Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.08.2016., 11:29   #81
Evo nakon nekog vremena i promjenjenog senzora radilice opet se ponavlja isti problem ali puno rjeđe ovaj put. Bolje je nego prije ali zna se pojavit isto,da neće upalit Meganer od prve nego izvrti svoje i onda sastavi na drugu odmah. Po preporuci ostalih vlasnika savjetuju da ništa ne diram ako auto uredno ide i nema drugih problema jer kažu samo ću bacati novce a rezultat je isti. Jednostavno ti silni senzori imaju svoje mušice, zna se dogodit i palit svašta ali samo trebaš resetirat auto i ispočetka.
Za sad ću tako i ostavit a vrijeme će pokazati kakve će još bolesti pokazat
drvokljuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2016., 18:28   #82
Provjeri kontakte i ozicenja oko senzora.
Mikahr is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2016., 10:09   #83
jeli senzor original (koji se dobije s utičnicom i 10-ak cm kabela) ili je s aliexpresa, ebay, turski uvoz domaćih prodavača falših autodijelova?
frenchkey is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2016., 16:10   #84
E servisa,ne mogu ispitat senzor!
Možda!
Nisi trebao mjenjat ako oni ne žele ispitat
Trebao si im reći ja ću možda zamjenit senzor
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2016., 13:18   #85
Ma nema veze jel ovaj ili onaj. Ne može novi senzor ne radit nakon par dana. Zamjenjen je bez da se malo pozabavio s time zašto je prvi uopće počeo štekat. Inače su servisi za kurac kod nas. Frajeri prvo htjeli mjenjat dizne, injektore kako hoćete. pa kad sam ih odjebao jer nema mi logike da auto uredno vuče, ne cuka, ne dimi, nema problema ni sa radom u praznom hodu, da mi mjenja injektore koji nisu ni jeftini. I onda jade senzor radilice i opet isti kurac. Moram vjerojatno sam to istražit i doći kod majstora da mu sam kaže što da napravi kako bi pokušao otklonit problem.
drvokljuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2016., 13:35   #86
Quote:
Mikahr kaže: Pogledaj post
Provjeri kontakte i ozicenja oko senzora.
.
Mikahr is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2017., 13:22   #87
Nakon dugih 6 mjeseci otkrilo se da serviseri uopće nisu radili ono što su govorili da rade. Nisu uopće priključili Megana na dijagnostiku jer kako objasniti da nisu vidjeli kako računalo izbacuje grešku na senzoru ali ne radilice, znači zamjenio sam ispravni senzor ispravnim, nego je u pitanju bio senzor bregaste osovine. Slučajno sam prilikom izmjene ulja u filtera,dakle redovitog servisa pitao čovjeka da mi priključi auto na dijagnostiku i pokaže ima li kakvih grešaka. nakon 5 sekundi odmah izbaci grešku senzora bregaste. Imao problem kod paljenja nakon par puta nakon što se auto pali i gasi u danu. Kaže čovjek promjeni taj senzor i problem riješen. Tako je i bilo.Odmah kod njega uzeo termin,on naručio senzor ,zamjenio ga i sad auto pali kako treba bez problema.
Kad vam kažu da je dijagnostika pokazala da jhe sve u redu a nešto ne valja ne vjerujte dok se sami ne uvjerite. Pred mojim očima čovjek priključio laptop i pokazao mi koje greške izbacuje. Na prethodna dva servisa od kojih je jedan ovlašten Renaultov uvjeravali me da ne izbacije ništa a ja imao problem na autu. Što reći. Al kako god problem riješen. SENZOR BREGASTE bio u pitanju.
drvokljuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2018., 13:29   #88
Quote:
drvokljuc kaže: Pogledaj post
Nakon dugih 6 mjeseci otkrilo se da serviseri uopće nisu radili ono što su govorili da rade. Nisu uopće priključili Megana na dijagnostiku jer kako objasniti da nisu vidjeli kako računalo izbacuje grešku na senzoru ali ne radilice, znači zamjenio sam ispravni senzor ispravnim, nego je u pitanju bio senzor bregaste osovine. Slučajno sam prilikom izmjene ulja u filtera,dakle redovitog servisa pitao čovjeka da mi priključi auto na dijagnostiku i pokaže ima li kakvih grešaka. nakon 5 sekundi odmah izbaci grešku senzora bregaste. Imao problem kod paljenja nakon par puta nakon što se auto pali i gasi u danu. Kaže čovjek promjeni taj senzor i problem riješen. Tako je i bilo.Odmah kod njega uzeo termin,on naručio senzor ,zamjenio ga i sad auto pali kako treba bez problema.
Kad vam kažu da je dijagnostika pokazala da jhe sve u redu a nešto ne valja ne vjerujte dok se sami ne uvjerite. Pred mojim očima čovjek priključio laptop i pokazao mi koje greške izbacuje. Na prethodna dva servisa od kojih je jedan ovlašten Renaultov uvjeravali me da ne izbacije ništa a ja imao problem na autu. Što reći. Al kako god problem riješen. SENZOR BREGASTE bio u pitanju.
Isti problem i ja imam sa Scenic_om 2 2005 1.5 dci. Nekad se dogodi da ne upali otprve. Mijenjao senzor bregaste, kupljene preko aliexpresa i jednako se auto ponaša, skidao senzor radilice i očistio od špene, no promjena nema. Resetiram grešku DF005 sa Renault clipom i ne pojavljuje se dok ponovno ne upali motor. Sa 2 instrumenta sam kontrolirao ožičenje i motao žice pod ohm metrom no nikakvih problema nije bilo. Još ostaje sumnja na akumulator, zimus moj riknuo više nije mogao ujutro upaliti auto, no na moju žalost imao sam novi od 45Ah i stavio sam njega, bio mi je višak. Sumnjam na senzor bregaste i akumulator. Vjerojatno on ne da dobar signal za elektroniku da skuži kojem cilindru da dade prvo ubrizgavanje. Kad upali radi besprijekorno. Više nemam ideja.
Darker is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2018., 13:46   #89
Dobar mehaničar?
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2018., 10:58   #90
Quote:
Fishkal kaže: Pogledaj post
Dobar mehaničar?
Ja baš i ne vjerujem previše mehaničarima, ne da se hvalim ali od mehanike nema šta ne mogu popraviti, no nekadašnje video uređaje sam popravio više od 90% videa. No elektronka je drugi par opanjaka, no i elektronikom se bavim preko 30 godina. Od nje živim, a informatiku i kompjutere koristim od 1992. Kud bolja kombinacija znanja za popravke, no nekad zaglibim sa razmišljanjima tako da fulam jednostavnu grešku.
Promijenio napokon akomulator i stavio 73 Ah i 680 A 2 je dana palio ko fajerca no treći dan ni nakon 4. alnasovanja nije zastartao. Onda sam pročaćkao po senzoru radilice i senzoru bregaste, i rezno je od prve. No mislim da kad skinem senzor radilice uopće ne pali, ali njega ni diagnostika ne detektira. Dok kad otpojim senzor bregaste upali, no ne od prve. Primjetio sam da je već netko imao problem sa tim senzorom jer je ogulio žicu da može mijerit. Ja auto imam tek godinu i pol a počeo me zezat prošle jeseni.

