Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.09.2012., 11:24   #6901
Pozdrav svima!

Zanima me jedno. Nakon ulaska u EU 01.06. 2013., hocu li moci raditi kao njegovateljica, ako imam u Njemackoj nekoga svoga?

I koji tecaj i gdje trebam upisati u HR.,da bi mi u Njemackoj priznali?
(Pretpostavljam da se ovi tecajevi po lokalnim Ucilistima ne priznaju u Njemackoj.)
simonesimons is offline  
Old 09.09.2012., 16:29   #6902
Quote:
Dukkai kaže: Pogledaj post
Ne, ako je istospolan...
da, u tome i je problem, pa ne znan jesam li u loju, ili u neobranom grožđu
k-l-s is offline  
Old 09.09.2012., 17:27   #6903
Pozdrav svima,
nisam vec dugo ovdje pisala
U De sam tri godine i mogu reci da sam se sada navikla i volim biti ovdje.

Nego, imam problem.
Trebala bi otici u Hr sada u utorak , na tjedan dana.Kako radim , nisam znala do petka hocu li dobiti slobodno.
E sad , nisam kupila kartu za avion.
Dakle, alternativa je bus i auto.
Bus mi se neda.

Tema je zapravo auto, autic da budem precizna.:/
Trebala bi otici autom samo problem je sljedeci.
Nisam iskusan vozac i nisam jos nikada vozila duze od 2 sata.
Nisam nikada vozila sama za Hr.
I trebala bi ici sa smartom :/
Je on novi ali je ipak smart.
Sta kazete?
Da odustanem zbog ociglednog straha ili da idem?
Kakva su vasa iskustva i na sto trebam obratiti paznju ako odlucim voziti?
Hvala i pozdrav iz Stuttgarta
julijaf is offline  
Old 09.09.2012., 19:57   #6904
Quote:
julijaf kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,
nisam vec dugo ovdje pisala
U De sam tri godine i mogu reci da sam se sada navikla i volim biti ovdje.

Nego, imam problem.
Trebala bi otici u Hr sada u utorak , na tjedan dana.Kako radim , nisam znala do petka hocu li dobiti slobodno.
E sad , nisam kupila kartu za avion.
Dakle, alternativa je bus i auto.
Bus mi se neda.

