Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.08.2017., 22:10   #1661
Ne znam gdje postaviti ovo pitanje, pa ću pitati ovdje.
Meni blisku djevojku na ulici je zaustavio muškarac u automobilu, ovlaš joj pokazao značku i rekao joj da mora ići s njim u policiju. Na to mu je ona rekla da mu ne vjeruje da je policajac na što je on postao nervozan i zaprijetio joj da će je kazniti .Nije prihvatio ni njen predlog da ona ode pješke do postaje koja je u blizini.
Kako je na zadnjem sicu sjedila još jedna djevojka koja joj je rekla da i ona mora u policiju, nije se baš snašla ( npr nazvala policijsku postaju, da provjeri policajca i njegov broj značke ) i sjela mu u auto. On nije krenuo prema policijskoj postaji nego na drugu stranu, na što je ona krenula prema vratima, i malo je reći da su joj se noge odsjekle kad je vidjela da su vrata zaključana. Na sreću čovjek je bio policajac, a na drugu stranu je krenuo tražeći treću žrtvu , s kojom se ponovio isti scenario.
Sve tri djevojke odveo je u postaju gdje su poslužile kao statisti na prepoznavanju.
Zanima me, smije li policija pokupiti ljude s ceste, samo zato jer im je eto prifalilo statista, poremetiti im planove koje imaju i izložiti ih stresu.
Hvala na odgovoru
__________________
očaravanje

paralelni svijet
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 22:16   #1662
Može ih pokupit ali prvo objasnit za što ih treba i pitat da ako hoće da pomognu u tome.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 22:36   #1663
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Može ih pokupit ali prvo objasnit za što ih treba i pitat da ako hoće da pomognu u tome.
znači imaju pravo odbiti.
__________________
očaravanje

paralelni svijet
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 22:57   #1664
naravno
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 13:26   #1665
Dakle, imam par pitanja.

Planiram pokrenuti internet portal i prodavati oglasni prostor.

Na portalu ću prvo vrijeme raditi samo ja, trenutno sam nezaposlena osoba.

Moja pitanja su:
1) trebam li otvoriti doo ili jdoo kako bi prodavao oglasni prostor na vlasitom portalu
2) kad registriram društvo, moram li sebi isplaćivati plaću i kako to ide ukoliko nemam prihoda. Dakle, računam da prvih 9-12 mjeseci neću imati nikakvih prihoda, pa neću biti u stanju sebi isplatiti bilo kakvu plaću ili doprinos!
3) može li se otvoriti obrt i koje su prednosti/mane istog?

Hvala
Prokhorov is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 14:09   #1666
Šta god da otvoriš kao nezaposlen moraš si davat plaću i plaćat doprinose.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 11:03   #1667
Molio bih savjet u svezi (nikad dočekanog) izvlaštenja nekretnine..
Problem je sljedeći;
Vlasnik sam 1/1 i živim(o) zadnjih 13 god u kući u centru grada koja se još od 1985-e god nalazi na trasi gdje će preko nje ići cesta..(proglašeno projektom od državne važnosti iako nemam pojma zašto,bezvezna cestica u nekom tamo gradiću )..

I sad,nakon toliko godina (dva prošla vlasnika umrla od starosti jer nisu dočekali ) i dalje nikako da nam to isplate,stalno zavlače,a pošto su odavno prošle procjene i odrađeni elaborati,ne smijemo u kuću ništa ulagati,(ni prodati),ni nadograđivati,ni proširivati,jer to je doslovno novac bačen u vjetar ..

Ukratko,zablokirani smo..ni naprijed,ni nazad
Znači,oni (država i HC) su nas u stanju bez ikakvih posljedica i sankcija u ovakvoj 'pat' poziciji držati beskonačno ..

Moje pitanje glasi;
Šta napraviti ?
Protiv koga dići tužbu da im se napuca masna kamata ?
Protiv HC-a ?
Protiv države ?

