Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.04.2007., 11:47   #1
Klas divljeg ječma (Hordenum Leporinum)

Znam da su se svi ljubitelji pasa kad tad sreli sa ovim problemom.Vjerujem da nam je svima poznatu da ovaj vlasac može učiniti ogromnu štetu kad se zabode u ušku,šapicu ili neko drugo mjesto na tijelu našeg ljubimca.Idu sve toplija vremena i ova biljka će uskoro preplaviti sve zelene površine i šire.Jer jednom kad se osuši i otpadne može ga se naći baš svugdje.Zato i otvaram ovu temu da izmjenimo iskustva i pomognemo jedni drugima sa savjetima!

fischer is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 12:11   #2
Mrzim ovu biljčicu iz dna duše

Evo iskustvo:
Prošlo ljeto, kroz 8 sati koliko sam bila na poslu, pas prokrvario na guzu.
Ugalvnom sa jedne strane "čmara", bila je užasna krvava rana. Otišla do veta i što se desilo. Lastavica tj., "vlasac divljeg ječma" je nekako kroz probavni sustav mog psa došao u analni otvor, međutim zaglavio se u desnoj analnoj vrećici i to sami kanalić od analne vrećice i debelog crijeva. Tako da se sadržaj analki nije mogao istiskati, kako mi je pas obavljao nuždu, te po pritiskom sveg toga, nastala je rupa sa vanjske strane kože i kroz to je sadržaj analki puknuo vani.
Otišli do veta,tjedan dana antibiotika da se smiri upala.
topli oblozi od rivanola par puta dnevno da se smiri vanjska upala, tj.
da splasne oteklina, kad je sve to obavljeno, tek tad mu je istisnuo analke i izadio lastavicu vani.

Drugi put sam mu je našla u očnom kapku. Nju sam sama izvadila.
A ove što završe u ušima, to isti moment idemo u veta na vađenje.
Inače ga poslije šetnje i to dok smo još uvjek na livadi ili u šetnji, prije ulaska u auto dobro pregledam i počešljam.
U šapu mu se još nije niti jedna zavukla, jer mu dlake između papučica i prstiju šišam skroz na kratko.
Golden Drop is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 12:24   #3
Moja kokerica je skoro svako ljeto barem jednom bila kod veterinara da joj to sranje vadi iz uha.
Kretzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 12:32   #4
Nikad nisam imala problema s tom travom.

Mi muku mučimo sa toricama i čičkima, ali to uglavnom nije za veterinara - više za škare.
d@d@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 12:38   #5
Mogu ti reć da i ja tu biljku mrzim iz dna duše jer je moj njufić stalno bio pun tih vragova! Kako je njima dlaka a i podlaka poprilično gusta toga je bilo svugdje!Morala sam ga nakon svake šetnje detaljno pregledati i dobro pročešljati ne bi li koji slučajno ostao.Pokušaš izbjegavati takva mjesta ali to je u biti nemoguća misija jer ih ima i po cesti,pa i na plaži,katastrofa,svugdje!Iako sam pazila skoro svako malo bi se desilo da sam morala vadit taj vlasac.E sad meni se dešavalo da taj vlasac ne bi vidjela, ali bi na psu pronašla malu kvrgicu sa upaljenim područjem oko toga.To znači da je vlasac ušao u meko tkivo i začahurio se, a rezultat je jaka upala tkiva.Da spriječim njegovo daljnje gibanje kroz tkivo ja sam koristila Geokorton mast jer ona spriječava razvoj upale i kroz dan dva otvara tu kvrgicu prema van,nagoneći vlasac da isplovi.Čim bi se ranica otvorila dezifincirala bih ju i pincetom izvukla vlasac van.Nastavila bih geokortonom mazat još koji dan dok se crvenilo ne povuče i poslije je bilo sve ok.Također je moj savjet ako upadne u ušku ili oko da se odmah posjeti veterinar!
fischer is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2010., 01:05   #6
Ja stalno - ali STALNO mučim muku s tom travom...Velika dugodlaka pasica (u tipu njem. ovčara) nema problema s njom..
Ali beba samojed....

To je posebna priča..Dovoljno je da samo malo prošećemo po travi i da se sve živo primi za njega... od čičaka nadalje.. (prošli vikend je u 15 minuta igre pobrao 40 čičaka koje sam narednih sat vremena čupala iz dlake..)

Ovu travu svaki dan čupkam iz njega jer je mali smrad i u kući i oko kuće...
Danas sam imala najveći pi*dariju što se tiće te trave... Češljala sam ga i naletim na "nešto" crno ljepljivo ispod pazduha. Kao smola sljepljeno s dlakom u samom pregibu prednje nogice...I idem kopati po tome...vidim na koži je, i osjetim blagi smrad..., kako sam nježno zagrebala češljem uz kožu - od ispod te "crne ljepljive fleke" istekne kap krvi...
Sledila sam se.

Ništa.. uzela hidrogen 3% i kirurške škarice te počela rezuckati slijepljenu dlaku, te nadizati "to crno". Imala sam što vidjeti... To crno je bila krastica koja se napravila,ispod nje kap gnoja...i prokleta travka zabijena vrhom u nježnu kožu pazduha.

Maknula sam krasticu, bacila travku, očistila ranicu hidrogenom i stavila gore Aloe Activator (odlična stvar, prirodni antibiotik)...Sad me čeka provjera dali fino zarasta da mu nije još nešto ostalo unutra.

Da ne povjeruješ!!!U nedjelju se kupao i sve je bilo ok..I danas već to sranje koje se probilo u kožu!
A sutra idem u pohod po okućnici s vrećom i motikom da iskorijenim tu gamad
Sekhmet is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 16:19   #7
Ovako,imam jedno pitanje.Dakle,jutros mi se pas poceo cohati i naginjati glavu na jednu stranu.Odvela sam ga veterinaru i izvadio joj je divlji ječam iz uha međutim,ona je i dalje nastavila tresti glavom.Rekao mi je da je to normalno,da joj je to područje iziritirano i da će se smiriti kroz par dana.
E sad,da li je to stvarno tako,zanimaju me vaš a iskustva.Mene je strah da joj je možda još ostalo toga.
__________________
Savjest i kukavičluk,ista su stvar.Samo što savjest ljepše zvuči.
Rippersenzibilna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 17:35   #8
Vjerujem da je sve izvadio. Moju se trebali sedirati za istu stvar. Također sam primijetila da obraća pažnju na to uho još dan ili dva.

Ako i sutra bude intenzivno tresla glavom, možda ćeš trebati neke kapi da smire iritaciju i upalu. To će ti veterinar preporučiti.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 18:55   #9
I kod nas je bilo tako, plus stavljali smo mu kapi nakon vadjenja tako da se brzo oporavio, unutar par dana.

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2017., 19:28   #10
Hvala vam na odgovoru.Juče je još malo mahala glavom a danas više uopće ne.
__________________
Savjest i kukavičluk,ista su stvar.Samo što savjest ljepše zvuči.
Rippersenzibilna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:23.