Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.09.2013., 19:28   #21
[QUOTE]
Quote:
Teolog kaže: Pogledaj post
Kad obratim pozornost na filmove koji su nam se nudili u kinima u zadnjih nekoliko godina, ne mogu se oteti dojmu da je 90% tih filmova totalno smeće.
A zar je prije bilo bolje?

Quote:
Uglavnom se radi o remakeovima nekakvih blesavih horrora ili 3D akcijske gluposti o superjunacima ( i njihovi besmisleni nastavci ).
U 80-ima i 90-ima su se štancali isto tako horori, petak 13, Strava..., Halloween. Superman je dogurao do 4 dijela, Rocky do 5. Ništa danas nije drugačije nego onda.

Quote:
Zato što više nemam 13 godina.
Nepotrebno. Nemam ni ja 13 godina, pa volim pustit mozak na pašu uz Iron Mana. Danas je puno lakše doći do velikog izbora filmova i svaka je informacija dostupna, pa se lagano može izbjeći gledanje nečega što nekome ne odgovara.

Quote:
Što se to događa sa filmskom industrijom? Toliko su se fokusirali na efekte, brzi ritam i isforsiranu akciju da su totalno zanemarili scenariji.
A Top Gun, Days of Thunder, Beverly Hills Cop II, Rambo i ostali imaju scenarij? Svi do jednoga su svojedobno iskritizirani da se samo fokusiraju na spotovsku poetiku, efekte te da od scenarija nema ni s. Ne događa se ništa s filmskom industrijom, ona je takva otkako se pojavio pojam ''blockbuster'' i otkako su efekti i isforsirana akcija počeli donositi veliku zaradu.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2013., 19:46   #22
Filmašima se najviše isplati proizvoditi politički korektne, predvidljive filmove bez nekih iznenađenja, staviš CGI akcije, par silikonskih fufa, malo nesretne ljubavi koja postane sretna uz dramatičnu romantičnu tužnu muziku za plakati se. Nema tu mjesta nečem brutalnom, otkačenom, šokirajućem ili čudnom, snima se po špranci da se nikog ne uvrijedi. Fali scena poput šefa stanice koji živi u golubljem dreku, šopanje gusaka ili pečačenja guzica na noćnoj smjeni (Strogo kontrolirani vlakovi), ludih alanfordovskih likova kao u Amarcordu, retardirane mode i ambijenta kao u Paklenoj naranči, dijaloga kakvog vodiš s najboljim frendom o svemu i ničem kao u Clerksima... Ukratko, fali duša.
__________________
Scio me nihil scire
Judas priest is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2013., 19:55   #23
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
Nepotrebno. Nemam ni ja 13 godina, pa volim pustit mozak na pašu uz Iron Mana. Danas je puno lakše doći do velikog izbora filmova i svaka je informacija dostupna, pa se lagano može izbjeći gledanje nečega što nekome ne odgovara.
Ok, priznajem da su i takvi filmovi potrebni, ne očekujem da svaki film bude nekakvo remek djelo, ali čini mi se da iz Hollywooda u zadnje vrijeme stalno izlaze takvi filmovi za pustit mozak na pašu. Pa nije valjda to jedino što znaju?

Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
A Top Gun, Days of Thunder, Beverly Hills Cop II, Rambo i ostali imaju scenarij? Svi do jednoga su svojedobno iskritizirani da se samo fokusiraju na spotovsku poetiku, efekte te da od scenarija nema ni s. Ne događa se ništa s filmskom industrijom, ona je takva otkako se pojavio pojam ''blockbuster'' i otkako su efekti i isforsirana akcija počeli donositi veliku zaradu.
Jasno mi je da su se i prije proizvodila sranja, ali razvojem tehnologije danas je puno lakše napravit svakakve efekte, dok su se prije morali potruditi da naprave nešto i to bi znalo ispasti zanimljivo i originalno. Čak i današnjim blockbusterima fali ono nešto.....npr prva dva nastavka Terminatora su meni daleko bolja od većine današnjih blockbustera slične tematike. Ne mislim tako zbog nostalgije, stvarno mi nekako djeluje da su se prije filmaši više trudili oko atmosfere.
Teolog is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2013., 20:08   #24
Quote:
Depeche Extreme kaže: Pogledaj post
Meni nedostaju filmovi kakvi su se snimali 90-ih godina Znači imaš nekog kvalitetnog glumca tipa Tommy Lee Jones i scenarij o nekakvoj potjeri koji se od današnjih inačica razlikuje po kvaliteti samog scenarija i glumaca. Ovo danas mi je sve nekako napreskokce i nedorečeno. Čak imam dojam kako je razvoj specijalnih efekata dobrim dijelom uništio film jer se radnja ne bazira toliko na nekoj interesantnoj priči nego više na tim efektima.
Slažem se. I meni se također sviđa ta atmosfera filmova koji su snimljeni 90-ih godina, više su truda ulagali u scenariji čak i kada su snimali akcijske gluposti. Ako ništa drugo, barem bi likovi imali neke fore koje bi mogao zapamtit, bili su originalni, a ne kao ovi današnji bezveznjaci. Mislim da su u prvoj polovici 2000-ih također snimljeni neki dobri filmovi, ali kasnije su stvari krenule nizbrdo, mislim da je to zbog onoga što je i većina forumaša na ovoj temi naglasila - razvoja tehnologije.

Quote:
Depeche Extreme kaže: Pogledaj post
Sjećam se da sam Brodolom života, Terminal, Zelenu milju, Bijeg iz Alcatraza itd. znala gledati i previše puta I opet ću Ali dana za rijetko koji film mogu reći kako ga ponovno želim pogledati. (Ne da ih nema, ali ne toliko kao prije )
Ja ih uopće ne mogu zapamtiti. Prije sam volio filmove, ali skroz sam izgubio kontakt sa filmskim svijetom, nemam uopće pojma što se događa, vidim neke Hunger Games i slične gluposti i odmah izgubim volju.....
Teolog is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2013., 20:13   #25
Quote:
leMONZoo kaže: Pogledaj post
Brad Pitt i Will Smith imaju dosta dobrih filmova, ali su meni u globalu loši glumci.
Brad često u filmovima djeluje kao neki zbunjeni glupi dječarac, a filmovi W. Smitha (čast izuzecima) su teško smeće.
Zadnji Bradov film koji je nešto valjao je po mom mišljenju bio The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford , a Will Smith mi je užasan, ne podnosim ga.
Teolog is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2013., 20:17   #26
Quote:
Nadopuna prehrani kaže: Pogledaj post
istina, filmovi su se štancali i pre 30 godina i danas, ali ima i danas neštancanih filmova, čak i u hollywoodu. da ne pominjem druge dve masovne produkcije (bollywood i hong kong), di je odnos dobrih filmova prema snimljenima daleko lošiji nego u hollywoodu.
jedina razlika u odnosu na new hollywood period (1967-81) je to da su blockbusteri slabije umetničke kvalitete. ali već dugo vremena oscara nije dobio blockbuster, da ne pričam o tome koliko nema blockbustera na festivalima.
Amen to this.
Oduvijek je bilo akcijskih filmova koji su se temeljili na specijalnim efektima, priča im je bila nikakva, ili su jednostavno bili smeće od filmova, a danas se čak smatraju i klasicima.
Pa šta ti je jedan Rocky, Terminatori (ove kasnije da i ne spominjem), Demolition Man (meni sve zakon filmovi) i da ne nabrajam (ali hoću ako me budeš vukao za jezik ) negoli puno akcije s malo sadržaja?
A da ne spominjemo onu maaasovnu produkciju sličnih filmova, fenomen koji je počeo još davno (evo ja se konkretno mogu sjetiti Ghouliesa i Tremorsa koji su nastali na foru Gremlina), a danas se nastavlja ekranizacijama young adult fikcije poput Beautiful Creatures, Warm Bodies, The Host, Mortal Instruments, Twilight i slično.
Ima dobrih filmova još uvijek i ima ih puno. Isto tako ima i loših filmova, a to je posebno pojačano ekstremnim marketingom. Ali kao što je Kundera jednom rekao "Prošlost ima haljinu do tafta, kad god se okreneš, drukčije je boje." Možda problem doista je, autoru posta, to što ti više nemaš 13 godina. Ali ne onako kako ti misliš- možda te ne udivljuju više filmovi ne zato što su lošiji, nego zato što ti fali udivljenja?
Asparaguz is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2013., 20:22   #27
Quote:
leMONZoo kaže: Pogledaj post
Na toj tvojoj nasumičnoj listi mogu popljuvat bar 3
Bit je bila da ih ima, na svakoj listi svako moze popljuvat nesto, nekim slijedom logike netko ko voli fantasy nece biti neki fan serijskih ubojica i obratno ili nesto trece.

