Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.10.2013., 13:28   #61
uh 93-a je bila fakat dobra,ali se nemože mjerit sa 94'!
fale u 93-ici carlito's way,falling down,what's eating gilbert grape,fearless,the fugitive,a perfect world,kalifornia,dazed and confused,short cuts
Caecus is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2013., 13:43   #62
Gugenheim sorry ali oboreno

"danas se ne snimaju drame" ...150 i nešto snimljenih ove godine,

"pirati su krivi jer od drama nema para" ...zarada: The Great Gatsby 144.840.419 vs.recimo Philadelphia (1993) $77,446,440 ili Sleepless in Seattle $126,680,884 ..ako gledamo dramu

"najčešće uopće ne onih koji pripadaju temi - Hollywoodu" .. Christian Bale,Willem Dafoe,Forest Whitaker,Brad Pitt ..jok to je Bollywood

čiste brojke , druga stvar što su tebi nostalgičarski bliži jedan Cliffhanger ili Mrs Doubtfire i kao što rekoh iz subjektivnih razloga ti je danas sve sranje a ne iz činjeničnih..

ja ne vidim nikakvu razliku između Jurassic Park ili The Avengersa ..i jedan i drugi su iskorištavali tehnologiju koja je bila dostupna tada. Uostalom Jurassic Park 3D
giallomovies is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2013., 13:49   #63
Quote:
giallomovies kaže: Pogledaj post

ja ne vidim nikakvu razliku između Jurassic Park ili The Avengersa ..i jedan i drugi su iskorištavali tehnologiju koja je bila dostupna tada. Uostalom Jurassic Park 3D
Velika je razlika. U Jurskom parku su korišteni kostimi, roboti..., i to najkvalitetnije u povijesti filmografije, dok su Osvetnici rađeni sa CGI-em. Za mene je to ogromna razlika, jer ne volim računalne efekte.
__________________
Filmovi i serije
lemonzoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2013., 13:53   #64
Quote:
leMONZoo kaže: Pogledaj post
Velika je razlika. U Jurskom parku su korišteni kostimi, roboti..., i to najkvalitetnije u povijesti filmografije, dok su Osvetnici rađeni sa CGI-em. Za mene je to ogromna razlika, jer ne volim računalne efekte.
tako je.ovi avengersi neopisivo sranje.watchmen je koplje iznad tih umjetnih mućki.a prvi darkman s neesonom je božanstvo
Caecus is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2013., 13:55   #65
Ja sam taj Watchmen gledao dok sam još gledao CAM ripove, tako da mi je i on ostao u sjećanju kao sranje. Da pogledam DVD, možda bi mi valjao.
__________________
Filmovi i serije
lemonzoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2013., 14:03   #66
Quote:
leMONZoo kaže: Pogledaj post
Velika je razlika. U Jurskom parku su korišteni kostimi, roboti..., i to najkvalitetnije u povijesti filmografije, dok su Osvetnici rađeni sa CGI-em. Za mene je to ogromna razlika, jer ne volim računalne efekte.
Kužim što hoćeš reći, i ja preferiram kad je u pitanju američki film recimo filmove 70tih Sam Peckinpaha, volim pogledati dobar holivudski noir iz 40tih i 50tih ili akciju 80tih... ali automatski da kažem nekom klincu da su danas filmovi sranje ne mogu.

I ovi neki današnji CGI filmovi će za 30, 40 godina biti nekom klasika..tko zna na koji će način buduće generacije uopće gledati filmove u budućnosti, pa će se današnji klinci nostalgično prisjećati nevinih početaka efekata i pjluvati po filmovima koji izađu šta ja znam 2063.

Ponta mog mišljenja je da treba pustit klince nek uživaju u onom što vole, ne omalovažavati njihov izbor i automatski nazivat nešto sranjem jer je novo.
giallomovies is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2013., 14:12   #67
Quote:
giallomovies kaže: Pogledaj post
Gugenheim sorry ali oboreno

"danas se ne snimaju drame" ...150 i nešto snimljenih ove godine,
A čekaj malo... Što si ti sad s time oborio? Da se snimaju drame? Pa naravno da se snimaju, to nitko nije ni sporio, ali ne snimaju se tako kvalitetne kao prije. Daj pogledaj 70-e i taj novi hollywood i kakve su to filmčine, a ima ih na bacanje i onda pogledaj ovaj moderni hollywood iz prošlog desetljeća i ovo tu. Bit će krvi je baš vrijedan spomena jer se radi o remek djelu, ali ostatak baš i ne. Ja sam napisao na ovoj temi da danas ima dobrih filmova ako se pokuša naći. Ima ih, s time se slažem, ali argumenti nostalgije su najčešći u ovakvim raspravama i to pokazuje da kada nemaš argumenata, koristiš te fraze.

