Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.03.2006., 10:38   #41
Quote:
vinova lozinka kaže:
Ja sam isto meteoropat i imam velikh problema s Plivadonom, koji mi vrlo učinkovito odnese glavobolju i donese mučninu i povraćanje. Lekadol, dakle čisti paracetamol ne pomaže uopće. Zna li netko koji je to sastojak u Plivadonu kojeg treba zbog mučnine izbjegavati?
možda kao pomoćnu tvar ima neki spoj magnezija?!
Tatsha is offline  
Old 16.03.2006., 11:48   #42
Quote:
vinova lozinka kaže:
Ja sam isto meteoropat i imam velikh problema s Plivadonom, koji mi vrlo učinkovito odnese glavobolju i donese mučninu i povraćanje. Lekadol, dakle čisti paracetamol ne pomaže uopće. Zna li netko koji je to sastojak u Plivadonu kojeg treba zbog mučnine izbjegavati?
Kofein naš svagdašnji!
A o kakvoj glavobolji se radi,možeš probati Avamigran.
Analgin ti je lagan za želudac,ali nosi svoj rizike...
Jako ti je bitno da lijek što prije jer je veća vjerojatnost da će ti biti dovoljna slabija tbl.
sassssh is offline  
Old 17.03.2006., 13:03   #43
Plivadon sadrzi kodein. To je iz tvar iz iste skupine otkuda je heroin. Zato treba Plivadon uzimati jako oprezno. I zato je tako djelotvoran kod boli. kao i Cafettin.
vemar1 is offline  
Old 20.03.2006., 20:50   #44
Quote:
sassssh kaže:
A o kakvoj glavobolji se radi,možeš probati Avamigran.
Avamigren ne treba uzimati ako lekar ne utvrdi da se radi o migreni, a ne o običnoj glavobolji. Inače je bolje držati se uobičajenih lekova protiv glavobolje - ANALGINA, CAFFETINA i ostalih.
Enchantress is offline  
Old 20.03.2006., 22:08   #45
Quote:
vemar1 kaže:
Plivadon sadrzi kodein. To je iz tvar iz iste skupine otkuda je heroin. Zato treba Plivadon uzimati jako oprezno. I zato je tako djelotvoran kod boli. kao i Cafettin.
Stvarno? U kojem smislu je opasno? Kada mene boli glava ja jedino i pijem Plivadon jer mi on jedini pomaže, ostalo ništa. Jedino kod baš jake glavobolje (a ona je jako rijetka) uzmem Voltaren rapid, ali inače ne jer baš za njega mislim da je prejak.
Annabel Lee is offline  
Old 20.03.2006., 22:16   #46
Ja koristim Nalgesin; teta u ljekarni mi je rekla da se smije miješat s alkoholom, pa zato...
Sad zaozbiljno, to su jedine kod kojih mi je jedina posljedica prestanak glavobolje, i to u kratkom roku... inače me od nekih tableta boli, tj. peče želudac (voltaren npr.), od drugih mi se poslije vrti u glavi (od caffetina, plivadona i saridona), ostale su mi preslabe, pa ili uopće ne šljakaju, ili trebam popiti pol kartice da počnu djelovati...
__________________
Teško je biti skroman kad si savršen.
chrissy is offline  
Old 14.08.2006., 14:42   #47
Red face glavobolja

Imam česte glavobolje navečer pa bi me interesiralo ako netko ima isti problem...i kako ga liječi?...
Dali je to možda od rada na kompjutoru jer 8 sati radim na monitoru (u jutarnjoj smjeni)??
Dali postoje kakve naočale za rad na kompu (inače naočale za vid ne nosim jer mi ne trebaju)?
Help please...jer mi je dosta kljukanja tabletama protiv glavobolja
dolphin1906 is offline  
Old 14.08.2006., 19:42   #48
Odi oftalmologu da ti pogleda dioptriju, jer moglo bi bit obzirom na to da cijeli dan sjediš za kompićem.
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Old 15.08.2006., 09:12   #49
Quote:
dolphin1906 kaže:
Imam česte glavobolje navečer pa bi me interesiralo ako netko ima isti problem...i kako ga liječi?...
Dali je to možda od rada na kompjutoru jer 8 sati radim na monitoru (u jutarnjoj smjeni)??
Dali postoje kakve naočale za rad na kompu (inače naočale za vid ne nosim jer mi ne trebaju)?
Help please...jer mi je dosta kljukanja tabletama protiv glavobolja
znam jednog tipa koji ima baš takve naočale, za rad na kompu. sad i optike imaju liječnike koji im povremeno dolaze pa vjerojatno sve možeš relativno brzo riješiti. tako sam ja napravila svoje zadnje naočale.
sepiani is offline  
Old 25.04.2007., 09:22   #50
Čudna glavobolja

