Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.06.2007., 09:49   #1
Neodgojeni vlasnici

molim lijepo, iako znam da ću opet toalno poživčanit jednostavno moram ovo reć..

naime, kod mene na čuvanju je jedna mala ljepotica sa slomljenom šapicom.. prijelom je gadan i ne smije se kretat puno..

e sad, šećem ju navečer oko 10 vani, na povodcu iako mi je do ispod koljena, mali nježan pasić.. odjednom, niotkud, dolazi do mene OGROMNI rotwailer.. al mrcina, bez gazde, bez lajne, ima ogrlicu.. ja se usrala, al totalno.. ono - ne znam kakav je pas, ne znam kak će reagirat na ovu malu moju a da uskačem u usta takvom psu mi nije prezabavna ideja, bojim se za sebe uostalom.. ne znam psa pobogu.. uglavnom, pas ok, ponjuše se i uspijemo otić od njega, odjednom doletava neka krava od cure, dere se na cucka.. ja ju pitam jel to njen pas, kaže da je, ja reko pa daj nemojte to radit ljudima, pobogu, kad mi srce nije stalo kad sam ga vidla.. još ono, ja pristojna, smijem se, vidla da je pas ok, al čovječe, pa nije mi svejedno, kaj da neko djete naleti na tolikog psa, kad sam se ja zasrala di neće neki bebač..

uglavnom, kuja se krene derat na mene 'pa jel neš napravio', reko nije al mrcina koja se šeće, ne znam psa, ne znam kakav je, ja sam se zasrala.. čuješ nju 'kaj me boli k** kaj se ti bojiš, daj me nemoj j*** kad nije niš napravio, kaj sereš bezveze'. ja u šoku, totalno, skupila se ekipa po prozorima, krenula dovikivat ženskoj da nije normalna, kaj se neš mora desit da bi ona cucka stavila na lajnu.. ja pukla, reko ženi, čovječe kaj je tebi, imaš cucka od kojih 50kila, pa nisam ja dužna u parku koji nije predviđen za pse bojat se za vlastiti život jer ti svog psa ne znaš kontrolirat, još ajde ja al kaj je s djecom, pa nisu svi dužni voljet pse jer ga ti imaš, ak ja vodim malu na lajni, ak žena vodi maltezera na lajni stavi i ti svog.. e kad me žena napala nije.. šta mi je sve izgovorila.. među ostalim 'kaj me j***, vidiš da je štene kad bi znala išta o psima, j*** te neobrazovanu bla bla'.. e majke mi, kad nisam uzela pištolj, prislonila joj na glavu i rekla, ono, kaj ćeš sad kučko neodgojena, seljačka kurvetino prokleta, ti imaš psa a ja jebenih 8 metaka pa da vidimo tko će duže izdržat.. sorry na izrazima al žena me ubila u pojam.. boli me živo jel pas štene od 50kg il je odrastao pas, pas je ogroman, ja ga ne znam, stavi ga na lajnu, u dječjem parku je pobogu.. evo, sad opet pizdim, kad ju vidim majke mi ak ju neću opalit.. ja pristojna a kuja defektna, al fakat brijem da je žena psihički bolesnik, mi j*** mater..

i kaj sad napravit s takvom kravom.. čisto sumnjam da će stavljat psa na lajnu.. a ja se fakat bojim kakav će taj pas bit kad full odraste, žena ga mlati i dere se na njega za poludit.. kad je ona tak nervozna brijem da će bit i pas.. a nervozan rotić u susjedstvu bez lajne je fakat već problem..

sorry još jednom na živčanjenju i prostačenju al majke mi, totalno sam luda.. ja fer, sve ok, a krava se ide derat na mene.. ajme, poludim na takve ljude..
hella is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2007., 09:59   #2
Kužim te skroz što želiš reći. I ja isto zazirem od takvih ljudi i takvih pasa.

nekidan je kraj mene prošla jedna mlada ženska, a izgleda mi munjena u glavu 100%. Gura ona kolica, u njima beba, a rott šetka kraj nje ko da je u najmanju ruku pudlica, jbga. i zatrči se prema mojoj kujici, a ja umrla. Ukopala se od straha za psa i sebe. A ženska se smijulji i kaže: "Neće on ništa". Mislim se ja, ma jebo ti to sve, neće tebi i tvojoj bebi, al šta ja znam oće li meni i mom psu. Pusti te priče...

