Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.08.2007., 13:16   #21
@ Mitri, ja sam bila u Ritz.
Izvrstan hotel. Jos je dobar Regent....i meni na boljoj lokaciji od Ritza.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2007., 13:27   #22
Quote:
holden kaže: Pogledaj post
kojim ste avio kompanijama putovali i kada je najbolje vrijeme za posjetiti maleziju?
kakve su cijene tamo, koliki budget bi trebao za 15 dana?
hvala
Mi smo tamo samo u prolazu - jedna noć u odlasku na Novi Zeland, tri noći u povratku. Letimo s Malaysia airlines, za njih smo čuli da su ok.
Ne znam kad je sezona monsuna i na kojem dijelu Malezije, a što se cijena tiče, čula sam da je tamo sve jako jeftino.
Mitri is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2007., 13:36   #23
Quote:
Kiki kaže: Pogledaj post
@ Mitri, ja sam bila u Ritz.
Izvrstan hotel. Jos je dobar Regent....i meni na boljoj lokaciji od Ritza.
Idemo u Ritz. Hvala!
Mitri is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2008., 01:41   #24
Idem krajem 6. mjesecau Maleziju, i zanima me (ako netko ima iskustva) da li je moguce iz Kuchinga busem, brodom...doci do Kota Kinabalu-a, te koliko je dana otprilie potrebno da bi se vise manje vidjelo sve zanimljivo u Sawarak-u i Sabah-u??????
zlocko2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 17:16   #25
Molim te reci mi malo o plažama. Imam namjeru ići krajem ožujka Bangkog,Phuket,K.L. i Kota Bharu ali to je gradić koji nije na tim divnim plažama,pa te zato molim da mi pobliže objasniš.
Velika hvala.
Quote:
El Tomo kaže: Pogledaj post
Evo, ako te zanimaju moje slike sa putovanja po Maleziji:

Malezija i Singapur
http://uk.f2.pg.photos.yahoo.com/ph/tjurkic/my_photos

Meni su najdraže one s predivnih pješčanih plaža Pulau Perhentiana (osobno, najljepši otok na kojemu sam bio), iz prašume Taman Negara, orhideje i Petronas tornjevi u Kuala Lumpuru.
barby_x is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2009., 20:53   #26
Idem početkom petog mjeseca preko agencije u Kuala Lumpur + Borneo. Pošto u KL-u nismo uplaćivali izlete, zanima me da li mi netko može preporučiti kuda i kamo. Što vidjeti? Koliko je sigurno noću se kretati sam po gradu? Možda neki dobar noćni klub? Cijene i sigurnost taxija?
Hvala!
žena is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2009., 15:59   #27
Quote:
žena kaže: Pogledaj post
Idem početkom petog mjeseca preko agencije u Kuala Lumpur + Borneo. Pošto u KL-u nismo uplaćivali izlete, zanima me da li mi netko može preporučiti kuda i kamo. Što vidjeti? Koliko je sigurno noću se kretati sam po gradu? Možda neki dobar noćni klub? Cijene i sigurnost taxija?
Hvala!
hej, jesi se vratila iz KL-a?

vidim da ti nitko nije odgovorio,a i ja trebam savijet jer u petak putujem pa me zanima ako imas kakvih informacija kakvo je vrijeme, na nesto mozda posebno skrenuti pozornost i sl
linkina is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2009., 16:38   #28
Quote:
linkina kaže: Pogledaj post
hej, jesi se vratila iz KL-a?

vidim da ti nitko nije odgovorio,a i ja trebam savijet jer u petak putujem pa me zanima ako imas kakvih informacija kakvo je vrijeme, na nesto mozda posebno skrenuti pozornost i sl
Ja sam se vratio prije dva tjedna, doduše samo jedan dan bio u KL, vrijeme je bilo užas. Vruće i vlažno, u 10 navečer, 29 C. Preko dana oko 34C.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2009., 18:52   #29
Quote:
linkina kaže: Pogledaj post
hej, jesi se vratila iz KL-a?