Tema je zapravo auto, autic da budem precizna.:/
Trebala bi otici autom samo problem je sljedeci.
Nisam iskusan vozac i nisam jos nikada vozila duze od 2 sata.
Nisam nikada vozila sama za Hr.
I trebala bi ici sa smartom :/
Je on novi ali je ipak smart.
Sta kazete?
Da odustanem zbog ociglednog straha ili da idem?
Kakva su vasa iskustva i na sto trebam obratiti paznju ako odlucim voziti?
Hvala i pozdrav iz Stuttgarta
Smartic i nije bas za duge voznje, znam jer sama vozim smartica i sve do 50 km je u redu, ali dalje idemo samo sa velikim autom. To je auto za grad a na autoputu ti trosi i te koliko. Mislim ono, ipak je auto i mozes sa njim ici.
Kaj se tice voznje, to ti i nije bas nesto strasno. Najgroznije ti je vozit kroz Njemacku jer se tu juri posto nema ogranicenja, kroz Austriju, Sloveniju i Hr je ugodno vozit jer je ogranicenje na 130km/h. Pravi par pauza a ako nisi sigurna onda ne vozi brzo i to je to. A jednom moras probat.
__________________
Ne, nije mi 17 godina.....17 mi je samo lijep broj!!!!!!!!
nasmijana17 is offline  
Old 09.09.2012., 21:04   #6905
Quote:
nasmijana17 kaže: Pogledaj post
Smartic i nije bas za duge voznje, znam jer sama vozim smartica i sve do 50 km je u redu, ali dalje idemo samo sa velikim autom. To je auto za grad a na autoputu ti trosi i te koliko. Mislim ono, ipak je auto i mozes sa njim ici.
Kaj se tice voznje, to ti i nije bas nesto strasno. Najgroznije ti je vozit kroz Njemacku jer se tu juri posto nema ogranicenja, kroz Austriju, Sloveniju i Hr je ugodno vozit jer je ogranicenje na 130km/h. Pravi par pauza a ako nisi sigurna onda ne vozi brzo i to je to. A jednom moras probat.
E to sam htjela cuti
Sve mi je to nekako problem:/
Ne znam ni put dobro(imam navi),
ne znam mogu li toliko voziti,
nemam vozackog iskustva, nikad nisam sama vozila tako daleko.
I onda jos i sa smartom.
Ali moram ici, a to sto si rekla, ipak je auto
Bilo bi mi lakse da ide netko samnom,
ali nema tko.
Nadam se da cu se do utorka ohrabriti.
Hvala na savjetu
julijaf is offline  
Old 09.09.2012., 21:30   #6906
Quote:
julijaf kaže: Pogledaj post
E to sam htjela cuti
Sve mi je to nekako problem:/
Ne znam ni put dobro(imam navi),
ne znam mogu li toliko voziti,
nemam vozackog iskustva, nikad nisam sama vozila tako daleko.
I onda jos i sa smartom.
Ali moram ici, a to sto si rekla, ipak je auto
Bilo bi mi lakse da ide netko samnom,
ali nema tko.
Nadam se da cu se do utorka ohrabriti.
Hvala na savjetu
nije ti to tak strašan put ko što izgleda...ja sam više puta vozio takvu relaciju u jednom danu gore i nazad..ne kažem da moraš i ti,al hoću reći da možeš...pošto prvi put ideš,bilo bi ti dobro da si put podijeliš na etape od nekih 150km,to će ti u smartu biti cca 2 sata vožnje u komadu..napraviš pauzu od 15,20 minuta,al aktivnu pauzu,a ne da samu sebe uspavaš u nekom ugodnom kafiću ..kupiš coffee to go i prošećeš po zraku,osvježiš se...ako imaš mogunosti,putuj po danu,bit će ti jednostavnije...zna bit neugodno kad ti noću autobahnom neko projuri sa 250km/h,danju bolje vidiš i opuštenija si,nećeš vjerojatno imati problema sa drijemanjem..što se tiče smarta - vozio sam i opel corsom do nuerburgringa i nazad,45 konja i 19 godina na leđima...vjeruj mi ,puno bi ljudi bilo sretno da ima 5,6 godina starog smarta u toj situaciji..nemoj ga forsirat,dovoljno je ako voziš 100,110 - nikom nećeš smetat
sretno i javi kak je prošlo
brijac is offline  
Old 09.09.2012., 21:40   #6907
Quote:
julijaf kaže: Pogledaj post
E to sam htjela cuti
Sve mi je to nekako problem:/
Ne znam ni put dobro(imam navi),
ne znam mogu li toliko voziti,
nemam vozackog iskustva, nikad nisam sama vozila tako daleko.
I onda jos i sa smartom.
Ali moram ici, a to sto si rekla, ipak je auto
Bilo bi mi lakse da ide netko samnom,
ali nema tko.
Nadam se da cu se do utorka ohrabriti.
Hvala na savjetu
Ma ne boj se ništa! Smart je ko lađa prema "peglici" ili jugiću s kojima sam obišao "pola svijeta" ....

Reci odakle iz Njemačke dokle u HR da ti preporučim rutu! Uglavnom imaš iz Njemačke 2 rute sa sjevera prema jugu ....jedna na Muenchen-Salzburg-Villach i onda odlučuješ oćeš li na Ljubelj prijelaz u Sloveniju ...tunel karavanke ili Podkoren ( ili čak preko italije na Tarvisio pa na Kranjsku Goru izbjegneš plaćanje tunela karavanke! ) ili pičiš Regensburg-Pasau-Lienz-Voralpenkreuz -Graz i onda ako ideš za ZG možeš prije Šentilja na Bundesstrasse i za Bad Radkersburg ....onda pratiš samo putokaze Ormož-Ljutomer i Varaždin ...i nema SLO vinjete onda za tebe!
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Old 09.09.2012., 23:54   #6908
Quote:
Actros1841 kaže: Pogledaj post
Ma ne boj se ništa! Smart je ko lađa prema "peglici" ili jugiću s kojima sam obišao "pola svijeta" ....