Bit je da dobrih filmova s dobrim pricama, radnjom, bez efekata, trke, jurnjave i akcije ima i gdje je akcent na razmisljanje.

Tko hoce vidit vidjet ce, tko nece, nece.

Po meni je idiotizam reci da od 2000 do danas ima 2 dobra filma po godini.
__________________
...I've been misunderstood for all of my life...
pjesnik_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2013., 20:36   #28
I btw moraju postojati filmovi za različite vrste publike. Nekako uopće nije fer da Hunger Games, koja isto spada u spomenuti YA, stavljaš u isti koš sa svim ostalim filmovima. Zašto ne bi postojali filmovi za mlade? Što, svi odjednom moramo s Flippera i Free Willyja skočiti na Precious (kojeg osobno čak smatram još lošijim od Hunger Games)?
To je kao da kažeš da te nije ispunio Breakfast Club koliko si očekivao, a imaš, say, 40 godina.
Asparaguz is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2013., 20:38   #29
dakako 70-e i 90-e su bile najproduktivnije kvalitetom.američki film 70-ih je žanr za sebe(predugačka lista režisera/skriptera) kao i značajni internacionalni filmovi : Fellini-Truffaut-Forman-Weir-Bergman-Angelopoulos-Bertolucci-Herzog-Tarkovsky-Jodorowsky
90-e su donijele manna,tarantina,koene, jarmuscha,verhoevena,w.kar-waia,cronenberga,ferraru,kiarostamia,eastwooda,fin chera,godarda,kieslowskog,pt andersona,refna u danskoj
danas dobivamo holivudsko-danski-južno korejski rimejk-rimejkova , napačene stripovske ekranizacije i cgi drkađiju,ali ima i svijetlih točaka u nekima koji to vješto art-ovski preziru

Zadnje uređivanje Caecus : 30.09.2013. at 20:45.
Caecus is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2013., 20:48   #30
Quote:
Asparaguz kaže: Pogledaj post
Ima dobrih filmova još uvijek i ima ih puno. Isto tako ima i loših filmova, a to je posebno pojačano ekstremnim marketingom. Ali kao što je Kundera jednom rekao "Prošlost ima haljinu do tafta, kad god se okreneš, drukčije je boje." Možda problem doista je, autoru posta, to što ti više nemaš 13 godina. Ali ne onako kako ti misliš- možda te ne udivljuju više filmovi ne zato što su lošiji, nego zato što ti fali udivljenja?
Ja sam u ranim dvadesetima, dakle nisam neki ogorčeni starac koji misli da je sve staro bolje, samo me živcira što ne mogu naći nešto što bi bilo primjereno za mene. Ja više ne spadam u tu YA kategoriju i to mi više nije zanimljivo. Kad sam bio mlađi volio sam gledati filmove i čitati o filmovima, ali nažalost izgubio sam tu strast.
Teolog is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2013., 20:50   #31
Quote:
Teolog kaže: Pogledaj post
Mislim da su u prvoj polovici 2000-ih također snimljeni neki dobri filmovi, ali kasnije su stvari krenule nizbrdo, mislim da je to zbog onoga što je i većina forumaša na ovoj temi naglasila - razvoja tehnologije.
Ima i danas dobrih filmova, daleko od toga da nema, ali mislim da je ovdje više riječ komercijalnim filmovima iliti blockbusterima koji i jesu bombastični na prvu, ali to nekako nije ono što ćeš poželjeti pogledati ponovno i ponovno jer fali ovoga:

