Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.07.2016., 19:23   #301
Znaci ako sam izvanredni student ne mogu jesti u menzi?
lori Neymar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2016., 23:12   #302
možeš na tuđu iksicu
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2016., 19:08   #303
Dali bi mi netko mogao reci,sto tocno sve moram napraviti kad se upisem vanredno na neki studij? dali se prijavljujem na policiju u tom gradu? Zdravstveno(do sad sam imala kao nezaposlena)? Nemam pojma,sto god se sjetite,kad odem(ako odem) biti cu jako daleko,pa ce biti problem ako nesto zaboravim pa moram kuci po neke dokumente ili nesto. I sta bas nikakva prava nema vanredni student?
screppy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2016., 11:33   #304
screppy, prouči ovo:

http://www.scvz.unizg.hr/smjestaj/na...-2016-2017/a64

tu je niz dokumentacija i uputa koje su ti mogućnosti i kaj trebaš napravit. nešto je samo za redovne, a nešto i za sve studente. za prijavu smještaja na mup imaš po ovome vremena do listopada (i tu je sve opisano što trebaš napravit i donijet), a tu su opisani pravilnici natječaja po kojima bi mogla dobiti subvenciju za smještaj, ako stekneš uvjete za to.

kao izvanredni student nemaš studentska prava. izvanredno studiranje se uvelo za ljude koji već negdje rade, makar u praksi to nije slučaj. sve godine studija se plaćaju, ali se zato s boljim prosjekom ocjena na kraju godine cijena studija može smanjiti.

jedino ne znam što sa zdravstvenim osiguranjem. nadam se da će se netko javiti s tim informacijama.
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2016., 13:40   #305
hvala,idem prouciti malo sve to
screppy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2016., 04:11   #306
Pozdrav,
Imam zavrsena 2 razreda srednje skole (cetvorogodisnje) ali sam nasao posao od kojeg dobro zaradjujem, pa bi sada da zavrsim 3 razred neke trogodisnje skole, samo da bi se moglo reci da sam zavrsio srednju
Inace ja sam se tek doselio u Hrvatsku, pa ne znam nista o tome, da li ima neka skola u koju ne moram da idem na nastavu, vec samo na ispite ?
Ako znate neku u Istri, molim link
Hvala
kalu123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 15:57   #307
Jel ima netko sa Zg izvanrednog graditeljskog studija iz Zagreba?


Trebal bi malo informacija iz prve ruke, kak uz redovan posao ide faks.
ExCenTric is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 21:55   #308
Zna li netko može li se studirati fsb vanredno ?
syzgy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 10:53   #309
Quote:
syzgy kaže: Pogledaj post
Zna li netko može li se studirati fsb vanredno ?
Fsb izvodi samo redovne sveučilišne studije, na tvz imaš vanredno strojarstvo.
kocelot is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 15:40   #310
Imaju li izvanredni studenti pravo jesi u menzi ove godine?

Znam da nam je teta na upisima rekla da smo ove godine kao dobili pravo na nešto pa sad i mi imamo x-icu, ali stvarno se ne sjećam što je točno rekla. Zapravo, bila sam sigurna da je rekla da možemo jesti u menzi ali očito sam u krivu.

Ja sam dobila x-icu, ali kad sam išla na onu provjeru stanja računa na njoj piše 0. Šta će mi x-ica ako ne mogu preko nje jest?
IvanaZuss is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 20:59   #311
Quote:
IvanaZuss kaže: Pogledaj post
Imaju li izvanredni studenti pravo jesi u menzi ove godine?

Znam da nam je teta na upisima rekla da smo ove godine kao dobili pravo na nešto pa sad i mi imamo x-icu, ali stvarno se ne sjećam što je točno rekla. Zapravo, bila sam sigurna da je rekla da možemo jesti u menzi ali očito sam u krivu.

Ja sam dobila x-icu, ali kad sam išla na onu provjeru stanja računa na njoj piše 0. Šta će mi x-ica ako ne mogu preko nje jest?
Nemaju i neće ni imati. Razlika između redovnih i izvanrednih studenata je da redovni studiraju na teret Ministarstva znanosti i obrazovanja a izvanredni studij plaćaju sami. Ministarstvo plaća školarinu, subvencije za hranu, smještaj i prijevoz i to samo toliko dugo dok student redovito izvršava obaveze (odn. stječe minimalno 55 ects-a po akademskoj godini). Isto tako redovni studenti imaju pravo (i obavezu, inače gube studentska prava) na rad preko studentskog ugovora (učlanjenjem Student servis) a izvanredni ne.