Reci odakle iz Njemačke dokle u HR da ti preporučim rutu! Uglavnom imaš iz Njemačke 2 rute sa sjevera prema jugu ....jedna na Muenchen-Salzburg-Villach i onda odlučuješ oćeš li na Ljubelj prijelaz u Sloveniju ...tunel karavanke ili Podkoren ( ili čak preko italije na Tarvisio pa na Kranjsku Goru izbjegneš plaćanje tunela karavanke! ) ili pičiš Regensburg-Pasau-Lienz-Voralpenkreuz -Graz i onda ako ideš za ZG možeš prije Šentilja na Bundesstrasse i za Bad Radkersburg ....onda pratiš samo putokaze Ormož-Ljutomer i Varaždin ...i nema SLO vinjete onda za tebe!

Krecem iz Stuttgarta za Slavoniju.
Isla bi preko Karawanke tunela.
Nije samo smart problem , nego i moje neiskustvo .Vec sam si zamisla sve najgore scenarije...
Hvala na ohrabrenju!
julijaf is offline  
Old 10.09.2012., 00:01   #6909
Quote:
brijac kaže: Pogledaj post
nije ti to tak strašan put ko što izgleda...ja sam više puta vozio takvu relaciju u jednom danu gore i nazad..ne kažem da moraš i ti,al hoću reći da možeš...pošto prvi put ideš,bilo bi ti dobro da si put podijeliš na etape od nekih 150km,to će ti u smartu biti cca 2 sata vožnje u komadu..napraviš pauzu od 15,20 minuta,al aktivnu pauzu,a ne da samu sebe uspavaš u nekom ugodnom kafiću ..kupiš coffee to go i prošećeš po zraku,osvježiš se...ako imaš mogunosti,putuj po danu,bit će ti jednostavnije...zna bit neugodno kad ti noću autobahnom neko projuri sa 250km/h,danju bolje vidiš i opuštenija si,nećeš vjerojatno imati problema sa drijemanjem..što se tiče smarta - vozio sam i opel corsom do nuerburgringa i nazad,45 konja i 19 godina na leđima...vjeruj mi ,puno bi ljudi bilo sretno da ima 5,6 godina starog smarta u toj situaciji..nemoj ga forsirat,dovoljno je ako voziš 100,110 - nikom nećeš smetat
sretno i javi kak je prošlo
Bas super post,puno hvala.Dao si mi vjetar u ledja
Tako nesto sam i planirala, praviti cesce pauze jer kako nisam nikada tako dugo vozila, bojim se da necu moci.

I jos se bojim i izgubiti negdje putem.
Vec sam si izkreirala sve katastrofa scenarije.

Ali stalno si mislim koliko ljudi to stalno radi, pa moram valjda i ja moci.
Ne mora biti u rekordnim vremenu.
A ako se jednom ne usudim, necu ni znati mogu li.
Jos jednom hvala na konkretnim savjetima, svakako cu se javiti sa reportom kako je proslo
julijaf is offline  
Old 10.09.2012., 01:53   #6910
Sretan ti put naravno da ces uspijeti.
I pozdravi mi Slavoniju
dejan358 is offline  
Old 10.09.2012., 09:51   #6911
Quote:
julijaf kaže: Pogledaj post
Krecem iz Stuttgarta za Slavoniju.
Isla bi preko Karawanke tunela.
Nije samo smart problem , nego i moje neiskustvo .Vec sam si zamisla sve najgore scenarije...
Hvala na ohrabrenju!
Draga moja, mi krecemo iz Karlsruhe pa ti mogu preporucit rutu preko karavanka (jebes 7,50 €).

Odes Stuttgart-München-Salzburg (odmah na Bad Reichehall kupis vignette za Austriju i Sloveniju)-Villach-Ljubljana-Zagreb i picis dalje prema Slavoniji, najjednostavniji put. Ako nisi sigurna i ako se bojis da ces se negdje izgubit onda ne idi nikakvim drugim cestama osim autoputem. Ukljuci navigaciju i neces sigurno fulat. A jednom moras poceti i vjeruj mi, previse se brines, sve ce bit ok.
__________________
Ne, nije mi 17 godina.....17 mi je samo lijep broj!!!!!!!!
nasmijana17 is offline  
Old 10.09.2012., 09:59   #6912
Quote:
julijaf kaže: Pogledaj post
Krecem iz Stuttgarta za Slavoniju.
Isla bi preko Karawanke tunela.
Nije samo smart problem , nego i moje neiskustvo .Vec sam si zamisla sve najgore scenarije...
Hvala na ohrabrenju!
vjezba cini majstora, gledaj na to kao na nekakvu malu avanturu, ti i mali smart... vec cete se nekako doklipsati, a poslije ces biti ponosna sama na sebe, svako novo iskustvo je uvijek dobro doslo!
lijepo polako, pusti muziku i pjevaj!
sretno!!
__________________
19.10.2009 :)
eberlin is offline  
Old 10.09.2012., 11:30   #6913
Quote:
nasmijana17 kaže: Pogledaj post
Draga moja, mi krecemo iz Karlsruhe pa ti mogu preporucit rutu preko karavanka (jebes 7,50 €).

