Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.10.2014., 04:28   #81
Quote:
*Hades* kaže: Pogledaj post
Hoce reci da je Evans gey.
a tebi to smeta iz razloga...?
__________________
Awakening
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2014., 15:11   #82
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
a tebi to smeta iz razloga...?
Zato jer je ljubomoran na tvoje vruće susrete s Evansom.
__________________
Moto jednog foruma: Mi jesmo za demokratiju, a ne da svatko priča šta oće. ;)
general Martok is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2014., 16:26   #83
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
a tebi to smeta iz razloga...?
Kak si ti iz mog posta izvukao da mi to smeta?
To sam preveo jer Lola ne zna za izraz fudge packer.

Quote:
general Martok kaže: Pogledaj post
Zato jer je ljubomoran na tvoje vruće susrete s Evansom.
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 12:34   #84
film ništa posebno, nosi ga luke evans
kopar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 15:24   #85
Kad popustim boljoj polovici ponekad se gadno razočaram tako i sad kad smo ga pogledali, no dobro ne tako gadno ali ono...filmčić ! Uspoređivati ovo s Oldmanom je presmiješno jer je više nalik na neki televizijsko romantični ep s efektima itd...do sutra zaboravljam !

btw, Evans mi je deset puta bolji u onoj seriji kad pljačkaju vlak !
__________________
Tvoja fabula je toliko neafirmistična da je u krajnjoj konsekvenci morbidno govoriti o tvojoj budućoj psihodijalektici?!
Derek Trotter is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 15:26   #86
Moram ga gledat što prije, oduvijek me zanimala priča o Draculi ali su svi filmovi o njemu prestari.
Ivan1998 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 22:01   #87
Quote:
general Martok kaže: Pogledaj post
Zato jer je ljubomoran na tvoje vruće susrete s Evansom.
aaaaaaaaaaaaaahhaahahhaah
__________________
Awakening
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2014., 14:58   #88
eh, tak sam se nadao da film nece biti sranje... nekako me privlacila ta prica i njegov "postanak"...

Film ima par dobrih trenutaka, i pogotovo dobrih ideja. Svidja mi se sta je Vlad prikazan kao netko kome je dobrobit njegovih bliznjih i podanika najbitnija, i kako bi sve napravio za njih. Cak i presao na "dark side".
Kaj ja mogu kad volim takve likove...

ali jbg, nekako to nije dobro ukomponirano, tak da film na kraju nema nesto cime bi se mogao proglasiti dobrim... Gledljivim da, ali dobrim ne...
Korben Dallas is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2014., 17:07   #89
"Drakula- neispričana priča" je pravi šund u dobrom smislu riječi- šund za narod. Ima sve što treba za dobru zabavu.
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2014., 01:33   #90
Baš tako .To je jedan zabavan televizijski film za popuniti veče.
__________________
u zalivu malom tom
sara100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2014., 02:50   #91
Slažem se s gornja dva posta - šund i televizijski film.

Veselila sam se jako, letjela visoko, a pala nisko.
Gerijatrija is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2014., 17:06   #92
A ono... Nije ni dobar, a nije ni toliikoo loš.
Afro Dita is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2014., 15:57   #93
Pogledao film...

A što da kažem, nisam očekivao mnogo i nisam ni dobio mnogo, zabavan film sa super idejom za priču i jako "jeftinom" na kraju izvedbom glede same priče...

SPOILER

Da je ovaj film imao ozbiljnog redatelja i scenarista, mogao je biti jedno vrhunsko osvježenje kao Dracula film, ovako je ostao jedan... prosječan film za izgubiti vrijeme.

Scene u kojima Dracula upoznaje "tamnu stranu" je pre BRZO i pre jeftino, klišejski izvedeno, a u istoj maniri je izvedeno i njegovo pristupanje toj tamnoj strani.

Sami vizualni efekti su vrlo dobri do sjajni, ali najbolji primjer kako tehnologija ne može nikada učiniti film filmom, ovaj film naprosto NEMA DUŠU niti glavu, niti rep, a ideja za priču je bila sjajna.

Odličan krajolik je prikazan, na sekund dobiješ neku Dracula-Transilvanija atmosferu, da bi na kraju sve otišlo nizbrdo...

Glumački performans glavnog lika i nije bio loš, dapače, naprosto nema se sa nikakvim materijalom raditi.

Film je eto naprosto za izgubiti vrijeme i gledljiv, zabavan ako baš eto želite pogledati Draculu jer volite tu mitologiju kao npr. ja, ali ne očekujte ništa spektakularno, već očekujte jednu plitkost, bez previše dubine priče, naprosto ovaj film je kao kad sjednete u gradski autobus, odveze vas u vaš kvart i obavi posao svakodnevice, nema nikakvih posebnih dogodovština.

