Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.12.2015., 08:10   #1
Kördüğüm

Kördüğüm - Nerazmrsiv (Gordijevski) Čvor

EDIT:
Serija ide cetvrtkom u 20:00 (19:00 po nasem vremenu) na Fox TV
Kanali za gledanje uzivo:


http://www.fox.com.tr/canli-yayin
http://www.zoptv.com/live/fox-turkey
http://www.olweb.tv/fox-tv-izle
http://www.tvopedia.com/channel/Fox_Turkey
http://canlive.net/live/10244/fox.html
http://www.ecanlitvizle.com/fox-tv-izle/
http://www.onlinesat-tv.com/online.php?tv=Fox_TV&id=385

Ovo je prica o dva muskarca i jednoj zeni koji se mjenjaju usljed iznenadnih dogadjaja. Suvremena prica o ljubavi i transformaciji uronjena u srce metropole. Kordugum, iako prvenstveno ljubavna prica, govori o odvojenim svijetovima bogatih i siromasnih, matrijalnim i moralnim okovima u kojima zive nove generacije. Slogan serije je “Ljubav mijenja, moc kvari (prlja)". U glavnim ulogama: Ibrahim Çelikkol (Ali Nejat), glumi vlasnika automobilske tvrtke. Belçim Bilgin (Naz) glumi pedijatra. Alican Yücesoy glumi Nazinog muza. Prva epizoda je snimljena na lokacijama u Italiji (Milano i Como) i u Istanbulu. Serija pocinje u sijecnju 2016. godine.




Sadrzaj

Radnja se događa u Istanbulu, gradu u kojem je bogatstvo i moć jedini znak uspjeha. U nemilosrdnoj utrci da se to postigne, nema mjesta za ljudske slabosti.

U tom svijetu, vrijeme ide u korak s najvećim i najmoćnijim svjetskim metropolama, i prolazi brže nego u svijetu običnih ljudi. Koncepti kao što su ljubav, požrtvovanost, suosjećanje ili savjest, su nepotrebni teret, gotovo slabost. Obitelj predstavlja samo sliku za vanjski svijet, a u stvarnosti je, ništa drugo nego, dobro iskalkulirani poslovni dogovor. U ovom okrutnom svijetu u kojem su ljudski osjećaji nepoželjni, ljubav je samo kratkoročna avantura. Tu gdje je pobjeda krajnji cilj, slabost se skupo plaća.

Ovo je priča o dva muškarca i jednoj ženi, čije živote mjenja, kako sudbina, tako i njihovi vlastiti izbori.

Ali Nejat Karasu je moćan, bogat i bezdušan mladi poduzetnik. Školovao se u inozemstvu od ranog djetinjstva i zivio u skupim internatima, nikad ne osjetivši toplinu bezuvjetne roditeljske ljubavi i podrške. On ne mari za djecu, niti uzima žene za ozbiljno. Jedino do čega mu je stalo je uspjeh. Ali vremenom, poslovni projekti prestaju biti izazov i gube smisao. Tragajuci za uzbuđenjem, počinje se baviti ekstremnim stvarima koje mu daju adrenalin, i sretan je samo kad se nađe na rubu smrti.

Umut Ozer dolazi iz obitelji pune ljubavi, ali ne tako bogate. On je talentiran i inteligentan. Njegov otac, poznati auto serviser, umire dok je Umut jos dijete.Bez obzira na svoje skrome početke, talentirani dizajner postize višestruke uspjehe u životu. Međutim, njegova pohlepa za novcem i moći, uni štava ono najbolje u njemu i gubi osjećaj za prave vrijednosti. Umut ulazi u igru kojoj ne zna pravila, ali umjesto da ga udarci i neuspjesi obeshrabre, nastavlja igru još ambiciozniji i spremniji da se bori. Otrovan moći, postaje hladan čovjek koji se ne libi gaziti ni po svojim najbližima.

