Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.08.2006., 15:44   #1
Vijetnam

Ima li tko iskustva sa putovanjem u Vietnam?
Provest cu ovu zimu u Aziji,pa bi skocio u Vietnam koji me jako zanima.Za njega kazu da je kao Tajland prije 30 god.,pa bi to trebalo vidjeti.
Najvise me zanima Saigon i okolni obalni dio Vietnama.
Kakav je Vietnam u usporedbi sa Tajlandom?
Zanima me sve,bas sve sto znate,pa,please,pisite...
badejo is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2006., 20:25   #2
ja nemam iskustva al zelja mi je velika otic...pogotovo sto sam bio u kambodzi i zaljubio se ....svakako otidji ako si vec dolje jer sam cujo samo dobre stvari o vijetnamu
__________________
nemam potpis!
milk is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2006., 19:51   #3
Sta,nitko nije bio dole!?!?
Nista,onda cu ja morati iznijeti iskustva kad se vratim!
badejo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2006., 19:59   #4
hehe pa sta si tako nestrpljiv javit ce se netko...mislim da je el tomo bio doli koliko pamtim...aj ti malo o svom planu ?
__________________
nemam potpis!
milk is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2006., 20:22   #5
Moj plan je da nema velikog plana!
To ce biti onako leggere,pomalo,uzivanje,nikakva trka.
Bit je ici u vrhunsku atmosferu!
Kupio sam vec kartu na 3 mjeseca,idem polovicom studenoga,slijecem u Bangkok.
Vrtit cu se tamo negdje okolo,ne idem po otocima jer sam tamo bio dovoljno dugo,ici cu po unutrasnjosti-vidjet cu jos.
Uzet cu vizu sa dva ulaza,pa bi kad izadem iz Tajlanda htio otici u Vietnam,oko Saigona,najdalje do Nha Trang-a.
I na povratku za Tajland bi se zaustavio u Cambogi,vidjeti Angkor Wat.
Takav nekakav grubi plan imam,ali ga mozda i promijenim.
Ne zamaram se oko planiranja,tako je najbolje.
U stvari,uopce ni ne mislim na putovanje-iz iskustva znam da je tako najbolje!
badejo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2006., 10:24   #6
ejjj badejo!!!
necem ti bit od koristi, zapravo se ja vise nadam tvojoj pomoci.
pocela sam razmisljat o putovanju u vijetanam IDUCE ljeto na nekih mjesec dana. o toj zemlji ne znam nista konkretno pa... koji su tovji planovi, sta se ne smije propustit od prirodnih i drustvenih divota
znas li kakve su cijene smjestaja, hrane vlakova...
ovih cu dana malo vise kopat po netu pa ako saznam sto zanimljivo, javim
hvala puno
ps gledala sam tecaj na hnbu- sta je to???!!!0,0004!!!!
__________________
oh lord, make me pure...
but not yet ;)
HeLga von Strumph is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2006., 17:32   #7
ak se nevaram postoji najmanje jedan topic o vietnamu vec, i sigurno 2-3 na kojima se pisalo o njemu, pogledaj malo tu na tuzimu
__________________
One day there'll be a place for us
Marin23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2006., 22:38   #8
tnx marin. nisam za sada nasla ali pogledat cu detaljnije.
__________________
oh lord, make me pure...
but not yet ;)
HeLga von Strumph is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2006., 06:15   #9
Quote:
milk kaže:
hehe pa sta si tako nestrpljiv javit ce se netko...mislim da je el tomo bio doli koliko pamtim...aj ti malo o svom planu ?
Na zalost do vijentama ipak jos nisam stigao... najistocnije sto sam otisao bila je kambodza. Bjese jedan moj frend u Laosu, i bilo mu je super (samo ima jedna kvaka, zaradio je nekakvu bubu-licinku u trbuhu (ne u crijevima vec u kozi) i proveo tjedan dana u bolnici u bangkoku).