Odes Stuttgart-München-Salzburg (odmah na Bad Reichehall kupis vignette za Austriju i Sloveniju)-Villach-Ljubljana-Zagreb i picis dalje prema Slavoniji, najjednostavniji put. Ako nisi sigurna i ako se bojis da ces se negdje izgubit onda ne idi nikakvim drugim cestama osim autoputem. Ukljuci navigaciju i neces sigurno fulat. A jednom moras poceti i vjeruj mi, previse se brines, sve ce bit ok.
Tim putem sam i planirala.Bas ti hvala na savjetu, to me je i zamimalo, kako vi to koji imate iskustva sa tom rutom, odradite.Posebno zene, jer mi jos i govore da je nije dobro sto kao zena sama idem na put u smartu.

Dobro je znati da je to ostalim zenama piece of cake
julijaf is offline  
Old 10.09.2012., 11:33   #6914
Quote:
eberlin kaže: Pogledaj post
vjezba cini majstora, gledaj na to kao na nekakvu malu avanturu, ti i mali smart... vec cete se nekako doklipsati, a poslije ces biti ponosna sama na sebe, svako novo iskustvo je uvijek dobro doslo!
lijepo polako, pusti muziku i pjevaj!
sretno!!
Bas si me inspirirala,malo pozitivnih scenarija( ne samo oni gdje tumaram brdima Austrije izgubljena dok smart pustio dusu uz put pokusavam se time motivirati i znam da cu se osjecati super ako uspijem.I ako sve dobro zavrsi mogu tako i cesce kod svojih.
Hvala!
julijaf is offline  
Old 10.09.2012., 12:19   #6915
Quote:
julijaf kaže: Pogledaj post
Tim putem sam i planirala.Bas ti hvala na savjetu, to me je i zamimalo, kako vi to koji imate iskustva sa tom rutom, odradite.Posebno zene, jer mi jos i govore da je nije dobro sto kao zena sama idem na put u smartu.

Dobro je znati da je to ostalim zenama piece of cake
Ako se bojis sama kao zena onda kreni ujutro ranije tako da putujes preko dana. Na benzinskoj ako pravis pauze onda parkiraj sto vise naprijed u blizinu tih restorana ili benzinske. Ako mislis koji sat odmorit (ma da ne vidim veliku potrebu) onda se zakljucaj u autu. Kad izlazis iz auta ne ostavljaj svoju torbicu, mobitel i ostale sitnice u autu.
Ako moras na wc onda ne idi na one parkinge nego samo na benzinskoj.
Inace se nemas sta bojati....
I jos jedan savjet: Imas navigaciju sto znaci da imas i prikljucak za USB-Stick u smartu (tko veli da smart nije ohohoho). Napuni si hrpu glazbe na stick i baci brigu na veselje putem voznje. Mozes pjevat na sav glas a da te nitko ne cuje, na taj nacin ja uzivam duge poutove (kada sama idem).
__________________
Ne, nije mi 17 godina.....17 mi je samo lijep broj!!!!!!!!
nasmijana17 is offline  
Old 10.09.2012., 13:50   #6916
Pozdrav svima! Novi sam na forumu,i neznam više gdje da tražim odgovor na pitanje pa sam odlučio regati se vamo..

