Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.08.2017., 15:14   #181
Ne znam što bi rekla o uplaćivanju domaćice u mirovinsko. U slučaju dosmrtnog zajedništva, potpuno bačen novac, ali u slučaju razvoda, ako ne može prikazati bračnu stečevinu, ona je banana. Sve jako ovisi o konkretnim uvjetima u kojima žive.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 18:40   #182
Ok, nema smisla kukati oko kućanskih poslova i brige za djecu, slažem se.

A što ako je domaćica sretna?
Je l' onda njezine 'usluge' manje vrijede?
listen21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 19:50   #183
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Ne znam što bi rekla o uplaćivanju domaćice u mirovinsko. U slučaju dosmrtnog zajedništva, potpuno bačen novac, ali u slučaju razvoda, ako ne može prikazati bračnu stečevinu, ona je banana. Sve jako ovisi o konkretnim uvjetima u kojima žive.

Može uplaćivati samo 3. stup, to je tvoja lova, bez obzira na sve. A i sredstva iz drugog stupa se nasljeđuju.
Partyzanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 20:32   #184
Treći stup je štednja, što znači da je zajedničko vlasništvo oba partnera. Pretpostavljam, nisam ziher. Drugi stup je vezan za prvi, nemreš uplaćivati samo drugi jer je on izdvojeni dio od zagarantirane mirovine koje pokriva prvi.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 20:43   #185
Quote:
blagotebi kaže: Pogledaj post
pa i žene koje rade su domaćice. po toj tvojoj teoriji one bi trebale imati duplu mirovinu i duplu štednju
Ništa se ne mora. Mora se samo umrijeti.

Ljudi žive onako kako se dogovore. Ako su normalni.
listen21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 21:08   #186
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
stvarno, vidi vraga, vama je to bas super, jelda?
amoze to i bolje: mozda bi muz osim toga kaj netko stanuje besplatno, jede i oblaci se i ima sve pokriveno besplatno, trebao osim mirovinskog i zdravstvenog placati jos i placu, bar prosjecnu, te ne pitati puno za lovu koju daje za troskove, jer to onda postane zenska stednja
jer, jadne domacice se ipak muce i po cijele dane neumorno rade, dok se muski ionako samo zajebavaju na poslu i u birtiji
Ja znam i takav primjer.
Doduše, nisu u Hrvatskoj. Ali ima i toga, bez brige...
listen21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 21:23   #187
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
jasno

jedino me zanima kako jedna ti, koja tesko radi i muci se 56 sati dnevno stigne jos i na forum?
ili i to spada u taj teski rad, muku i zaslugu za bar 4 mirovine?
Odgovor je jednostavan - na godišnjem odmoru sam
A ako obratiš pažnju na vrijeme kad je pisan post ,onda ti je jasno da niti jedna majka/žena/domaćica nema radno vrijeme i da nam dan zaista traje punih 56 sati i više ...

Ti kao da si rastao u dječjem domu
Žao mi je ako jesi
lara79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 21:28   #188
nisam

a kaj da ti velim? znam tako nekih ljudi koji su uvijek puni posla i nikad nista ne stignu
zajednicko im je da se ne znaju organizirati i da se cijelo vrijeme saplicu o vlastite noge
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 21:58   #189
Quote:
lara79 kaže: Pogledaj post
... niti jedna majka/žena/domaćica nema radno vrijeme i da nam dan zaista traje punih 56 sati i više ...
a ocevima/muzevima/zaposlenim ljudima? koliko, po tebi, njima traje dan?
jamesbond is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 09:43   #190
Quote:
jamesbond kaže: Pogledaj post
a ocevima/muzevima/zaposlenim ljudima? koliko, po tebi, njima traje dan?
Za onoliko kraće, koliko njoj duže od 24
__________________
NG 2012
ema1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 12:08   #191
Quote:
ema1 kaže: Pogledaj post
Za onoliko kraće, koliko njoj duže od 24
Upravo tako

Moram priznati da mi nije jasno zašto su se neki članovi foruma ovoliko uzrujali oko trivijalnih stvari koje bi trebale proizlaziti iz čiste ljubavi