Quote:
ako ništa drugo, barem bi likovi imali neke fore koje bi mogao zapamtit, bili su originalni.
Ja se stvarno ne mogu sjetiti neke scene i zaista dobre rečenice/nekog mini dijaloga kojeg bih nekada negdje prepričavala ; dok se, npr:

"I'll be back " i x godina nako Terminatora spominje u raznim situacijama

Quote:
Ja ih uopće ne mogu zapamtiti. Prije sam volio filmove, ali skroz sam izgubio kontakt sa filmskim svijetom, nemam uopće pojma što se događa, vidim neke Hunger Games i slične gluposti i odmah izgubim volju.....
Imam averziju spram takvih instant pomama za remek djelima
Ne gleda mi se to. Evo, meni je triologija o Gospodaru prstenova, iako su specijalni efekti korišteni do maksimuma, nešto savršeno. Ima mi priču. Neku pouku
Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2013., 20:56   #32
Quote:
Teolog kaže: Pogledaj post
Ja sam u ranim dvadesetima, dakle nisam neki ogorčeni starac koji misli da je sve staro bolje, samo me živcira što ne mogu naći nešto što bi bilo primjereno za mene. Ja više ne spadam u tu YA kategoriju i to mi više nije zanimljivo. Kad sam bio mlađi volio sam gledati filmove i čitati o filmovima, ali nažalost izgubio sam tu strast.
Nisam ni mislila da si ogorčeni starac, ogorčeni starac ne bi ni otvorio takvu temu. Samo te možda ne mogu fascinirati više jer si ih previše pogledao? Mene se recimo, svejedno svidio onaj film Now you see me, a blockbuster je, ima relativno predvidljivu radnju i plot holes kolko hoćeš. Al to samo zato što ja gledam filmove kao da sam još curica. Na to sam ciljala.
No, mislim da ću se povući iz ove teme jer već vidim da s epretvara u nabrajanje redatelja i filmova koji valjaju i onda nečije osporavanje tih istih redatelja i filmova i tako u nedogled.
Asparaguz is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2013., 21:47   #33
Quote:
Depeche Extreme kaže: Pogledaj post
Imam averziju spram takvih instant pomama za remek djelima
Ne gleda mi se to. Evo, meni je triologija o Gospodaru prstenova, iako su specijalni efekti korišteni do maksimuma, nešto savršeno. Ima mi priču. Neku pouku
Gospodar prstenova je dobar primjer filma u kojem efekti igraju važnu ulogu, ali nisu sami sebi svrha.
Teolog is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2013., 22:49   #34
Evo, registrirao sam se jer smatram da je otvorena zanimljiva tema o kojoj je itekako potrebna rasprave.

Quote:
Caecus kaže: Pogledaj post
dakako 70-e i 90-e su bile najproduktivnije kvalitetom.američki film 70-ih je žanr za sebe(predugačka lista režisera/skriptera) kao i značajni internacionalni filmovi : Fellini-Truffaut-Forman-Weir-Bergman-Angelopoulos-Bertolucci-Herzog-Tarkovsky-Jodorowsky
90-e su donijele manna,tarantina,koene, jarmuscha,verhoevena,w.kar-waia,cronenberga,ferraru,kiarostamia,eastwooda,fin chera,godarda,kieslowskog,pt andersona,refna u danskoj
danas dobivamo holivudsko-danski-južno korejski rimejk-rimejkova , napačene stripovske ekranizacije i cgi drkađiju,ali ima i svijetlih točaka u nekima koji to vješto art-ovski preziru
Na koji način su 90-e donijele Cronenberga i Godarda? Cronerberg je prije 90-ih bio poznat po svojim body hororima. Može se reći da je bio najviše poznat u krugu horor fanova, ali Videodrome, The Fly i Dead Zone su filmovi koji su bili itekako poznati. Scanners isto kad malo sad pogledam. Rapid i The Brood već ne.