No, zasigurno je vijetnam vrlo zanimljiv. Plaze mu mozda nisu onako dobre kao ove vise na zapadu (ipak je izlozeniji oceanskim valovima), no i kod njih ima hrpa trospkih suma, starih gradova, sela i hramova (vijetnam je imao jednu od najvecih azijskih srednjevjekovnih drzava koja je medu ostalom gospodarila i Angkor Watom u Kambodzi nakon njegove 'propasti').
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2006., 23:47   #10
meni se bas ide dole ...sta je jos dobro osim Hanoi i Ho Chi Minh ?
__________________
nemam potpis!
milk is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2007., 15:59   #11
Vietnam

Jedan dio GO namjeravam provesti tamo (do 3 tjedna), uz pomoć LP i par travel foruma imam grubu sliku što bi htio vidjeti/proći/osjetiti.

Saigon - Mekong delta - Nha Trang - Hoi An - Hue - Hanoi - Halong Bay - Sapa

Kadgod bude moguće putujem prekonoćnim vlakom da spojim ugodno s korisnim (i uštedim za neke druge stvari).

Ajde da vas čujem ex-vietnam putnici...preambicionzno, izvedivo, što bi izbacili, što dodali...svaka pomoć (bazirana na stvarnom iskustvu) je dobrodošla...

btw. odustao od agencijskog putovanja, kad sam shvatio koliko je ova zemlja jefitna u hrani, smještaju i prijevozu....
Fala.
__________________
Gastić u Kazakhstanu
intrepidCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 23:03   #12
Quote:
intrepidCRO kaže: Pogledaj post
Jedan dio GO namjeravam provesti tamo (do 3 tjedna), uz pomoć LP i par travel foruma imam grubu sliku što bi htio vidjeti/proći/osjetiti.

Saigon - Mekong delta - Nha Trang - Hoi An - Hue - Hanoi - Halong Bay - Sapa

Kadgod bude moguće putujem prekonoćnim vlakom da spojim ugodno s korisnim (i uštedim za neke druge stvari).

Ajde da vas čujem ex-vietnam putnici...preambicionzno, izvedivo, što bi izbacili, što dodali...svaka pomoć (bazirana na stvarnom iskustvu) je dobrodošla...

btw. odustao od agencijskog putovanja, kad sam shvatio koliko je ova zemlja jefitna u hrani, smještaju i prijevozu....
Fala.


Bila...isla poslovno ali uspijela i nesto vidjet....izuzetno ljubazan i vjecno nasmijan narod. Saigon....a i inace gradovi su prava avantura za pjesake...vjetnamci nemaju aute...mislim imaju ali prevladavaju motori koje ne znaju voziti tako da je zivi cirkus preci s jedne strane ulice na drugu...
jeftino je....hrana mrak ....ne peglaj karticu ako nije neki ekskluzivni restoran ili hotel ...
ljudi u gradovima pricaju (mladi naravno ili engleski ili francuski) a ako udes
u unutrasnjost trebao bi imati nekog vodica (mozes ga iznajmiti u turistickim agencijama skupa s autom...kosta nekakvi 25/30 eura dnevno)....
priroda stvarno za raspametiti se ..... ja sam bila u 11.mjesecu prosle godine i bila je nepodnosljiva vrucina + velika vlaga tako da se desi da imas problema s disanjem....ako pusis ...izvrstan nacin da prestanes jer ti na toj temperaturi ne pada na pamet zapaliti cigaretu....
sta jos da ti napise....jednom rijecu meni se Vijetam i Vjetnamci svidjeli ....i vjerojatno cu si namjestiti da odem i ove godine bar na tjedan dana...
Odi i uzivaj jer vjeruj mi imat ces u cemu!!!
Marzia is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2007., 11:34   #13
Hvala M., napokon da mi netko i odgovori

Ništa, morat ću se ja raspisati ozbiljnije kad se vrnem...
__________________
Gastić u Kazakhstanu
intrepidCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2007., 12:12   #14
Bok,

Ja sam putovala po Vijetnamu 2 tjedna. Istina je da su ljudi divni i vrlo ljubazni, a zemlja je prekrasna. Kako ce ti biti - to ovisi o tome kakav si tip osobe, meni su dozivljaj znali pokvariti recimo uzasni higijenski uvjeti, a ni hrana mi se nije bas svidjela (posebno odlazak u restoran gdje je zmija glavno jelo ili juhe servirane za dorucak), ljudi kopaju nos stalno, cak i konobari u restoranima (ili sam to samo ja imala ludu srecu da to vidim).

