Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.02.2007., 17:49   #1
Ureaplasma urealictium

imam ovu glupu bakteriju, liječila sam je par puta i stalno mi se vraća
zanima me koliko je štetna ako se ne liječi i kakav utjecaj ima na trudnoću. Neki kažu da je opasna, neki da nije
Ima li netko iskustva?
ciganche is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2007., 17:56   #2
Quote:
ciganche kaže: Pogledaj post
imam ovu glupu bakteriju, liječila sam je par puta i stalno mi se vraća
zanima me koliko je štetna ako se ne liječi i kakav utjecaj ima na trudnoću. Neki kažu da je opasna, neki da nije
Ima li netko iskustva?
meni je isto dijagnosticirana,ali u jako malom porastu..ginic se premisljao hocemo li na terapiju ili ne..ali kad je razmislio rekao je da bi mogla biti frkovita u trudnoci i ipak mi dao terapiju...nisam jos kontolirala jel sve ok...ali mislim negdje poslije ljeta ponovo ga trasiti kompletnu mikrobiologiju..
inace papa i sve ostalo mi je uredno..nemam nikakvih simptoma(a nisam ni onda imala )
jesi ti imala kakve simptome?
sta si dobila za terapiju?
__________________
i u zabranjenom vocu naletis na crva...
lianne is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2007., 18:08   #3
Quote:
lianne kaže: Pogledaj post
meni je isto dijagnosticirana,ali u jako malom porastu..ginic se premisljao hocemo li na terapiju ili ne..ali kad je razmislio rekao je da bi mogla biti frkovita u trudnoci i ipak mi dao terapiju...nisam jos kontolirala jel sve ok...ali mislim negdje poslije ljeta ponovo ga trasiti kompletnu mikrobiologiju..
inace papa i sve ostalo mi je uredno..nemam nikakvih simptoma(a nisam ni onda imala )
jesi ti imala kakve simptome?
sta si dobila za terapiju?
nikakvih simptoma nije bilo, da nisam radila bris ne bi ni znala da je imam. Pila sam prvo Hiramicin, uradila novi bris, nalaz je bio negativan. Međutim, u međuvremenu sam, da stvar bude gora dobila i CIN 1 pa sam opet uradila bris koji je pokazao ureaplazmu. Onda sam pila Doksiciklin nakon kojeg je ureaplazma s 10 na 4 spala na 10 na 3. 2 puta sam se trovala tabletama i to malo govno još nije otišlo
ciganche is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2007., 02:19   #4
a to je kod tebe onda bilo gadnije...meni je ginic samo prepisao geonistin vaginalete i to je to..
morat cu ga ja opet nagovoriti za briseve...
hm.....cin1...jel to ona moze prouzrocit?
mozda si trebala duplu dozu lijeka potamanit?ne znam sta je s muskarcima-jel ju i oni zadrzavaju,pa je mozda opet prenesu?
iako,koliko sam se informirala-ona sama od sebe iz nekog razloga bukne
__________________
i u zabranjenom vocu naletis na crva...
lianne is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2007., 13:17   #5
ma ne, CIN 1 je od HPV-a, nema to veze s tim. Ureaplasmu muškarci očito zadržavaju jer je meni moj prenio opet kad sam je izliječila...a i ja sam čula da se ona pritaji jedno vrijeme pa se vrati kad joj padne na pamet....beštija jedna glupa
ciganche is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2007., 19:23   #6
zato većinom predlažu da se u isto vrijeme da terapija i partneru i partnerici...čula sam da može uzrokovati spontani ubrzo nakon što zatrudniš...ja sam je isto slučajno otkrila kad sam otkrivala bolove koje mi je uzrokovala glupa escherihia cole...i obavezno prije "rada na bebi" predlažem sebi i svima obaviti i te mikrobiol.preglede, briseve.. osim papa testa i dr. standardnih pregleda koje rade naši ginekolozi i tako ti kao laik misliš da je to dovoljno a NIJE..
hany is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 15:27   #7
ja sam imala ureaplazmu prošle godine, bila je 10 na 5 pa je nestala ali se opet pojavila i bila je 10 na 3 pa sam pila doksiciklin sad čekam rezultate kontrolnog brisa. htjela bih zatrudniti ali se bojim. dosta govori protiv nje...da izaziva spontani pa anomalije ploda zato me je malo strah. jedna moje poznanica nije ni znala da ju ima pa je ostala trudna i pobacila u 3 mjesecu. to mi je još razlog više da se bojim.
svjetlich is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2007., 00:20   #8
Imaš tute moje iskustvo - a i sve ostalo vezano uz različite beštije.
__________________
Kod nas je najvažnija žena ŽM-56, SMB boje koja služi za razmožavanje žive sile i vatrenih sredstava, a sastoji se samo od spolnog organa i šapke.
te@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2007., 11:40   #9
Quote:
ciganche kaže: Pogledaj post
imam ovu glupu bakteriju, liječila sam je par puta i stalno mi se vraća
zanima me koliko je štetna ako se ne liječi i kakav utjecaj ima na trudnoću. Neki kažu da je opasna, neki da nije
Ima li netko iskustva?
hm, ovo je malo bedasto..... pa dal ste se liijecili i ti i dragi u isto vrijeme?
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2007., 19:24   #10
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
hm, ovo je malo bedasto..... pa dal ste se liijecili i ti i dragi u isto vrijeme?

