Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.08.2014., 13:35   #1
The One I Love (2014)

http://www.imdb.com/title/tt2756032/?ref_=fn_al_tt_1

imdb link gore, sinopsis si pročitajte ali bolje da što manje znate o filmu prije gledanja

neću nikakav uvod dugi jer sam otvorio temu da se raspravlja o filmu od strane onih koji su pogledali, ako netko hoće može bacit detaljniji uvod/recenziju da predstavi film ljudima
__________________
I used to do drugs. I still do, but I used to, too.

Zadnje uređivanje eek : 23.08.2014. at 13:53.
eek is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2014., 13:47   #2
pogrešan link ili naslov :-)
__________________
My Movies na IMDB
dr mladjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2014., 13:53   #3
Quote:
dr mladjo kaže: Pogledaj post
pogrešan link ili naslov :-)
ctrl + c mi je nešto zakazao
__________________
I used to do drugs. I still do, but I used to, too.
eek is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2014., 13:59   #4
SPOILERI

Quote:
593 kaže: Pogledaj post
e sad...koja je motivacija psihica da ih posalje tamo, kad zna sta se dogadja parovima koji dodju tamo?
to je ostalo neodgovoreno, samo onaj klavir u uredu ne znam šta predstavlja, očito je psihić na snimkama kad trenira dublere pa im se glas promijeni, možda on stoji iza svega, ali šta točno od toga dobiva ja ne znam?

i ak su stvarno doppelgangeri kako su to postali, da li ono magično polje djeluje na originale pa ih vide tako kako ih vide? plastična operacija?
Ali kako onda ova ne skuži da drugi ima drukčiji penis, ili tako nešto slično, i to su naštimali?

Ona vrata se sama zaključavaju, imanje samo dopušta koje dvoje može izaći iz kuće, jer oni na početku mogu biti samo u gostinjskoj sobi? I gdje se sakriju kad ovi dvoje ulete, da li nestanu ili ih imanje sakrije, ili imaju neke skrivene sobe, od negdje ih promatraju? Tajming mi je savršen s tim nestajanjem kad originali ulete u gostinjsku kuću...
__________________
I used to do drugs. I still do, but I used to, too.
eek is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2014., 15:47   #5
SPOILERA mrtvo more

pa klavir sluzi da vide svoju nesinkroniziranost. tj. da im psihic ubaci tu ideju u glavu.

mozda se psihic voli igrat s ljudima. ili je uvjeren da im pomaze. po meni, pomogo im je. bez njihovog dopustenja, ali je.

sto se tice ovih duplikata i automatskog zakljucavanja vrata. duplikati jednostavno postoje, ne mislim ulazit u to, jer je ovo sf. svaki sf film ima svoja pravila. gdje bi dosli da idemo analizirati mogucnost postojanja warp pogona i star trek replikatora.

tko kaze da originali ne kuze da su zavrsili s duplikatom? moguce je da svi skuze, i budu zadovoljni. ili skuze i ne budu zadovoljni i popizde, ali psihic to zataska. mi pojma nemamo koliko je on jak.

a sad sto se tice muza. ne mogu dokuciti po cemu ti je on bio naporan, kad znamo da je covjek bio u pravu. ja sam to odmah znala. ti si mozda mislio da on bezveze pizdi i spijunira.
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2014., 19:09   #6
pa nisam mislio da bezveze špijunira, al ak su se dogovorili onda se trebo držat toga, ovak ju je opet prevario maltene, zato ju i je izgubio
__________________
I used to do drugs. I still do, but I used to, too.
eek is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2014., 16:01   #7
SPOILER

on je nju izgubio kad ju je prvi put prevario, sto je i pokrenulo odlaske kod psihica.
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2014., 16:34   #8
Quote:
593 kaže: Pogledaj post
pa klavir sluzi da vide svoju nesinkroniziranost. tj. da im psihic ubaci tu ideju u glavu.
ma mislio sam na kraju šta predstavlja, u praznoj sobi. vjerojatno ništa
__________________
I used to do drugs. I still do, but I used to, too.
eek is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2014., 22:54   #9
vjerojatno podsjetnik na nesinkroniziranost.
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2014., 00:27   #10
Quote:
593 kaže: Pogledaj post
mi pojma nemamo koliko je on jak.
iskreno ne znamo ni što je on.iskreno nisam se ni mučio previše s time što su oni (vanzemaljci,druga dimenzija ili što več).to nikad neče bit objašnjeno nit bi trebalo..
__________________
My Movies na IMDB
dr mladjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2014., 00:56   #11
Ja sam prihvatila da je psihić neka vrst nadčovjeka, vanzemaljca što li, ali evo ni nakon 3 dana nisam skužila zašto radi to što radi.
Ulloa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2014., 01:00   #12
radi pokusa ili da pomogne parovima (onim koji su ostali prije toga u kuči).ljuti uđu,lažni veseli izađe..
__________________
My Movies na IMDB
dr mladjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2014., 01:44   #13
Skoro sam krenuo premotavati film naprijed da vidim hoće li se dogoditi što interesantno kad ono zaplet. Nisam još vidio tako nešto. Kraj je bio malo predvidljiv, otprilike od momenta kad su se jednako obukle.

