Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.07.2007., 15:38   #1
Question Karte događaja?

imaju li smisla?
npr. ima li veze, ako se seliš u novi stan, da se datum useljenja u taj stan smatra nekakvom natalnom kartom toga stana i nekakvim pokazateljem kako će ti biti u tom stanu? ili npr. da gledaš natalnu kartu početka školovanja, studiranja, početka rada poduzeća, početka neke veze i sl.?
ima li to smisla ili se ne treba time opterećivati (ili npr. treba gledati koji su tebi aspekti i tranziti na taj dan kad si se uselio u novi stan, počeo studirati, raditi i sl.)?
__________________
dancing through the fire just to catch a flame
astrid is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2007., 16:06   #2
To je,mislim,elekciona astrologija.Ja sam se time malo opterećivala mada sam čula mišljenja par astrologa da to nije važno.
Al evo par stvari koje sam pročitala.
-Ako se radi o objavi nečega,kratkim putovanjima,pa čak i kupovinom telefona,kompjutera treba izbjeći da na taj dan Merkur bude retrogradan.Kada je retrogradan,a to je 20% vremena, to je kritično vrijeme za komunikacije:informacije mogu biti pogrešno shvaćene ,zbunjujuće ili ne stignu na konačnu destinaciju.
Retrogradni Merkur je povoljan za provjeravanje i pregledavanje a ne za započinjanje nečeg novog.

-Pun mjesec može biti povoljan za postizanje sporazuma i pravljenje kompromisa.
Mlad mjesec je za nove početke-to je vrijeme uspostavljanja odnosa
A sve što počne u doba opadajućeg mjeseca može biti nestabilno.

-Treba izbjeći Spaljen Mjesec tj Mjesec na udaljenosti manjoj od 7,5 stepeni od Sunca Savjetuje se da minimalna udaljenost bude 12 stepeni.Ako baš morate imati Mjesec u blizini Sunca onda je separaciona konjunkcija bolja od aplikacione.

-Mesec ne treba da bude na stepenu svog pada tj 3 stepena škorpije

-Mesec ne treba da bude u opoziciji sa Suncem

-Konjunkcije,kvadrate i opozicije između Mjeseca,Saturna ili Marsa treba izbjegavati.Izuzetak je kad su Saturn ili Mars vladari poduhvata o kome je riječ.

-Mjesec ne treba da bude na udaljenosti manjoj od 12 stepeni od bilo kog mjesečevog čvora.

-Mjesec treba biti što je moguće snažnijiAspekti sa Venerom i Jupiterom snaže.Mada se smatra da Mjesec ne treba da bude na Ascedentu,dobro je ako je u aspektu s njim.

-Ako je moguće,Mjesec treba postaviti u kuću koja vlada poduhvatom.

-Ako je potrebna brzina,najbolje je postaviti Veneru ili Jupitera na AScedent ili MC
sagan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2007., 17:57   #3
muči me to što se moram seliti u novi stan negdje između 20.7. i recimo najkasnije 10.8. prvo sam skužila da će to najvjerojatnije biti za vrijeme trigonala sunca i jupitera, pa se već poveselila, ali danas sam otkrila da će ugl. cijeli taj period biti i kvadratura marsa i saturna, što znam da je jedan od najgorih aspekata. neću moći seliti prije, majstori su mi još u stanu, a radovi su se bome zavukli (nije čudo da je retrogradni merkur! )...računam da će to moći biti negdje za 2 tjedna (najranije), ali do oko 10.8. mora biti iz više razloga...dakle, nemam izbora.

inače, ja sam taj stan prvi put vidjela u 3. mjesecu. ne znam što bih smatrala njegovim "rođendanom", taj datum u 3. mj. kad sam ga prvi put vidjela ili datum kad ću se definitivno useliti u njega...

da li da se uopće s tim opterećujem ili sve to skupa nema toliko veze?
__________________
dancing through the fire just to catch a flame
astrid is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2007., 18:53   #4
Da li je bitno?-ne znam! Krunisanje kraljice Elizabete je odabran horoskop,kao i i mnogi drugi:krunisanje Pape Jula 2,Indija,Nepal i Pakistan imaju horoskope država koji su elekciono odabrani.
Kada sam ja priložila Fish horoskop započete veze sa mojim dečkom,rekla mi je "To je kao da me pitaš da li je bitno što je taj dan padala kiša"
Dakle,...

