Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.08.2017., 21:13   #9021
Pozdrav ekipa!

Planiram putovanje u New York krajem 9mj ove godine.Prvi put općenito putujem u Ameriku.Zamolio bih vas za savjet i preporuku u vezi restorana u New Yorku.
Imam zdravstvenih problema sa želucem, točnije imam gastritis.Tako da ne "smijem" jesti masnu, previše začinjenu itd hranu.

Jedanput do dva puta u tjednu za jedan obrok planiram jesti u poznatim fast foodovima, ali većina obroka mi mora biti dijetalna.
Dakle ovim putem vas molim ako je moguće da mi date preporuku, ime restorana bilo što, u kojem mogu naručiti odrezak, komad piletine, paštu te općenito lakšu i manje začinjenu hranu.

Također imam nekoliko pitanja u vezi atrakcija pa ću tu napisati, da ne pišem dva odvojna posta.

Kako stoje stvari za posjet Kipu slobode?
Koliko sam vidio do njega se ide "trajektom".Zanima me dali je potrebno rezervirati brod unaprijed, da se ne dogodi na nema mjesta na istom, ili je dovoljno doći na dan kada se planira posjet Kipu slobode?
Vidio sam i da Kip slobode ima tri levela, zanima me koji pristup se dobiva u osnovnoj cijeni, jer sam negdje vidio da se za krunu mora rezervirati i do tri mjeseca unaprijed?

Također sam mislio uzeti New York explorer, dali on omogućuje negdje "skip the line", jer sam u Rimu sa sličnom karticom dobio preskakanje reda?
Zadnje pitanje dali je uopće potrebno rezervirati dan pojedine atrakcije npr Empire state building, ili je dovoljno imati sa sobom pass?

Eto bilo bi mi od velike pomoći
Hvala!
__________________
Sometimes science is more art than science.
Gatsby0 is offline  
Old 12.08.2017., 00:04   #9022
O kipu slobode je i passovima se zaista puno pisalo zadnjih par stranica. Ako nesto nije jasno, pitaj opet.

Ako zelis na krunu, idi odmah rezervirati termin ... (posto je vrijeme, ako ne i kasno), za sam trajekt mozes bilo kad (piedestal treba termin takodjer). Ja sam bila u kruni i bas je cool, osobito kad znas da i nije previse ljudi u njoj bilo ;-)

NY nije takvo selo gdje ne mozes naci restaurant gdje mozes narucit komad piletine, pastu, pa barem talijanskih restauranta ima u izobilju. Obicno kad je vrijeme jelu, pogledam gdje sam i sto mi je blizu ... TripAdvisor, FourSquare, GoogleMaps ....

Za fast food preporucam Shake Shack ... hamburgere i jos mozes tamo uzeti i Pale Ale toceni ... i hladni...


Sent from my iPad using Tapatalk
Bezveze is offline  
Old 12.08.2017., 02:41   #9023
Quote:
Gatsby0 kaže: Pogledaj post
Pozdrav ekipa!

Planiram putovanje u New York krajem 9mj ove godine.Prvi put općenito putujem u Ameriku.Zamolio bih vas za savjet i preporuku u vezi restorana u New Yorku.
Imam zdravstvenih problema sa želucem, točnije imam gastritis.Tako da ne "smijem" jesti masnu, previše začinjenu itd hranu.

Jedanput do dva puta u tjednu za jedan obrok planiram jesti u poznatim fast foodovima, ali većina obroka mi mora biti dijetalna.
Dakle ovim putem vas molim ako je moguće da mi date preporuku, ime restorana bilo što, u kojem mogu naručiti odrezak, komad piletine, paštu te općenito lakšu i manje začinjenu hranu.
Što se tiče ishrane - u NYC ne bi trebao imati problema s nalaženjem hrane koja bi odgovarala tvojim potrebama.

Svima koji traže nešto fino a zdravo u SAD-u uvijek preporučam "Panera Bread", ima ih u NYC na dosta lokacija pa si izguglaj kad budeš znao gdje ćeš odsjesti. Mada su bazično "pekara", kao što sam naziv kaže, uvijek imaju fine juhe, salate, sendviče i uopće nisu skupi u usporedbi sa cijenama u NYC. "Au Bon Pain" lanac je zapravo također njihov (ista kompanija, ali drugi brend), i oba lanca redovno ulaze u top liste lanaca restorana s najzdravijom ishranom.

