Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.02.2009., 11:40   #61
Quote:
Leonida kaže: Pogledaj post
postoji sustav Echelon(Ešelon,naziv jedne vojne formacije) koji koriste tajne sluzbe SAD-a,Australije,Kanade,V.Britanije i Novog Zelanda a bio je predvidjen iskljucivo za sustav telefonije.razvojem interneta sustav pocinje biti bitan i na tom podrucju te je stvorena ogromna baza podataka i rijeci kojima se sustav aktivira.Ameri su jako ponosni na svoj Echelon sustav te su u proslosti voljeli naglasiti kako zahvaljujuci njemu su uspjeli sprijecit mnoge teror. napade.naravno,nije sluzio samo u tu svrhu a danas se skoro uopce ne spominje.koga zanima sto je Echelon sustav,moze saznati googlajuci ili citajuci s vremena na vrijeme izvjesca sefova CIA-e,naravno,ona koja su javno objavljena(a to vecinom bude kad naprave nesto "korisno" pa se hvale).
čuo za echelon. i još nešto zanimljivo. echelon čak i kad se radi o žičanoj telefoniji, ne funkcionira na žičanom principu, tj prisluškivanje/praćenje nije putem žica (za internet ne znam, tako je za telefoniju)

Quote:
Groinx kaže: Pogledaj post
Istina da bih facebook mogao biti ogromna baza podataka, ali nesumnjam da se isto tako koriste mobilne mreze, znate kada kupite mob na mrezi Vip-a,T-com-a,... i imate ono kao prijavnicu da ispunite posaljite svoju domovnicu ili krsni list na uvid i dobit cete 25 kn ili 50 kn zavisi kod kojeg operatera.Tko zna koliko nasih dokumenata imaju mobilni operateri.
pa to je jedna od najljepših stvari, kad kupiš prepaid sim karticu, tu si doista anoniman, jer inicijalno ne postoji poveznica kartice i tebe kao korisnika...sve dok se ne registriraš, ili dok te špijunska mreža ne registrira kao korisnika broja
__________________
don't help them to bury the live

Zadnje uređivanje zed_alive : 05.02.2009. at 11:53.
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 01:09   #62
Quote:
BeaBou kaže: Pogledaj post
da ali opet sta ce im to...imaju najvaznije podatke mogu te s njima izbrisat s lica zemlje ko da nikad nisi ni postojao...pa ti ne igra bas preveliku ulogu to dal mi znaju tko mi je decko ili ne...kuzis tako moze pitat bilo kojeg mojeg frenda a on bi mu reko isto sto i facebook
feedback.
2012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 03:31   #63
nije stvar u tome da si ti potencijalni terorist, jer je tvoj prijatelj na FB neki mustafa, koji je uslikan sa plasticnom puskom....to uopćer nije bitno...niti si ti potencijalni terorist, stvar je u tome, bar po meni, da je njima ( ne znam komu) u cilju kontrola, kontrola vaših podataka, vaše imovinsko stanje, uostalom ja ne vjerujem u te price o teroristima koji prijete americi, i to je mazanje ociju...
papirlova is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 09:45   #64
uhitili ih nakon što su vidjeli informacije o lovu na FB-u

http://www.net.hr/webcafe/page/2009/02/09/0312006.html
Bugy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 16:10   #65
Nije mi jasno kako neka slika ili video sa interneta može bit povod, a kamoli dokaz da se nekog hapsi...
big brother u praksi... uživajte...
2012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2009., 18:33   #66


a jel vama jasno da uopće ne morate bit na tom facebooku. i ne morate ništa napisat i da jeste, a i ne morate uopće istinu napisat.

a i ako piše i to se nadgleda, ako nikome ne smeta, zašto bi to onda bio problem?? nikoga neće napast ako napiše da bi zbario merkelicu ili sarkozyja npr.
a to šta su ulovili ove sa iguanom... ha, ako nisu krivi neka dokažu. kriv si dok ti se ne dokaže suprotno. vjerojatno im je neki frend jedan od aktivista pa ih je prijavio. sumnjam da greenpeace svaki dan pročešlja 100 milijuna profila.

stvarno ne vidim u čemu je problem sa tim facebookom ako nema nikakvih problema sa pojedincem koji ga koristi!?!? prove me wrong!
daleth is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 15:29   #67
Quote:
daleTh kaže: Pogledaj post
kriv si dok ti se ne dokaže suprotno.
mda?
to možda vridi za tebe, ja više preferiram da nisam kriv i nek dokažu ako misle da jesam, u suprotnom nek jedu govna.
2012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 22:15   #68
Quote:
Bugy kaže: Pogledaj post
uhitili ih nakon što su vidjeli informacije o lovu na FB-u

http://www.net.hr/webcafe/page/2009/02/09/0312006.html
ja mislim da su ih uhapsili jer su pekli reptila pa se rodjacima u americkoj ambasadi to nije svidjelo
__________________
Nemojte dopustiti da vas vaša vlada odvuče u mrežu korupcije, fašizma i prijevara zvanu Europska unija, nakon što ste tako teško izborili svoju samostalnost!
_ZULE_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 22:27   #69
Ne razumin šta ste se navili o hapšenju preko FB-a i još se zgražavate nad tim da je to opće moguće.