Mislim,ovo je stvarno nedopustivo da im to tako olako prolazi ..
kaznitelj is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 19:07   #1668
Čitam:
- ne smije se približiti 5 m
- ne smije se približiti 100 m
- ne smije se približiti 500 m
Vozi vozač "A" i vidi da jedno vozilo ima karambol. Stane i skuži da je u vozilu vožač "B".
"A" i "B" imaju zabranu približavanja, a to bi u ovom slučaju značilo pomoć.
Što veli zakon - "odmjerim svoju metražu, a tebe tko jebe, skupljaj sam crijeva, ruke, noge..... po cesti"?
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 19:56   #1669
Imam nedoumice u vezi ugovora o stručnom osposobljavanju za rad. Članak 2. kaže: Polaznik će obavljati poslove: stručno osposobljavanje bez zasnivanja radnog odnosa u svrhu uvođenja i osposobljavanja pripravnika za samostalni odgojno-obrazovnog rad i polaganje stručnog ispita. Nije mi posve jasno proizlazi li iz toga obveza polaganja stručnog ispita pa bih htjela čuti tumačenja drugih.
NeaMoni is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 13:29   #1670
Ne pronalazim odgovor na internetu pa ću tu probati. Molila bih ako netko zna, u slučaju elementarne nepogode koja je pogodila trgovački centar i zbog koje je isti zatvoren do daljnjeg, mora li najmoprimac platiti najamninu za vremenski period u kojem je trgovački centar bio van funkcije tj. može li najmodavac naplatiti najmoprimcu najamninu i režijske troškove?
U ugovoru o najmu ne stoji ništa takvoga, a uredno je fakturiran tr. najma i režijskih troškova.

Unaprijed hvala!
mateichh is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 14:41   #1671
Quote:
mateichh kaže: Pogledaj post
Ne pronalazim odgovor na internetu pa ću tu probati. Molila bih ako netko zna, u slučaju elementarne nepogode koja je pogodila trgovački centar i zbog koje je isti zatvoren do daljnjeg, mora li najmoprimac platiti najamninu za vremenski period u kojem je trgovački centar bio van funkcije tj. može li najmodavac naplatiti najmoprimcu najamninu i režijske troškove?
U ugovoru o najmu ne stoji ništa takvoga, a uredno je fakturiran tr. najma i režijskih troškova.

Unaprijed hvala!
https://www.zakon.hr/z/75/Zakon-o-obveznim-odnosima
članak 555.
PabloN is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 21:25   #1672
http://www.jutarnji.hr/vijesti/crna-...ogada/6632364/

Ukratko, tip je krivotvorio putovnicu i sa tako lažiranom putovnicom uspio sklopiti kupoprodajni ugovor na temelju kojeg mu je isplaćeno 250.000 eura za zemljište koje uopće nije njegovo.

Moje pitanje je, gdje je sada javni bilježnik koji je ovjerio potpis prodavatelja na ugovoru?? Kakve će on sankcije snositi?

Ako je odgovor na to pitanje da "javni bilježnik nije vještak da procjenjuje je li neki dokument krivotvorina ili nije", koji je onda smisao javnobilježničke ovjere potpisa?

Radujem se odgovorima pravnika (posebno ako ima neki javni bilježnik ) na to pitanje.
clouseau is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 10:50   #1673
Quote:
clouseau kaže: Pogledaj post
http://www.jutarnji.hr/vijesti/crna-...ogada/6632364/

Ukratko, tip je krivotvorio putovnicu i sa tako lažiranom putovnicom uspio sklopiti kupoprodajni ugovor na temelju kojeg mu je isplaćeno 250.000 eura za zemljište koje uopće nije njegovo.

Moje pitanje je, gdje je sada javni bilježnik koji je ovjerio potpis prodavatelja na ugovoru?? Kakve će on sankcije snositi?

Ako je odgovor na to pitanje da "javni bilježnik nije vještak da procjenjuje je li neki dokument krivotvorina ili nije", koji je onda smisao javnobilježničke ovjere potpisa?