Izvanredni imaju tu prednost da mogu raditi gdje god žele, nema nikakvog utjecaja na njihova studentska prava, mora im biti omogućeno praćenje nastave u poslijepodnevnim satima (poslije 16:30) ili subotom, imaju manje kriterije što se tiče prisutnosti i ponekad i gradiva. Iznimno, od prošle godine izvanredni studenti imaju pravo i na studentski pokaz ZET-a u Zagrebu, pod uvjetom da su nezaposleni i nisu to pravo stekli na neki drugi način.

U novom zakonu koji će regulirati studentski rad (a čiji bi se prijedlog ovih dana trebao naći pred Vladom) će se vjerojatno na neki način omogućiti i izvanrednim studentima rad na studentski ugovor ili će se nekako drugačije izjednačiti ta prava sa redovnima.

Međutim, subvenciju za hranu i smještaj možes slobodno zaboraviti jer je izvanredno studiranje prvenstveno namijenjeno onima koji uz studij paralelno i rade, a ne onima koji nisu bili dovoljno uspješni u školi/na državnoj maturi da mogu upisati redovno. Razlog tome je što se po zakonu smatra da je redovnim studentima jedini "posao" studiranje, a izvanrednima nije nego studiraju uz rad, pa onda zbog toga nemaju pravo na subvencije. To što je stvarnost drugačija nema veze.
ancap is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 15:03   #312
Ponovni upis na studij

Pozdrav svima,
Završio sam srednju davne 2008. i poslije toga magistrirao na ekonomiji izvan Hrvatske. U međuvremenu sam se zaposlio radim i sve super

Sada želja mi je upisati još jedan studij (vanredno, naravno). Nisam imao državnu maturu, pa me zanima da li moram polagati državnu maturu, kako da se prijavim da polažem državnu maturu, koga da kontaktiram i gdje?
pripreme bi već sad upisao (planiram upisat FER, znam da mi za to treba matematika viša i fizika, ako imate neki savjet za dobre pripreme javite).

Heelp
Opuzenac is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 15:51   #313
Tu ti sve piše: https://www.ncvvo.hr/
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 17:31   #314
Quote:
Opuzenac kaže: Pogledaj post
(planiram upisat FER, znam da mi za to treba matematika viša i fizika, ako imate neki savjet za dobre pripreme javite).

Heelp
FER se ne može studirati izvanredno, samo redovno.
capttawish is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 21:32   #315
Ja bih na tvom mjestu, ako si vec spreman placati i ovisno o iznosima koji su prihvatljivi (uz uvjet poznavanja Engleskog, jasno), razmislio o online studiranju u inozemstvu. SAD i UK imaju solidan izbor. Pri tome bih izbor suzio ili na uredne i akreditirane fizicke fakseve sa nekolicinom online programa ili eventualno Open University u Engleskoj od onih koji su iskljucivo online (osim postdiplomskih/doktorskih programa). Americki cisto online su cesto sumnjivi diploma milovi pa bih te izbjegavao.

Naime kod nas je vrlo malo dobrih vanrednih programa koji su em solidni po radu em zaista vanredni u smislu potrebe za redovnim fizickim prisustvom, mislim da je tu izbor dosta ogranicen
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2017., 18:37   #316
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Ja bih na tvom mjestu, ako si vec spreman placati i ovisno o iznosima koji su prihvatljivi (uz uvjet poznavanja Engleskog, jasno), razmislio o online studiranju u inozemstvu. SAD i UK imaju solidan izbor. Pri tome bih izbor suzio ili na uredne i akreditirane fizicke fakseve sa nekolicinom online programa ili eventualno Open University u Engleskoj od onih koji su iskljucivo online (osim postdiplomskih/doktorskih programa). Americki cisto online su cesto sumnjivi diploma milovi pa bih te izbjegavao.