Isto bi se dogodilo da je snimka bila postavljena na youtube-u ili da je snimku toga pustia učenik u učionici.
Postavljete se kao da bi bilo neopravdano privest nekog za silovanje ili ubojstvo ako bi snimka bila puštena iz zafrkancije na FB-u.

Uostalom, šta god da stoji na FB profilu, ako ničim nisi nikome naudio/la, ne vidim zašto bi vas opće zabrinjavalo šta to netko eventualno vidi.
Mene ne zanima. Niti ikog lažem, niti od ikog radim budalu, niti kršim zakon.
__________________
Oprosti mi Bože šta sam Dalmatinka...
Madamoiselle is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 23:21   #70
Quote:
2012 kaže: Pogledaj post
mda?
to možda vridi za tebe, ja više preferiram da nisam kriv i nek dokažu ako misle da jesam, u suprotnom nek jedu govna.
nisam pitao za tebe ni za sebe. ovi na fejsu su ubili i pojeli zaštičenu vrstu (i polurođaka hibridskih vladara svijeta, da) i shodno tome su krivi. ako potvrde da nemaju pojma za nikakvu iguanu, nikome ništa.

uostalom, šta misliš šta će im se desit?? ubit će ih, postavit čip, uzet kuću i djecu?? dobit će prijavu za remećenje reda i mira i 20 sati društvenog rada.... stvarno masonski, jbt
daleth is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 20:24   #71
Quote:
daleTh kaže: Pogledaj post
nisam pitao za tebe ni za sebe. ovi na fejsu su ubili i pojeli zaštičenu vrstu (i polurođaka hibridskih vladara svijeta, da) i shodno tome su krivi. ako potvrde da nemaju pojma za nikakvu iguanu, nikome ništa.

uostalom, šta misliš šta će im se desit?? ubit će ih, postavit čip, uzet kuću i djecu?? dobit će prijavu za remećenje reda i mira i 20 sati društvenog rada.... stvarno masonski, jbt
uopće nije stvar u tome, jebe mi se koju će kaznu dobit, nego me čisto interesiralo po kojoj logici mogu nekog hapsit na temelju neke snimke kad se zna da se danas bilo šta, ali doslovno bilo šta može izrežirat i postavit na net. Puno puta sam doživia da krivce niti ne pokušavaju uhvatit na temelju puno vjerodostojnijeg izvora (snimka sa pumpne stanice), a ovde vataju neke debile na temelju snimke postavljene s kompjutera na facebook
2012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 22:44   #72
pa jel ti piše gore. ili greenpeace, FBI, CIA, šta li već, češljalju sve facebook profile svaki dan () ili ih je netko sa strane prijavio kad je vidio sliku.

a ovo šta si ti doživio je povlačenje veza, nepotizam ili nešta slično u svrhu izbjegavanja uhičenja.
daleth is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2009., 23:21   #73
Osnivač Facebooka Mark Zuckerberg nagodio se s bivšim kolegama s Harvarda i morat će im platiti između 31 i 65 milijuna dolara jer im je ukrao izvorni kod za Facebook.

Zuckerberga su za krađu intelektualnog vlasništva još 2004. tužili osnivači internetske društvene mreže ConnectU na kojoj je i on jedno radio prije nego je pokrenuo danas najpopularniju društvenu mrežu na svijetu.
Zuckerberg se s bivšim kolegama nagodio izvan suda u veljači prošle godine. Dogovoreno je da će trima bivšim kolegama; Divyji Narendri i blizancima Tyleru i Cameronu Winklevossu dio iznosa, odnosno 20 milijuna dolara isplatiti u gotovini, dok će ostatak primiti u obliku dionica Facebooka.
Visina nagodbe ovisi o procjeni vrijednosti kompanije, a ona varira. Naime, Facebookovi odvjetnici, želeći svom klijentu osigurati što ma nju odštetu, tvrdili su da kompanija vrijedi 3.7 milijardi dolara, odnosno 8.88 dolara po dionici, no kada je Microsoft u rujnu 2007. kupio 1.6-postoni udio u kompaniji platio ga je 240 milijuna dolara, to jest, 35.90 dolara po dionici.
U tom slučaju vrijednost kompanije procijenjena je na basnoslovnih 15 milijardi dolara. Podaci o nagodbi zbog administracijske pogreške su procurili u medije iz odvjetničkog ureda koji je zastupao Connect U.
Bolji od tebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 23:29   #74
Facebook zadržava pravo korištenja vaših slika, videa i sl. i nakon brisanja profila


