Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.10.2014., 11:36   #41
Film je, naravno, disaster:

http://www.metacritic.com/movie/dracula-untold
Luis Wu is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2014., 12:17   #42
meni je film bio okej dok se dečku nije baš svidio
zagrebačka cura is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2014., 19:10   #43
Meni je film bio skroz dobar.
__________________
"Truth is like poetry. And most people fucking hate poetry." - Overheard at a Washington, D.C. bar
Abaddon0100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2014., 20:08   #44
Stvarno je nelos film, i jedva cekam nastavak
__________________
URL]
Gajgo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2014., 20:09   #45
Quote:
Gajgo kaže: Pogledaj post
Stvarno je nelos film, i jedva cekam nastavak
ima nastavak?
zagrebačka cura is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2014., 20:25   #46
Quote:
zagrebačka cura kaže: Pogledaj post
ima nastavak?
Pa trebao bi biti, uzimajuci kraj u obzir.
__________________
"Truth is like poetry. And most people fucking hate poetry." - Overheard at a Washington, D.C. bar
Abaddon0100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2014., 20:38   #47
pa ja se nadam da ima jer malo mi je 90 min za tu priču
sulavezi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2014., 21:06   #48
Quote:
Gajgo kaže: Pogledaj post
Stvarno je nelos film, i jedva cekam nastavak
Quote:
zagrebačka cura kaže: Pogledaj post
ima nastavak?
Quote:
Abaddon0100 kaže: Pogledaj post
Pa trebao bi biti, uzimajuci kraj u obzir.
"Untold" Is Part Of Universal's Monsters
__________________
Moto jednog foruma: Mi jesmo za demokratiju, a ne da svatko priča šta oće. ;)
general Martok is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2014., 21:17   #49
Stvarno nemam živaca nakon skoro 100 godina prikazivanja na ekranima i nakon Max Shrecka, Bele Lugosija, Christophera Leeja i pogotovo Garya Oldmana gledati nekog ljepotana. Iskreno, boli me kurac šta je Vlad radio prije nego je postao drakula, dal je nabijao glave na kolac ili je prodavao čarape i noževe po ulici. Pogotovo neću gledati film o gej drakuli u kojem nema erotike.

Kad krenu snimati film o Juri Grandu, vjerojatno će privući moju pažnju.
Klutz Noggin is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2014., 00:33   #50
jedan od komentara koje sam procitala prije no sto sam isla pogledati film je bio " Dracula Untoled - should stay that way "

Na stranu to da me autor nasmijao vise nego 90 min pojedinih "komedija", uopce se ne salzem s njim

prica nije trapava, gluma nije losa, sladunjavo je u granicama izdrzljivosti, razgovor nije pretencizan niti holivudski produhovljen na sve strane, a fightaju se cesto i dobro, efekti ok.

sve u svemu, nije mi zao ni vremena ni novceka utrosenih na jos jednog Drakulu.

S ovim se pak potnuno slazem :

Quote:
sulavezi kaže: Pogledaj post
pa ja se nadam da ima jer malo mi je 90 min za tu priču
ne bi ih ubilo 15 minuta vise, nekim scenama je falio barem mali intro
__________________
...but I don't cry for yesterday there's an ordinary world somehow i have to find. and as i try to make my way to the ordinary world i will learn to survive ... DD
VatroSlavka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2014., 07:57   #51
Quote:
*Hades* kaže: Pogledaj post
DRACULA UNTOLD - Official Trailer (2014)
Trailer dobro izgleda. Svidja mi se ono sa bats-control.
Mislim da je ovo prvi film o Drakuli koji je bas origin. Pitam se koja je ono bestija koja je Vlada preobratila.

Btw dobar poster.
Aj fala Bogu da je netko napokon u Hollywoodu (ili uopće na zapadu) Otomansko carstvo nazvao: THE EVIL hahahahha

Lijepo kaže u traileru da je to THE EVIL, yeah, odmah mi je film draži.

Nego, obožavam naravno priču oko Dracule, nažalost do dana današnjeg (glede moderne ere filma) je izašao samo jedan respektabilni i odlični po meni Dracula, onaj iz 1992-e (Gary Oldman ne da je vrhunski odglumio Draculu, ono jest Dracula), imamo osjećaj da bi ovaj mogao biti dobar, originalan je, može se nekome činiti da je ova priča viđena, ali bogami i nije.

Jer ovo me podsjeća dosta na onaj segment iz Dracule 1992 u periodu na početku filma kad on odlazi u borbu protiv Turaka i period kad probada križ, znači priča ustvari priča taj dio priče i sviđa mi se to... jako...

Samo da ispadne dobro.

