Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.02.2011., 11:54   #5101
Quote:
eberlin kaže: Pogledaj post
ali mislim da bez obzira treba imati zertifikat deutsch kod zaposljavanja...s obzirom da je auslenderica zato su i uveli taj integracijski pod obavezan da bi se mogli zaposliti, a to je kao neki dokaz da znas jezik dovoljno...
ne znam jesam li u pravu, vec sam totalno ispala iz stosa sto se tih tecajeva tice, ali tako je nesto bilo kad sam ja isla...
isla sam na ispit prvo, dobila jos 300 sati intenzivnog (plus orient.) i poslije toga zertifikat..ali mislim da on sad vec ima i neki drugi naziv...
belice jesi ti polagala taj zertifikat nakon B1?
da, jesam. zadnji cetrifikat koji imam je C1. al davno je to bilo.
mislim da ti ni kod zaposljavanja ne treba.
__________________
‎"Life is not a problem to be solved . Its a gift to be enjoyed."
belica is offline  
Old 15.02.2011., 22:36   #5102
Quote:
eberlin kaže: Pogledaj post
ali mislim da bez obzira treba imati zertifikat deutsch kod zaposljavanja...s obzirom da je auslenderica zato su i uveli taj integracijski pod obavezan da bi se mogli zaposliti, a to je kao neki dokaz da znas jezik dovoljno...
Glupost! Ne treba ti za zaposljavanje nikakav cudesni tecaj, niti dokaz o znanju ikojeg jezika. Logika je: ako te neka firma hoce i ako dokaze da ne mogu naci u EU radnika za to mjesto bit ce ti izdana radno-boravisna dozvola.

Dodjes, radis. Jednostavno, zar ne? Nije potrebno predociti dozvolu za nosenje oruzja u triplikatu, ovjerenu presliku pedigrea susjedove pudlice niti dokaz o vladanju Swahili-em. Takve idiotarije rezervirane su za Brdoviti Balkan (TM).

Zasto je njemacki sistem bolji? Pa recimo da si firma koja treba vrhunskog talijanskog designera, koga boli jedna stvar na kom on jeziku prica, vazno je da radi design dobro. Ili treba 100 Indijaca da strikaju u Javi, ako su nekoj firmi dobri za to i ta ce firma zaraditi na njima lovu i ne uzimaju posao nezaposlenim lokalnim strojobravotesarima, zasto bi Indijci morali govoriti Njemacki? I s ovakvim sistemom nece ih dobiti dovoljno.
succorosso is offline  
Old 15.02.2011., 22:42   #5103
Quote:
buntspecht kaže: Pogledaj post
kako ne dobijas, dobijas to sto se neraz´vijeni dio nase zemlje razvija , grade se ceste ulaze se u infrastrukturu, da bi taj istocni dio nas drage domovine procvjetao, da bi se stvorila nova radna mjesta.....
Imas pravo, cuo sam da dolazi do tog cvijetanja na istoku, u novim pokrajinama. Pretezno se desava na proljece. I to svake godine.
succorosso is offline  
Old 16.02.2011., 14:08   #5104
Quote:
succorosso kaže: Pogledaj post
Glupost! Ne treba ti za zaposljavanje nikakav cudesni tecaj, niti dokaz o znanju ikojeg jezika. Logika je: ako te neka firma hoce i ako dokaze da ne mogu naci u EU radnika za to mjesto bit ce ti izdana radno-boravisna dozvola.

Dodjes, radis. Jednostavno, zar ne? Nije potrebno predociti dozvolu za nosenje oruzja u triplikatu, ovjerenu presliku pedigrea susjedove pudlice niti dokaz o vladanju Swahili-em. Takve idiotarije rezervirane su za Brdoviti Balkan (TM).

Zasto je njemacki sistem bolji? Pa recimo da si firma koja treba vrhunskog talijanskog designera, koga boli jedna stvar na kom on jeziku prica, vazno je da radi design dobro. Ili treba 100 Indijaca da strikaju u Javi, ako su nekoj firmi dobri za to i ta ce firma zaraditi na njima lovu i ne uzimaju posao nezaposlenim lokalnim strojobravotesarima, zasto bi Indijci morali govoriti Njemacki? I s ovakvim sistemom nece ih dobiti dovoljno.
vidim dobi/la si dar "govora" iliti inspiracije... lijepo napisano nema sta...