Ali, to su samo "detalji" jer ima se sta za vidjeti, ljudi ce ti rado pomoci i pokazati sve... Preporucila bih da ostanes u malo boljim hotelima, a ne u nekakvim rupama (imala sam uzasna iskustva u Aziji) i da nosis svuda papirnate maramice, sapun i to

Saigon i Hanoi su nebo i zemlja...
Preporucila bih posjetu Ha Long Bay...pitaj ak te sta zanima

Pozdrav
Ada27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2007., 12:49   #15
ako si dovoljno blesava možeš do Vijetnama i vlakom

http://seat61.com/Vietnam.htm#Europe...nam%20overland

put je u tri koraka s tim da je prvi korak od londona do moskve, ti samo promijeni taj korak i stavi od zagreba do moskve.
__________________
vozi tangentom po točki infleksije
Bilobrkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2007., 08:34   #16
Quote:
Ada27 kaže: Pogledaj post
Bok,

Ja sam putovala po Vijetnamu 2 tjedna. Istina je da su ljudi divni i vrlo ljubazni, a zemlja je prekrasna. Kako ce ti biti - to ovisi o tome kakav si tip osobe, meni su dozivljaj znali pokvariti recimo uzasni higijenski uvjeti, a ni hrana mi se nije bas svidjela (posebno odlazak u restoran gdje je zmija glavno jelo ili juhe servirane za dorucak), ljudi kopaju nos stalno, cak i konobari u restoranima (ili sam to samo ja imala ludu srecu da to vidim).

Ali, to su samo "detalji" jer ima se sta za vidjeti, ljudi ce ti rado pomoci i pokazati sve... Preporucila bih da ostanes u malo boljim hotelima, a ne u nekakvim rupama (imala sam uzasna iskustva u Aziji) i da nosis svuda papirnate maramice, sapun i to

Saigon i Hanoi su nebo i zemlja...
Preporucila bih posjetu Ha Long Bay...pitaj ak te sta zanima

Pozdrav
Imamo 3 tjedna za cijelu zemlju, da li ostati više na jugu ili sjeveru...nemamo striktni plan jos, pa smo fleksibilni i idemo backpack, tako da necemo nista bookirati osim prvog hotela/hostela...halong bay...koliko dana ostati (mi mislimo otići na dvodnevni izlet, jel dosta?)..sapa...jel vrijedno posjeta 2-3 dana?
__________________
Gastić u Kazakhstanu
intrepidCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2007., 08:32   #17
Indokina

Quote:
badejo kaže: Pogledaj post
Moj plan je da nema velikog plana!
To ce biti onako leggere,pomalo,uzivanje,nikakva trka.
Bit je ici u vrhunsku atmosferu!
Kupio sam vec kartu na 3 mjeseca,idem polovicom studenoga,slijecem u Bangkok.
Vrtit cu se tamo negdje okolo,ne idem po otocima jer sam tamo bio dovoljno dugo,ici cu po unutrasnjosti-vidjet cu jos.
Uzet cu vizu sa dva ulaza,pa bi kad izadem iz Tajlanda htio otici u Vietnam,oko Saigona,najdalje do Nha Trang-a.
I na povratku za Tajland bi se zaustavio u Cambogi,vidjeti Angkor Wat.
Takav nekakav grubi plan imam,ali ga mozda i promijenim.
Ne zamaram se oko planiranja,tako je najbolje.
U stvari,uopce ni ne mislim na putovanje-iz iskustva znam da je tako najbolje!

Ak se mislis vise vrtit po Indokini, isplati se uzeti Discovery Pass od Bangkog airlines. Angkor Wat posjeti svakako, za to je dosta 2 i pol dana, ali od jutra do navecer da bi se sve uspjelo vidjeti, moguce je kupiti kartu za 3 dana /40 USD, uzeti fotku za iskaznicu koju ti naprave na ulazu/, ili 7 dana. Iznajmis tuktuk (12, 15 USD, 20 USD, ovisno o turi, uglavnom se preporuca tzv. mali i veliki krug), ili mozes i taxi 20 USD dnevno. Ak si sam mozes i motor, mislim da je bio 6-8 USD dnevno.
Preporucam i Laos, zbilja posebna zemlja, i jos nisu toliko iskvareni od turizma.
ifka05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2007., 08:46   #18
Quote:
intrepidCRO kaže: Pogledaj post
Jedan dio GO namjeravam provesti tamo (do 3 tjedna), uz pomoć LP i par travel foruma imam grubu sliku što bi htio vidjeti/proći/osjetiti.