Zadnje uređivanje Dragon007 : 08.10.2014. at 08:28.
Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2014., 08:07   #52
Quote:
Maiya kaže: Pogledaj post
Sviđaju mi se šišmiši koji izljeću s plašta na posterima

Strah me nekako da će ovo bit dosadni akcijski trešić bez atmosfere kakva treba bit, ali nadajmo se da ne. Uglavnom, jedva čekam trailer.
EDIT (nakon što pomno opet pogledah trailer i ocjene kritike) - Meni se na posteru najviše sviđaju svi oni pobijeni vojnici Otomanske vojske, pa ću film gledati samo zbog toga da vidim kako ih praši kao autobus govno.

Vidim da ima slabe ocjene od struke (metacritic), žalosno...

Ali hebemu majku i pretpostavljao sam to iskreno, vidjevši trailer ponovno, vidio se odma onaj neki jebeni "teen" touch u svemu tome zbog one hebene pjesme tijekom trailera (od polovice trailera pa na dalje), majke ti mile pa da se nije moglo ući u ovo sve mračnije i ozbiljnije, ali što i očekivati od redatelja koji je do ovog filma režirao samo kako napraviti u kući ručak ili večeru a izgleda da će ovakav biti i ovaj film.

Priča je imala itekakvog potencijala, nije da već sad sudim cijeli film, odluku donosim nakon gledanja naravno, ali... pff...nije da su mi ocjene kritike pijedestal relevantnosti, naprotiv, ali imam itekakvi filing da ovdje nisu falili, majke ti Božje kome se sve danas daju u ruke filmovi koji koketiraju sa nečim što je dio kulturne baštine poput romana Bram Stokera.

Rekoh, čim sam čuo onu pjesmu od polovice trailera pa na dalje, tijelom mi je prošla jeza KATASTROFE ZVANE: TWILIGHT... majku li im hebem twilightsku zar nisu dovoljno oskvrnuli jednu od najvećih mitologija svih vremena - VAMPIRI, zar nije dovoljno?

Očito nije Idemo očito gledati novi pop-corn vampir film za tinejdžerice (čudim se kud Edward nije Dracula).

Evo moj što napravih video tribute za pravi film glede Dracule: Bram Stoker's Dracula [1992] THEME - Tribute

Zadnje uređivanje Dragon007 : 08.10.2014. at 09:10.
Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2014., 16:49   #53
Quote:
Dragon007 kaže: Pogledaj post
EDIT (nakon što pomno opet pogledah trailer i ocjene kritike) - Meni se na posteru najviše sviđaju svi oni pobijeni vojnici Otomanske vojske, pa ću film gledati samo zbog toga da vidim kako ih praši kao autobus govno.

Vidim da ima slabe ocjene od struke (metacritic), žalosno...

Ali hebemu majku i pretpostavljao sam to iskreno, vidjevši trailer ponovno, vidio se odma onaj neki jebeni "teen" touch u svemu tome zbog one hebene pjesme tijekom trailera (od polovice trailera pa na dalje), majke ti mile pa da se nije moglo ući u ovo sve mračnije i ozbiljnije, ali što i očekivati od redatelja koji je do ovog filma režirao samo kako napraviti u kući ručak ili večeru a izgleda da će ovakav biti i ovaj film.

Priča je imala itekakvog potencijala, nije da već sad sudim cijeli film, odluku donosim nakon gledanja naravno, ali... pff...nije da su mi ocjene kritike pijedestal relevantnosti, naprotiv, ali imam itekakvi filing da ovdje nisu falili, majke ti Božje kome se sve danas daju u ruke filmovi koji koketiraju sa nečim što je dio kulturne baštine poput romana Bram Stokera.

Rekoh, čim sam čuo onu pjesmu od polovice trailera pa na dalje, tijelom mi je prošla jeza KATASTROFE ZVANE: TWILIGHT... majku li im hebem twilightsku zar nisu dovoljno oskvrnuli jednu od najvećih mitologija svih vremena - VAMPIRI, zar nije dovoljno?

Očito nije Idemo očito gledati novi pop-corn vampir film za tinejdžerice (čudim se kud Edward nije Dracula).

Evo moj što napravih video tribute za pravi film glede Dracule: Bram Stoker's Dracula [1992] THEME - Tribute
Tocno ono o cemu sam pricao ranije na ovoj temi.

Znaci nisi ni pogledao film i sudis ga po traileru koji sam po sebi nije los i po kritici. Meni je to nevjerojatno, pa zar je tako tesko pogledati film i donijeti vlastito misljenje o njemu?

Neshvatiljiva mi je razlika izmedu prvog posta u kojem pokazujes zanimanje za film, te onda drugog u kojem si ga prakticki popljuvao bez da si ga uopce pogledao.