vidim da ti nitko nije odgovorio,a i ja trebam savijet jer u petak putujem pa me zanima ako imas kakvih informacija kakvo je vrijeme, na nesto mozda posebno skrenuti pozornost i sl
KL nije destinacija na koju treba potrositi previse vremena ali ako ste vec tu ima nekolicina stvari koje treba videti a opet sve zavisi od vasih interesovanja... U nacelu se bitno razlikuje od ostalih glavnih gradova u JI Aziji pre svega jer ima tek nesto preko milion stavnika i to ga cini prilicno kompaktnim i zgodnim za brz obilazak. Grad je cist i moze se reci sasvim bezbedan iako sam ja imao nekoliko situacija nakon kojih bi mogao da malezane okarakterisem kao prgave... nisam razmisljao o razlozima ali se nesto prelako nerviraju prilikom cenkanja i slicnih dijaloga gde se ocekuje izvesna fleksibilnost... Kao i svuda i ovde se nece ustrucavati da vas nasamare davajuci vam pogresne informacije kako bi vas preveslali da nesto kupite bas kod njega ili da pristanete na neki drugi dogovor itd... China Town koju su mi preporucivali u KL je najobicnija buvlja pijaca jedino sto je jeftinija od npr iste u Singapuru pa ko preferira ovakvu robu... Centar grada je vrlo moderno uredjen a i stara arhitektura grada je dopadljiva i preporucujem obilazak Merdeka palate kao i ceo kraj oko nje jer je zaista jako lepo, nezaobilazna turisticka tacka u KL su Petronas kule, istoimeni trzni centar je papreno skup pa u njemu nemate sta traziti ali na kule se mozete popeti za dz. pod uslovom da se blagovremeno pojavite u jutarnjim satima i uzmete besplatne ulaznice na kojima ce vcam biti naznaceno vreme kada je vas termin za posetu... Iza Petronas kula je prelep park pun fontana i predvece izgleda genijalno, ovo je ujedno i omiljeno steciste kako turista tako i mladih u KL... Par ulica odavde je deo grada koji je centar nocnog zivota, jako puno nocnih klubova, restorana, kafeterija... svi nacickani jedan pored drugog i vrlo modernog izgleda ali meni noc u ovom gradu nesto nije bas godila... ne znam zasto ali se nisam osecao preterano spokojno i opusteno a treba reci i to da su cene u ovim barovima sve samo ne niske... Takodje nedaleko u ovoj istoj zoni se nalazi jos jedan od simbola ovog grada, radi se o KL tornju, ali ako se budete peli na Petronas kule ne vidim razlog za posetu ovom tornju... Jos jedna destinacija a po meni mozda i najvrednija paznje je Batu Cave... ovo je jedno od najvecih Indijskih svetilista van Indije... sve sto se ovde moze videti je impozantno i ja ne zelim ovom prilikom da opisujem sta i kako ali preporucujem da se svakako obidje... nekih 10-15km je van grada ali se brzo stize... e da, ovde ste prinudjeni da idete taxijem ALI ni slucajno se ne pogadjajte jer se oni frljaju sa nekim ciframa koje nemaju veze sa zivotom... malo cete se iscimati ali pitajte nekoliko njih i neki ce pristati da vas vozi na taksimetar kako i treba i u tom slucaju ce vam voznja u oba pravca biti jeftinija nego sto vam budu nudili za npr jedan pravac na pogodbu... I eto, to je to, nema se ovde bas sta preterano zadrzavati ali za dva dana ima materijala... lep provod
neboimore is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2009., 08:55   #30
hvala na informacijama!!

neboimore koliko te kostao taj taksi do Batu Cavea?
linkina is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2009., 12:16   #31
Quote:
linkina kaže: Pogledaj post
hvala na informacijama!!

neboimore koliko te kostao taj taksi do Batu Cavea?
15-tak ringica u jednom pravcu... daleko ispod cifre koja se pominje prilikom pogadjanja... ja sam se vodio time da platim 10e taxi... to su bile neke info sa kojima sam ja racunao ali se ispostavilo da ako nadjes taxistu koji hoce da vozi na taximetar (a nadje se lako) ispadne da za 10e i odes i vratis se... Inace po mom misljenju je Batu Cave mozda i najvrednija destinacija u KL tako da je najtoplije preporucujem!!!
PS. Treba reci i to da se ulaz u Batu C. ne naplacuje i treba voditi racuna kada prilazite kompleksu hramova da vas ne nasamare... razni "vodici", pecaju turiste i uvaljuju neke prospekte na nacin kao da su ulaznice ili insistiraju da odete u info centar gde bi vam pustili film o istorijatu hrama, i sl... ovo sve jednostavno ignorisite...
neboimore is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2009., 14:23   #32
Quote:
neboimore kaže: Pogledaj post
15-tak ringica u jednom pravcu... daleko ispod cifre koja se pominje prilikom pogadjanja... ja sam se vodio time da platim 10e taxi... to su bile neke info sa kojima sam ja racunao ali se ispostavilo da ako nadjes taxistu koji hoce da vozi na taximetar (a nadje se lako) ispadne da za 10e i odes i vratis se... Inace po mom misljenju je Batu Cave mozda i najvrednija destinacija u KL tako da je najtoplije preporucujem!!!
PS. Treba reci i to da se ulaz u Batu C. ne naplacuje i treba voditi racuna kada prilazite kompleksu hramova da vas ne nasamare... razni "vodici", pecaju turiste i uvaljuju neke prospekte na nacin kao da su ulaznice ili insistiraju da odete u info centar gde bi vam pustili film o istorijatu hrama, i sl... ovo sve jednostavno ignorisite...
thx! ovo su jako korisne informacije!
linkina is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2009., 21:14   #33
mi uz kuala lumpur idemo i do kota kinabala,naši frendovi idu na planinu a mi bi htjeli na neke izlete u blizini ili lijepe plaže..jel ima netko neki prijedlog?hvala na odgovoru!
noemi rea is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2009., 13:24   #34
mene oduševljava ideja o putovanjima, i moram piznati da nisam baš previše putovala (nisam se ni jednom vozila avionom) , pa sam razmišljala da odem sama u Maleziju, točnije Penang na jedno 2- 3 tjedna i međuostalom da volontiram na farmi kukaca i leptire ( volim bube) .