Druge opcije mogu biti Einstein Bros, Corner Bakery Cafe i sl. Također, u SAD ima dosta dobrih samoposluga koje serviraju već spremljenu hranu a među najboljim opcijama je Whole Foods, kojih ima dosta po NYC i imaju dobar izbor zdrave klope za svačije dijetalne potrebe.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Old 12.08.2017., 12:39   #9024
Pozdrav svima

Evo nakon skoro godine dana planiranja napokon se približio datum mog putovanja (25.9.).
Sad sam u zadnjih mjesec dana u fazi proučavanja atrakcija, planiranja dana i gdje i što obići. Planiram uzeti NY Explorer, a posebno platiti preko interneta kartu za Kip slobode. Pronašla sam stranicu: https://www.statuecruises.com/#/ na kojoj se može kupiti karta za točno određen datum i sat pa me zanima da li je netko već kupovao kartu preko te stranice. Razlog zbog kojeg bi kupila kartu online je taj da vidim i drugi nivo kipa slobode tzv pedestal. Vidjela sam da košta 18.5$ po osobi i da uključuje i ferry i razgledavanje tog nivoa, ali ne i muzej.
Zanima me da li je netko to unaprijed kupovao, preko koje stranice i kakva su iskustva?

Hvala!
__________________
Whenever I'm about to do something, I think: "Would an idiot do that?" And if they would, I do not do that thing.
Daydreamer1 is offline  
Old 12.08.2017., 13:05   #9025
Hvala puno "Bezveze", "InterMezzo" na korisnim savjetima!
Zapisao sam sve restorane, pa ću ih još dodatno proučiti.Na prvu mi se čine odlični!

Prošao sam prijašnje postove, te sam došao do sljedećeg zaključka, možda krivog, a možda i točnog.No tu smo da ispravimo pogreške.

Dakle niti jedan pass, eksplicitno ne daje opciju "skip the line".Jedino se može ubosti, neka brža blagajna koja ti izdaje kartu temeljem passa.
Puno se pisao o Kipu slobode, te vidim da još dolaze razni upiti.
Koliko sam razumio najbolje je kupiti kartu zasebno, bez obzira na bilo koji pass.Zanima me, dali cijena karte za trajekt uključuje i kružno "zemno razgledavanje"?
Odnosno plativši cijenu karte trajekta se dobije zemno razgledavanje kipa, a za pedestal i krunu je potrebna nadoplata i rezervacija?
__________________
Sometimes science is more art than science.
Gatsby0 is offline  
Old 12.08.2017., 13:29   #9026
Quote:
Daydreamer1 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima

Evo nakon skoro godine dana planiranja napokon se približio datum mog putovanja (25.9.).
Sad sam u zadnjih mjesec dana u fazi proučavanja atrakcija, planiranja dana i gdje i što obići. Planiram uzeti NY Explorer, a posebno platiti preko interneta kartu za Kip slobode. Pronašla sam stranicu: https://www.statuecruises.com/#/ na kojoj se može kupiti karta za točno određen datum i sat pa me zanima da li je netko već kupovao kartu preko te stranice. Razlog zbog kojeg bi kupila kartu online je taj da vidim i drugi nivo kipa slobode tzv pedestal. Vidjela sam da košta 18.5$ po osobi i da uključuje i ferry i razgledavanje tog nivoa, ali ne i muzej.
Zanima me da li je netko to unaprijed kupovao, preko koje stranice i kakva su iskustva?

Hvala!
Ja sam kupila preko te stranice za drugi nivo.
Za krunu nije bilo termina iako sam mjesecima prije kupovala.
Termin za Kip slobode nam je petak, 24.08.u 11 h.
Explorer pass mi nije mogla cak ni poznanica u Americi kupiti.
Stalno pokazuje gresku, tako da sam uzela NY City pass ali C3.
Sa tim mozes na tri top atrakcije po izboru i vazi 9 dana od aktiviranja.
Mi idemo za 8 dana.
Maca. is offline  
Old 12.08.2017., 13:34   #9027
@Daydreamer1, da, to je jedina stranica za kupovinu karata, ja sam kupovala preko njih. To je i za @Gatsby0 odgovor, ako imas bilo koju kartu, omogucen je pristup oba otoka. Iskreno, ne sijecam se da sam ulaz u muzej na Ellisu posebno placala.

Ista je cijena za pristup samo otocima, kao i za Pedestal, razlika je samo u ogranicenom broju mjesta.

Opis sto ukljucuje koja ulaznica:

https://www.statuecruises.com/statue...land-tickets#/

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
Bezveze is offline  
Old 12.08.2017., 14:14   #9028
Quote:
Bezveze kaže: Pogledaj post
@Daydreamer1, da, to je jedina stranica za kupovinu karata, ja sam kupovala preko njih. To je i za @Gatsby0 odgovor, ako imas bilo koju kartu, omogucen je pristup oba otoka. Iskreno, ne sijecam se da sam ulaz u muzej na Ellisu posebno placala.

