Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.05.2017., 05:12   #1041
Lev ... ali mozda je malo vise high end ... Ali, bilo da gdje si u centru nije predaleko, moze


Sent from my iPad using Tapatalk
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2017., 10:47   #1042
Išla bih vjerojatno s prijateljem do Ljubljane. On ide na nekakvu utrku koja starta ispred BTC-a i tu bi ja onda imala nekoliko sati.

E sada moje pitanje je kako otići do centra od tamo? I koliko traje vožnja ( koliko je udaljeno )?

Također me zanima ima li tamo što zanimljivo za provest vrijeme ( shvatila sam da je to kao neki niz objekata sa puno dućana ) osim dućana jer ne trebam ništa kupovati? Ovo u slučaju da se odlučim ne ići u grad. Inače, bila sam jednom u Lj. prije par godina busom pa smo šetali po centru i vidjeli većinu toga.
__________________
When nothing is sure, everything is possible...
latica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2017., 11:12   #1043
Lijepo sebi skini Ljubljanu na Google Maps da imaš offline i nemaš brige. Imaš sve tramvajske stanice i linije. Prije nego odeš igraj se malo i pretražuj dok si online, gledaj google earth i snaći ćeš se bez problema pogotovo kad si već bila. Možeš otić šetat u part Tivoli ili do zološkog vrta i slično ako ti se ne šeta po centru grada ili po dućanima. Da BTC je sklop trgovina, City Centar sa svima koje imamo ovdje, posebni dućani za Muller, Zaru, Bersku, Dechatlon, P&B, pet shop... Uglavnom ima puno toga. U City Centru imaš i Interspar, kafiće/restorane/pizzerie ako budeš htjela što popiti, pojesti.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 16:30   #1044
Hm. Nema tramvaja u Ljubljani. Ima dosta dobro organizirani mjestni autobus. Ja ga ne upotrebljavam, tako da čak nisam siguran, dali uopće još primaju gotovinu, ili trebaš kupit Urbanu.

Ako ništa ne kupuješ u BTC-ju, ja osobno ne bi imao šta tražit u tom betonu, asfaltu, mnoštvu ljudi i pleha. Pješke isto nemaš skoro ništa interesantno u blizini. Žale ( gradsko groblje) sa dijelima najvećeg slovenskog arhitekta Josipa Plečnika jedino nisu daleko. Sa autobusom je, kad nije rush-hour ( a za vikend uglavnom nije) do starog centra grada oko 15 minuta.
kranjski janez is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 08:58   #1045
Quote:
kranjski janez kaže: Pogledaj post
Hm. Nema tramvaja u Ljubljani. Ima dosta dobro organizirani mjestni autobus.
Pardon, autobusa, tipkala sam se s prijateljicom iz Zga svejedno detaljno im je unesena karta
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 01:12   #1046
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
Pardon, autobusa, tipkala sam se s prijateljicom iz Zga svejedno detaljno im je unesena karta
Ali je bio tramvaj u Ljubljani tamo do 1950 i neke godine. Onda su ga ukinuli.
kranjski janez is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 01:20   #1047
Od BTC do centra ti vozi bus 27. Moraš kupiti karticu Urbana (na kioscima, pošti itd.) i na nju staviti nešto love. Karta je 1,20 EUR i vrijedi sat i pol.

Sva vremena hodanja koja ti napiše Kranjski Janez množi s faktorom 2-3 od BTC do centra imaš najmanje pola sata brzog hoda i to ako znaš prečace.

Ako ti se ne da poći u grad možeš u BTC u kino, šoping ili u Vodno mesto Atlantis na bazene ili druge aktivnosti uz vodu.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 12:28   #1048
Quote:
Cats kaže: Pogledaj post
Od BTC do centra ti vozi bus 27. Moraš kupiti karticu Urbana (na kioscima, pošti itd.) i na nju staviti nešto love. Karta je 1,20 EUR i vrijedi sat i pol.

Sva vremena hodanja koja ti napiše Kranjski Janez množi s faktorom 2-3 od BTC do centra imaš najmanje pola sata brzog hoda i to ako znaš prečace.

Ako ti se ne da poći u grad možeš u BTC u kino, šoping ili u Vodno mesto Atlantis na bazene ili druge aktivnosti uz vodu.
Ah, jel sam tako nejasno napisao? 15 minuta približno iz BTC do centra autobusom, ne hodanja. Ne bi nikome priporućio hodanje iz BTC u centar, to je baš neinteresantna trasa. Ne ljetnome suncu i uz promet možda i teško podnošljiva.

Ako hodanje od tamo, onda sam predložio gradsko groblje Žale, sa monumentalnim ulazom i kapelama, što je stvorio prije rata Jože Plečnik. To je oko 5 minuta od ulaza u BTC na Šmartinskoj cesti preko novog parka tamo.
kranjski janez is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 16:36   #1049
Hvala svima na pomoći.

Mislim da se budem zaputila do centra čisto malo da si prođem pa onda otišla do parka Tivoli i tamo provela vrijeme.

Hvala tko je napisao za liniju 27. Nisam baš imala vremena istraživati pa je super da mi je netko konkretno napisao koja linija vozi. Mada sam si jučer ipak isprintala ovu kartu lpp-a sa svim linijama, sigurno će biti korisna.

Nemam pojma kako da si skinem Ljubljanu na goodle maps da imam za offline, što je netko napisao.
Ali ajde od 15. 6. ćemo moći normalno i internet koristiti bez rominga kada putujemo pa će biti lakše. Zasada ću si napraviti par screenshotova ovih uličica po centru.

Shvatila sam ovo da je forumaš misli na oko 15 minuta autobusom. Vidjela sam i ja da je predaleko to za hodati, po karti.