http://www.net.hr/tehnoklik/page/200...7/0450006.html
Bugy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 15:53   #75
Srića da sam davno odjeba to smeće od FB-a.
Nego, zanima me, zadržavaju pravo korištenja slika, videa, informacija, itd.... za šta ?
2012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 17:35   #76
Da li to vrijedi samo za nove korisnike ili za stare? Jer ja sam pristao na stare uvjete korištenja, ali e i na nove, niti su nas obavjestili o ovome. Stoga ako zadrže moje slike i podatke ja imam temelje za sudski proces. Ili sam u krivu?

EDIT:

"Možete ukloniti svoj Korisnički Sadržaj sa Stranice u bilo koje vrijeme. Ako odaberete uklanjanje svog Korisničkog Sadržaja, iznad dano odobrenje će automatski isteći, ipak primate na znanje da Poduzeće može zadržati pohranjene kopije Vašeg Korisničkog Sadržaja. Facebook ne tvrdi da ima ikakvo vlasništvo nad Vašim Korisničkim Sadržajem; točnije, između nas i Vas, u vezi s pravima danim nama u ovim Uvjetima, Vi zadržavate potpuno vlasništvo nad svim svojim Korisničkim Sadržajem, te sva intelektualna vlasnička prava ili druga vlasnička prava povezana sa svojim Korisničkim Sadržajem."

Iz ovoga zaključujem da ako ja izričito njima kažem da izbrišu sve kopije mojih podataka oni to moraju napravit!

Zadnje uređivanje etna22 : 18.02.2009. at 17:42.
 
Odgovori s citatom
Old 19.02.2009., 04:16   #77
kako će izbrisat ako "mogu zadržat pohranjene kopije tvog korisničkog sadržaja"?
2012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2009., 13:42   #78
Kaj bi se desilo da svatko tko je na face-u svaki dan otvori još jedan lažni profil???
__________________
Pao je snijeg i ja s njim!
sita is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2009., 15:31   #79
Quote:
2012 kaže: Pogledaj post
Nego, zanima me, zadržavaju pravo korištenja slika, videa, informacija, itd.... za šta ?
zato šta imaš u CIA-i jedan ogranak, za kojeg se ne zna, smješten u pustinjama Nevade jako daleko od očiju javnosti, kako nitko osim Ickea za njega nebi skužio. on ti je pod patronatom Putina, Elvisa i Obame zajedno, te Karadžića (pravog, ne onog uhičenog) i babe Vange, a služi za praćenje prištavih drkandžija i pronalaženje dokaza o (lažnim naravno) tvrdnjama da se vikendom masovno cuga na klupicama jaruna i bari sponze koje tamo obitavaju, a u fušu ritualno pale iguane i (to se još ne zna, ali ja znam) zelene moruzgve.

radi se, naime, o tome da se svi ti dokazi pale u dobroj staroj hitlerovskoj maniri, a nekad i bacanjem atomskih bombi, kako javnost te prosvjetljeni antiglobalisti i ina cvilež nebi došla u posjed nepobitnih dokaza tvrdnje da u svim cugama piranhe, lakea i roko akademije postoje mali jarkosvijetleći poluroboti-polumasoni koji unošenjem spomenute cuge djeluju stimulativno na dijelove mozga zaslužne za stvaranje percepcije pojedinca da je jebeni david duchovny i da je sve na svijetu stvoreno da nas zavara i pretvori u gmazove četvrte dimenzije, iako smo zapravo iz pete šta je javna tajna. sponze su tu samo radi ukrasa, kao i inače.

uglavnom, to se ne zna iako ja znam, a znaju i drugi ali se prave da ne znaju jer je znati i sami taj koncept znanja samo masonskofejsbukovska zavjera i uvreda zdravom razumu zbog gmazova iz četvrte dimenzije ili ukratko sročeno - don Kačunka.

ako se pitaš zašto su spomenute moruzgve i iguane? - bezveze.
daleth is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2009., 15:30   #80
Meni se čini da su upravo oni koji nas promatraju na taj način, isfrustrirani i jadni, tili bi se pridružit cuganju na klupicama međutim to im ne dopušta njihov ponos (jer oni su ipak povlaštena elita), pa onda rađe instaliraju kamere po gradovima, nadziru facebook i slično, i ostaju u svojim kućama/dvorcima tužno gledajući kako se drugi zabavljaju, a njima preostaje samo drkanje
u biti ih žalim
misliš da je to to ?
2012 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:46.