DF005b STR.KR.SENZORA BROJA OKRETAJA MOTORA 2.DEF

Ovo je greška očitana sa Clip diagnostikom 2.DEF mislim da je povremen o nedostaje signal.
Darker is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2020., 17:50   #91
pozdrav...na meganu 2003 1.5dci imam ovu gresku (P0089 Fuel Pressure Regulator 1) u vožnji se između 2700-3500rpm zna upalit injection fault i stop ali se upali na kratko i ugasi auto ne gubi na snazi i dalje ide i vuče kao da nije ništa samo što iritira užasno kad se pali....obd izbacio tu gresku (P0089 Fuel Pressure Regulator 1)...da li mislite da je stvarno regulator u pitanju ili nesto drugo jer gresku upali,ali razlike u radu nema nikakve barem ne za sada
Ipe77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2020., 09:27   #92
Više toga može biti, od dizne do pumpe.

Pretpostavljam da imaš najobičniji obd pa ne možeš ništa previše s tim, tako da bih ja otvorio rezervoar i pogledao jel ima špene unutra.
Ili negdje na pravu dijagnostiku
Vieri is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2020., 11:27   #93
Pumpa, regulator, senzor tlaka, jedna ili više diza ....... biraj što sve pali tu grešku. Dakle prije nego kreneš mjenjat - treba provjerit. Teško da možeš sam - dakle treba dobar bošista. I prvo što bi pogledao su povrati iz diza.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2020., 17:01   #94
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Pumpa, regulator, senzor tlaka, jedna ili više diza ....... biraj što sve pali tu grešku. Dakle prije nego kreneš mjenjat - treba provjerit. Teško da možeš sam - dakle treba dobar bošista. I prvo što bi pogledao su povrati iz diza.


hvala..probam prvo sa regulatorom jer njega imam za probu ako ne bude (a nece biti sigurno) vozim nekom tko bolje zna
Ipe77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2021., 22:36   #95
Pozdrav...evo i meni se pojavio problem na megane 2 iz 2004..1.5dci motor..upalila mi se greška ubrizgavanja injection fault i lampica stop..uspio sam se dovuc do kuce jos 50ak metara koliko mi je ostalo i auto se ugasilo i vise nema znakova zivota..da li neko mozda zna sta bi moglo biti..i neki mestar u splitu koji se razumije samo da nije jedan od onih sta mi recu odvezi ga na otpad to ke kvar od 10-15tisuca
Da-vid 1213 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2021., 23:01   #96
Evo ima u temi,moras nac majstora koji ce ti dati da vidis sto diagnostika kaze!
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2021., 23:05   #97
Dizna/e ili pumpa.
Vieri is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2021., 23:10   #98
Pa sto nije ovaj gore mjenjao senzor bregaste,isto ga htjeli navuc da mjenja dizne.
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2021., 10:12   #99
Moje skromno iskustvo veli da kod tog motora prvo provjeriš dizne i pumpu prije bilo čega drugog.
Vieri is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2023., 16:57   #100
Evo malo sam čitao i vidim mnogo ljudi ima isti problem sa tim 1.5dci motorom. Kupio sam privremeno Renaulta clio 3 iz 2007. i imam problem jer mi stalno izbacuje grešku INJECTION FAULT. Događa se uglavnom kod cca 3000 obrtaja i traje na par sekundi i onda nestane. Ali pojavljuje se svako malo. Ovaj moj mehaničar je na godišnjem do sljedećeg tjedna, pa ne mogu sad ništa poduzet.

Koliko sam skužio kod većine auto izgubi snagu kad se to dogodi i ta greška im cijelo vrijeme stoji. Ali kod mene se ne događa ništa i ta greška stoji kratko. Je li neko ima takav problem?
__________________
Even your worst day only have 24 hours - Tyson Fury
panther-1989 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:39.