Ista je cijena za pristup samo otocima, kao i za Pedestal, razlika je samo u ogranicenom broju mjesta.

Opis sto ukljucuje koja ulaznica:

https://www.statuecruises.com/statue...land-tickets#/

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
Da li se možda sjećaš koliko si čekala u redu ( i da li si uopće čekala) za Kip slobode ili ulaz u ferry s tom kupljenom kartom?
I da li kad si kupila kartu preko te stranice si isprintala karte ili ih moraš negdje podić, kako to ide?
__________________
Whenever I'm about to do something, I think: "Would an idiot do that?" And if they would, I do not do that thing.
Daydreamer1 is offline  
Old 12.08.2017., 14:18   #9029
Quote:
Maca. kaže: Pogledaj post
Ja sam kupila preko te stranice za drugi nivo.
Za krunu nije bilo termina iako sam mjesecima prije kupovala.
Termin za Kip slobode nam je petak, 24.08.u 11 h.
Explorer pass mi nije mogla cak ni poznanica u Americi kupiti.
Stalno pokazuje gresku, tako da sam uzela NY City pass ali C3.
Sa tim mozes na tri top atrakcije po izboru i vazi 9 dana od aktiviranja.
Mi idemo za 8 dana.
Hmm ne znam zašto ti nije prošla kupnja za explorer ja sam baš mislila njega kupit jer koliko sam shvatila explorer biraš koliko ćeš vidjet atrakcija i na osnovu toga se mijenja cijena (vrijedi oko 30tak dana), a NY pass cijena ovisi koliko si dana tamo a broj atrakcija je isti. Pošto ja planiram biti samo 4 dana ne znam koliko je isplativ NY pass. Nije mi poznato ovo C3 sa tri atrakcije, šta se može birat broj atrakcija? Ili je to pak neki treći pass?
__________________
Whenever I'm about to do something, I think: "Would an idiot do that?" And if they would, I do not do that thing.
Daydreamer1 is offline  
Old 12.08.2017., 14:40   #9030
New York

Quote:
Daydreamer1 kaže: Pogledaj post
Da li se možda sjećaš koliko si čekala u redu ( i da li si uopće čekala) za Kip slobode ili ulaz u ferry s tom kupljenom kartom?

I da li kad si kupila kartu preko te stranice si isprintala karte ili ih moraš negdje podić, kako to ide?


Ja sam bila pocetkom ozujka prije koju godinu i nije bio velik red, termin koji dobijes je termin za ulaz na security prije ukrcaja u brod. Tako da ljudi dodju na svoj termin i to je to.

Edit: Kasnije kad ulazis u kip, ima mali red (zmijica) za Pedestal, za krunu nema reda, dakako.

Kad sam ja kupovala, trebala sam preuzeti kartu na obliznjem kiosku (s isprintanom potvrdom i Kreditnom karticom ili putovnicom i isto nije bilo cekanja, jer u drugom redu su ljudi koji kupuju), ali sad se moze isprintati prava karta kod kupnje, pa ne treba predizati - Maca moze potvrditi.


Sent from my iPad using Tapatalk
Bezveze is offline  
Old 12.08.2017., 14:48   #9031
Quote:
Daydreamer1 kaže: Pogledaj post
Hmm ne znam zašto ti nije prošla kupnja za explorer ja sam baš mislila njega kupit jer koliko sam shvatila explorer biraš koliko ćeš vidjet atrakcija i na osnovu toga se mijenja cijena (vrijedi oko 30tak dana), a NY pass cijena ovisi koliko si dana tamo a broj atrakcija je isti. Pošto ja planiram biti samo 4 dana ne znam koliko je isplativ NY pass. Nije mi poznato ovo C3 sa tri atrakcije, šta se može birat broj atrakcija? Ili je to pak neki treći pass?
Ni pomocu trikova ga nisam mogla kupiti.
Ni sa debitnom, ni kreditnom, niti jednom vrstom kartice i iz tri zemlje pokusala.
Kad ova iz Amerike nije mogla onda ne znam sta je.
Stalno pise neka 42 greska.
NY City 3 je neki ajmo rec podpass NYC passa.
Biras tri top atrakcije i ne cekas u redu.
NYpass mi je preskup.
Da, ja sam isprintala sa maila za Kip slobode.
Maca. is offline  
Old 12.08.2017., 16:30   #9032
U redu, hvala vam bezveze i Maca. Nisam znala da pregled za ulazak počinje kad si odredii termin, još sam ja milslila kako treba planirat ranije dolazit Pogledat ću onda još za taj pass.
Još da vas pitam da li ste za još koju atrakciju unaprijed rezervirali/plaćali jer recimo gledala sam za Empire State Building, s passom se dobije samo 82 kata, a dodatno se plaća do vrha i za to se opet čeka red.
__________________
Whenever I'm about to do something, I think: "Would an idiot do that?" And if they would, I do not do that thing.
Daydreamer1 is offline  
Old 12.08.2017., 17:15   #9033
Ja cu samo reci da je za NY nisam uzimala pass, doduse bila sam uvijek "usput" zadnje 4 godine na 4 do 7 dana pa sam vise volila uzivati nego trcati po atrakcijama, svaki put 2-3 vece atrakcije plus nesto sto ni nije dio passa, npr. NBA ili koncert, predstava, ili samo zurenje
Ima i dosta besplatnoga (npr. Brooklyn Bridge, Central Park i drugi parkovi, ulice...) . Preporucam posjetiti i Seinfeld restaurant koji se u biti zove Tom's Restaurant, lokalci dolaze i naravno ponesto turista. Moze se i pojesti nesto OK ili popiti capuccino...