Dakle, ima dobrih filmova i danas, ali da je lošije nego prije, to jest.

Quote:
giallomovies kaže: Pogledaj post
"pirati su krivi jer od drama nema para" ...zarada: The Great Gatsby 144.840.419 vs.recimo Philadelphia (1993) $77,446,440 ili Sleepless in Seattle $126,680,884 ..ako gledamo dramu
Kakve veze imaju pare sa kvalitetom nekog filma? Zar zbilja želiš da ti pokažem koji su sve filmovi zaradili brdo para.


Quote:
leMONZoo kaže: Pogledaj post
Velika je razlika. U Jurskom parku su korišteni kostimi, roboti..., i to najkvalitetnije u povijesti filmografije, dok su Osvetnici rađeni sa CGI-em. Za mene je to ogromna razlika, jer ne volim računalne efekte.
Krivo. Jurski park je spojio maske/robote sa CGI-om i to sjajnim. Ne širiti dezinformacije.

Iako, slažem se da su prije efekti bili bolji. Dakle, najbolji efekti iz 70-ih ili 80-ih, a to su maske, su mi bolji od današnjih najboljih CGI efekata. E sad, kako je to moguće, a tehnologija je napredovala. Maske su maske i tadašnje najbolje maske su realne dok CGI koliko god bio dobar, vidim da je to kompjuterski.
Matija85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2013., 14:14   #68
^^
Za mene nije sranje nešto što je novo, jer dosta pratim filmove, a time i nove. Samo je ono što se nudi danas, za mene, daleko lošije od nekih prošlih desetljeća. Da se razumijemo, nisam prestar, tek mi je 28 godina. Tako da to nije iz nostalgičnoh razloga.

Uzmi npr. crtaće. Danas su djeca daleko agresivnija od ovih japanaca, nego npr. moja generacija, koji smo gledali toplije crtiće.

Drugo: Ovo govno se smatra kao "nov" film, tako da je to veliki argument za autora teme http://www.rottentomatoes.com/m/spy_kids/
__________________
Filmovi i serije
lemonzoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2013., 14:17   #69
Quote:
Matija85 kaže: Pogledaj post
Krivo. Jurski park je spojio maske/robote sa CGI-om i to sjajnim. Ne širiti dezinformacije.

Iako, slažem se da su prije efekti bili bolji. Dakle, najbolji efekti iz 70-ih ili 80-ih, a to su maske, su mi bolji od današnjih najboljih CGI efekata. E sad, kako je to moguće, a tehnologija je napredovala. Maske su maske i tadašnje najbolje maske su realne dok CGI koliko god bio dobar, vidim da je to kompjuterski.
Moguće da je bilo i računala. Samo znam da se film smatra savršenstvom po tim kostimima dinosaura, itd...
__________________
Filmovi i serije
lemonzoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2013., 14:19   #70
Pa to je to. Dobro si rekao. Danas ako se potraži, naći se stvarno dobrih hollywoodskih filmova. Ima stvarno dobrih nezavisnih bisera. No, u usporedbi s prijašnjim desetljećima današnji filmovi dosta kaskaju jer recimo u spomenutim 70-ima nađem te i te godine puno više boljih filmova, a danas se više snimaju. Dakle, to je nešto zabrinjavajuće.

Neću reći da su današnji filmovi loši ako ih gledamo odvojeno, ali u usporedbi s prijašnjim desetljećima jesu loši. Moje skromno mišljenje.
Matija85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2013., 14:19   #71
peckinpah i lumet su bogovi.oni će zauvijek ostati zapamćeni...u to nema sumnje i uvijek će biti gledani...pa danas još više ljudi cijeni filmove pekinpa'a nego 70-ih.pogotovo straw dogs su svagde skritizirali i zabranjivali

od filmova početkom 00's imam osobni dojam da filmovi poput american history x,american beauty,battle royale,snatch,dogville,mulholand drive,american psycho,memento,there will be blood,no country for old men,zodiac,departed su novogeneracijski kult filmovi(već i jesu)

nema sumnje da shutter island i inception će biti još cijenjeniji u bliskoj budućnosti
Caecus is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2013., 14:21   #72
Quote:
leMONZoo kaže: Pogledaj post
Moguće da je bilo i računala. Samo znam da se film smatra savršenstvom po tim kostimima dinosaura, itd...
Samo malo potraži http://www.theatlantic.com/entertain...orever/274669/ - http://www.esquire.com/blogs/culture/jurassic-park-3d