Sad kad je vidim da se spušta niz moju ulicu, ja prelazim na drugu stranu.

Sve u svemu, ova moja nije bila nepristojna, ali zapravo nije ni problem u nepristojnosti (ionako su nepristojni sebi, a ne meni) nego u NEODGOVORNOSTI vlasnika koji svoje pse nemaju pod kontrolom i još k tome, kad zamoliš da ga vežu, popljucaju te.

A tu ne možeš ništa. To je tako i tako će uvijek bit.
Zum-zum is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2007., 10:21   #3
Znate kako ja to riješavam, jednostavno - nažalost, idem s druge strane ceste, stavim psa na lajnu i u širokom krugu izbjegavam i rottove, i staffove i DA i boxere.

Po meni normalno ponašanje je da je pas gazdi stalno na oku, dakle da ga može uhvatiti i dozvati, te da naravno pas se odazove.
Ako vidim da i nakon što je mene vidio ne reagira, a ja svog ili držim na lajni ili ga tek stavljam, bez ikakvog raspravljanj i svađanja prelazim na drugu stranu tj., što dalje. Naučila sam da sa takvim ljudima jednostano ne možeš razgovarati niti im išta objasniti. Nažalost ali njih imponira činjenica da im je pas toliki i da mogu na ovakav ili onakav način zastrašivati.

Jednom sam jednom liku rekla, koji je namjerno pustio boxera na nas, da bili to isto napravio da sam kraj sebe imala DA, rotta i sl., Naravno da ne bi.

Jednostavno, idioti.

Ne mogu uopće zamisliti koliki straj si osjećala kad si vidila mrcinu ispred sebe, a imaš kujicu, zamisli da vodiš muškog psa, a ispred tebe se stvri mrcina od 50 kg.
Golden Drop is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2007., 11:12   #4
O da, ima jedna takva u kvartu, ima čitavu kobilu od doge i nikad taj cucak nije na lajni, jebote djeca iz osnovne škole prolaze a cucak doslovno visok kao oni , i ona ništa.
kisikana is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2007., 11:20   #5
Quote:
kisikana kaže: Pogledaj post
O da, ima jedna takva u kvartu, ima čitavu kobilu od doge i nikad taj cucak nije na lajni, jebote djeca iz osnovne škole prolaze a cucak doslovno visok kao oni , i ona ništa.
Mislim da znam koja je to, vidjela sam ju. U životu nisam vidjela tako ogromnog psa.
Zamalo sam pala u nesvijest.
__________________
...I find it kind of sad...the dreams in which I'm dying are the best I've ever had...
Dobar čovjek može se postidjeti čak i pred psom.
Sugarplum Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2007., 11:23   #6
Quote:
Sugarplum Fairy kaže: Pogledaj post
Mislim da znam koja je to, vidjela sam ju. U životu nisam vidjela tako ogromnog psa.
Zamalo sam pala u nesvijest.
Ako si je vidjela u centru naše seljopole - da, to je ta
kisikana is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2007., 11:25   #7
takvih će uvijek bit...
i mi tu ne možemo ništ...
pusti ju nek se ispuca....
reci joj kaj joj imaš za reć i put pod noge...
baš te briga...

a što se tiče susjeda...
da tak smo i mi jednom imali parade sa susjedovim živčanim cuckima koje je držao u nemogućim uvjetima,njih 6,stalno su se kotili,bježali...
i sad idemo nešt poduzet...
svi su imali ideje,ali kad se to trebalo sprovest u djelo nitko ništ...
e ali kad je taj cucak skočil na mene...
ja digla frku,lik imo za vratom veterinare i inspekciju...
sad ih ima 2...