Ovdje ce ti vecina preporuciti Top of The Rocks umjesto ESB, jer je ljepsi pogled, otvoreniji pogled pa i na ESB. Kad dodjes na blagajnu, mozda neces dobiti odmah termin, nego za 2-3 sata (mozes uzeti i kasniji) , ali onda jednostavno obavis jos nesto. Radije to, nego da unaprijed rezerviras kisni dan.



Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
Bezveze is offline  
Old 12.08.2017., 19:08   #9034
Quote:
Bezveze kaže: Pogledaj post
Ja cu samo reci da je za NY nisam uzimala pass, doduse bila sam uvijek "usput" zadnje 4 godine na 4 do 7 dana pa sam vise volila uzivati nego trcati po atrakcijama, svaki put 2-3 vece atrakcije plus nesto sto ni nije dio passa, npr. NBA ili koncert, predstava, ili samo zurenje
Ima i dosta besplatnoga (npr. Brooklyn Bridge, Central Park i drugi parkovi, ulice...) . Preporucam posjetiti i Seinfeld restaurant koji se u biti zove Tom's Restaurant, lokalci dolaze i naravno ponesto turista. Moze se i pojesti nesto OK ili popiti capuccino...

Ovdje ce ti vecina preporuciti Top of The Rocks umjesto ESB, jer je ljepsi pogled, otvoreniji pogled pa i na ESB. Kad dodjes na blagajnu, mozda neces dobiti odmah termin, nego za 2-3 sata (mozes uzeti i kasniji) , ali onda jednostavno obavis jos nesto. Radije to, nego da unaprijed rezerviras kisni dan.



Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
__________________
Sometimes science is more art than science.
Gatsby0 is offline  
Old 17.08.2017., 18:19   #9035
e Maca da li mi možeš molim te, poslat link od tog C3 passa jer ga nikako ne mogu naći. Čini mi se najprivlačniji od svih.
Hvala
__________________
Whenever I'm about to do something, I think: "Would an idiot do that?" And if they would, I do not do that thing.
Daydreamer1 is offline  
Old 17.08.2017., 22:58   #9036
Joj ja sam zaboravila kako se stavljaju linkovi.
Idi na New York City pass, dobit ces njihovu kombinaciju od sest posjeta.
Dole nize imas opciju C3.
Klikni na to i vidjet ces spisak znamenitosti za koje ti vazi taj pass.
Maca. is offline  
Old 18.08.2017., 12:37   #9037
Inace za link, samo copy-paste, najcesce se sam formira, a ako i nije link, koga zanima ce napraviti copy-paste, a komu smeta, moze editirati.



Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
Bezveze is offline  
Old 18.08.2017., 20:41   #9038
Koja je agencija najeftinija, i koliko košta karta do NY?
bilidioničar is offline  
Old 19.08.2017., 01:05   #9039
Kako kad i kako kad.

Nitko ti ovdje ne kupuje preko agencije, nego preko raznih stranica, imas posebne topike o tome.

Mislim da je 350 eur super jeftino, lakse je naci za 450, a jos lakse za vise...

Evo, upravo ovih dana se pojavila super cijena Zagreb - Los Angeles, sto inace stoji dosta vise nego NY.

Mozes krenuti od Skyscanner stranice...

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
Bezveze is offline  
Old 19.08.2017., 05:00   #9040
Jel itko koristio ovu opciju i kakva su iskustva
https://www.newyorkpass.com/En/fast-track-entry/
__________________
Ⱄⰰⰿⱁ ⱂⱃⱁⱅⰻⰲ ⱄⰲⰻⱒ
singapore is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:35.