Da ganjam karijeru , imam dovoljno dobru plaću da moj muž ne mora raditi ako bi radije brinuo za naš dom , da imamo doma malu djecu - meni bi bila čast da mu mogu predložiti da ostane doma i preuzme na sebe ulogu oba roditelja i na taj način meni pruži mogućnost da nemam nikakvih obaveza osim svojih poslovnih sastanaka ,radnog vremena Itd

Naravno da bih ja ,obzirom je on moja ljubav -bila zabrinuta za njegovu budućnost koje se on odriče radi moje poslovne budućnosti i radi naše zajedničke djece ; bez obzira što mu tako paše - i bilo bi mi sasvim normalno da se dogovorimo da mu uplaćujem sve što je potrebno - i to nije "isplata" za njegov rad - ogavno je tako nešto pomisliti - nego vraćanje Nazad povjerenja kojeg je on pokazao meni kada je prepustio našu financijsku budućnost u moje ruke.


Ustvari , jednako bih napravila i da je nezaposlen i da ne može naći posao ili da ga na poslu koji radi šef j*ebe u mozak i ponižava i sve varijante između.

već sam naglasila da ja to ne mogu učiniti a niti moj muž - no da se pojedinci toliko boje osigurati budućnost osobi koju navodno vole - je prestrašno i pretužno.

A nazivati svoju mamu vječnom jadikovkom i laprdalom je toliko ispod nivoa čovječnosti da se na to ne želim niti osvrnuti

Zadnje uređivanje lara79 : 23.08.2017. at 12:51.
lara79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 13:05   #192
Quote:
lara79 kaže: Pogledaj post
Upravo tako

Moram priznati da mi nije jasno zašto su se neki članovi foruma ovoliko uzrujali oko trivijalnih stvari koje bi trebale proizlaziti iz čiste ljubavi

Da ganjam karijeru , imam dovoljno dobru plaću da moj muž ne mora raditi ako bi radije brinuo za naš dom , da imamo doma malu djecu - meni bi bila čast da mu mogu predložiti da ostane doma i preuzme na sebe ulogu oba roditelja i na taj način meni pruži mogućnost da nemam nikakvih obaveza osim svojih poslovnih sastanaka ,radnog vremena Itd

Naravno da bih ja ,obzirom je on moja ljubav -bila zabrinuta za njegovu budućnost koje se on odriče radi moje poslovne budućnosti i radi naše zajedničke djece ; bez obzira što mu tako paše - i bilo bi mi sasvim normalno da se dogovorimo da mu uplaćujem sve što je potrebno - i to nije "isplata" za njegov rad - ogavno je tako nešto pomisliti - nego vraćanje Nazad povjerenja kojeg je on pokazao meni kada je prepustio našu financijsku budućnost u moje ruke.


Ustvari , jednako bih napravila i da je nezaposlen i da ne može naći posao ili da ga na poslu koji radi šef j*ebe u mozak i ponižava i sve varijante između.

već sam naglasila da ja to ne mogu učiniti a niti moj muž - no da se pojedinci toliko boje osigurati budućnost osobi koju navodno vole - je prestrašno i pretužno.

A nazivati svoju mamu vječnom jadikovkom i laprdalom je toliko ispod nivoa čovječnosti da se na to ne želim niti osvrnuti
niti s jednom rečenicom tvog posta ja se ne slažem


ti smaztaš da je briga za djecu i rad općenito, dakle u nekoj tvrtki, svojoj ili tuđoj, nešto što je nespojivo.i da implicira da se jedan član obitelji mora žrtvovati u poslovnom smislu kako bi brinuo za djecu
...to je urbani mit feminizma broj 1

ja, a i velika većina civiliziranoig društva općenito, smatra suprotno

ljudski je život dovoljno dug i bogat da se može spojiti bez problema te dvoje stvari

