Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.11.2012., 16:59   #61
Quote:
Nucky Swanson kaže: Pogledaj post
Ne pretvaraj se da postoji samo grupica fanova Star Warsa koja ne voli Prequel trilogiju. Velika većina (fanova, ali i kritičara) smatra Prequel trilogiju žešćim sranjem (pogotovo Episode I i II), kao i Special Edition izdanja iz 90-ih koja George Lucas smatra jedinom pravom verzijom originalnih filmova. Jar Jar Binks, midiklorijani, Greedo puca prvi - pitaj svakog Star Wars fana što o tome misli. Upravo su rijetki ljubitelji Prequel trilogije ti koji su morali napraviti vlastiti The Star Wars Prequel Appreciation Society.

IMDb glasovi(koji su najopsežnija saketa na tu temu koja mi pada na pamet) ti ne idu u prilog. Naprotiv, govore da daleko viže od pola ljudi koji su glasali zapravo voli nove filmove. To šta bijesna manjina "urliče" po internetu di god stigne je sasvim druga stvar.
JATION is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2012., 16:59   #62
Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
Ako je tebi Fantomska Prijetnja, sa klincem kao glavnim junakom, Jar Jar Binksom i sl. dostojno prve triologije, to je tvoja stvar
Dostojna je. Ali govorim da na temi za film koji dolazi 2015. nije produktivno pljuvati nešto šta je gotovo i završeno, osim da se pljuvači ne pronađu i solidariziraju.

Quote:
Nucky Swanson kaže: Pogledaj post
Ne pretvaraj se da postoji samo grupica fanova Star Warsa koja ne voli Prequel trilogiju. Velika većina (fanova, ali i kritičara) smatra Prequel trilogiju žešćim sranjem (pogotovo Episode I i II)
Čak i manjina, ako je glasnija, vulgarnija i potpomognuta medijima može ispasti većina. Međutim, ljudi su takvi. Pljuju ono šta ne razumiju.

Quote:
Nucky Swanson kaže: Pogledaj post
Jar Jar Binks, midiklorijani, Greedo puca prvi - pitaj svakog Star Wars fana što o tome misli.
Isto šta i o Novoj nadi krcatoj rupama u priči, Chewbacci ili pak Ewocima.

Quote:
Nucky Swanson kaže: Pogledaj post
Odličan dokumentarac.
Morao bih biti veoma nisko na evolucijskoj ljestvici da mi neki dokumentarac utječe na mišljenje.

Quote:
Nucky Swanson kaže: Pogledaj post
Jedno, limitirano izdanje, LaserDisc rip, 4:3 format.
I u čemu je problem? Fanovi OT-a ne žele modernu tehnologiju, je l' da? Nek je izda 4:3 na VHS-u. Bar će tako svi biti sretni.
Xenoborg is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2012., 17:11   #63
Quote:
Xenoborg kaže: Pogledaj post
Čak i manjina, ako je glasnija, vulgarnija i potpomognuta medijima može ispasti većina. Međutim, ljudi su takvi. Pljuju ono šta ne razumiju.
.
Ja ne razumijem što je klinac od 10 godina glavni lik u nečem što bi bio prednastavak jednog od najvećih saga u filmskoj poviejsti?

I po čemu ti tvrdiš da su tvoji većina, pa kada se god SW spominej kao pop referenca, novi se sprdaju kao lošiji, to je općeprihvaćeno danas
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2012., 17:12   #64
Quote:
JATION kaže: Pogledaj post
IMDb glasovi(koji su najopsežnija saketa na tu temu koja mi pada na pamet) ti ne idu u prilog. Naprotiv, govore da daleko viže od pola ljudi koji su glasali zapravo voli nove filmove. To šta bijesna manjina "urliče" po internetu di god stigne je sasvim druga stvar.
Misliš oni koji su imali 10 godina kada su novi filmovi došli, a sada čine većinu na internetu?
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2012., 17:32   #65
Prequel trilogija je meni skroz u redu, zapravo nije toliko ni losa koliko govore, najveci je problen kad se je usporedi sa originalnom, u usporedbi s njom je ocajna