Za Godarda si se još više zabunio. Valjda nenamjerno on spada u francuski novi val i upravo je tada snimao svoje najbolje filmove koji su utjecali na novi hollywood, a s novim hollywoodom želim započeti.

Ja nisam izbirljiv i volim pogledati stvarno svašta. Odmah ću reći da su za mene 70-e najjače filmsko razdoblje. Američko pogotovo. Ne treba spominjati koji su sve redatelji došli ili glumci.

Tu su još jake 50-e i 90-e su bile prilično zanimljive. 80-e smatram čistim kičom i najslabijim razdobljem. Da se razumijemo, ja volim 80-e i mislim da kod svakog od nas 80-e imaju posebno mjesto jer je to razdoblje koje gledamo najviše kroz nekakvu nostalgiju. Bilo je i tad sjajnih filmova, ali za mene previše kiča. Iako u tom kiču dan danas mogu uživati, ali više kroz zabavu.

Dakle, 70-e i 50-e su mi nekako najjače.

Što se tiče modernog hollywoodskog filma. Ne slažem se da su loši. Mislim da su blockbusteri ta maska od koje ne vidimo pravu kvalitetu današnjeg filma. Maknemo blockbustere, naći ćemo stvarno dobre američke filmove. Samo treba tražiti. Logično je da se na godinu nađe barem 10-ak dobrih američkih naslova. To nisu filmovi u rangu s onima iz 70-ih, niti blizu po meni, ali su dobri. Evo, što fali 2007. godini i filmovima Bit će krvi, Zodiac, The Great Debaters, The Savages, Lookout, The Darjeeling Limited, Superbad, Gone Baby Gone...

Wes Anderson i P. T. Anderson su redatelji koji su pokazali da mogu snimiti originalne filmove s izvrsnim kadrovima i dobrom pričom.

Jeff Nichols mi je isto zanimljiv redatelj kojeg ću u budućnosti sigurno pratiti. Take Shelter i Mud su mu bili sasvim dobri filmovi.

Od ove godine su me jako iznenadili Prisoners, Before Midnight, The Conjuring koji iako koristi već viđene klišeje, koristi ih na puno bolj način ako to možemo tako nazvati. Po meni osvježenje u horor žanru.

Dakle, moderni hollywood mi nije ni blizu 50-ima ili 70-ima, a to pričamo samo o američkoj, a kamoli da ubrojimo europsku ili azijsku. Ma koliko god danas rumunji bili dobri, tada su talijani i francuzi bili na vrhuncu. Ma koliko god danas korejci bili dobri, tada su japanci bili top.

Al zar nije zanimljivo da danas nema redatelja kalibra Bergmana, Hitchcocka, Wildera ili Scorsesea. Istina, Scorsese još uvijek tu i tam nešto snimi, ali mislim na nove redatelje. Jesu li Wes Anderson i P. T. Anderson dovoljno "odrasli" da ih stavimo u bok s tim redateljima. Koliko god ih volio, nisu. Ne znam, na spomen Bergmana ili Hitchcocka, samo imam veliki respect.

A možda treba proći neko određeno vrijeme da bi oni bili smatrani velikanima kao što su danas Bergman ili Scorsese.