Mislim da Mjesec vlada kupovinom kuće,Uran vlada promjenom.
Nek nam se javi neki astrolog da pojasni
sagan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2007., 21:20   #5
Ne da je važno već je supervažno.

Ja nebih gledao dan kad prvi put vidiš stan niti kad useliš već dan odluke za seljenje je bitan, odnosno ako se radi o kupovini stana datum potpisivanja ugovora o kupovini ili dan isplate stana ako se radi o gotovinskoj uplati odnosno da se ne radi o kreditu. Ako je kredit u pitanju onda je datum podizanja kredita vrlo bitan.

Osobno , uopće neću da razgovaram o recimo seljenju bez datuma prethodne/ih selidbi ili recimo o vezama bez podataka o prethodnoj/im vezama. Jako, jako, bitni podaci iz kojih se prvenstveno isčitava koji motiv pokreće osobu, zatim , trajanje nečega ( minimalni i maximalni rok ) da li veze ili stana , kakva očekivanja imamo u tom trenutku itd... itd...

Znači bez tih podataka se nemože dobiti cjelovita slika jer upravo ti podaci služe za isčitavanje vremenski određenog trenutka u životu osobe.
sasa62 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2007., 22:15   #6
vidi, sasa 62:

imamo:
- predugovor o kupoprodaji
- ugovor o kupoprodaji
- nakon toga smo uzimali kredite itd., pretpostavljam da se ti datumi baš ne bi mogli gledati, jer ih ima više...

zatim nakon više mjeseci obročne isplate & kredita imamo:

- potvrdu vlasnika da je stan isplaćen u cijelosti (konačno)
- par dana nakon toga je ta potvrda bivšeg vlasnika da smo stan isplatili u cijelosti ovjerena kod javnog bilježnika (ali na ovjerenoj potvrdi jasno piše kojeg smo datuma isplatili stan, dakle taj datum nekoliko dana ranije nego što smo ovjerili kod jav.bilježnika)
- i datum kad je to ovjereno od zemljišno-knjižnog odjela 10-ak dana kasnije...

šta, dakle, da gledam i šta da uzmem kao "rođendan" stana?


ono da gledam "rođendan" stana prema tome kad smo ga prvi put vidjeli je "tricky", jer prvo ga je vidio moj muž sam...onda tek nakon nekoliko mjeseci smo ga vidjeli i ja i naše dijete...

s useljenjem će biti slična stvar: prvo ćemo useliti muž i ja, dijete će za to vrijeme biti na moru, i uselit će se cca 2 tjedna nakon nas, kad se vrati s mora...dakle, opet taj datum za sve članove obitelji neće biti isti, kao što nije bio isti ni datum kad smo prvi put vidjeli stan...
__________________
dancing through the fire just to catch a flame
astrid is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 12:54   #7
Ugovor o kupoprodaji definitivno u ovom slučaju...

Pogledaj si sama taj datum i usporedi s natalom... ili je aktivirana 4 ili 8 kuća, odnosno njihovi vladari... s obzirom na tijek događanja vjerujem da je Sa imao prste u svemu...
sasa62 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 13:38   #8
Quote:
sasa62 kaže: Pogledaj post
Ugovor o kupoprodaji definitivno u ovom slučaju...

Pogledaj si sama taj datum i usporedi s natalom... ili je aktivirana 4 ili 8 kuća, odnosno njihovi vladari... s obzirom na tijek događanja vjerujem da je Sa imao prste u svemu...
da, saša, imaš pravo.
pogledala sam kupoprodajni ugovor. na taj datum je stvarno bila aktivirana moja 4. kuća (a i suprugova). sunce i merkur su mi tada bili u 4. kući, dapače sunce točno na IC. suprugu sunce u 3. kući (na kraju), također već blizu IC, a merkur i saturn u 4. kući.
__________________
dancing through the fire just to catch a flame
astrid is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 14:03   #9
Naj vjerojatnije Ju ili Sa trebaju tebi i njemu raditi aspekt na vladara 4 ili 8 kuće ili na dispozitora vladara 4 ili 8 kuće ili na planet u 4 ili 8 kući...
sasa62 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 14:15   #10
Quote:
sasa62 kaže: Pogledaj post
Naj vjerojatnije Ju ili Sa trebaju tebi i njemu raditi aspekt na vladara 4 ili 8 kuće ili na dispozitora vladara 4 ili 8 kuće ili na planet u 4 ili 8 kući...
čekaj, ovo ne razumijem. JU ili SA tranzitni ili u natalnoj karti? ne znam što je to dispozitor vladara. daj još malo bolje pojasni.