Umutova supruga, Naz Ozer, je mlada pedijatrica. Ona je idealist i za nju su moralne vrijednosti daleko iznad financijskih. Iako su zaljubljeni, zbog iznenadnog stupanja u brak, gube podršku obje obitelji. Ona odlučuje da na to ne obraća paznju, budući da očekuju bebu, i da je to jedino važno za nju. Nažalost, Naz gubi bebu, a time i svu nadu i ljubav koju je imala u sebi. Njihov brak se počinje raspadati kada Umut inzistira da probaju ponovo s trudnoćom, a ona ga odbije. Iako Naz u pocetku nalazi razumijevanje za suprugovu slijepu ambiciju i smatra da je to potrebno za njegov uspjeh, ubrzo shvaća da se Umut mijenja na gore, i da je za nju došlo vrijeme za novi početak.

Ne nalazeći načina da kontrolira Umutov bijes, ona se okreće Nejatu, kojega u početku smatra arogantnim i odbojnim. No, njezina toplina i empatija će ga vremenom omekšati, a to će zauzvrat promjeniti Naz. Na Nejata također znatno utječe i rođenje sina koji je začet s Didem, djevojkom za jednu noć, koja se zaljubljuje u njega.
Putevi ova dva muškarca se ukrštaju kada Umut počinje raditi za Nejata. Iako sada vrlo različiti ljudi od onih koji su nekad bili, jedino cega se ne mogu ni jedan odreci je ljubav za Naz.






Godina Produkcije: 2016.
Produkcija: Endemol Shine Türkiye
TV kanal: FoxTV
Rezija: Ömer Faruk Sorak
Scenario: Yildiz Tunc
Direktor Fotografije: Emmanuel Kadosh
Glumci: İbrahim Çelikkol, Belçim Bilgin, Alican Yücesoy, Ege Aydan, Rojda Demirer, Naz Elmas i İrem Şentürk.



Sluzbena stranica: FoxTV

Teaser:


Zadnje uređivanje TheWitch : 07.01.2016. at 17:11. Reason: dodala linkove za online
TheWitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2015., 12:29   #2
witch69 hvala na otvaranju teme

Seriju s nestrpljenjem očekujem,zbog Ibre naravno ,a i Belcim mi je draga.U opisu radnje su bili toliko uopšteni,da se 90% serija može ovako opisati Malo me zbunjuju sa ovim bogati i siromašni,pitam se ko su im sad ti siromašnji
Možda je još rano,ali zna li neko hoće li biti prevoda?



Kördüğüm Yakında FOX'ta! 1. Tanıtım https://www.youtube.com/watch?v=GYEiclplgww onaj samo sa čvorom

Gledala sam malo raspored serija na Foxu i slobodni su ponedeljak i srijeda pa će vjerovatno jedan od ta dva dana serja ići,doduše slobodna je i subota,ali ne vjerujem da će je staviti za vikend kad su im radni dani slobodni,a za sad im je ovo jedina nova serija

Vidim da je 2004. snimana serija sa identičnim nazivom,doživila je 22. epizode,nadam se da će i ova doživiti bar toliko
__________________
- Razumi me. Nisam ja kao običan svijet, imam svoje ludilo, živim u svojoj dimenziji i nemam vremena za stvari koje nemaju dušu.
- Oči su slijepe. Treba tražiti srcem.
- Kakad, razume se, čini mi se da sam lud, ali još češće da su drugi ludi.
BonyBon is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2015., 13:35   #3
Ovaj teaser samo sa cvorom mi je super. Mada me podsjeca na Koyu kirmizi sa Ozgu Namal. Njima su se tako ruke vezale u cvor.