žsvaka dalja rasprava s tobom je uzaludna

__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 13:22   #193
Mislim da je sasvim zgodno i prakticno da ako netko hoce i moze ostane doma dok su djeca sitna. Poslije mi je to u svakom pogledu glupo i besmisleno, ali opet, tko se tak dogovori, super, meni ni u dzep ni iz dzepa, ali inzistirati na tome da si nesto posebno znacajan i bitan jer ono kaj zaposleni naprave kad dodju s posla i vikendom, ti razvuces na cijeli dan je onak hnjeee.
Moja baka je bila domacica i cuvala brata i mene dok nam nije na nos izaslo sto nemamo pet minuta privatnosti, nije se prebijala od posla, ali je pol zivota imala spiku kak je ona nama guzice brisala, a mi...
Osobno ne poznajem nikoga tko je nakon nizih razreda osnovne jedva cekao doci doma i cavrljat s materom ostatak dana i tako dok ne odseli.
harpy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 13:55   #194
Quote:
harpy kaže: Pogledaj post
Osobno ne poznajem nikoga tko je nakon nizih razreda osnovne jedva cekao doci doma i cavrljat s materom ostatak dana i tako dok ne odseli.
da, ovo zna bit opasno
kućanica koja nema nikakve interese i hobije, posvetila se isključivo djeci i onda cijeli život dahće djetetu za vratom i čeka kad će njeno 35-ogodišnje čedo navratiti na maminu pileću juhicu

a danas su ljudi toliko kenjkavi da se prosječan mladi par ne može dogovoriti ko će oprat suđe, a ko će izbaciti smeće
Pjegavi poriluk is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 15:30   #195
Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
niti s jednom rečenicom tvog posta ja se ne slažem


ti smaztaš da je briga za djecu i rad općenito, dakle u nekoj tvrtki, svojoj ili tuđoj, nešto što je nespojivo.i da implicira da se jedan član obitelji mora žrtvovati u poslovnom smislu kako bi brinuo za djecu
...to je urbani mit feminizma broj 1

ja, a i velika većina civiliziranoig društva općenito, smatra suprotno

ljudski je život dovoljno dug i bogat da se može spojiti bez problema te dvoje stvari

žsvaka dalja rasprava s tobom je uzaludna



Vrijeme ne čeka nikoga , ne staje za nikoga - toliko o dovoljno dugom životu i svom vremenu ovog svijeta

Ja najbolje znam koliko propuštam kao majka/žena svakog dana i idealno bi bilo ( barem meni ) da budem doma sa klincima , a ne na poslu. No to si ne mogu priuštiti.
Kad bih mogla - bih. I potpuno mi je svejedno što ostatak svijeta o tome misli.


Ali to nije predmet rasprave

Predmet rasprave je uplata partneru koji je domaćica mirovinskog i ogromna panika dijela forumaša oko toga.

Tako da si fulao ceo fudbal
lara79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 16:11   #196
Quote:
lara79 kaže: Pogledaj post
Vrijeme ne čeka nikoga , ne staje za nikoga - toliko o dovoljno dugom životu i svom vremenu ovog svijeta

Ja najbolje znam koliko propuštam kao majka/žena svakog dana i idealno bi bilo ( barem meni ) da budem doma sa klincima , a ne na poslu. No to si ne mogu priuštiti.
Kad bih mogla - bih. I potpuno mi je svejedno što ostatak svijeta o tome misli.


Ali to nije predmet rasprave

Predmet rasprave je uplata partneru koji je domaćica mirovinskog i ogromna panika dijela forumaša oko toga.

Tako da si fulao ceo fudbal
panika dijela forumaša?

pa s tobom s eali baš nitko ne slaže

vidiš, ja sam za razliku od tebe samohrano otac...sam sam, bez imalo pomoći bivše, koja nije radila, podizao odgajao i hranio i nju i djecu...i usput "gradio karijeru" u dva posla
i ništa mi nije nit mi fali
to samostalno odgajanje, oi to da je netko "domaćica" proisteče iz nekih drugih vremena, koja su odavno prošla

svaki roditelj može bit roditelj, i uz pomoć institucija, istovremeno podizati djecu i raditi svoj osnovni posao, a da nikom niš ne fali...

osobito ne toj djeci

ogromn lijenost, inertnost i mnoge druge stvari izalaze iz stava "ja ću bit doma, kuhat spremat i brinut se o djeci, psi, mački, hrčku i pomagat baki idjedu dok će netko drugi to sve financirati"