inače volim životinje...
ali šta je previše,previše je...
@zr@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2007., 11:29   #8
Moja kujica je veličine malo iznad koljena. Uglavnom je slobodna gdje nema ceste, ali sam stalno na oprezu. Ako vidim da prema nama idu nepoznati ljudi, pogotovo djeca, hvatam je za ogrlicu i pitam boje li se, ako da ide na uzicu dok se ne udaljimo. Prednost je što je ona odgojena pa ne trči prema prolaznicima, a moj glas je zadrži i ako je pas u pitanju.
Mislim da bi vlasnici vrsta koje su dovoljno velike da mogu nauditi ljudima ipak trebali biti osjetljiviji na tuđi strah. Naravno oni znaju da nisu zlostavljali psa i da je pas beba po naravi, ali slučajan prolaznik ne zna. Ja se ne bojim pasa pa mi ipak nije svejedno kad prolazi slobodni np. rotwailer ako mu ne poznajem gazdu. Još mi toliko ne smeta slobodan pas koji ide uz nogu vlasniku koji ga uhvati kad netko prolazi, ali mi smetaju ovi koji trče prema ljudima, a koje vlasnici očito ne znaju kontrolirati (to mi baš ne ulijeva povjerenja, ako ga nisu uspjeli naučiti ni osnove poslušnosti kako da vjerujem da zna pravi karakter svoga psa)
Cordelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2007., 11:37   #9
Quote:
kisikana kaže: Pogledaj post
Ako si je vidjela u centru naše seljopole - da, to je ta
Da.
Ona tog peseka (da "peseka" ) uopće ni ne gleda, samo ide, a pesek (opet ) se šeće okolo. A reakcije ljudi, svima faca .
__________________
...I find it kind of sad...the dreams in which I'm dying are the best I've ever had...
Dobar čovjek može se postidjeti čak i pred psom.
Sugarplum Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2007., 11:48   #10
Cordelia - dobar post i slažem se sa svim u njemu...taman sam tako nešto mislila napisati.
Golden Drop is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2007., 12:17   #11
Quote:
Sugarplum Fairy kaže: Pogledaj post
Da.
Ona tog peseka (da "peseka" ) uopće ni ne gleda, samo ide, a pesek (opet ) se šeće okolo. A reakcije ljudi, svima faca .
Osim meni, meni je faca ovakva , i rekla sam joj prvom prilikom zviznuti šamar
kisikana is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2007., 12:22   #12
Zabavno, a na mene viču kad nas sretnu u šetnji šumom bez uzica. Što ti je velegrad!
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2007., 12:25   #13
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Zabavno, a na mene viču kad nas sretnu u šetnji šumom bez uzica. Što ti je velegrad!
Ma da? E pa sad ne treba pretjerivati
kisikana is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2007., 12:27   #14
A valjda se kokosi osjete ugroženima jer moji psi su ptičari, ali njih zanimaju samo fazane.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2007., 12:31   #15
Meni su nekidan doslovno rekli: "Vež' to pašče a!" (Ovo A je nešto između a i e, ko živi u Splitu znati će o čemu pričam )

Mislim... No, vezala sam moje pašče koje ima čitavih 6 ipo do 7 kila.