Ponedjeljak nece biti jer ponedjeljkom ide Paramparca koju također rade Endemol i Yildiz Tunc. Nece valjda biti konkurencija sami sebi. Posto Paramparca vraca stari rejtibg i zirve je u AB. Dakle srijeda ili vikend.
__________________
“Se ti succede qualcosa, qualunque cosa, io li ammazzo tutti quanti.”-Ciro e Gennaro-best eefin ship ever! ❤ (ina84)
Adèle Delettre et Thomas Rocher
Xavi-8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2015., 20:47   #4
Quote:
Xavi-8 kaže: Pogledaj post
Ponedjeljak nece biti jer ponedjeljkom ide Paramparca koju također rade Endemol i Yildiz Tunc. Nece valjda biti konkurencija sami sebi. Posto Paramparca vraca stari rejtibg i zirve je u AB. Dakle srijeda ili vikend.
Jel ovo za sigurno? Nisam mogla naci scenaristu neku noc kad sam otvarala temu ni na jednoj od ovih stranica koje sam gledala, pa sam jednostavno izostavila, kontam, lako je dodati kad bude izvjesno. Doduse, pomenuto je negdje ali mi se nije ucinilo 100% pouzdano.

I ovo sto su izbacili je skoro nista, vrlo slab marketing. Daj boze da dodje do 15-20 epizoda. (nikad necu prezaliti Serce Sarayi a Karagul evo ide stota epka).
TheWitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2015., 06:21   #5
Quote:
witch69 kaže: Pogledaj post
Jel ovo za sigurno? Nisam mogla naci scenaristu neku noc kad sam otvarala temu ni na jednoj od ovih stranica koje sam gledala, pa sam jednostavno izostavila, kontam, lako je dodati kad bude izvjesno. Doduse, pomenuto je negdje ali mi se nije ucinilo 100% pouzdano.
FOX neki dan napravio stranicu, ali od infosa još uvek ništa.
Ima na Instagramu Mevlane Yordema fotka koja je repostana i na nekom od (fan?)profila je upisano i njeno ime. Ako je na slici ja je ne prepoznajem. Ovde npr. nije među potpisanima, dok Belcim koju ja ne pronalazim jeste.

Kad se već dotakoh Mevlane, setilo me, evo linka na temu gde ima ranije iskopanih infosa, npr. odavde.
Kuću lajkam, jako se lepo slika ako je suditi po tanitimu.

Quote:
I ovo sto su izbacili je skoro nista, vrlo slab marketing. Daj boze da dodje do 15-20 epizoda. (nikad necu prezaliti Serce Sarayi a Karagul evo ide stota epka).
Šta znam, mene ovakav marketing nije nešto 'zabrinuo', ali jeste odlaganje početka. Mada, odlagane su i druge serije a vreme pokazalo da se i dalje dobro kotiraju (pr. Poyraz Karayel koji je iako su ep bile snimljene na Kanalu D pomeran i pomeran, na kraju za cela 4 meseca. Bolji rejting u Turskoj od sadašnjeg više neće ni imati jer tamošnja publika preferira serije poput pomenute Karagul). Možda kada bi znali razlog odlaganja...

Dojma sam i ja da bi se moglo i sa Kordugum desiti da bude (pre)kratkog daha. Urbane serije, ako se tako uopšte mogu imenovati , tamo naprosto ne prolaze.



PS.
https://www.instagram.com/p/_UtB9cOBvL/
Opa.... malecki bi mogao biti sin Dr Naz i hazbenda joj???
Ako je tako (nameće mi se sada pitanje što je lik koji igra Naz Elmas sav onako 'pokisao') onda bi to moglo objasniti (na jedan mogući način) to što ju je Ali Nejat prepoznao u Italiji.... I bitno usložilo priču.
Naravno možda se njih troje (glumaca) samo odvoze sa seta.
Počela sam nagađati.