ja cak nisam napisala da to sto pisem znam sto posto..pa ne znam cemu toliko objasnjavanje... i ne znam zasto onda svi koji ovdje zive,a ne znaju jezik moraju isti uciti... kad im ne treba... ja sam npr. medicinska sestra i znam svoj posao i pih pa sta cu ja sad ucit glupi njemacki kad ja znam sta radim... i to na hrvatskom..i to mi dosta!!!
__________________
19.10.2009 :)
eberlin is offline  
Old 19.02.2011., 00:05   #5105
Quote:
dolina problema kaže: Pogledaj post
Hej ljudi,
ja sam poprilicno nova na forumu al i poprilicno nova u Njemackoj,pa imam neka pitanja i voljela bih da mi pomognete ... nedavno sam preko supruga dobila vizu na dvije godine , boravisnu itd ... te neki papir za popust kod tecaja , tj. inegracijskog kursa. Mozete li mi reci o cemu se radi ? dali je to kurs njemackog i dali je to placanje uistinu tako kako pise, 1 euro po satu ? nebih zeljela tamo otic pa se osramotit ...
puno vam hvala
grlim )
haj, evo ja u Esslingenu, kraj Stuttgarta, i 03.03. idem po vizu, pa me zanima, od koga i kad si dobila to za jezik? Taj papir? I zašto uopće ići na te tečajeve o povijesti??
sju1 is offline  
Old 19.02.2011., 11:10   #5106
Quote:
sju1 kaže: Pogledaj post
haj, evo ja u Esslingenu, kraj Stuttgarta, i 03.03. idem po vizu, pa me zanima, od koga i kad si dobila to za jezik? Taj papir? I zašto uopće ići na te tečajeve o povijesti??
da bi "naucila" nesto o povijesti zemlje u kojoj ces zivit. ne ucis samo o povijesti vec i o ustrojstvu drzave, pokrajinama.....
__________________
‎"Life is not a problem to be solved . Its a gift to be enjoyed."
belica is offline  
Old 19.02.2011., 13:04   #5107
Pozdrav svima... jeli itko od vas iz berlina? Rimuje se laganini
__________________
Choose a job. Choose a career. Choose a family. Choose a fucking big television, Choose washing machines, cars, compact disc players, and electrical tin openers. Choose your friends. Choose leisure wear and matching luggage. Choose DIY and wondering who the fuck you are on a Sunday morning. Choose your future. Choose life... But why would I want to do a thing like that? Experience will show...
BananaSkin is offline  
Old 20.02.2011., 13:01   #5108
Pozzzzzzzzz

Imam u njemačkoj šogora koji ima firmu,,pa me zanima postupak kako da ja odem kod njega radit legalno,na papire ako ih mogu nekako ishodovat on ima obrt,,
malipero1 is offline  
Old 20.02.2011., 13:44   #5109
Mogao si malo i procitati temu o zaposlenju u Austriji i Njemackoj prije nego si to napisao i nasao bi i sam.

Ali, da se ne mucis, ja sam nasao za tebe, ovdje ti sve pise, dalje je sve na tvom sogoru:

https://www.forum.hr/showpost.php?p=3...&postcount=138
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is online now  
Old 20.02.2011., 15:31   #5110
Veliko hvala mali zeleni...
malipero1 is offline  
Old 21.02.2011., 23:24   #5111
medicinari - anerkennung

Imali tu koja med.sestra/tehničar koji rade u D da mi kažu kako dobiti "Anerkennung" ??

zainteresiran sam za posao u Njemačkoj.


(može i na privat)

pozz
Remm is offline  
Old 22.02.2011., 12:50   #5112
Evo da napisem svoje danasnje frustracije. Faking vozaci bhana strajkaju. S Bahn nije vozio, a regional je kasnio 180 minuta. Ovo i HZu tesko uspjeva. Naravno do posla se nije moglo nikako. Placam fakin 90Eura kartu a oni nemreju osigurat jedan vlak u sat vremena da vozi. GRRRRRRRRRRRRR I jos je minus 11 a ja ceko 3h krvavi vlak koji se ne pojavi. Naravno bus do posla ne vozi nakon 9h jer sav narod radi!!!! Pa odi ti ljepo 8km pjesice na -11 . Odusto od posla za danas i idem plakat za svojom dnevnicom.
dotore is offline  
Old 22.02.2011., 13:42   #5113
Quote:
dotore kaže: Pogledaj post
Evo da napisem svoje danasnje frustracije. Faking vozaci bhana strajkaju. S Bahn nije vozio, a regional je kasnio 180 minuta. Ovo i HZu tesko uspjeva. Naravno do posla se nije moglo nikako. Placam fakin 90Eura kartu a oni nemreju osigurat jedan vlak u sat vremena da vozi. GRRRRRRRRRRRRR I jos je minus 11 a ja ceko 3h krvavi vlak koji se ne pojavi. Naravno bus do posla ne vozi nakon 9h jer sav narod radi!!!! Pa odi ti ljepo 8km pjesice na -11 . Odusto od posla za danas i idem plakat za svojom dnevnicom.
Pa od prekjucer je vec poznato da ce doci do strajka....oprosti, ali ne razumijem da se ljudi onda cude...
Kuzim da se ljutis, ali ipak nije doslo iz vedra neba.
__________________
Ne, nije mi 17 godina.....17 mi je samo lijep broj!!!!!!!!
nasmijana17 is offline  
Old 22.02.2011., 16:29   #5114
Quote:
nasmijana17 kaže: Pogledaj post
Pa od prekjucer je vec poznato da ce doci do strajka....oprosti, ali ne razumijem da se ljudi onda cude...
Kuzim da se ljutis, ali ipak nije doslo iz vedra neba.
Ma negledam njemacku TV nit niti citam novine jer neznam njemacki Da sam vidio nagdje na stanici obavjest ili u vlaku sigurno bi pogledo ovak je bilo kad sam cul.
dotore is offline  
Old 22.02.2011., 21:16   #5115
Quote:
dotore kaže: Pogledaj post
Ma negledam njemacku TV nit niti citam novine jer neznam njemacki Da sam vidio nagdje na stanici obavjest ili u vlaku sigurno bi pogledo ovak je bilo kad sam cul.
a kako bi pogledao na stranici kad ne znaš njemački ?