naravno, i to dva puta. ja bi se izliječila, a on bi mi vratio natrag
očito na njega ne djeluju antibiotici.
a medicinska seka mi je rekla da ona ne mora biti opasna, da je dosta žena koje su rodile normalno dijete uz ovu bakteriju.
ciganche is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2007., 19:31   #11
Quote:
ciganche kaže: Pogledaj post
naravno, i to dva puta. ja bi se izliječila, a on bi mi vratio natrag
očito na njega ne djeluju antibiotici.
a medicinska seka mi je rekla da ona ne mora biti opasna, da je dosta žena koje su rodile normalno dijete uz ovu bakteriju.
ne znam, ja se ne bih zajebavao. neka on proba druge antibiotike.

meni je propisan doksiciklin i prvi bris (kako mrzim bris) je negativan. morat ću opet provjeriti da se nije vratila. btw, upozorio me doktor da za vrijeme terapije ne smijem konzumirati ništa mliječno jer neutralizira antibiotik.
Aphex is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2007., 11:34   #12
Quote:
ciganche kaže: Pogledaj post
naravno, i to dva puta. ja bi se izliječila, a on bi mi vratio natrag
očito na njega ne djeluju antibiotici.
a medicinska seka mi je rekla da ona ne mora biti opasna, da je dosta žena koje su rodile normalno dijete uz ovu bakteriju.
nemoj se molim te naljutit na ovo sto cu rec ali si jako neodgovorna ..... ureoplazma nije uopce banalna i sa njom se ne igra, a da si imalo svijesna onda bi koristila zastitu pri svakom sex-u dok god i tvoj bris i bris od dragog nisu sterilni a ti to koliko vidim nisi radila
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2007., 12:10   #13
Cure imam ja također jedno pitanjce vezano uz bakterije.... u prošloj trudnoći morala sam na kiretažu zbog blighted ovuma i sada moram napravit sve moguće briseve.Ako se ustanovi da imam neke bakterijice,što mislim da imam, da li moram čekati sa ponovnom trudnoćom sve dok ih ne izlječim?? To bi moglo potrajati.... a joj
__________________
Filip stigao točno na termin!!
iva1608 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2007., 12:15   #14
Quote:
iva1608 kaže: Pogledaj post
Cure imam ja također jedno pitanjce vezano uz bakterije.... u prošloj trudnoći morala sam na kiretažu zbog blighted ovuma i sada moram napravit sve moguće briseve.Ako se ustanovi da imam neke bakterijice,što mislim da imam, da li moram čekati sa ponovnom trudnoćom sve dok ih ne izlječim?? To bi moglo potrajati.... a joj
S obzirom na tvoju proslu dijagnozu sigurno sad zele bit siguni da si sterilna ( da nemas bakterijica) a ako se i nadje neka zlocesta bakterijica mislim da bi svaki normalan gin. to prvo izljecio pa tada preporucio trucnocu.. ajde jedan veliki da sve bude ok
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2007., 02:41   #15
i meni je ustanovljena ureaplasma. 10 na 3.
doktorica mi dala sumamed i dalacin vaginalnu kremu. čekam kraj menge da krenem s terapijom
mislite da je ok što mi je dala sumamed?
purple_haze is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2007., 03:25   #16
Quote:
purple_haze kaže: Pogledaj post
mislite da je ok što mi je dala sumamed?
da, to se propisuje za ureaplazmu.
Aphex is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2007., 09:10   #17
Quote:
purple_haze kaže: Pogledaj post
i meni je ustanovljena ureaplasma. 10 na 3.
doktorica mi dala sumamed i dalacin vaginalnu kremu. čekam kraj menge da krenem s terapijom
mislite da je ok što mi je dala sumamed?


Sumamed je Azitromycin pa je ok........
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2007., 11:14   #18
fala...

mislim da je sumnja u hrvatsko zdravstvo posve opravdana

pa da pitam iskusne


ureaplazna se opetovano ponavlja ili je imaš pa prođe?
purple_haze is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2007., 11:24   #19
Quote:
purple_haze kaže: Pogledaj post
fala...

mislim da je sumnja u hrvatsko zdravstvo posve opravdana

pa da pitam iskusne


ureaplazna se opetovano ponavlja ili je imaš pa prođe?
Cuj trebala bi se lijecit obavezno skupa sa partnerom sa time da je pozeljno da u toku lijecenja pa sve po potpunog izljecenja ( kada ce nalaz bit sterilan) koristis kondom i tada se nebi smjela ponovit
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2007., 13:14   #20

I meni je jučer dijagnosticirana ta ureaplazma. Dobila sam Eritromicin, a i dragi. Sad kad čitam ove vaše postove, totalka sam se zbedirala. Izgleda da je se nije baš jednostavno riješit. Da stvar bude bolja, imam i fakin Escherichiu u mjehuru tak da i za to pijem antibiotik. Mrak. A bebača bi radili najesen.
__________________
Bila pa opet došla
žofa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:00.