Belcim, vidim, kordugum prevodi kao intersection... Hajd valjda će biti (uskoro) kakav intervju gde će se dati skužiti šta su tvorci dizija hteli reći.
Bhea is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2015., 06:31   #6
Quote:
Bhea kaže: Pogledaj post
PS.
https://www.instagram.com/p/_UtB9cOBvL/
Opa.... malecki bi mogao biti sin Dr Naz i hazbenda joj???
Ako je tako (nameće mi se sada pitanje što je lik koji igra Naz Elmas sav onako 'pokisao') onda bi to moglo objasniti (na jedan mogući način) to što ju je Ali Nejat prepoznao u Italiji.... I bitno usložilo priču.
Naravno možda se njih troje (glumaca) samo odvoze sa seta.
Počela sam nagađati.
To sam i ja pomislila, ali nekako ne mogu smjestiti u ovo sto znamo. U Italiji, kad dr. Naz pomaze (presumed) ocu od Ibrinog lika, cini se kao da se prvi put vide. Kontam, nesreca je bila, ovaj otisao u Italiju, ono 5 years later, srecu se, pa kao iznenadjeni Ili su se znali i druzili prije nesrece Ali Ibri je razveden onda, a doktorica jos nije? Bolje da ne nagadjam

Lik Koji Igra Naz Elmas je mozda bivsa zena od Ibrinog lika? Nekako sam tako to smjestila... sva si je vazna kad dolazi na onu manifestaciju
TheWitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2015., 11:19   #7
Quote:
witch69 kaže: Pogledaj post
Jel ovo za sigurno? Nisam mogla naci scenaristu neku noc kad sam otvarala temu ni na jednoj od ovih stranica koje sam gledala, pa sam jednostavno izostavila, kontam, lako je dodati kad bude izvjesno. Doduse, pomenuto je negdje ali mi se nije ucinilo 100% pouzdano.
Koliko sam citala na pouzdanim sajtovima (npr. kod ranini) radi ju Yildiz Tunc. Ne znam da li ce raditi samo predlozak, cijelu ili samo recimo 10 epizoda (ko AvC pa ju je onda prepustila svom timu).

Quote:
EFSANE SENARİST YILDIZ TUNÇ YAZIYOR

‘Vizontele’, ‘Gora’, ‘Sınav’, ‘Yahşi Batı’, ‘Aşk Tesadüfleri Sever’, ‘8 Saniye’ gibi Türk Sinema tarihinin en çok izlenen filmlerinin yönetmeni Ömer Faruk Sorak’ın yönetmen koltuğunda oturacağı ‘Ya Her Şeyim Ya Hiçim’ in senaryosunu ise ‘Aliye’, ‘Binbir Gece’, ‘Aşk ve Ceza’ ve en son dönemde de ‘Paramparça’ gibi efsane olmuş dizilerin yazarı Yıldız Tunç kaleme aldı.

http://www.ekranella.com/haber/belci....iJzSyx3X.dpuf
Quote:
witch69 kaže: Pogledaj post
I ovo sto su izbacili je skoro nista, vrlo slab marketing. Daj boze da dodje do 15-20 epizoda. (nikad necu prezaliti Serce Sarayi a Karagul evo ide stota epka).
A marketing bas i nije garancija uspijeha. Svjesni smo toga. RecimO AY ima agresivnu kampanju pa bas nije u prosloj sezonu dalo rezultata. Imamo Karagul (koja je dobra serijs), Kiralik ask, EDHO, Paramparcu koje i nisu imale neki marketing pa ih evo rasturaju. Paramparcu su poceli reklamirati tek kada je izasao tanitim.. Mene vise ljuti neprofesionalizam njih i foxa. Najave 2 tanitima jedva dadnu 1.

Jako tesko je predvidjeti sta ce se turskoj publici svidjeti. Npr. za EDHO su rekli da nece proci dobro, mozda bude rejting 5% zbog scenariste, jer je tema mafijas koji ima porodicu, a sa strane ima ljubavnicu koja je trudna. Svi gledaju-ne disu. Ovdje bas kao i kod EDHO-a scenarista moze biti kljuc uspijeha. Yildiz bas kao i Raci nikada nije fulala, sve joj je bilo gledano (za njih dvoje se moze recu da su najscen u TR po uspijehu). Vidjet cemo!
__________________
“Se ti succede qualcosa, qualunque cosa, io li ammazzo tutti quanti.”-Ciro e Gennaro-best eefin ship ever! ❤ (ina84)
Adèle Delettre et Thomas Rocher
Xavi-8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2015., 18:42   #8
bhea i xavi, hvala za info. Dodala sam scenaristu.