Priča mi malo baca na Stephena Kinga.
Aphex is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2014., 15:08   #14
Quote:
dr mladjo kaže: Pogledaj post
radi pokusa ili da pomogne parovima (onim koji su ostali prije toga u kuči).ljuti uđu,lažni veseli izađe..
I ja vjerujem da je radi pokusa. Ako nekom usput pomogne, utoliko bolje.

Kako god, neobičan i poseban film.
Ulloa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2014., 01:14   #15
Quote:
Aphex kaže: Pogledaj post
Skoro sam krenuo premotavati film naprijed da vidim hoće li se dogoditi što interesantno kad ono zaplet. Nisam još vidio tako nešto. Kraj je bio malo predvidljiv, otprilike od momenta kad su se jednako obukle.
Baš, nije me iznenadilo 2%, samo sam čekal završni dokaz.


Svejedno, dobar primjer kako s malim budžetom napravit zanimljiv film.
lik_vž is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2014., 11:14   #16
Treba imati ideju, ali ideja ne mora biti originalna, barem ne apsolutno originalna. Nekoliko referenci na pop-kulturne fenomene, nešto citata i oprobano tehničko znanje nisu na odmet. Cilj je napraviti dobar miks, a The One I Love to svakako je. U pitanju je pre svega žanrovski miks u kome se mogu naći elementi drame, misterije komedije, ljubavnog filma, naučne fantastike, pa čak i natruhe trilera i horora, sve to sa najčešće samo dvoje glumaca. Deluje šašavo, ali radi.
Iako debitant, mladi McDowell nije diletant i jasno se vidi da je pohađao nekakve škole ili makar sam dobro nastudirao filmsku umetnost. Ritam mu je dostojan Hitchcocka, a “suspense” i elementi iznenađenja su raspoređeni taman kako treba, kao i vizuelni “hintovi”, dok je sountrack pomalo napadan. Ni sa referencama nije preočit, u filmu se jasno “telefoniraju” samo dve – Twilight Zone i Who's Afraid of Virginia Woolf, ali tu ima elemenata i drugih veoma poznatih filmova i književnih dela. Možemo prepoznati uticaj Solarisa, Inceptiona ili priča Stephena Kinga, kao i radova autorskog dvojca Kaufman-Jonze.
Percepcija filma The One I Love zavisi od gledaočevog pristupa. Ja sam mu pristupio kao zaluđenik za filmove sa iskustvom i nisam se razočarao. Nisam mogao da mu pristupim drugačije, iako je i to legitimno. Fanovi različitih žanrova će pronaći nešto u njemu, ali će, plašim se, propustiti širu sliku. Naravno, to nije film bez mane i jednom kada su svi trikovi na stolu treba ga nekako završiti, a McDowell to čini početnički, oslanjajući se na oprobana rešenja koja stoje u suprotnosti sa čudaštvom kojim je film dotle obilovao. Pa i pored toga, The One I Love je definitivno vredan gledanja, možda čak i više od jednom.

više na:
http://film-na-dan.blogspot.com/2014...ne-i-love.html
Nadopuna prehrani is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 22:18   #17
Jel s njim izašla prava Sophie ili duplikat???
Lleena is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2019., 02:10   #18
Quote:
Lleena kaže: Pogledaj post
Jel s njim izašla prava Sophie ili duplikat???
Mislim da je duplikat, mada sam čitala na internetu da ima i drugačijih mišljenja.

Večeras sam pogledala film i baš je neobičan.
Enchantress is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2019., 13:29   #19
Quote:
Ulloa kaže: Pogledaj post
Ja sam prihvatila da je psihić neka vrst nadčovjeka, vanzemaljca što li, ali evo ni nakon 3 dana nisam skužila zašto radi to što radi.

Zašto to čini?
Po meni ovi dvojnici su sve ono što ovi nisu. Sve što bi originali htjeli jedno od drugoga vide u dvojnicima. Samo je pitanje koliko su spremni izaći "s nekim drugim" na uštrb da znaju da to nije "onaj/ona njegov/a".
Psihić ima posve evidentnu ulogu da pomogne pacijentima i to je učinio.

Inače meni je film baš genijalan, jako mi se svidio.
El Nino9 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:24.