Moja konačna ocjena: 6/10

I to nategnuta šestica ali šestica.
Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2014., 17:15   #94
Za pogledati je dobar. Ima tu neku "B" atmosferu koja mi je baš ok, kao da niti ne glumi da je išta više od filma za pogledati, zabaviti se i zaboraviti ga.
Drakula isporučuje. Šta ćeš više.
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2014., 21:33   #95
Dobar film, dobra gluma,, mogu reći da sam imao manja očekivanja ali sam se iznenadio!!!
Dalam is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2014., 01:17   #96
pitam se kak je to kad si gay a glumac pa stalno glumiš hetero ljubavnike i jebače mora da im je to odvratno, isto kad si hetero a stalno glumiš homiće i ljubiš muškarce u usta ili ?
__________________
Tvoja fabula je toliko neafirmistična da je u krajnjoj konsekvenci morbidno govoriti o tvojoj budućoj psihodijalektici?!
Derek Trotter is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2014., 14:00   #97
Bezveze.
Dracule su bar bile pomalo strašne, ovo je samo za fejspalma.
__________________
Nisam ti dospio reći.
Sve može da propadne, da nestane, samo je smrt siguran posao
Pantelija is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2014., 17:06   #98
Quote:
Pantelija kaže: Pogledaj post
Bezveze.
Dracule su bar bile pomalo strašne, ovo je samo za fejspalma.
Nijedan Dracula nikad nije bio strašan osim jednoga (uz sve duzno poštovanje od "crno bijelih" Dracula preko onih od C.Lee-a), a to je film za kojeg ja tvrdim da je urađeno za 6 Oscara a ne za 3 (a i ta 3 govore o kakvom se filmu radi), radi se naravno o: Bram Stoker's Dracula 1992 od Coppole.

To je jedini film sa Draculom od kojeg me stvarno prođe jeza, još otkako sam bio dijete 90ih do dana današnjega... Oldman je napravio nešto što nitko nikad nije glede performansa Dracule (trebao je pokupiti Oscara tada bez ikakve dvojbe za tu REMEK DJELO ULOGU-PERFORMANS), a sam taj film kao da odiše svim onim što Dracula treba biti, kao da možeš "to" dotaknuti u zraku tu atmosferu, i Transilvanije i Dracule i svega...Naprosto je sve napravljeno odlično, kostimografija, način prikaza krajolika, ona muzika, mistika, ma...Neponovljivo eto.

Coppola je napravio odličan uradak, za mene je taj film remek djelo, nekima taj film iz nekoga razloga smeta, tj. nešto u njemu, ja ne znam stvarno zašto i što (osim Keanu Reevesa, koji je to što je kao glumac, ne vidim razloga da se zbog njega napadne film), takav se sigurno ne može onda nazvati fanom ičeg glede Dracula mitologije, ali ja to (Dracula 1992) po mom mišljenju (a gledah SVE DRACULE) najbolji Dracula film IKADA.

Moja ocjena za taj film je bila i ostala 9/10.

Bez ikakve dvojbe, a devetke filmovima dajem rijeđe nego Hrvatske vlade pametne poteze po državu.

Zadnje uređivanje Dragon007 : 17.11.2014. at 17:25.
Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2014., 18:11   #99
Meni je čisto solidan film. Nisam puno očekivala, ugodno me iznenadio.
peggy-nely is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2014., 22:01   #100
Dosta slab film. Ideja je bila dobra, htjeli su da prikažu ono što ej gore spomenuti Coppola natuknuo u nekim flashback scenama u kultnom Dracula iz 1992 (sjetimo se scena kada Vlad postaje Dracula, oklop...) no sve je ispalo tako mlako, bljutavo i nemaštovito. Sve je previše jednostavno i providno. Negativac (sultan) je jedan od najdebilniji i najiritantnijih likova koje sam na filmu vidio a o matorom vampiru da ne govorim. Ideja je bila tu, novca se imalo (CGI je pristojan), glumci nisu bili loši (sem onih što glume Turke, sve neki nacifrani manekeni jbte a treba da predstavljaju najopasnije ratnike tog vremena) ali izvedba je loša, kao da su htjeli sve to što prije da odrade pa kako ispadne, kao da su negdje žurili. Šteta.

Kao što Dragon reče gore, jedini pravi Dracula i jedini strašni Dracula film je onaj iz 1992. Geri Oldman je morbidno strašan u toj ulozi, danas sa 30 godina se naježim kada ga vidim. Film je imao jedinstvenu atmosferu kakvu nikad niko prije ni posle nije napravio. Ponavljam još jednom - Dracula iz 1992. je stvarno, stvarno strašan film.

Dracula Untold je, na žalost, samo još jedna kap u moru bezveznih vampirskih filmova. Ističem "vampirskih" a ne horora jer ti filmovi odavno ne spadaju u taj žanr. Rijetki su moderni filmovi sa vampirima koji se mogu svrstati u horor.
__________________
" In March the apparent position of Gamma Draconis is in one direction wrt the datum line (+20 arc sec), and in September the apparent position of Gamma Draconis is in the opposite direction wrt the datum line (-20 arc sec). So, the difference is ZERO (20 - 20 = 0)."
Lik tvrdi da je razlika izmedju 20 i -20 nula.
Zombie_666 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:03.