Iako rekoh da necu, a i nezahvalno je nagadjati , jutros na putu za posao kontam da nisu mozda Ali i dr. Naz vec bili u braku i njihovo dijete je onaj malecki, a babacim ga recimo uzima za vikend i desi se saobracajka
TheWitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2015., 20:56   #9
Čim je ova Naz u seriji, to će da flopira žešće. Žena koju god seriju da snima ta bude ukinuta .

I ova Belcim nit' smrdi nit' miriše

Kako god, neka im je sa srećom, da Endemol nakon Paramparce napokon 'ubode' hit
__________________
Jeste li se ikada probudili i poželjeli svoje snove nazad ? Ja jesam.- Eyşan ♥
Ezel ve Eyşan Unutamıyorum
S.N.O.B is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2015., 21:58   #10
Evo ga drugi teaser



duzi trailer

Zadnje uređivanje TheWitch : 19.12.2015. at 07:10.
TheWitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2015., 23:11   #11
Evo me,da nagađamo ....jel ova nesreća i smrt onog lijepog dječačića nešto iz prošlosti baš je pravi nerazmrsivi čvor,već sada,ne možeš nikako posložiti da shvatiš što je što,morat ću sačekati prvu ep. ....rekoše da će ova Naz biti samo prvu ep,pa me zanima jel i ona nešto iz prošlosti ili se sada pojavljuje pa si onda opet mislim,ako se pojavila u sadašnjosti što će onda biti s njom da tako brzo nestane .....i ono naj važnije iz trajlera,tko se nije valjda da će mo i to vidjeti već u prvoj ep. ....kad će više krenuti ....
femir1 is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2015., 23:37   #12
U drugoj najavi ništa novo,samo su ponovili prvu tj. sve su iste scene,samo iz drugog ugla snimane i da sad nije samo muzička podloga već su nasnimili i zvuk

Ibro
__________________
- Razumi me. Nisam ja kao običan svijet, imam svoje ludilo, živim u svojoj dimenziji i nemam vremena za stvari koje nemaju dušu.
- Oči su slijepe. Treba tražiti srcem.
- Kakad, razume se, čini mi se da sam lud, ali još češće da su drugi ludi.
BonyBon is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2015., 23:46   #13
Witch....znači sjelo je počelo ...
Nagađat ...ne znam ..svašta bi se moglo nagađat iz ova dva trajlera..za sad mogu samo blejat u Ibru
Čini mi se priča bi trebala bit dobra...ima prošlost..sam čvor u naslovu....biće svega...iz ovih bljeskova ništa ne mogu dokučit...
Samo de serija potraje...glumačka postava mi se sviđa...onaj malac je prelip...
izgleda sve kvalitetno i na nivou...nadam se da ne bude samo za trajler tako.
Čekam prvu prevedenu da povatamo konce....
Riva Taš Ev is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2015., 23:48   #14
Jesam li ja dobro shvatila ovaj malac je ipak Nejatov (Ibro) sin ali ne s ovom što ju glumi Naz već ima neka treća a ta je Nejatova supruga Didem i majka od malog ili tko je onda ova što ju glumi Naz,vidjeh malog i s njom,ili sam ja sve pogrešno polovila ....sviđa mi se ova "Suhejla iz Asi" .....
femir1 is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2015., 23:58   #15
Quote:
femir1 kaže: Pogledaj post
Jesam li ja dobro shvatila ovaj malac je ipak Nejatov (Ibro) sin ali ne s ovom što ju glumi Naz već ima neka treća a ta je Nejatova supruga Didem i majka od malog ili tko je onda ova što ju glumi Naz,vidjeh malog i s njom,ili sam ja sve pogrešno polovila ....sviđa mi se ova "Suhejla iz Asi" .....
Pa valjda tu Didem glumi Naz,a Naz glumi Belcim malo je bezveze što su uzeli ime Naz za ime doktoricinog lika,lako se pobrkaju lončići
__________________
- Razumi me. Nisam ja kao običan svijet, imam svoje ludilo, živim u svojoj dimenziji i nemam vremena za stvari koje nemaju dušu.
- Oči su slijepe. Treba tražiti srcem.
- Kakad, razume se, čini mi se da sam lud, ali još češće da su drugi ludi.
BonyBon is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2015., 00:04   #16
Quote:
BonyBon kaže: Pogledaj post
Pa valjda tu Didem glumi Naz,a Naz glumi Belcim malo je bezveze što su uzeli ime Naz za ime doktoricinog lika,lako se pobrkaju lončići
A tko je onda gospođa s Nejatom koja ga upoznaje s Naz (doktoricom) i Nejat ju tapše po ramenu dok odlazi od stola,nešto joj govori a ona i dr.Naz se mjerkaju a i jauče,pretpostavljam kada je čula za nesreću i da joj je dijete poginulo .....