i meni i mom suprugu je vladar 4. kuće mjesec, a 8. kuće jupiter (4. kuća nam je u raku, 8. u strijelcu). i sad, JU i SA trebaju raditi aspekt na naš mjesec ili jupiter kada? tada u tranzitu ili kako?

p.s: hvala ti!!!
__________________
dancing through the fire just to catch a flame
astrid is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 14:33   #11
Nevolim napamet gledati i teoretizirati do besvjesti...

Radije okači vaše natale ovdje, pa da vidim o čemu se radi...
sasa62 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 15:51   #12
A kada gledamo za neki ljubavni odnos, gledamo li datum kada smo se samo upoznali, ili datum kada smo izmijenili brojeve tel. , ili datum od kojeg smo zvanično u vezi?
__________________
Žena bez pjegica je kao nebo bez zvijezda.
sweet Irma is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 16:13   #13
Neću poricati da je važno gledati datume kod presudnih odluka u životu, ali moram ovdje primijetiti da čovjek često ne može baš uskladiti odluke (koje imaju veze s hrpom okolnosti i drugih sudionika radnje) s položajima i aspektima planeta.

Što npr. kad potpišeš ugovor o radu a bili su neki nepovoljni tranziti u to vrijeme, ili upoznaš novog partnera isto pod nepovoljnim konstelacijama, imaš zakazanu operaciju a ono na nebu kvadrat Marsa i Saturna...?

Na kraju će mi se dogoditi da neću niti izlaziti iz kuće u razdoblju retrogradnog Merkura!
__________________
Zar su tvoja uvjerenja tako slaba da ne mogu opstati uz moja?
Drakulj is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 16:16   #14
ma dobro, saša, neću te sada previše gnjaviti...eto, još sam malo pogledala i vidim da nam sada i jednom i drugom jupiter tranzitira kroz 8. kuću, a do grla smo u nekim imovinskim i financijskim kombinacijama...hvala ti na pomoći, ako se nešto iskomplicira javit ću se.
sweet irma, ja znam datum kad sam s mužem počela hodati (mislim - jasna je bila situacija ) i mogu ti reći da dosta toga pronalazim u našoj vezi vezano s aspektima u tom trenutku. ne znam, možda je to i nekakva autosugestija, ali čini mi se da ima nešto...
__________________
dancing through the fire just to catch a flame
astrid is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 16:17   #15
Quote:
Drakulj kaže: Pogledaj post
Neću poricati da je važno gledati datume kod presudnih odluka u životu, ali moram ovdje primijetiti da čovjek često ne može baš uskladiti odluke (koje imaju veze s hrpom okolnosti i drugih sudionika radnje) s položajima i aspektima planeta.

to je točno. ne znam, možda je tada bitniji naš godišnji horoskop da vidimo neke stvari.
__________________
dancing through the fire just to catch a flame
astrid is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 17:04   #16
Quote:
sweet Irma kaže: Pogledaj post
A kada gledamo za neki ljubavni odnos, gledamo li datum kada smo se samo upoznali, ili datum kada smo izmijenili brojeve tel. , ili datum od kojeg smo zvanično u vezi?
Uglavnom datum zvanične veze mada to varira od osobe do osobe kako to sama osoba percipira...

Treba shvatiti da se razlikuje nekoliko modela ljubavnih veza, koje variraju od "idealiziranih" tu spadaju i one veze gdje se osoba zaljubi a uopće i nije u vezi, preko "prijateljskih" veza gdje se osoba jednostavno boji zbližavanja u vezi a povezanost je na intelektualnoj razini, zatim vrlo snažnih "ljeplivih" veza gdje vas netko privuče kao magnetom koja varira od totalnog privlačenja do totalnog odbijanja ( kad niste skupa ti strašno fali i nemožeš bez partnera a kad ste skupa najradije bi da ga se riješiš što prije) ovo spada u nagonske veze i tjelesnu privlačnost, zatim kad imamo potrebu da uživamo u nečijoj pažnji to su aspekti ugode, veze na bazi fizičke privlačnosti, klasična zaljubljenost, veze gdje tražimo partnerske odnose odnos ti-ja itd itd... pa čak i stvaranje doma i obitelji može biti jedan od motiva ulaska u neku vezu...svatko se može pronaći u nekom od navedenih veza i u tome prepoznati vlastiti unutarnji motiv ulaska u neku određenu vezu
sasa62 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 17:14   #17
Quote:
Drakulj kaže: Pogledaj post
Neću poricati da je važno gledati datume kod presudnih odluka u životu, ali moram ovdje primijetiti da čovjek često ne može baš uskladiti odluke (koje imaju veze s hrpom okolnosti i drugih sudionika radnje) s položajima i aspektima planeta.