Ovako, zivim u RH i imam curu koja studira u Njemačkoj..Bio sam kod nje bez ikakve vize oko 80 dana pa sam se vratio u RH na 5 dana i onda ponovno otisao kod nje na nekih 70 dana..u povratku (jucer) u sred slovenije autobus nam zaustavi policija i rutinska kontrola,provjeravali su nam putovnice,zatim su mi napisali kaznu od 250 EUR jer sam prekoraćio ostanak..sad nesmijem do Božića natrag u Njemačku,kazu mi da moram 3 mj. biti u RH.

Ovako sada,jučer sam saznao da postoji nekakvo garantno pismo,s kojime mogu boraviti u Njemackoj koliko hoću,jeli to tako?
Koliko sam cuo garantno pismo mi mora poslati poznanik,prijatelj,ili nekakav clan obitelji iz te određene shengenske zemlje..Moj tata ima ujaka u Munchenu,sad me zanima dali on meni moze poslati to garantno pismo,sta on sve mora ispuniti za to pismo,i gdje mora ici u vezi toga..Koliko traje procedura vađenja tog pisma,i koliko ja zapravo smijem ostati u Njemackoj kada dodjem s tim pismom..I dali ja moram ispunjavati nekakve uvjete za to,ili ne? Koliko to kosta sve itd.

Oprostite sto skrecem sa teme,ali to nam je mislim zadnja opcija da odem zivjeti kod nje,jer ako to neuspijemo morat cemo se vjencati..Ali pokusavamo za sada sve osim vjencanja..

Hvala vam unaprijed svima,i nadam se brzim odgovorima..
Doma44 is offline  
Old 10.09.2012., 16:24   #6917
Quote:
julijaf kaže: Pogledaj post
Bas si me inspirirala,malo pozitivnih scenarija( ne samo oni gdje tumaram brdima Austrije izgubljena dok smart pustio dusu uz put pokusavam se time motivirati i znam da cu se osjecati super ako uspijem.I ako sve dobro zavrsi mogu tako i cesce kod svojih.
Hvala!
Ma ne brini ništa pa nije Stuttgart ni tako daleko, en ti jarca! Do prije tjedan dana sam svaki drugi dan bio u Reichenbach ....

A sada malo šale.....ko u onom vicu o Marici kad kasno noću iz posjete mora kroz šumu pa je kuma nagovara da ostane do jutra ....A Mare kaže: " ma daj, ubil me nebu, love nemam, a ono ZNAM!

Samo nemoj panika....preporučam da kreneš ( ovisno u kojem si dijelu Stuttgarta) ranije da izbjegneš jutarnju gužvu "Leonberg" .....te posebno dionicu na A8 od tunela do Kircheim unter Teck....a i sama A8 do Muenchena u jutarnjim satima zna biti više parkiralište nego autocesta! ...Ako si van Stuttgarta sjeverno od...a gužva na tunelu onda preko Zuffenhausena po B10 preko Reichenbacha izađeš opet na A8 .... ...što je alternativa i ako je A8 u komi ...pa sve do Ulma....ima 2 trake ko autocesta samo ima speedcam....ali sa 8 banki ide sve!

To su moje staze kuda se ja "šuljam" sa 40 tona tegljačem a kamoli SMART!
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Old 10.09.2012., 20:40   #6918
Dok ti zavrsis fax HR ce biti u EU a onda ce ti biti sve lakse nego danas.

Hvataj se knjige i uci, mani se foruma.
MaliZeleni10 is offline  
Old 11.09.2012., 07:22   #6919
Uff ljudi moji, ja krecem .
Jos uvijek me je strah ali eto ipak idem.Hvala vam na savjetima i ohrabrenju.

@eberlin stalno mantram tvoje rijeci o avanturi

@Actros tvog vica cu se sjetiti dok budem isla oko onih brda po Austriji

Pozdrav svima!
julijaf is offline  
Old 12.09.2012., 09:49   #6920
Quote:
julijaf kaže: Pogledaj post
Uff ljudi moji, ja krecem .
Jos uvijek me je strah ali eto ipak idem.Hvala vam na savjetima i ohrabrenju.

@eberlin stalno mantram tvoje rijeci o avanturi

@Actros tvog vica cu se sjetiti dok budem isla oko onih brda po Austriji

Pozdrav svima!
nadam se da nisi negdje u alpama
i javi nam se da mi koji smo te "bodrili" nemam griznju savjesti
__________________
19.10.2009 :)
eberlin is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:53.