"jer ja to zaslužujem"
"ja sam studirala domaćinstvo, pa sam educirana, magistra domaćinstva"
a kad djeca odu od kuće, ja ću u zasluženu mirovinu...ops, ne, bit će unuci, a možda i novi pas, zamorac i iguana za koje st treba brinuti

__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 17:41   #197
Ja sam vise nekim stjecajem okolnosti bila doma s klincem tri godine, nego sto mi je to bila namjera, ali dobro je to ispalo i imala sam i honorarni posao kojim sam se bavila navecer kad bi mali zaspao, nije to sad bilo nesto za obogatit se, ali nije bilo ni lose.
Kad sad pogledam, to mi je bilo jedno od najmirnijih razdoblja u zivotu, stan je bio cist, hrana skuhana, cak sam i peglala, sto mi sad ne pada na pamet i nikad se nisam osjecala prebijeno od tih glupih kucanskih poslova, jedino sto me ubijalo je bilo dojenje cijelu noc, nis drugo.
E pa ak ne dojite djecu do srednje skole, jebte se s ciscenjem fuga cetkicom za zube i glancanjem spahera do visokog sjaja triput dnevno.
Ako imate muzeve koji vam financiraju odrzavanje jebenog stana, onda ulozite i u sudjericu i kucanski poslovi padaju za 30%, a ako pritom i ne peglate kuhinjske krpe, rucnike, posteljinu, gace i carape, da ga jebes nema tu nekog posla za dizanje spomenika u dvoristu niti za cendranje dok ne krepas.
harpy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 20:07   #198
Moram priznati da sam ljubomorna na vašu organizaciju I sama sam bila doma dok mi mlađi sin nije imao dvije(znači ukupno 5 sa preseljenjem i trudnoćom) ,ali dok nisam bila od 8-16 kući nije bilo tako strašno.Promjenila sam posao, radim 9 sati (sa pauzom koju ne stignem iskoristiti) - počinjem u 6, putujem sat i kusur do posla -i crknuta sam. Pošto su dečki mali i puni energije, pokušavam svaki dan bar sat vremena da vozimo bicikl ili što slično. Kuhanje, spremanje doručka za školicu, imam i sudjericu i sušač, pa se ne osjećam nešto puna snage i danas sam zaspala u prevozu.
No, da li smatram da bi mi bilo bolje kao domaćici -no way.
Ertrinken is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 20:21   #199
Quote:
Ertrinken kaže: Pogledaj post
Moram priznati da sam ljubomorna na vašu organizaciju I sama sam bila doma dok mi mlađi sin nije imao dvije(znači ukupno 5 sa preseljenjem i trudnoćom) ,ali dok nisam bila od 8-16 kući nije bilo tako strašno.Promjenila sam posao, radim 9 sati (sa pauzom koju ne stignem iskoristiti) - počinjem u 6, putujem sat i kusur do posla -i crknuta sam. Pošto su dečki mali i puni energije, pokušavam svaki dan bar sat vremena da vozimo bicikl ili što slično. Kuhanje, spremanje doručka za školicu, imam i sudjericu i sušač, pa se ne osjećam nešto puna snage i danas sam zaspala u prevozu.
No, da li smatram da bi mi bilo bolje kao domaćici -no way.
A pa da. Djeca su jos mala, nisi se uhodala, uhodat ces se.
Nitko, ili skoro nitko nema neki objektivni razlog da bude domacica cijeli zivot.
Osim ako to bas hoce. Ali onda ne treba cendrat kaj joj se nitko ne klanja.
Tesko ti je, umorna si, ali i sama kazes domacica - no way.
harpy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 11:49   #200
Quote:
Kockic kaže: Pogledaj post
Sad bi on naravno kad je od te nove dobio odjeb da mu oprostim, kako dalje?? Uzasno je tesko nakon svih tih godina prihvatiti poraz, i to da taj covjek kojeg sam ja voljela nikad nije postojalo..
kakvo oprastanje, jesi luda...........bjezi glavom bez obzira, nije jedini muskarac na svijetu........nakon tolikih godina veze i silnih prevara zaista nemate vise sto raditi jedan s drugim
Stegovnica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:39.