Sto se pjesme na polovici trailera tice, odlicna je. Nimalo teen, vec ozbiljna i tekstualno genijalna pjesma u kojoj je napokon postignuta mracna atmosfera koju zasluzuje i ceka od osamdesetih. Uz sve to i savrseno pristaje uz film, te mi je stvarno zao sto niti jednom za vrijeme istog nije zasvirala, pa barem i uz credits.
__________________
"Truth is like poetry. And most people fucking hate poetry." - Overheard at a Washington, D.C. bar
Abaddon0100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2014., 17:02   #54
nisam ni ja, gledao sam film u kojem su liku razvalili njušku tako da više nije imao želja

Zadnje uređivanje treba1 : 08.10.2014. at 17:07.
treba1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2014., 17:28   #55
Quote:
Abaddon0100 kaže: Pogledaj post
Tocno ono o cemu sam pricao ranije na ovoj temi.

Znaci nisi ni pogledao film i sudis ga po traileru koji sam po sebi nije los i po kritici. Meni je to nevjerojatno, pa zar je tako tesko pogledati film i donijeti vlastito misljenje o njemu?

Neshvatiljiva mi je razlika izmedu prvog posta u kojem pokazujes zanimanje za film, te onda drugog u kojem si ga prakticki popljuvao bez da si ga uopce pogledao.

Sto se pjesme na polovici trailera tice, odlicna je. Nimalo teen, vec ozbiljna i tekstualno genijalna pjesma u kojoj je napokon postignuta mracna atmosfera koju zasluzuje i ceka od osamdesetih. Uz sve to i savrseno pristaje uz film, te mi je stvarno zao sto niti jednom za vrijeme istog nije zasvirala, pa barem i uz credits.
Pogledat ću ja njega, bez brige, i zanimanje je još tu, ali pravo na svoj INSTINKT imam, možda nemam pravo taj instinkt iznositi ovdje na forumu ali imam pravo za predosjećaj.

Razlog razlike mog prvog i drugog posta je utoliko što ja zaista volim mitologiju o Draculi, tj. roman Bram Stokera, i sve me to ponijelo, nakon pomne rekonstrukcije gdje sam ponovno pogledao trailer, pogledao ocjenu kritike iznio sam ono što mi je INSTINKT nalagao, ja ću prvi ovdje priznati kad film pogledam ako sam pogriješio da sam pogriješio, I NIKAD nisam bio licimjeran u tome pogledu.

A da sam bio netko drugi, mogao sam slobodno obrisati onaj prvi post što sam ga napisao i ostaviti samo ovaj zadnji, a imao sam vremena za to, izmedju oba posta je prošlo 10 min., ali nisam htio eto.

Meni pjesma od polovice trailera pa do kraja zvuči "jeftino", eto... šta se može, različiti ukusi. Dok je slušam kao da vidim one američke tinejdžere i đir o vampirima AKA Twilight ekipa.

I sve to skupa mi daje neki predosjećaj da je ovo samo još jedan u nizu promašaja filmova o vampirima, ne bi baš rekao da je razina Twilighta, tako nisko se teško može pasti, ali samo još jedan od vampirskih filmova koji odu u zaborav, daj Bože da se varam, ali to mi je predosjećaj.
Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2014., 17:55   #56
Quote:
Dragon007 kaže: Pogledaj post
Pogledat ću ja njega, bez brige, i zanimanje je još tu, ali pravo na svoj INSTINKT imam, možda nemam pravo taj instinkt iznositi ovdje na forumu ali imam pravo za predosjećaj.

Razlog razlike mog prvog i drugog posta je utoliko što ja zaista volim mitologiju o Draculi, tj. roman Bram Stokera, i sve me to ponijelo, nakon pomne rekonstrukcije gdje sam ponovno pogledao trailer, pogledao ocjenu kritike iznio sam ono što mi je INSTINKT nalagao, ja ću prvi ovdje priznati kad film pogledam ako sam pogriješio da sam pogriješio, I NIKAD nisam bio licimjeran u tome pogledu.

A da sam bio netko drugi, mogao sam slobodno obrisati onaj prvi post što sam ga napisao i ostaviti samo ovaj zadnji, a imao sam vremena za to, izmedju oba posta je prošlo 10 min., ali nisam htio eto.

Meni pjesma od polovice trailera pa do kraja zvuči "jeftino", eto... šta se može, različiti ukusi.

I sve to skupa mi daje neki predosjećaj da je ovo samo još jedan u nizu promašaja filmova o vampirima, ne bi baš rekao da je razina Twilighta, tako nisko se teško može pasti, ali samo još jedan od vampirskih filmova koji odu u zaborav, daj Bože da se varam, ali to mi je predosjećaj.
Sori, ali meni ocjena kritike ne bi mogla toliko promijeniti stav. Tvoj se promijenio kompletno. Razlog promjene je ocito ocjena kritike jer je to jedina drugacija varijabla u sklopu drugog gledanja trailera. Volim i ja vidjeti da je film koji cu pogledati dobro ocijenjen od strane kritike, ali pokusavam blokirati utjecaj kritike na moju procjenu filma.

