Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.12.2005., 09:56   #1
Slovenija (i Ljubljana)

Treba mi pomoć kako doći vlakom od aerodroma u Ljubljani do ZG.
Znam da postoji bus s Brnika do Ljubljane, a zanima me kolko traje vožnja, kolko košta karta i kolko daleko od željezničkog kolodvora dolazi. Ne poznam Ljubljanu pa da ne lutam previše.
froggii1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2005., 00:10   #2
od autobusa do vlaka imas nekih 7 metara, njihov autobusni kolodvor je parking ispred zeljeznickog

a evo ti link za prijevoz od zelj. stanice do brnika, google je majka
http://www.lju-airport.si/vsebina.asp?IDM=15

sto se tice vlaka
www.bahn.de
www.hznet.hr

ili tel informacije hz
060333444
__________________
Les hivers de mon enfance étaient des saisons longues, longues. Nous vivions en trois lieux: l'école, l'église et la patinoire; mais la vraie vie était sur la patinoire.
stoneisland is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2005., 17:41   #3
E baš ti hvala
froggii1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2005., 04:08   #4
Ja sam letio s Brnika prije 10 dana.

Povratna karta za vlak Zagreb-Ljubljana kosta 133,50 HRK. Na ovoj relaciji ima nekih 5 vlakova dnevno. Voznja traje oko 2 i pol sata. Pogledaj vozni red na www.hznet.hr
Autobus za aerodrom Brnik ide s ljubljanskog autobusnog kolodvora koji je odmah ispred zeljeznickog kolodvora. Imas dvije vrste buseva za aerodrom koji idu iz centra grada svakih sat vremena (vikendom svaka 2 sata) prema aerodromu. Voznja traje 50 minuta. Prve organizira sam aerodrom, kartu kupis na salteru autobusnog kolodvora za 890 SIT, a drugi su privatni, kartu kupis kod vozaca i kosta 1000 SIT. Razlika je sto ovaj prvi ide kroz sva moguca sela na putu da aerodroma i vozi 50 minuta dok drugi ide autoputem i vozi oko 30 minuta.

Pozdrav!
vanelic is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2005., 11:23   #5
Ispada da je jeftinije ići vlakom, nego da me neko vozi. Hvala puno
froggii1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2006., 08:26   #6
Slovenia

na leto planiram da posetim sloveniju, da je malo obidjem, a uz sve to da posetim i neki volonterski kamp! pa ako je neko mozda iz slovenije, ili je pak bio, molim vas ... sta obavezno da vidim, kakve su cene ....

poz
st jimmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2006., 12:29   #7
Nisam siguran kakve su cijene, ali pretpostavljam da je ono što može čovjeku da zatreba tamo dok je na putu skuplje nego u Vojvodini. Meni najinteresantnija mjesta su bila Portorož, Koper i Postojna. Slap Savica je isto fin za vidjeti (i popeti se). Ako si ljubitelj pećina možeš se prošetati Postojinskom jamom, imaju organizovan prevoz vozićem od ulaza do centra pećine, čak ti i daju neke ponjave da se prekriješ ako je hladno). Ljubljana ima oko 200 000 stanovnika, par strmih ulica, zamak na brežuljku iznad (posjeti ako te zanimaju istorijski fakti).Preko noći je baš miran gradić, a ako se zadesiš u gradu za vikend nemoj se uplašit' što je sve pusto jer obično ko god može ode vani. Na trgu ima par lokala, ništa posebno. Mjesta za provod bi trebala bit' van grada i na moru (ako te zanimaju kakve diskoteke i slično). Par desetina kilometara od Ljubljane je Bledsko jezero i njega valja posjetiti ako je čovjek u mogućnosti, a pošto je Slovenija relativno mala nije teško preći je u dva dana uzduž i poprijeko. Od mjesta na sjeveru zemlje sam bio samo u Jesenicama koji je industrijski (planinski) gradić, još malo na sjever prođeš Karavanke i eto te u Austriji.
Diogen is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 11:48   #8
Ljubljana - restorani

Bok ljudi.
Idem sutra u Ljubljanu i hitno trebam dobar no ne skup restoran tamo.

__________________
Be bold. Or italic. Never regular.
maredoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 15:31   #9
Quote:
maredoo kaže: Pogledaj post
Bok ljudi.
Idem sutra u Ljubljanu i hitno trebam dobar no ne skup restoran tamo.

Prošli vikend bili u piceriji Piazza, gdje su pice fenomenalne, a ima i još svega po talijanski... Jako dobar ambijent... Malo izvan centra, ali navodno svi Ljubljančani znaju...
SunceZarko is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 15:38   #10
Hvala ti

... ali ja bi baš restorančić...
A u krajnjem slučaju ostaje dobra preporuka za pizzu
__________________
Be bold. Or italic. Never regular.
maredoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 16:52   #11
Quote:
maredoo kaže: Pogledaj post
Hvala ti

... ali ja bi baš restorančić...
A u krajnjem slučaju ostaje dobra preporuka za pizzu
U centru imaš "Pri mraku", onak restoran s pedigreom, klasičan, fin, slovenska klopa, meni simpa. Mislim da nije preskup.
Fensi je bila Špajza, u starom dijelu grada... To je pak bilo skupo, ampak vrlo, vrlo fino, za moj ukus preveć šminkerski.
SunceZarko is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2007., 11:42   #12
Ljubljana - aerodrom Brnik

Jel zna netko koliko košta povratna karta od Ljubljane do aerodroma? Na njihovim stranicama imaju samo red vožnje, a o cijenama informacija ni za lijek...
Snooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2007., 12:07   #13
http://www.freetime.si/01/taxi/hb/cenik.htm
mind the gap is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2007., 18:49   #14
lani je to bilo dosta jeftinije, 890 SIT (cca 30 kn)
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2007., 14:24   #15
Slovenija (i Ljubljana)

Može li mi netko preporučiti neki dobar hotel i restoran u Ljubljani?Nešto povoljno!!!
I šta posjetiti u Ljubljani?Koji je dobar shoping centar?Koliko dođe cestarina od zagreba??
karelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2007., 14:37   #16
BTC im je poznat shopping centar. sto se tice povoljnog smjestaja, ima hostel blizu centra

http://www.btc-city.com/
http://www.ljubljanafestival.si/ raspored dogadjanja po danima
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2007., 00:53   #17
Cestarina je: 5 kn u HR, 1.80 EUR + 1,70 EUR u SLO (2 put se placa).
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2007., 02:08   #18
Preporučam super hostel u Ljubljani, u centru - Hostel Celica http://www.hostelcelica.com/
jabukica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2007., 12:07   #19
ako siđeš na zadnjem izlazu i odeš prego bregane uštediš 5kn (to isto možeš i u slo ak znaš put ili ti se da voziti okolo )
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2007., 16:24   #20
imaš puno dobrih šoping centara u ljubljani..
ja sam bio u francuskom Le Cleru..
__________________
a bože moj
Shipyard is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:26.