Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.02.2003., 18:22   #1
Blago siromasnim duhom...

...jer je njihovo kraljevstvo nebesko.

rekao je Isus u svom znamenitom govoru na Gori blaženstva.

Kako tumačite ovaj stih?
 
Odgovori s citatom
Old 28.02.2003., 18:42   #2
Da tebi raj ne gine.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2003., 18:44   #3
Quote:
Gospon Pes kaže:
Da tebi raj ne gine.
Si sigurna

Ima mjesta i za tebe

 
Odgovori s citatom
Old 28.02.2003., 19:02   #4
Daj krscanin, znas ti i bolje teme postavit!
Ovo je bilo vec masu puta prozvakano
Corpus is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2003., 18:49   #5
Quote:
Corpus kaže:
Daj krscanin, znas ti i bolje teme postavit!
Ovo je bilo vec masu puta prozvakano
Možda i je. ali ipak većina ne razumije ovaj stih.

Nego, znamo li se mi odnekud?
 
Odgovori s citatom
Old 01.03.2003., 19:11   #6
Angry


Ama o kakvom kraljevstvu ti melješ,zar ne shvaćaš da vjeruješ u nešto što ne postoji, vjeruješ knjigi koju je ko zna koji narkoman ili alkos napisao.
Samo se ti meni pati, a dali ćeš doći u kakvo kraljevstvo sumnjam, još se niko nije vratio.

Gledam glupane poput "Jehovinih svjedoka" i raznorazne podgrupe novog doba, samo neke nove propise izmišljaju.
Te da moraš 1/4 svog primanja davati vjerskoj zajed., te svake nedjelje opet daji u crkvu (svejedno koje vjere,izuzev budizma oni ne traže 1/4 nego čitavog čovjeka), a pokaži mi onog popa, fratra, hodžu ili kako se već sva ta gamad zove, koji daje gladnima jesti ili sl.

Samo se bogate na račun budala koje im to omogućuju, nađi ijednog popa koji živi u straćari. Svaka čast izuzecima, ali sa tim ljudima ne upravlja nikakvi bog,alah, buda itd., nego njihovo srce.

Moj ti je moto : "Tjeraj bandu sa vrata!!!", a ako dosađuju onda po kičmi.

Zamisli samo koju glupost pišeš, zar da gladujem i odričem se koječega da bi s druge strane pedofili, pijanci, pederi koji se skrivaju iza kuta mogli lagodno živjeti?

Jer ko neće da radi ili ide u muriju ili u popove!!!!!!!!
__________________
Tko otkrije pravopisne greske moze ih slobodno zadrzati!!! (Oslobodene su pdv-a i naravno besplatne..)
Seraphin is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2003., 20:46   #7
Re: Blago siromasnim duhom...

Quote:
krshcanin kaže:
...jer je njihovo kraljevstvo nebesko.

rekao je Isus u svom znamenitom govoru na Gori blaženstva.

Kako tumačite ovaj stih?

TUMAČENJE:

Teško onima koji su siromašni Duhom,teško onima koji nisu dopustili da ih Duh prožme.

Blago SIROMASIMA /koje materijalno obilje ne privlači/ U DUHU /koje je Duh prožeo/.

«Blago siromasima Duhom» ? Glupost! To Isus nije rekao.
SLAP is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2003., 00:38   #8
Re: Blago siromasnim duhom...

Quote:
krshcanin kaže:
...jer je njihovo kraljevstvo nebesko.

rekao je Isus u svom znamenitom govoru na Gori blaženstva.

Kako tumačite ovaj stih?


Moje tumačenje?

ovako:" TEEEEŠKO SNOBOVIMA DUHOM"
genNorec is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2003., 12:00   #9
Re: Re: Blago siromasnim duhom...

Quote:
genNorec kaže:
Moje tumačenje?

ovako:" TEEEEŠKO SNOBOVIMA DUHOM"


Tako i ja to nekako sebi tumacim, iako ni meni to nije u pocetku bilo jasno pa sam tu recenicu tumacila kao i Slap mislivsi da je prijevod napravio pomutnju.

Ako si umislio da si bogat Duhom, zar uopce mozes primiti ista od Duha o kojem je Isus pricao? U prepunu casu tesko da vise moze moze stati i kap ciste vode.
Uranus is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2003., 16:39   #10
Re: Re: Blago siromasnim duhom...