Nemogu svatit cemu uopce toliko svrsavanje na ovu sagu
Ja volin SW, ali ne cini mi se uopce nista drugcijin od franzisa poput LotR-a, HP-a, PotC-a ili Indiane Jonesa ili Batmana
Za mene su to sve blockbusterske sage dobre za ubit vrime od kojih eto, jedan dio bude nesto extra a ostali pobace
Thiago is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2012., 18:03   #66
Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
Misliš oni koji su imali 10 godina kada su novi filmovi došli, a sada čine većinu na internetu?
Poanta? Kakve veze ima koliko je ko ima godina kad je PT izašla? Je san, evo, ima 13 kad je doša TPM. Obožava san ga tad, obožavan ga i danas.
JATION is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2012., 18:45   #67
Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
Ja ne razumijem što je klinac od 10 godina glavni lik u nečem što bi bio prednastavak jednog od najvećih saga u filmskoj poviejsti?
A sta su onda trebali, preskociti 15g price dok Anakin nije bio odrastao?
Prica se ionako vrtila oko njega, odnosno oko njegovog zivotnog puta prema Sithu, a pocelo je vrlo jednostavno i najlogicnije... kada je upoznao prve Jedi vitezove koji su ga uzeli pod svoje kao mladog padawana.
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2012., 18:56   #68
Ako želite vjerovati da izolirana grupica fanova originalnih filmova (uključujući Garyja Kurtza) koji ne vole Prequel trilogiju sustavno deset godina harači Internetom, spušta ocjene filmova na IMDB-u, radi vlastite montaže Prequel filmova, diže gledanost RedLetterMedia recenzija, daje upvoteove omalovažavajućim top komentarima na Youtubu i Redditu, snima dokumentarce poput onog što sam prethodno naveo, snima ovo, ovo, ovo i ovo, samo zato da bi stvorili sliku kako nitko ne voli nove filmove, dok višemilijunska većina koja ih voli to tiho trpi, onda vjerujte.


To je to od mene u vezi toga. Neću se više svađati i vraćam se na temu.


Još nisam siguran što da mislim o snimanju novih filmova. Načelno sam protiv toga, ali ovo su sasvim nove okolnosti u kojima nisam zamišljao da bi se novi filmovi mogli snimati. Radnja smještena nakon Return of the Jedi (dakle bez midiklorijana), minorna uloga Georgea Lucasa, želja Disneya da privuče nove fanove nečim kvalitetnim; vidjet ćemo što će biti. Ako odaberu nekog ozbiljniog i kreativnog redatelja poput Duncana Jonesa ili Guillerma del Tora i kvalitetnog scenarista moglo bi biti dobro. Samo da ne bude snimljen u stilu Avengers filmova (koji mi se zapravo jako sviđaju, ali Star Warsu ipak treba ozbiljniji pristup).

Barem je sigurno što će se barem dvije godine svakodnevno pričati i pisati o Star Warsu.

Quote:
JATION kaže: Pogledaj post
IMDb glasovi(koji su najopsežnija saketa na tu temu koja mi pada na pamet) ti ne idu u prilog. Naprotiv, govore da daleko viže od pola ljudi koji su glasali zapravo voli nove filmove. To šta bijesna manjina "urliče" po internetu di god stigne je sasvim druga stvar.
Ke? Episode I, II i Indy 4 na IMDb-u ne mogu doći ni do ocjene 7. Na istom IMDb-u na kojem Avengersi, The Hunger Games, Harry Potter i Batman filmovi imaju ocjene u rangu Casablance, Psychoa i Apokalipse danas.
Nucky Swanson is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2012., 19:04   #69
Bilo bi najbolje da zanemare sve do sada napisane knjige i smisle potpuno novu priču. Ipak, nisam baš optimističan.

A fakat ne znam kaj će z Indijanom Đounzom. Ford je već mator, a s kim bu se njegov klinac šoral? Z Rusima? Bez veze.
Indi bez nacista nije mi Indi.
Možda se njegov unuk bude šoral s Tompsonom?
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2012., 19:29   #70
Eeeee, to smo čekali cijeli dan - naime, javio se J.J. Abrams.
__________________
Moto jednog foruma: Mi jesmo za demokratiju, a ne da svatko priča šta oće. ;)
general Martok is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2012., 19:39   #71
Tu je u pravu, Star Trek ce pored Star Warsa pasti u drugi plan.
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2012., 19:42   #72
Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
Ja ne razumijem što je klinac od 10 godina glavni lik u nečem što bi bio prednastavak jednog od najvećih saga u filmskoj poviejsti?
SW je fokusiran na uspon, pad i iskupljenje Anakina. Lucas je ispravno zaključio da počne s prikazom Anakina kao suprotnost onome kakvoga ga poznajemo - da bude dobar i nevin. A takvo može biti samo dijete. No ne samo to. Fantomska prijetnja poslužila je kao i objašnjenje mnogim stvarima, a sve na primjeru Anakina, kako se postaje Jedi, zašto neki mogu biti Jediji, a neki ne, funkcioniranje sustava Republike i Jedija.
Da je počeo s Anakinom kao Jedijem i tinejdžerom možda bi čak i štimalo, no ne bi bilo isto u smislu priče.
Zato me zanima šta će biti s novom trilogijom. Hoće li se fokusirati na djecu Lukea i Leie i Hana i time dati svakoj trilogiji svoga Skywalkera ili će biti o Lukeu.
Xenoborg is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2012., 20:12   #73
Quote:
general Martok kaže: Pogledaj post
Eeeee, to smo čekali cijeli dan - naime, javio se J.J. Abrams.

aaaaaaaaaaarrrrrrrrgggggghhhhhhhhh!!!!