Dobro, sad sam se dotakao europe, a tema je američki film. Dakle, za mene su prijašnji filmovi bolji, ali volim i današnji film jer mogu naći dobre filmove. Svake godine ih nađem, a nije da nisam kritičan po pitanju scenarije, režije...
Matija85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2013., 01:14   #35
Sačuvaj me bože komercijalne glazbe i novih holivudskih isprdaka. Čak i kad nađeš nešto solidno, znaš da je to samo manje zlo. Svaki film dosad iz novije holivud. produkcije sam ugasila/odustala pola sata prije kraja.
MillaMaykah is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2013., 09:50   #36
Quote:
Matija85 kaže: Pogledaj post
Evo, registrirao sam se jer smatram da je otvorena zanimljiva tema o kojoj je itekako potrebna rasprave.


Na koji način su 90-e donijele Cronenberga i Godarda? Cronerberg je prije 90-ih bio poznat po svojim body hororima. Može se reći da je bio najviše poznat u krugu horor fanova, ali Videodrome, The Fly i Dead Zone su filmovi koji su bili itekako poznati. Scanners isto kad malo sad pogledam. Rapid i The Brood već ne.

Za Godarda si se još više zabunio. Valjda nenamjerno on spada u francuski novi val i upravo je tada snimao svoje najbolje filmove koji su utjecali na novi hollywood, a s novim hollywoodom želim započeti.

Ja nisam izbirljiv i volim pogledati stvarno svašta. Odmah ću reći da su za mene 70-e najjače filmsko razdoblje. Američko pogotovo. Ne treba spominjati koji su sve redatelji došli ili glumci.

Tu su još jake 50-e i 90-e su bile prilično zanimljive. 80-e smatram čistim kičom i najslabijim razdobljem. Da se razumijemo, ja volim 80-e i mislim da kod svakog od nas 80-e imaju posebno mjesto jer je to razdoblje koje gledamo najviše kroz nekakvu nostalgiju. Bilo je i tad sjajnih filmova, ali za mene previše kiča. Iako u tom kiču dan danas mogu uživati, ali više kroz zabavu.

Dakle, 70-e i 50-e su mi nekako najjače.

Što se tiče modernog hollywoodskog filma. Ne slažem se da su loši. Mislim da su blockbusteri ta maska od koje ne vidimo pravu kvalitetu današnjeg filma. Maknemo blockbustere, naći ćemo stvarno dobre američke filmove. Samo treba tražiti. Logično je da se na godinu nađe barem 10-ak dobrih američkih naslova. To nisu filmovi u rangu s onima iz 70-ih, niti blizu po meni, ali su dobri. Evo, što fali 2007. godini i filmovima Bit će krvi, Zodiac, The Great Debaters, The Savages, Lookout, The Darjeeling Limited, Superbad, Gone Baby Gone...

Wes Anderson i P. T. Anderson su redatelji koji su pokazali da mogu snimiti originalne filmove s izvrsnim kadrovima i dobrom pričom.

Jeff Nichols mi je isto zanimljiv redatelj kojeg ću u budućnosti sigurno pratiti. Take Shelter i Mud su mu bili sasvim dobri filmovi.

Od ove godine su me jako iznenadili Prisoners, Before Midnight, The Conjuring koji iako koristi već viđene klišeje, koristi ih na puno bolj način ako to možemo tako nazvati. Po meni osvježenje u horor žanru.

Dakle, moderni hollywood mi nije ni blizu 50-ima ili 70-ima, a to pričamo samo o američkoj, a kamoli da ubrojimo europsku ili azijsku. Ma koliko god danas rumunji bili dobri, tada su talijani i francuzi bili na vrhuncu. Ma koliko god danas korejci bili dobri, tada su japanci bili top.

Al zar nije zanimljivo da danas nema redatelja kalibra Bergmana, Hitchcocka, Wildera ili Scorsesea. Istina, Scorsese još uvijek tu i tam nešto snimi, ali mislim na nove redatelje. Jesu li Wes Anderson i P. T. Anderson dovoljno "odrasli" da ih stavimo u bok s tim redateljima. Koliko god ih volio, nisu. Ne znam, na spomen Bergmana ili Hitchcocka, samo imam veliki respect.