Ne kazem ja da je film genijalan, ali da je dobar, dobar je. Kritika je bila preostra. Znaci, nije nista spektakularno, ali je zabavan film i definitivno mi nije zao novaca za kartu.

Samo cu ti reci da nije ni blizu Sumraku i slicnim pizdarijama. Moja jedina zamjerka je to sto je film prekratak i nije dovoljno mracan za moj ukus. Prica se mogla bolje razraditi, a malo mracnija atmosfera u nekim trenucima ne bi skodila. Mozda bih mogao reci i da je film bio predvidljiv, ali meni je svaki predvidljiv tako da ne mislim da imam pravo kritizirati film u tom aspektu.

Sto se pjesme iz trailera tice, poslusaj rijeci. Zajebi glazbeni ukus.
__________________
"Truth is like poetry. And most people fucking hate poetry." - Overheard at a Washington, D.C. bar
Abaddon0100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2014., 18:48   #57
Quote:
Abaddon0100 kaže: Pogledaj post
Sori, ali meni ocjena kritike ne bi mogla toliko promijeniti stav. Tvoj se promijenio kompletno. Razlog promjene je ocito ocjena kritike jer je to jedina drugacija varijabla u sklopu drugog gledanja trailera. Volim i ja vidjeti da je film koji cu pogledati dobro ocijenjen od strane kritike, ali pokusavam blokirati utjecaj kritike na moju procjenu filma.

Ne kazem ja da je film genijalan, ali da je dobar, dobar je. Kritika je bila preostra. Znaci, nije nista spektakularno, ali je zabavan film i definitivno mi nije zao novaca za kartu.

Samo cu ti reci da nije ni blizu Sumraku i slicnim pizdarijama. Moja jedina zamjerka je to sto je film prekratak i nije dovoljno mracan za moj ukus. Prica se mogla bolje razraditi, a malo mracnija atmosfera u nekim trenucima ne bi skodila. Mozda bih mogao reci i da je film bio predvidljiv, ali meni je svaki predvidljiv tako da ne mislim da imam pravo kritizirati film u tom aspektu.

Sto se pjesme iz trailera tice, poslusaj rijeci. Zajebi glazbeni ukus.
Ali ček, ti imaš drugačiju perspektivu na film od mene, jer evo ti si film pogledao?

Razlog onakve moje reakcije je usko povezan s time što volim tu mitologiju, burna reakcija priznajem, ali brate...Nikad na moje ocjene za filmove nije utjecala struka, nikad, ali pošto sad nisam pogledao film, i vidio da je zasad od struke oko 35/100... pa to je i za pojmove metacritica pre pre nisko...Mada je tamo uvijek oštra situacija, ali nije to kraj, koliko sam vidio to je suma od 7 izvora za sada, moglo bi to na kraju se dignut od struke na 50 ili najviše 55/100 do kraja, vidjet ćemo, a iskreno volio bi i sam pogledati pa reći.

Pozdrav
Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2014., 18:57   #58
Quote:
Dragon007 kaže: Pogledaj post
Ali ček, ti imaš drugačiju perspektivu na film od mene, jer evo ti si film pogledao?

Razlog onakve moje reakcije je usko povezan s time što volim tu mitologiju, burna reakcija priznajem, ali brate...Nikad na moje ocjene za filmove nije utjecala struka, nikad, ali pošto sad nisam pogledao film, i vidio da je zasad od struke oko 35/100... pa to je i za pojmove metacritica pre pre nisko...Mada je tamo uvijek oštra situacija, ali nije to kraj, koliko sam vidio to je suma od 7 izvora za sada, moglo bi to na kraju se dignut od struke na 50 ili najviše 55/100 do kraja, vidjet ćemo, a iskreno volio bi i sam pogledati pa reći.

Pozdrav
Mislim da bi to bila i realna ocjena.

Pozdrav, uzivaj.
__________________
"Truth is like poetry. And most people fucking hate poetry." - Overheard at a Washington, D.C. bar
Abaddon0100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2014., 20:11   #59
Quote:
Abaddon0100 kaže: Pogledaj post
Mislim da bi to bila i realna ocjena.

Pozdrav, uzivaj.
I bit će, popet će se ocjena i sa publikom uvjeren sam ako ima iti malo duše što se kaže, od Dracule i ti isto uživaj

Zadnje uređivanje Dragon007 : 08.10.2014. at 20:17.
Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2014., 20:29   #60
ovo je bila jedna obiteljska drama, a ne prica o Draculi...Drac kao superheroj
__________________
The wind of heaven is that which blows between a horse's ears.
SmoothOperatress is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:02.