Naime kod nas je vrlo malo dobrih vanrednih programa koji su em solidni po radu em zaista vanredni u smislu potrebe za redovnim fizickim prisustvom, mislim da je tu izbor dosta ogranicen
je li ti poznato je li OU priznat unutar EU jednako kao ostali fakulteti u sustavu bolonje? u smislu, može li se s preddiplomskim s OU-a aplicirati i upasti na masters u EU? nisam našla odgovor na internetu, a nije da nisam tražila.

vezano za boldano - koji bi to bili?
__________________
Good morning, and in case I don't see ya, good afternoon, good evening, and good night!
Pachelbelle is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2017., 19:28   #317
Quote:
Pachelbelle kaže: Pogledaj post
je li ti poznato je li OU priznat unutar EU jednako kao ostali fakulteti u sustavu bolonje? u smislu, može li se s preddiplomskim s OU-a aplicirati i upasti na masters u EU? nisam našla odgovor na internetu, a nije da nisam tražila.

vezano za boldano - koji bi to bili?
Ne vidim kako bi to mogao biti problem ako je uredno akreditirano u engleskoj kao i svaki drugi faks

Kod nas znam da ekonomija u Ri ima, vjerojatno jos poneko. Zatim nekoliko sastavnica Londonskog sveucilista, od kojih najbolje kotira London School of Economics.

University of Leicaster

I gomila drugih, ne sjecam se vise, ali ima vani stvarno vec fini izbor toga. Kada sam bio u procesu odlucivanja sigurno je bio dobar dvoznamenkasti broj u opticaju. Prestiz medjutim nosi i cijenu, a posebno americki cjenjeniji koji imaju online programe znaju naplacivati i 40-50k dolara za preddiplomski.

Dalje ces morat guglat ipak sama, nemam vise u glavi detalje.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2017., 19:50   #318
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Ne vidim kako bi to mogao biti problem ako je uredno akreditirano u engleskoj kao i svaki drugi faks
ne znam, pitam just in case, nisam naišla guglanjem na nikoga tko se izjasnio da je studirao na OU pa upisao masters na drugom sveučilištu. ali ima smisla da ne bi trebalo biti problem.

Quote:
Beljki kaže:
Kod nas znam da ekonomija u Ri ima, vjerojatno jos poneko. Zatim nekoliko sastavnica Londonskog sveucilista, od kojih najbolje kotira London School of Economics.

University of Leicaster

I gomila drugih, ne sjecam se vise, ali ima vani stvarno vec fini izbor toga. Kada sam bio u procesu odlucivanja sigurno je bio dobar dvoznamenkasti broj u opticaju. Prestiz medjutim nosi i cijenu, a posebno americki cjenjeniji koji imaju online programe znaju naplacivati i 40-50k dolara za preddiplomski.

Dalje ces morat guglat ipak sama, nemam vise u glavi detalje.
hvala
cijene jesu paprene, mislim da se najviše i isplati zaposlenima koji žele napredovati stepenicu više ili s vremenom promijeniti karijeru bez da nužno daju otkaz za period učenja.
__________________
Good morning, and in case I don't see ya, good afternoon, good evening, and good night!
Pachelbelle is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2017., 20:42   #319
Quote:
Pachelbelle kaže: Pogledaj post
ne znam, pitam just in case, nisam naišla guglanjem na nikoga tko se izjasnio da je studirao na OU pa upisao masters na drugom sveučilištu. ali ima smisla da ne bi trebalo biti problem.
A toga sigurno ima. Sjecam se da je jedan lik na nekom forumu spomenuo odlazak na neki vrlo prestizni poput Oxforda (ne sjecam se tocno detalja) nakon OU-a.

Ali ne moze se sad zakljucivati na takvim individualnim slucajevima, puno je faktora u igri. Mozda je covjek dok je studirao vec objavio tri znanstvena rada, sta znas. Takodjer su cini mi se studiji u tim sustavima fleksibilniji, razlozi i odluke o upisivanju individualije, nije cak recimo nuzno ici na masters vec neki idu i direktno sa preddiplomskog na doktorat, ima mastersa na koje se mozes uz odredjene uvjete poput radnog iskustva upisati bez preddiplomskog itd., svega i svacega ima u vise varijacija nego sam vidio ovdje.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!

Zadnje uređivanje Beljki : 04.11.2017. at 21:02.
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 19:13   #320
Naletih slucajno danas na neki post koji navodi neke americke fakseve sa online programima, svi bi trebali biti akreditirani, pa to mozda donekle odgovara na jedno od prethodnih pitanja.

Napominjem da samo kopiram sto je netko drugi napisao, nisam provjeravao kakvo je stanje navedenih institucija ko i to da lista nije niti blizu potpuna, a odnosi se samo na SAD

http://www.ufl.edu/
https://www.gwu.edu/
https://www.unl.edu/
https://www.tamu.edu/
https://www.temple.edu/
http://illinois.edu/
https://www.capella.edu/
http://info.waldenu.edu/
http://www.phoenix.edu/
https://www.extension.harvard.edu/ac...campus-courses
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!

Zadnje uređivanje Beljki : 09.11.2017. at 19:34.
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:31.