Enivej, meni možeš reć tako nešto jer sam blentavo žensko a moj pas je mikro pas, al ned'o ti bog da ideš ovim obrijanima macanima što se šepure po gradu sa stafovima, DA, rotovima šta reć. MOmentalno ćeš bit popljuvan
Zum-zum is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2007., 12:42   #16
ja nemam psa,sezonski ih šećem...
već 2,5god za redom šetam jednog lagottića...
iako je dosta socijaliziran uvijek ga vodim na povodcu..
nekome ne mogu objasnit da im on neće ništ pa mi naprave scenu u centru grada,a pas na povodcu i 1m od njih...
@zr@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2007., 12:59   #17
da, upravo to, ja tog psa ne znam.. totalno mi je svejedno kad vidim par fakat divnih velikih pasa koje poznam, gazde su pored njih i sve ok.. a nisam baš imala prilike preć na drugu stranu ceste, on je došao do mene, ja tu nisam mogla niš ni da sam bila 5km udaljena od njega i 6 cesti bilo između nas..
al meni nije jasno da bi ja kao čovjek u ljudskom parku trebala bit zasrana od straha zbog neke psine i da se još na mene dere jer mislim drugačije.. žena krši valjda 18 zakona, pas na livadi predviđenoj za ljude, pušten pas bez lajne, pas 'samošetač' (oprostit ćete, al kad gazda nije pored njega za mene je on samošetač).. i onda se još dere na mene.. i to 'pa kaj nije niš napravio'.. pa kaj treba da neš napravi, da ugrize dijete, psa ili mene pobogu pa da ga staviš na lajnu.. da, ajmo ne spriječit nego liječit.. i još ak netko drugi liječi još bolje jer njenoj mrcini nemre niš bit a ak on napadne moju imat ću drugi pokop u 8 mjeseci.. ma zaj***.. nemam ništa protiv puštanja psa na livadama gdje se to radi.. odmah pored ove livadice gdje sam ja bila, prek ceste je ogroman park gdje se šetaju veći psi i tamo ih ljudi puštaju.. ova mala livadica gdje sam ja bila je livada za 'male pse', tam idu vlasnici koji se boje za svoje pse i to se zna.. a krava je pustila psa na velikoj livadi i ovaj joj je zbriso na malu.. pa pobogu, daj kontroliraj psa.. a ak te ne sluša, stavi ga na lajnu dok ga ne izdresiraš.. to je po meni neka logika barem kulturnih ljudi..

što je najbolje, čak i da se ne bojim takvih pasa, čak da ih i obožavam, ova malena se ne smije igrat i skakat jer ima fakat gadan prijelom noge.. i sad recimo taj pas zaigra ovu moju malu i ona ozlijedi ionako teški prijelom i mora na operaciju.. pa dođe mi da ubijem kravu glupu..

to mi je isto bilo super.. šećem psa po livadi, pudlu kojeg sam imala, dolazi do mene mlada harlekinska doga, punog rasta.. dolazi do mene vlasnik, psi se njuškaju, pita on mene jel mi pas žensko.. ja reko nije a čuješ njega 'ah, dobro da onda nema ženki u blizini, moglo bi bit svašta'.. ej, pa čovječe, pa nemreš mi pustit potencijalno agresivnu dogu na pudlicu.. kaj si normalan?! ljudi su fakat glupi ko konji.. eto, to je točno razlog zašto više fakat ne želim imat psa dok ne kupimo kuću, do sad mi je bilo svejedno, al ja nemrem ovakve šokove proživljavat više, fakat nemrem..
hella is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2007., 13:16   #18
stvarno ima ok ljudi koji to prihvate,zavežu si psa i pokupe se...
ali ima onih koji će ako treba do podne blebetat...
@zr@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2007., 13:24   #19
SVe pravi ljubitelji životinja. Normalno dok ne osjetimo strah od neke druge velike i "zle" životinje.Onda postoje samo naše male i dobre životinje.
Jeste li ljubitelji svih životinja ili samo svojih vlastitih ljubimaca?
Ili ste ljubitelji samo slabijih životinja koje u vama ne izazivaju strah ?
sethlala is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2007., 13:45   #20
hmmm....mi smo si LJUBITELJI životinja, ali ovdje nije riječ o tome dal ih volimo ili ne, nego je riječ o tome da postoje velike i agresivne životinje koje vlasnici mozda nisu dobro odgojili pa u nama izazivaju strah..... neću reć da ne volim te životinje, ali stvarno ima situacija kad ti nije svejedno i kad te stvarno strah!!! jesi ti to dozivjela mozda?

stvarno je strasno sto ljudi svoje pse ne drze na uzici, ako mogu ja svog, mogu i ostali i pri tom ne izazivati strah!!!

eto meni se jednom desilo da sa svojim psom hodam po glavnoj ulici (naravno bio je na uzici) i iz nečijeg dvorišta doletava neka podivjala mrcina, skoči na mog psa, pocne ga grist, ovaj se meni istrgne iz ruke, i kaj da ja sad radim??? bilo me strah za njega a onda i za mene...jer ak ga idem micat od ovog, onda ce skocit i na mene....a vlasnika niti blizu.....
ribicaK is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:18.