Ali stvarno vrhunska kombinacija i jednog i drugog. Taj film je sve započeo to jest popularizirao CGI.
Matija85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2013., 14:24   #73
Quote:
mary89 kaže: Pogledaj post
Vec dugo vremena niti ne trosim vrijeme na filmove snimljene nakon 2000-te god.
Šteta, ima dobrih. Preporučujem rumunjske i korejske.
PatriotSLO is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2013., 14:29   #74
Quote:
PatriotSLO kaže: Pogledaj post
Šteta, ima dobrih. Preporučujem rumunjske i korejske.
i danci naravno..they always deliever
Caecus is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2013., 14:49   #75
Quote:
Matija85 kaže: Pogledaj post
A čekaj malo... Što si ti sad s time oborio? Da se snimaju drame?
Gugenheim kaže:" To je sumrak filma. Izazvan vasim "revolucionarnim djelovanjem protiv groznih kompanija" (citaj: brzim internetom i ilegalnim downloadom). Vise NITKO nece uloziti novac u snimanje filma koji nije za djecu ili nerdove ."

Naravno da se može diskutirati o kvaliteti, ali moj odgovor je išao na ovaj NITKO..
Također i kod zarade sam samo stavio podatak da jedan film bez CGI-a može danas zaraditi isto ili više nego film iz prošlosti..

Uglavnom samo sam ukazao na Gugenheimomo stalno spominjanje pirata kao tih koji "uništavaju"film nije baš točno.. Možemo sad raspravljati o kvaliteti danas i jučer, ali činjenica je da se snimaju i zarađuju.
giallomovies is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2013., 14:55   #76
Quote:
giallomovies kaže: Pogledaj post
Gugenheim kaže:" To je sumrak filma. Izazvan vasim "revolucionarnim djelovanjem protiv groznih kompanija" (citaj: brzim internetom i ilegalnim downloadom). Vise NITKO nece uloziti novac u snimanje filma koji nije za djecu ili nerdove ."

Naravno da se može diskutirati o kvaliteti, ali moj odgovor je išao na ovaj NITKO..
Također i kod zarade sam samo stavio podatak da jedan film bez CGI-a može danas zaraditi isto ili više nego film iz prošlosti..

Uglavnom samo sam ukazao na Gugenheimomo stalno spominjanje pirata kao tih "uništavaju"film nije baš točno.. Možemo sad raspravljati o kvaliteti danas i jučer, ali činjenica je da se snimaju i zarađuju.
Kao što je činjenica da zarada nema veze s kvalitetom film. Argument zarade ne postoji niti se ne može koristiti za neku kvalitetu filma. Naravno da ima vrhunskih filmova koji su zaradili para i para, ali kad ima i onih loših koji su zaradili, taj argument zarade odmah pada u vodu.
Matija85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2013., 20:54   #77
volim quote-at ovog genijalca
Quote:
"People who are making films today are too concerned with mechanics - technical things instead of feeling." - John Cassavetes (1980)
Caecus is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2013., 12:42   #78
Quote:
Caecus kaže: Pogledaj post
i danci naravno..they always deliever
meni su argentnci top u poslednjih nekoliko godina. angažirani, inteligentni, lepo snimljeni i američki lepo i jednostavno ispričani. preporuke: el secreto de sus ojos (2009), carancho (2010), un cuento chino (2011) od novijih.
ni brazilci nisu loši, a bogme ni čileanci. no (2012) je apsolutno sjajan film.

ok, tema je hollywood, pa da ne skrećemo previše. mišljenja sam da treba pogledati i poneki loš film s vremena na vreme, jer onda bolje cenimo dobre filmove. mi kao publika smo u stanju da se brzo razmazimo. uostalom, trebamo gledati dosta filmova, čitati o njima, razgovarati, čitati kritike. i to je deo uživanja
Nadopuna prehrani is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2013., 12:52   #79
Ovaj članak me podsjetio na ovu temu.

Pogledajte scene jurnjave automobilima nekad i danas, pa recite koje su bolje?
Još su zaboravili na Mad Max
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2013., 14:57   #80
Quote:
JKD01 kaže: Pogledaj post
Ovaj članak me podsjetio na ovu temu.

Pogledajte scene jurnjave automobilima nekad i danas, pa recite koje su bolje?
Još su zaboravili na Mad Max
The Toecutter - he knows who I am. I am the Nightrider!
i to live and die in la
Caecus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:25.