Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.11.2007., 18:02   #1
Plin smrdi kad izgara

Oj. Primjetio sam zadnjih dana nekakav smrad u kuci koji podsjeca na miris dogorene svijece. Uspio sam locirati da dolazi kada plin gori na plinskom stednjaku (dakle nije smrad plina samog po sebi). Prvo sam mislio da se zapeklo nesto, ali mi je bilo sumnjivo kako se smrad pojavljuje na svim ringovima. Nakon toga sam upalio grijanje i smrad se pojavio i u kupaonici (gdje je bojler).

Zakljucio sam da se smrad javlja kada izgara plin, bez obzira gdje izgarao. Nije mi bas jasno sto se moglo dogoditi, no pretpostavljam da je problem vezan uz sastav plina - to mi se jedino cini logicnim

Zna li tko o cemu bi se tu moglo raditi i kome se mogu obratiti za kontrolu?
stretch is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 19:07   #2
jel ti možda nekako metalan miris?
marijan_e is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 19:46   #3
kod mene se događalo da plamen na štednjaku bude crvenkast a ne plavi i to je zog sastava plina, isto tako na moru, gdje imam plin na bocu mi se događalo da se osjeti miris zbog lošeg sagorijevanja - obično pri kraju boce i sa velikim loncem na plameniku. nije mi jasno što se kod tebe događa posebno što navodiš da imaš problem i na bojleru koji ima dimovod pa koliko god plin smrdio ne bi se smjelo osjetiti u prostoriji. u svakom slučaju, provjeri je li plamen normalno gori, da je plavi a ne žuti što je znak lošeg izgaranja, provjeri dimovod u kupaonici radi sigurnosti a za taj miris vidi sa susjedima jel kod njih tako. ne znam što drugo savjetovati osim opreza.
krycek is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 22:04   #4
Imaš veliki problem ako osjetiš miris dimnih plinova iz bojlera u prostoru

NE SMIJE SE OSJETITI NITI MIRIS PLINA, NITI PRODUKATA IZGARANJA! Dimnjak dobro ne odvori dimne plinove! HITNO ZOVI SERVIS!

Štednjak je druga priča, on izgara u prostiru i taj miris može biti različit zobg različitog sastava plina. Pogotovo ako se radi o UNP-u.

Ali iz bojera se NE SMIJE osjetiti miris!!!!!!!

Quote:
stretch kaže: Pogledaj post
Oj. Primjetio sam zadnjih dana nekakav smrad u kuci koji podsjeca na miris dogorene svijece. Uspio sam locirati da dolazi kada plin gori na plinskom stednjaku (dakle nije smrad plina samog po sebi). Prvo sam mislio da se zapeklo nesto, ali mi je bilo sumnjivo kako se smrad pojavljuje na svim ringovima. Nakon toga sam upalio grijanje i smrad se pojavio i u kupaonici (gdje je bojler).

Zakljucio sam da se smrad javlja kada izgara plin, bez obzira gdje izgarao. Nije mi bas jasno sto se moglo dogoditi, no pretpostavljam da je problem vezan uz sastav plina - to mi se jedino cini logicnim

Zna li tko o cemu bi se tu moglo raditi i kome se mogu obratiti za kontrolu?
__________________
Viessmann service team
viess is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2013., 12:47   #5
Quote:
stretch kaže: Pogledaj post
Oj. Primjetio sam zadnjih dana nekakav smrad u kuci koji podsjeca na miris dogorene svijece. Uspio sam locirati da dolazi kada plin gori na plinskom stednjaku (dakle nije smrad plina samog po sebi). Prvo sam mislio da se zapeklo nesto, ali mi je bilo sumnjivo kako se smrad pojavljuje na svim ringovima. Nakon toga sam upalio grijanje i smrad se pojavio i u kupaonici (gdje je bojler).

Zakljucio sam da se smrad javlja kada izgara plin, bez obzira gdje izgarao. Nije mi bas jasno sto se moglo dogoditi, no pretpostavljam da je problem vezan uz sastav plina - to mi se jedino cini logicnim

Zna li tko o cemu bi se tu moglo raditi i kome se mogu obratiti za kontrolu?
Pozdrav,
imam isti problem, oko plinskog bojlera osjeti se miris dogorene svijeće (ili voska). Zanima me da li si i na koji način, odnosno što je bilo, riješio problem ili možebitni kvar?
Hvala i lp
btw poslao sam upit i na pm
didoni is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:32.