Zadnje uređivanje femir1 : 19.12.2015. at 00:50.
femir1 is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2015., 00:47   #17
Quote:
femir1 kaže: Pogledaj post
A tko je onda gospođa s Nejatom koja ga upoznaje s Naz (doktoricom) i Nejat ju tapše po ramenu dok odlazi od stola,nešto joj govori a ona i dr.Naz se mjerkaju a i jauče,pretpostavljam kada je čula za nesreću i da joj je dijee poginulo .....

Uf sad si i mene zbunila nemam pojma ko bi mogla biti ta ružna (bar je meni ružna),valjda su rekli da će mu Naz glumiti ženu da to si u pravu za dijete,i posle sjedi u nekoj sobi,a iza su slike od onog malog.Valjda mu nije to žena,ne vjerujem da ima tako loš ukus
__________________
- Razumi me. Nisam ja kao običan svijet, imam svoje ludilo, živim u svojoj dimenziji i nemam vremena za stvari koje nemaju dušu.
- Oči su slijepe. Treba tražiti srcem.
- Kakad, razume se, čini mi se da sam lud, ali još češće da su drugi ludi.
BonyBon is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2015., 01:04   #18
Nejat nije ozenjen, dobio je sina sa Didem (koju, kako sam ja skontala, glumi Naz Elmaz) iz "jednonocne" avanture. Imaju dvije kratke scene (ako trepnes, ne vidis) kad Didem(Naz) drzi malog za ruku i kad joj mali spava na krilu. Za ovu "ruznu" ne mogu pretpostaviti ko je. Izgleda da je nas Ali veliki svaler
TheWitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2015., 01:15   #19
gledala malo imdb od belcin
pa ta od hatirle sevgili u seriji glumila nije.
i sjecam se da je negdje izjavila da zeli samo u filmovima da glumi
belcin je dobra glumica.svidjela mi se u onom filmu ljubav voli slucajnosti (valjda se tako zove film)
__________________
MBD
Варенька
oči mu sijaju koliko je želi, glupača jedna glupa, samo što Fikret ne želi samo da ona bude njegova, već da on bude njen, a to tuka nije mogla da razume (by red)
hajat is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2015., 06:36   #20
Quote:
witch69 kaže: Pogledaj post
Quote:
witch69 kaže: Pogledaj post
Izgleda da je nas Ali veliki svaler
O da. I ide mu.


U ovom dužem traileru prepoznah još jedno glumačko lice: Gözde Çığacı koju smo skoro imali prilike gledati u "Bugünün saraylısı" gde je igrala Süreyyu, sestru Savaşa Atamana.
Od ranije znamo da su u postavi i Tülay Günal, koju pamtimo kao Süheylu iz "Asi" (od tada koliko sam videla nije igrala u dizijima), te Murat Daltaban koji je u 1. sezoni "Poyraz Karayel" igrao Mümtaza, a znamo ga i iz "Fatmagül'ün Suçu Ne?" itd.



PS.
U kakvim li su ovo odnosima likovi koji igraju Rojda Demirer i Tülay Günal?

Zadnje uređivanje Bhea : 19.12.2015. at 06:49.
Bhea is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:08.