nije na odmet barem radio slušati, možda ipak skužiš o čemu se radi pa se raspitaš
Lisa is offline  
Old 22.02.2011., 22:22   #5116
Od danas cu se pocet informirat. Ovo ce je dobra lekcija. Kak recimo mogu online slusat http://www.antennebrandenburg.de/ preko neta. Nikak nemrem nac live streaming stream. Ili nisam dobro gledo? U stanu nemam radio pa je ovo jedini nacin
dotore is offline  
Old 23.02.2011., 20:40   #5117
Quote:
dotore kaže: Pogledaj post
Od danas cu se pocet informirat. Ovo ce je dobra lekcija. Kak recimo mogu online slusat http://www.antennebrandenburg.de/ preko neta. Nikak nemrem nac live streaming stream. Ili nisam dobro gledo? U stanu nemam radio pa je ovo jedini nacin
možeš
otvori stranicu, skrolaj skroz dole do :"Antenne hören" (desno) i na crveni link "Antenne-Liveplayer" kliknut, malčice poćekat i traraaaa!!
PS: ton uključit
Lisa is offline  
Old 23.02.2011., 21:19   #5118
Quote:
dotore kaže: Pogledaj post
Od danas cu se pocet informirat. Ovo ce je dobra lekcija. Kak recimo mogu online slusat http://www.antennebrandenburg.de/ preko neta. Nikak nemrem nac live streaming stream. Ili nisam dobro gledo? U stanu nemam radio pa je ovo jedini nacin
Antenne Brandenburg je smeće od radiostanice. Samo ako voliš njemačke šlagere.

Slušaj npr.
RadioEins Berlin/Brandenburg
kvalitetna glazba, duhoviti i inteligentni moderatori, emisije iz politike, gospodarstva i znanosti
Link: http://www.radioeins.de/static/rad/l...yer/index.html

Deutschlandradio - nešto kao Hrvatski radio, samo mnogo kvalitetniji
-- Deutschlandfunk - informativno-kulturni program
-- Deutschlandradio Kultur - kulturni program
-- DRadio Wissen - obrazovno-znanstveni program
Link: http://www.dradio.de/aodflash/player...n=1&stream=1&/

Eh, kad bi Hrvatska imala takve radijske stanice.
DJTcro is offline  
Old 23.02.2011., 21:24   #5119
Quote:
Lisa kaže: Pogledaj post
možeš
otvori stranicu, skrolaj skroz dole do :"Antenne hören" (desno) i na crveni link "Antenne-Liveplayer" kliknut, malčice poćekat i traraaaa!!
PS: ton uključit
Bolje da isključi.
Tko sluša Antenne Brandenburg (njemački šlageri), osim bakica na samrti i istočnjaka?

Zadnje uređivanje DJTcro : 23.02.2011. at 21:30.
DJTcro is offline  
Old 23.02.2011., 22:34   #5120
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Antenne Brandenburg je smeće od radiostanice. Samo ako voliš njemačke šlagere.
Ma mislisl sam da je to ona fransiza ko i od Antena Zagreb

Cak imaju jebenu voditeljicu na reklami pa je i to bil jedan od razloga zakaj sam mislil da je dobar

Bum malo posluhnul ove kaj si stavil. Puno hvala !!!!
dotore is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:04.