Što npr. kad potpišeš ugovor o radu a bili su neki nepovoljni tranziti u to vrijeme, ili upoznaš novog partnera isto pod nepovoljnim konstelacijama, imaš zakazanu operaciju a ono na nebu kvadrat Marsa i Saturna...?

Na kraju će mi se dogoditi da neću niti izlaziti iz kuće u razdoblju retrogradnog Merkura!
Pa upravo se masu stvari i događa pod nepovoljnim aspektima jer nas na neki način "tjeraju" na reakciju...

Ono što se "vidi" u određenim datumima nekih događaja jest prvenstveno motiv pod kojim ulazimo u nešto , odnosno poriv zašto ulazimo ili radimo nešto, ali isto tako i ostale okolnosti na koje više manje nemamo utjecaja odnosno one okolnosti koje su izvan naše moći da utječemo na njih...

Uostalom zato i postoji astrologija da se mogu i predvidjeti nepovoljni periodi i na taj način se mogu nepovoljne okolnosti i ublažiti određenim preventivnim radnjama ili pak izbjeći nepovoljne datume za recimo operacije i slično...
sasa62 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 20:41   #18
Da barem mogu npr. biti tako utjecajna da uspijem to postići. Znaš i sam kako je u našim bolnicama, tko te pita za datum, sretan si da ne moraš na operaciju čekati duže od 2 mjeseca. A nemamo svi para da platimo privatnom doktoru da nas operira recimo pod zaštitom dobrog Jupitera!

Osim toga primijetila sam u privatnom životu da ljudi oko mene uopće nemaju razumijevanja za moj interes za astrologiju, situacija je takva da me gotovo pa ismijavaju ako to spomenem. Bude ono, ma što ti stvarno vjeruješ u te gluposti, bla bla... To mi je fakat jadno kad čujem, ali nažalost većina ljudi u mom okruženju ima taj stav. Zato je pravi užitak razgovarati na forumu s ljudima koji me razumiju.
__________________
Zar su tvoja uvjerenja tako slaba da ne mogu opstati uz moja?
Drakulj is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 20:45   #19
Moram da kažem da elekcionu astrologiju koriste i prilikom planiranja trudnoće,rođenja djeteta.Kažu da je i rođenje Aleksandra Velikog astrološki "namješteno"

Međutim meni se čini nemoguće namjestiti sve dobre aspekte,tj izbjeći sve loše.
Uzmimo početak veze,poželjno je da mjesec raste,da je u Venera u svom znaku podržana od Saturna lijepim aspektom,da taj Saturn istovremeno ne radi aspekt sa Marsom,da Mjesec nije na Ascedentu,da ga smjestimo u sedmo polje...bla bla Mislim ko još to može da namjesti.
sagan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 20:57   #20
Quote:
sagan kaže: Pogledaj post

Međutim meni se čini nemoguće namjestiti sve dobre aspekte,tj izbjeći sve loše.
Uzmimo početak veze,poželjno je da mjesec raste,da je u Venera u svom znaku podržana od Saturna lijepim aspektom,da taj Saturn istovremeno ne radi aspekt sa Marsom,da Mjesec nije na Ascedentu,da ga smjestimo u sedmo polje...bla bla Mislim ko još to može da namjesti.
E sad, zaboravila si i to da se u tom savršenom astrološkom trenutku mora pojaviti i dotična osoba iz snova s kojom ćeš uploviti u vezu!

Meni će se sigurno takav pojaviti kad mi npr. natalna Venera bude u kvadratu sa Saturnom ili recimo Mjesecom!
__________________
Zar su tvoja uvjerenja tako slaba da ne mogu opstati uz moja?
Drakulj is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:07.