Quote:
SLAP kaže:
TUMAČENJE:

Teško onima koji su siromašni Duhom,teško onima koji nisu dopustili da ih Duh prožme.

Blago SIROMASIMA /koje materijalno obilje ne privlači/ U DUHU /koje je Duh prožeo/.
Slažem se, i dodao bih...
Siromašni duhom su oni koji su poput Petra razumjeli svoju slabost i ovisnost o Kristu, oni koji se nisu hvastali i uzdali u svoje duhovno bogastvo i svoje zasluge. Za sad toliko.
 
Odgovori s citatom
Old 02.03.2003., 19:13   #11
Re: Re: Blago siromasnim duhom...

Quote:
SLAP kaže:
TUMAČENJE:

Teško onima koji su siromašni Duhom,teško onima koji nisu dopustili da ih Duh prožme.

Blago SIROMASIMA /koje materijalno obilje ne privlači/ U DUHU /koje je Duh prožeo/.

«Blago siromasima Duhom» ? Glupost! To Isus nije rekao.



SLAP krajnje ti je vrijeme da se ostaviš hereze iz "Univerzalnog Života".

Zamoli Boga za oproštenje.

Imaš od srijede 40 dana do Uskrsa korizmu.
__________________
Kad su ovdje skoro svi protiv ja sam za inat za Izrael.
Gideon 2003 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2003., 21:22   #12
blago ludima


Neznam baš ko je puko ja ili vi, zar vam nikako da dojadi?

Samo vjerujte i nadajte se u nekakav bolji život, ja ću ga na zemlji voditi dok živim.
A za kasnije se ne brinem

""Teško onima koji su siromašni Duhom,teško onima koji nisu dopustili da ih Duh prožme.""--- ne zna se ko je bolesniji, oni koji ovo čitaju ili oni koji vjeruju u svaku riječ.

Smatram da biblija, kuran i sva ta sranja su samo za jednu stvar dobri,............

..........za POTPALU!!!!!!!!!!!!
__________________
Tko otkrije pravopisne greske moze ih slobodno zadrzati!!! (Oslobodene su pdv-a i naravno besplatne..)
Seraphin is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2003., 23:25   #13
Thumbs up

e moj krshcanin kako stvari stoje kraljevstvo nebesko ima previše kandidata,uskoro će biti gužva ko na glavnom kolodvoru pred godišnji odmor.
Dalmatinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2003., 08:56   #14
Mislim da bi se u ovom slučaju mogla upotrijebiti kabalistička praksa zamjene mjesta slovima i onda stih postaje shit.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2003., 16:36   #15
Quote:
Dalmatinka kaže:
e moj krshcanin kako stvari stoje kraljevstvo nebesko ima previše kandidata,uskoro će biti gužva ko na glavnom kolodvoru pred godišnji odmor.

oooo, vidi tko se javio

ma ja ti se pomalo povlačim s foruma, pa sam ovo lansirao tek tako, reda radi , a kandidata će biti, bez brige.

vidimo se
 
Odgovori s citatom
Old 07.03.2003., 18:20   #16
Re: Re: Re: Blago siromasnim duhom...

[QUOTE]Uranus kaže:
[B]

Tako i ja to nekako sebi tumacim, iako ni meni to nije u pocetku bilo jasno pa sam tu recenicu tumacila kao i Slap mislivsi da je prijevod napravio pomutnju.

kršćanin-nisam previše siguran ni sad da ti je jasno.

Uranus-Ako si umislio da si bogat Duhom, zar uopce mozes primiti ista od Duha o kojem je Isus pricao? U prepunu casu tesko da vise moze moze stati i kap ciste vode.

kršćanin-Oni koji su siromašni duhom će reći kao i Petar kad je rekao: "Izađi od mene, Gospode! ja sam čovjek grešan" Luk.5,8
Oni koji su siromašni duhom ne osjećaju se kao oholi farizeji. Onaj koji sebe smatar misli da je dovoljno dobar i zadovoljava se svojim stanjem, ne može biti Kristov učenik. Gordost ne osjeća nikakvu potrebu i zato ono zatvara srce za Krista. Svi oni koji su u sopstvenim očima bogati i dostojni uvažavanja, ne traže s vjerom, pa i ne primaju Božji blagoslov. osjećaju da su siti, a odlaze gladni. pomoć koju Krist može da pruži cijene samo oni koji znaju da nikako sami ne mogu izboriti spasenje i da sami ne mogu učiniti dobro djelo.

 
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:27.