A možda treba proći neko određeno vrijeme da bi oni bili smatrani velikanima kao što su danas Bergman ili Scorsese.

Dobro, sad sam se dotakao europe, a tema je američki film. Dakle, za mene su prijašnji filmovi bolji, ali volim i današnji film jer mogu naći dobre filmove. Svake godine ih nađem, a nije da nisam kritičan po pitanju scenarije, režije...
a gle dok napišeš tak neš bez puno razmišljanja u minuti moraš neš fulat...but you get point.....cronenberg je u 3 decenije imao sjajnog materijala...u 90-im je snimio moj-favorizirani naked lunch pa mi odma ta decenija nekako pala na pamet.istina nisam se dobro izrazio na početku pisanja te decenije.
yep.ima par dobrih filmova na godinu.posebno nichols kojeg si naveo,pa mcqueen,refn i par španjolskih i francuskih ali da nejdem ovaj puta dalje od amerike...a do kraja godine ima par jako obečavajućih naslova
Quote:
Maknemo blockbustere, naći ćemo stvarno dobre američke independent filmove


Quote:
“Anyone who can make a film, I already love. But I feel sorry if they don’t put any thought in it because then they missed the boat.”
~John Cassavetes
Caecus is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2013., 10:43   #37
Quote:
Judas priest kaže: Pogledaj post
Filmašima se najviše isplati proizvoditi politički korektne, predvidljive filmove bez nekih iznenađenja, staviš CGI akcije, par silikonskih fufa, malo nesretne ljubavi koja postane sretna uz dramatičnu romantičnu tužnu muziku za plakati se.
Zaboravio si nadodati da se filmovi skoro pa i snimaju samo da bi se unutra strpale reklame za aute, robne marke, hranu, cugu, restorane, novu filmsku ili glazbenu musku ili zensku starletu itd itd...nije vise bitan film ili prica, vec marketing.
__________________
Every fact of science was once damned. Every invention was considered impossible. Every discovery was a nervous shock to some orthodoxy. The entire web of culture and ‘progress,’ everything on earth that is man-made and not given to us by nature, is the concrete manifestation of man’s refusal to bow to Authority
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2013., 11:19   #38
Dok ima potražnje i zarade na tome - snimat će se sve i svašta. Neki debelo pretjeravaju u prekenjavanju kako ništa novo ne valja.
__________________
Bolje gledati ono što ne možeš bubati, nego bubati ono što ne možeš gledati.
Ace Ventura is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2013., 12:02   #39
Nije da današnji filmovi ne valjaju, nego je omjer dobrih/loših puno nepovoljniji nego prije 20, 30 ili više godina.
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2013., 15:39   #40
jedino što se drastično promenilo u poslednjih 10 godina je naša distribucija. problem je u nama, balkancima i provincijalcima, jer smo siromašni i nemamo naviku kritičkog promišljanja filmova i redovne posete kino dvoranama. u britaniji, francuskoj ili americi postoji sva sila kina koja su usmerena na zahtevniju publiku, u koja stižu filmovi sa relevantnih festivala i koji se ne petljaju sa pop corn filmovima. kod nas (istočna evropa) to naprosto ne bi prošlo, jer mi filmofili nemamo love da odgledamo jedan film dnevno i budemo konkurencija roditeljima sa decom koji bi gledali štrumfove i transformerse. ko hoće i može da gleda kvalitetne filmove ima svu silu kanala na raspolaganju, legalnih i ilegalnih.
a filmova ima raznih i to svuda. samo bacite pogled na prošle oscare, koliko je tu različitih filmova bilo, a blockbusteri su bili raritet. glede hvaljene evro produkcije, bacite pogled na naslove europa corpa, francuske mega-produkcijske kuće, i tu ima đubreta kao i u hollywoodu, a razmere kvalitete su slične ako ne i jadnije.
Nadopuna prehrani is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:59.