Samo bi Michael Bay ili sam George Lucas bio gore riješenje!
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2012., 20:29   #74
Šta fali JJ-u?
I više nego uspješno je oživio 2 mrtve franšize, također ne treba zaboraviti solidan Super 8 i Cloverfield.
Osobno su mi njegovi filmovi kvalitetniji od drugih u kategoriji Blockbustera, bilo da je on za to zaslužan kao producent ili redatelj.

Ponavljam, hoću KOTOR!
Ebala ih budućnost nakon pada Imperija.
Corvus is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2012., 20:52   #75
Quote:
Corvus kaže: Pogledaj post
Šta fali JJ-u?
I više nego uspješno je oživio 2 mrtve franšize, također ne treba zaboraviti solidan Super 8 i Cloverfield.
Osobno su mi njegovi filmovi kvalitetniji od drugih u kategoriji Blockbustera, bilo da je on za to zaslužan kao producent ili redatelj.
Potpuno se slažem. Iako JJ, Bob Orci i Alex Kurtzman (da i LIndelof ) nisu baš meštri scenarija i režije u rangu Milliusa, Stonea i sl., ipak im valja odati priznanje kako su stvarno veliki fanboysi (Orci pogotovo) te da su zadnja dva M:I filma napravili boljima nego što su to prethodnici, a istu su stvar napravili i sa Trekom, dovodeći ga do jednog od najvećih box-office uspjeha unutar frašize u povijesti (odma iza TMP-a, inflation adjusted u SAD-u).

ST XI je tako zaradio skoro 380 milijuna USD u svijetu, a da ne spominjemo kako je iznimno zabavan, unatoč bad science momentima. Ima stvarno gomilu Trek posveta, kao i odlično recastane glumce (osim, možda u slučaju Scottya - jbg, stvarno mi ne paše Simon Pegg u toj ulozi, iako mi je općenito drag glumac. Mislim kako bi puno bolji Scotty bio Paul McGillon). Sad će neki reći kako film ima greške, kako je ovakav, kako je onakav, no ja bi te podsjetio da i TWOK ima kardinalnih grešaka, pa je bez obzira na to odličan film. Najbitnije je kako trek živi, i kako će ga ovakav razvoj događaja sigurno odvesti do njegovog pravog mjesta - nove Trek serije, koju svi željno iščekujemo, ma koliko šutjeli o tome.
__________________
Moto jednog foruma: Mi jesmo za demokratiju, a ne da svatko priča šta oće. ;)
general Martok is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2012., 21:02   #76
Znate šta bi bilo vrhunski? Da angažiraju Quentina Tarantina da režira pa jebote
Fox Egg is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2012., 21:05   #77
Lindelof.
Ne trljaj sol na ranu.

Ja sam jedan od onih kaj su za vrijeme prequela bili u 4. osnovne, ah naravno da su mi sjeli. Danas kad gledam prvi dio vidim sve mane i bedastoće, ali ga uvijek rado pogledam, nešto sl. kao Schumaherovi Batmani.
Corvus is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2012., 21:32   #78
Quote:
Corvus kaže: Pogledaj post
Lindelof.
Ne trljaj sol na ranu.
Ma dobro, Lindelof im je buddy, pa ga moram spomenuti.
__________________
Moto jednog foruma: Mi jesmo za demokratiju, a ne da svatko priča šta oće. ;)
general Martok is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2012., 22:37   #79
Quote:
Corvus kaže: Pogledaj post
Lindelof.
Ja sam jedan od onih kaj su za vrijeme prequela bili u 4. osnovne, ah naravno da su mi sjeli. Danas kad gledam prvi dio vidim sve mane i bedastoće, ali ga uvijek rado pogledam, nešto sl. kao Schumaherovi Batmani.
tako i ja nekako , zapravo prvi Star Wars koji sam pogledao cijeli je bio ep.I

ja bio onda malo nevino djetesce i naravno Jar Jar je glavni razlog sto se gledalo
Nascimento is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2012., 22:47   #80
Quote:
Corvus kaže: Pogledaj post
Šta fali JJ-u?
I više nego uspješno je oživio 2 mrtve franšize, također ne treba zaboraviti solidan Super 8 i Cloverfield.
Osobno su mi njegovi filmovi kvalitetniji od drugih u kategoriji Blockbustera, bilo da je on za to zaslužan kao producent ili redatelj.

Ponavljam, hoću KOTOR!
Ebala ih budućnost nakon pada Imperija.
Super 8 je mogao biti odličan film, ali nije, i krivim Abramsa, momak je bum-tres- jaki udarci i glasan zvukovi, a nikakvi filmovi,
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:00.