Saigon - Mekong delta - Nha Trang - Hoi An - Hue - Hanoi - Halong Bay - Sapa

Kadgod bude moguće putujem prekonoćnim vlakom da spojim ugodno s korisnim (i uštedim za neke druge stvari).

Ajde da vas čujem ex-vietnam putnici...preambicionzno, izvedivo, što bi izbacili, što dodali...svaka pomoć (bazirana na stvarnom iskustvu) je dobrodošla...

btw. odustao od agencijskog putovanja, kad sam shvatio koliko je ova zemlja jefitna u hrani, smještaju i prijevozu....
Fala.
Mi smo isli Vientiane, Luang Prabang, Angkor Wat, Saigon, delta Mekonga, Danang, Hoi An, Myson, Hue, Hanoi, Halong bay. Vijetnam smo obavili u 8 dana. Plan je izvediv, te ako mislis tamo provesti skoro 3 tjedna to je i vise nego dovoljno za laganini, i da mozes na licu mjesta uzeti recimo neku agenciju za izlet do delte Mekonga, Halong bay /oboje ici svakako/. Nisam tak isla, ali sam nasla informaciju da postoji nekakva jeftina busna karta za tjedan ili vise dana, pa mozes uskakat i iskakat u kojem gradu ti se svidi.
eto, pa ak te nakaj zanima detaljnije....
ifka05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2008., 20:34   #19
razmisljam o vijetnamu na ljeto, 7 ili 8 mj. na tri tjedna.

bila sam na tajlandu pa bi nesto slicno, mozda malo manje turisticki i vijetnam se cini dobar izbor, tim vise jer su ljudi uvijek odusevljeni.

vidim da se viza vadi preko budimpeste.. ima netko iskustava, koliko kosta, koliko traje vadjenje vize, sto sve treba?

zanimaju me i letovi, koja je najbolja kombinacija sto se tice cijene i cekanja?
__________________
cola je lijek!
snjoxi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2008., 12:06   #20
Quote:
snjoxi kaže: Pogledaj post
razmisljam o vijetnamu na ljeto, 7 ili 8 mj. na tri tjedna.

bila sam na tajlandu pa bi nesto slicno, mozda malo manje turisticki i vijetnam se cini dobar izbor, tim vise jer su ljudi uvijek odusevljeni.

vidim da se viza vadi preko budimpeste.. ima netko iskustava, koliko kosta, koliko traje vadjenje vize, sto sve treba?

zanimaju me i letovi, koja je najbolja kombinacija sto se tice cijene i cekanja?
Dobar dan.

Treba planirati/prilagoditi rutu s obzirom na datum odlaska na put. Plus, ostaviti mogucnost izmjene rute zbog "raznovrsnosti" klimatskih uvjeta u toj duguljastoj zemlji.

Koliko sam ja bio informiran, viza za VN se vadi u Becu, kosta oko 70€. Meni su rekli u beckoj ambasadi da se mora osobno doci i da izdavanje traje 14 minuta. Posalju ti faksom formular, kopija "neke" avionske karte, fotokopija putovnice i jedna slika.
Ja sam vizu za VN izvadio preko "vulagaris" agencije u guesthouse-u u BKK, trajalo je 24 sata i kostala je 70$. To je tzv. brzo-dobiva viza.
Ako ti se ne zuri, predas zahtjev, pricekas 3 dana - i ta viza te kosta 35$. To je tzv. sporo-isplativa viza.

Uletio sam u VN iz Laosa a izasao sam pjesice u Kambodiju. Letio sam unutar VN-a (Saigon/Phu Quoc) - vrlo jeftino 39$. Jeftino je letiti npr. Da Nang/Saigon - mislim da kosta oko 65$. Naravno, Vietnam airlines.
iLQ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:40.