28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2012., 19:14   #1015
Quote:
Daisy28 kaže: Pogledaj post
Đizus koji tonovi i koje riječi u 1 ujutro I što ako sam pročitala sve stranice, što si ti dežurni policajac pa govoriš svima što ti prvo padne napamet? Ovakvi postovi kao tvoji su beskorisni i bolje da nisi ništa pisala nego drugima išla "pametovati". Hvala, ali ja sam tražila nekoga za neko novo iskustvo, nekoga tko možda ima neku svoju priču i koji je možda na neki drukčiji a istodobno efikasan način riješio svoje tegobe, da podijeli sa nama koji pokušavamo otkloniti uzroke toga, a to ti zasigurno nisi.
Stvar je i u razmijeni mišljenja, u razvijanju priče (ili kako ti nazivaš "traktatima"). To što tema ima preko 50 stranica ne znači da je sve rečeno.
slazem se da je shumacha mozda bila malo gruba, ali u biti, upravu je. znam da ima mnogo stranica, ali vjeruj mnogo toga je i receno, tako da njen post nije beskoristan, nego te zaista uputila na nesto. i ja bih ti savjetovala isto, jer ima neko (mislim da je autorica teme) ko je rijesio ovaj problem. cak ima i jedan post u kojem je sumirano. a ako i dalje ipak imas pitanja, mozda ce ti ona moci odgovoriti, jer ima debelo iskustvo.
selly-mia is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2012., 23:04   #1016
Quote:
Daisy28 kaže: Pogledaj post
I što ako sam pročitala sve stranice, što si ti dežurni policajac pa govoriš svima što ti prvo padne napamet? Ovakvi postovi kao tvoji su beskorisni i bolje da nisi ništa pisala nego drugima išla "pametovati". Hvala, ali ja sam tražila nekoga za neko novo iskustvo, nekoga tko možda ima neku svoju priču i koji je možda na neki drukčiji a istodobno efikasan način riješio svoje tegobe, da podijeli sa nama koji pokušavamo otkloniti uzroke toga, a to ti zasigurno nisi.
Stvar je i u razmijeni mišljenja, u razvijanju priče (ili kako ti nazivaš "traktatima"). To što tema ima preko 50 stranica ne znači da je sve rečeno.
ne, nisi pročitala nijednu stranicu, jer da jesi ne bi pisala "...otvorena sam za nova iskustva..." itd...nego bi primenjivala stvari o kojima su članice foruma pisale, a koje su dovele do izlečenja. hoćeš da znaš šta funkcioniše? uzmi lepo pa čitaj postove redom. ako misliš da na prvih 50 stranica nije sve rečeno, nego da će na 51-oj biti izmišljena topla voda, onda se grdno varaš.
shumaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2012., 00:05   #1017
Quote:
shumaca kaže: Pogledaj post
ne, nisi pročitala nijednu stranicu, jer da jesi ne bi pisala "...otvorena sam za nova iskustva..." itd...nego bi primenjivala stvari o kojima su članice foruma pisale, a koje su dovele do izlečenja. hoćeš da znaš šta funkcioniše? uzmi lepo pa čitaj postove redom. ako misliš da na prvih 50 stranica nije sve rečeno, nego da će na 51-oj biti izmišljena topla voda, onda se grdno varaš.
Gle, da je sve receno tema bi isla pod lock. Trazi onda da se tema zatvori, pa neces imati napadaje bijesa na tudje postove. Ili jednostavno nemoj posjecivati ovu temu kad te nerviraju postovi kao moji. Imam pravo pisati i postavljati pitanja dok god je tema otvorena. Ako ti to smeta - tvoj problem.

Sent from my HTC Desire using Tapatalk
Daisy28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2012., 01:46   #1018
Quote:
Daisy28 kaže: Pogledaj post
Gle, da je sve receno tema bi isla pod lock. Trazi onda da se tema zatvori, pa neces imati napadaje bijesa na tudje postove. Ili jednostavno nemoj posjecivati ovu temu kad te nerviraju postovi kao moji. Imam pravo pisati i postavljati pitanja dok god je tema otvorena. Ako ti to smeta - tvoj problem.
ništa se ti ne sekiraj, bitno je da imaš strpljenja...sve članice se polomiše da ti odgovore i ispune otvorenost za nove ideje
shumaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2012., 09:22   #1019
Ej curke, tko se to ljuti tamo?
Nemojte se nervirati-nervoza pogoduje razvoju kandide
LuckyML is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2012., 22:21   #1020
pozdrav svima,
čitala sam početak ovog foruma,odnosno samo prvu stranicu,uključila sam se na forum jer želim pomoći svim ženama koje imaju problema s gljivicama.

LIJEK JE JEDNOSTAVAN
Imala sam takve probleme i zanm kako je to užasan osječaj.I meni su doktori prodavali istu foru-gljivice su normalna pojava..popravi imunitet...a o vaginaletama da ne pričam,sve sam ih isprobala i rekla sam nikad više.
Naravno,gljivice nisu samo meni stvarale problem,suprug je već došao do te faze da je odlučio da više nemamo intimnih odnosa-izlječi se pa mi se javi.
Nakon godinama neuspješnog pokušavanja već sam i odustala,smatrala sam da je to nemoguće.

Početkom godine počeli smo se baviti pčelarstvom i nakon vrcanja meda počela sam kontinuirano uzimati kestenov med-čula sam da je jako lijekovit pa ne košta me ništa probati.Svaki dan ujutro i navečer jušnu žlicu ČISTOG KESTENOVOG MEDA i nakon dva mjeseca gljivice su NESTALE.Nevjerojatno ali preporodila sam se i eto sasvim slučajno,tako da preporučam svima koji imaju problem s gljivicama-kestenov med(ali naravno prirodan,ne iz dućana)
Jedino je bitno da se ne prestane uzimati med,pauzirala sam 2-3 tjedna i lagano su gljivice pokazale svoje zube,no odmah se bacam na med i nema problema.

Kad se samo sjetim svih onih upala,svrbeža,peckanja.......hvala pčelicama na mojem lijeku.
Karolinan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:11.