Zanima me dali je netko bio u Penangu i dali ima iskustva putovanja sam po svijetu?.

Hvala!.
__________________
Začin mora teći
BUBICAMA is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2009., 08:36   #35
Talking

Jel mi može neko reći koju valutu je najbolje uzeti u maleziju. Dal eure, dolare, funte ili možda našu svuda dobro prihvačenu kunu
Kako je s karticama. Visa, Master, American, Diners... koju da uzmem.
Jel se može di vadit iz bankomata (ako ih uopće ima) sa maestrom.
prejak is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2009., 09:10   #36
Quote:
prejak kaže: Pogledaj post
Jel mi može neko reći koju valutu je najbolje uzeti u maleziju. Dal eure, dolare, funte ili možda našu svuda dobro prihvačenu kunu
Kako je s karticama. Visa, Master, American, Diners... koju da uzmem.
Jel se može di vadit iz bankomata (ako ih uopće ima) sa maestrom.
I dolari i euri i funte su super.
Master i Visa rade. U mom slucaju, tamo gdje je i postojala oznaka "Diners" nisam mogao peglati Diners karticu...
Maestro radi, tj. debitne kartice rade...
Bankomati su svuda oko tebe. Prasume iskljucene.
iLQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2009., 16:20   #37
Penang je dosta napucen. Bila sam davno, ali su mi u sjecanju hoteli sa prljavim plazama, pa smo morali koristiti hotelski bazen. Za nas Hrvate stvarno glupa opcija. Ja sam bila na turistickom dijelu, i u gradu. Hrana je odlicna, u jednom su restoranu pamtili sto smo jeli, pa su nam svaki dan preporucili nesto novo. Stvarno usluzni ljudi. Penang je pod Kinezima pa ima Kineskih i Tajlandskih hramova. Po noci bas i nje za setati bez muskog drustva.

Ali treba sve vidjeti. Mi smo isli trajektom iz Penanga na Lankawi. Najljepsi izlet brodom ikada!
__________________
Lupanjem glavom u zid trosis 150 kcal/h
Poslovica indijanskog plemena Čejena : "Narod nije pokoren dok srca njihovih žena nisu slomljena."
swap is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2009., 17:59   #38
Quote:
swap kaže: Pogledaj post
Penang je dosta napucen. Bila sam davno, ali su mi u sjecanju hoteli sa prljavim plazama, pa smo morali koristiti hotelski bazen. Za nas Hrvate stvarno glupa opcija. Ja sam bila na turistickom dijelu, i u gradu. Hrana je odlicna, u jednom su restoranu pamtili sto smo jeli, pa su nam svaki dan preporucili nesto novo. Stvarno usluzni ljudi. Penang je pod Kinezima pa ima Kineskih i Tajlandskih hramova. Po noci bas i nje za setati bez muskog drustva.

Ali treba sve vidjeti. Mi smo isli trajektom iz Penanga na Lankawi. Najljepsi izlet brodom ikada!
Zaista, jako glupa opcija, kakava glupost koja vrišti do nebesa...!!! Za nas Hrvate, osobno za mene, stanovnika Rijeke, plaže i nisu neko osobito čudo kao niti za posjetitelje koji se ne žele ispružiti pod najbližom zvijezdom i pržiti se bez ikakvog opravdanog razloga. Osobno smatram da je odlazak u daleke zemlje, a zarad prženja totalna glupost i potpuni promašaj. Penang ima previše toga za ponuditi, a da bi pričali o plažama i bazenima, ali kada nema ništa pametnije, valjda je i to dobro. Svaka čast...

Izjava da je Penag "pod Kinezima" još dodatno govori u prilog besmislicama ovog upisa jer onaj koji tamo nije bio, a želio bi, stvarno može pomisliti svašta. Penang kao savezna malezijska država, istina, ima kinesku većinu, no to ne znači da je isti "pod Kinezima", već da su tamo Kinezi većinska populacija!!!

Molim, zanemariti nonsense iz gornjeg upisa. Zahvaljujem!
flumen-day is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2009., 12:48   #39
Za Maleziju ne treba viza, jel tako?
shoole is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2009., 15:57   #40
Quote:
shoole kaže: Pogledaj post
Za Maleziju ne treba viza, jel tako?
Tako je! Evo ja baš idem 2.9. u Kuala Lumpur na 2 dana, a poslije na Bali....jedva čekam!!!
slavonac dado is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:16.