Budem ponijela i nešto eura za Urbanu, cugu i ostalo.

Hvala još jednom svima.
__________________
When nothing is sure, everything is possible...
latica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 16:50   #1050
Samo u tražilicu upiši Ljubljana i kad ti izbaci klikni na više i ispod imaš download
http://imgur.com/ld2Bra9.png
http://imgur.com/zPDjzkI.png


Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 13:45   #1051
U par ranijih postova spominje se parking malo izvan centra pa molim pomoć - ulica ob Ljubljanici i ulice ispod nje imaju iscrtane parkinge (https://www.google.hr/maps/@46.05314...7i13312!8i6656) no ne vidim igdje oznaku stanarske zone ili zone naplate pa se ovo čini kao potencijalno mjesto (iako su slike iz 2013.)?
Selekcija is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 01:04   #1052
Quote:
Selekcija kaže: Pogledaj post
U par ranijih postova spominje se parking malo izvan centra pa molim pomoć - ulica ob Ljubljanici i ulice ispod nje imaju iscrtane parkinge (https://www.google.hr/maps/@46.05314...7i13312!8i6656) no ne vidim igdje oznaku stanarske zone ili zone naplate pa se ovo čini kao potencijalno mjesto (iako su slike iz 2013.)?
Ja mislim, da tu nema više besplatnog parkiranja. Mislim, da to ulazi u Conu III:

http://www.lpt.si/web.php?page=222&preview=on

Što bi značilo, da se plati pon.-pet.: 7 - 17 sati, a van toga besplatno. 0.40 eura/sat. Moguće je platit max. 10 sati.
kranjski janez is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 14:17   #1053
Quote:
kranjski janez kaže: Pogledaj post
Ja mislim, da tu nema više besplatnog parkiranja. Mislim, da to ulazi u Conu III:

http://www.lpt.si/web.php?page=222&preview=on

Što bi značilo, da se plati pon.-pet.: 7 - 17 sati, a van toga besplatno. 0.40 eura/sat. Moguće je platit max. 10 sati.
Hvala na pomoći. Bitno da se može platiti zapravo cijeli dan odjednom i to ne preskupo (ispada 4 eura dan)
Selekcija is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 20:05   #1054
Kakvo je stanje na granici? Jel još uvijek zajebavaju?
__________________
I don't wanna claim that I'm special
Noomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 22:31   #1055
Quote:
Noomi kaže: Pogledaj post
Kakvo je stanje na granici? Jel još uvijek zajebavaju?
Bio sam prošli vikend(petak/subota) i nisam čekao ni kod ulaza ni kod izlaza
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 18:21   #1056
Htio bi s dragom na Veliku planinu, za neki vikend u rujnu listopadu- bez auta.
Zanima me koliko je to realno, tj zamislili smo si doci u Lju, pa na bus za Kamnik, (tu treba isto presjest ako sam dobro skuzio-do Kamniskih gorica)
pa zicarom gore.
Vratili bi se navecer u Kamnik gdje bi prespavali, malo ga obisli pa nazad u Ljubljanu i Zg.
Molio bi savjet od nekog tko je bio, je li ovo izvedivo?
Da li ima zivotinja na jesen? Negdje sam vidio da tamo budu samo u ljetnom periodu...
Sorry na blentavim pitanjima
Black Uhuru is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 01:03   #1057
Quote:
Black Uhuru kaže: Pogledaj post
Htio bi s dragom na Veliku planinu, za neki vikend u rujnu listopadu- bez auta.
Zanima me koliko je to realno, tj zamislili smo si doci u Lju, pa na bus za Kamnik, (tu treba isto presjest ako sam dobro skuzio-do Kamniskih gorica)
pa zicarom gore.
Vratili bi se navecer u Kamnik gdje bi prespavali, malo ga obisli pa nazad u Ljubljanu i Zg.
Molio bi savjet od nekog tko je bio, je li ovo izvedivo?
Da li ima zivotinja na jesen? Negdje sam vidio da tamo budu samo u ljetnom periodu...
Sorry na blentavim pitanjima
Kamnik ima iz Ljubljane i poznatu željezničku vezu. Od Kamnika treba ići dalje odnosno gore za Kamnišku Bistricu. Naravno da ima nekih životinja na Velikoj planini u jesen. Pa i zimi, i u proljeće i ljeto. Ako su kao životinje mišljene ekskluzivno gospođe krave , one se vračaju u dolinu negdje sredinom rujna.
kranjski janez is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 21:11   #1058
Dada najinteresantnije su nam gospe Krave
Na Tripadvisoru je neka zenica napisala da ide samo jedan bus (11:30) iz Kaminka do Bistrice, je li to tocno?
Jos jedno pitanje bi imao-preporuka dobrog restorana sa domacim delicijama?
Hvala!!
Black Uhuru is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 08:55   #1059
Pozdrav,

igrom slučaja idem u Ljubljanu na jedan dan, a nisam bila u Sloveniji (osim prošla kroz nju) od kad su još imali tolare

Imam organiziran prijevoz i do tamo i po gradu, doručak i večeru, ali me zanima kolike su cijene po restoranima ili pizzerijama za nekakav ručak i sjest i popit kavu. Koliko trebam novaca ponijeti sa sobom dakle za ručak za jednu osobu i tako možda neku kavu ili sok. Uopće si ne mogu predočiti je li skuplje nego kod nas ili je tu negdje, a dobivam informacije iz okoline sve od toga da mi je dosta 30 eura do toga da bez 100 eura ne idem, tako da sam zbunjena totalno.
msimba is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 09:21   #1060
Za jedan dan ti je vise nego dovoljno 30 eura za jednostavan rucak i kavu koju.

Uostalo, nece ti euri propasti, ako promijenis i vise. Isto tako, mozes placati karticama...

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:38.