Suituacija je ovakva.....danima me boli glava, uši, sinusi, zubi, sve kaj na glavi može bolit. Još malo pa će i trepavice. Nisam bila na udaru vjetra, nisam pala, lupila se, nisam prehlađena, jednostavno me oko podneva ponče sve rasturat i jedino mi Ketonal pomaže da ne lupam s tom istom glavom po zidu od bolova. Doc mi veli da sam se prehladila i da će proć .........
Kaj da radim?
anna0207 is offline  
Old 25.04.2007., 09:48   #51
Quote:
anna0207 kaže: Pogledaj post
Suituacija je ovakva.....danima me boli glava, uši, sinusi, zubi, sve kaj na glavi može bolit. Još malo pa će i trepavice. Nisam bila na udaru vjetra, nisam pala, lupila se, nisam prehlađena, jednostavno me oko podneva ponče sve rasturat i jedino mi Ketonal pomaže da ne lupam s tom istom glavom po zidu od bolova. Doc mi veli da sam se prehladila i da će proć .........
Kaj da radim?
Ako ne prođe kroz tjedan dana odi po uputnicu za neurologa. Možda su migrene.
Ivanicapeca is offline  
Old 25.04.2007., 17:02   #52
hm...za migrenu ipak trebaš imat dodatnu simptomatologiju...a to za da ti samo ketonal pomaže,jesi probala sve druge analgetike?Ako ne kako onda možeš bit sigurna?
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Old 25.04.2007., 20:15   #53
Mozda proljetna alergija?
sunnyah is offline  
Old 25.04.2007., 22:26   #54
Mjeri i usporedi tlak
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Old 26.04.2007., 08:36   #55
Quote:
ante dumbledore kaže: Pogledaj post
hm...za migrenu ipak trebaš imat dodatnu simptomatologiju...a to za da ti samo ketonal pomaže,jesi probala sve druge analgetike?Ako ne kako onda možeš bit sigurna?
Ma probala sam, vjeruj mi, bila sam luda i tek nakon Ketonala sam se koliko toliko vratila u normalu
anna0207 is offline  
Old 26.04.2007., 12:15   #56
ketonal ti je kategorija voltarena,brufena,andola....samo ti pij ketonal samo nemoj pretjerivat sa analgeticima...postajemo civilizacija sa preniskim pragom tolerancije za bol,uskoro ćemo bit non stop na analgeticima
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Old 04.07.2007., 22:37   #57
Glavobolja

ne znam šta ću, nikad me ovako nije boljela glava usto mi se povraća, nemam nikakavih tableta doma (osim guarane), ne mogu ni spavat kako boli
ima li neko neki instant bakin recept, od biljaka doma imam kaktus i drvo života i neke čajeve..imam i leda..
molim očajna sam!
prokleta da prokleta rubikova kocka
Sukuba is offline  
Old 04.07.2007., 23:05   #58
Quote:
Sukuba kaže: Pogledaj post
ne znam šta ću, nikad me ovako nije boljela glava usto mi se povraća, nemam nikakavih tableta doma (osim guarane), ne mogu ni spavat kako boli
ima li neko neki instant bakin recept, od biljaka doma imam kaktus i drvo života i neke čajeve..imam i leda..
molim očajna sam!
prokleta da prokleta rubikova kocka
Nema ti druge nego da ti netko ode do dežurne apoteke po neki analgetik. Ibuprofan rules for me
Ako imaš tigrovu mast izmaži si čelo i sljepoočnice i stegni si krpu oko glave, isto pomaže.
Ivanicapeca is offline  
Old 04.07.2007., 23:14   #59
probaj panadol extra
nisamlu is offline  
Old 04.07.2007., 23:37   #60
ANALGIN sam otkrila nakon vađenja tj. operacije umnjaka i spasio mi je život, drugi analgetici ( a SVE sam ih onda probala) držali bi max. 2 sata s ovim sam negdje 6-7 sati izdržala...

Inače znam imati migrene, bolne menstruacije, ali takva bol ...

ANALGIN rulz
howyesno is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:52.