Radujem se odgovorima pravnika (posebno ako ima neki javni bilježnik ) na to pitanje.
I je i nije kriv, mogao je provjeriti preko neta jel putovnica važeća ali ga na to ništa ne obvezuje. Ali krivica je tu u smislu manjka dužne pažnje i na agenciji i, po meni najviše, na kupcu jer nije provjerio tko je vlasnik zemljišta koje je predmet kupnje.
PabloN is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 14:41   #1674
Molim vas za pomoć!
Imam otvorenu usmenu prijetnju da će osoba s kojom sam bila u vezi, objaviti moje gole slike na popularnoj društvenoj mreži. To neće učiniti ukoliko odustanem od pojavljivanja s drugom osobom na jednom događanju. Dakle, ovdje je riječ i o ucjeni.
Informatički je dobro potkovan i prijeti da to neće učiniti pod svojim profilom te da se zna zaštititi kako nebi pravno odgovarao.

Također, naveo je da pošto su te slike poslane njemu s moje strane, da su njegovo vlasništvo.

Molim vas za savjet. Što mi je činiti.
Ne funkcioniram, na tabletama sam za smirenje, ali ne želim se skrivati u svom životu zbog ucjena.
espinada is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 00:48   #1675
Prijavi ga policiji.
Quote:
PabloN kaže: Pogledaj post
I je i nije kriv, mogao je provjeriti preko neta jel putovnica važeća ali ga na to ništa ne obvezuje. Ali krivica je tu u smislu manjka dužne pažnje i na agenciji i, po meni najviše, na kupcu jer nije provjerio tko je vlasnik zemljišta koje je predmet kupnje.
Gdje se to provjera0ua?
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 12:24   #1676
Ti ne možeš provjeriti, bilježnik može.
PabloN is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 12:51   #1677
Ne može ni on a pogotovo preko net-a.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 13:32   #1678
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Ne može ni on a pogotovo preko net-a.
Hoćemo o 100 €?
PabloN is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 16:02   #1679
Quote:
kaznitelj kaže: Pogledaj post
Molio bih savjet u svezi (nikad dočekanog) izvlaštenja nekretnine..
Problem je sljedeći;
Vlasnik sam 1/1 i živim(o) zadnjih 13 god u kući u centru grada koja se još od 1985-e god nalazi na trasi gdje će preko nje ići cesta..(proglašeno projektom od državne važnosti iako nemam pojma zašto,bezvezna cestica u nekom tamo gradiću )..

I sad,nakon toliko godina (dva prošla vlasnika umrla od starosti jer nisu dočekali ) i dalje nikako da nam to isplate,stalno zavlače,a pošto su odavno prošle procjene i odrađeni elaborati,ne smijemo u kuću ništa ulagati,(ni prodati),ni nadograđivati,ni proširivati,jer to je doslovno novac bačen u vjetar ..

Ukratko,zablokirani smo..ni naprijed,ni nazad
Znači,oni (država i HC) su nas u stanju bez ikakvih posljedica i sankcija u ovakvoj 'pat' poziciji držati beskonačno ..

Moje pitanje glasi;
Šta napraviti ?
Protiv koga dići tužbu da im se napuca masna kamata ?
Protiv HC-a ?
Protiv države ?

Mislim,ovo je stvarno nedopustivo da im to tako olako prolazi ..
Nažalost, takvih slučajeva ima puno.

Prostornim planom namijene za nešto i onda prođe X godina dok taj projekt nije prioritet jer eto trenutno nije bitan/nema se para/.

Ima odredba u Zakonu o prostornom uređenju po kojoj bi grad/općina bila dužna otkupiti to zemljište, to se pokreće na zahtjev vlasnika, ali kvaka je u tome da mora postojati ne samo generalni prostorni plan već da je donesen i detaljni urbanistički plan za to područje tj i konkretnu česticu.

Obično se s detaljnijim planovima čeka do pred konačnu realizaciju projekta i onda je ova odredba mrtvo slovo na papiru.
Ro_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 20:56   #1680
Quote:
Ro_ kaže: Pogledaj post
..ali kvaka je u tome da mora postojati ne samo generalni prostorni plan već da je donesen i detaljni urbanistički plan za to područje tj i konkretnu česticu.
Donesen je ..

Znači,trebam poslati zahtjev da grad to sve otkupi ..

Hvala puno na savjetu i odgovoru
kaznitelj is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:33.