Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.05.2017., 21:16   #761
Quote:
pikuli kaže: Pogledaj post
uzgajivač joj je odgovorio da može biti od naglog rasta, on priznaje samo snimku i nalaz s veterinarskog u dobi od godine dana.
S godinu dana zapravo je prekasno za liječenje ako se ide na to, no kod nas se svi još uvijek drže pravila od godinu dana.

Quote:
masha01 kaže: Pogledaj post
Ja imam trenutno leglo doma, štenci su stari 3 tjedna. Upita ima, neki su unaprijed bili rezervirani.
Eh sad ono što mene muči je što imam upita koje odbijam , ali znam da ih drugi neće odbiti pogotovo oni koji baš ne vode brigu previše gdje su im štenci i kod kakvih ljudi idu.
Ne poznajem tvoju pasminu, ali pretpostavljam da je sa svima isto kao što je bilo s Juckom: promaknula mi je za dva dana kujica iz prethodnog legla pa sam malu kaparila i odlučila se za kupnju prije nego što se i oštenila. Tako da ovo što govoriš meni nije ništa neobično. Upoznala sam uzgajivača i pogledala uzgajivačnicu, prije toga dobila preporuke od drugih vlasnika na jednom forumu, pa se nisam nimalo kolebala.

Quote:
Nažalost oko kukova nitko ne može dati garanciju, jer evo primjer od muževi roditelja pas ima A kukove, a roditelji C i D. Ono što za štence može dati garanciju da su roditelji zdravi, da su napravljeni genetski testovi ako ih ima za određenu pasminu te da štene od njega odlazi zdravo.
To je upravo ono što sam gore rekla: C i D stupanj displazije ne bi smio dobiti uzgojnu dozvolu. Točka. No da, ti se ravnaš prema našim pravilima. Koja su loša.

Quote:
Ja još uvijek nadopunjavam ugovor između vlasnika i mene, ono što su mene neki "napali" što tražim za psa koji je kupljen za kućnog ljubimca obaveznu kastraciju. Bilo je tipa kako možeš to tražiti od osobe koja ti je platila psa?! Ono što sam odlučila da takvi psi će biti jeftiniji i smatram da ako su platili manje mogu i održati taj dogovor. Spremna sam radi takvog ne poštivanja ugovora uzmem štene nazad.
Od uzgajivača koji bi od mene tražio da obavezno steriliziram / kastriram psa osobno ne bih nikada uzela štene. Nije važno tko je što platio, nego je bitno pseće zdravlje, a uzgajivač bi to morao znati. Da to traži od mene i tako precizira ugovorom u određenoj dobi (ovisno o pasmini), možda bih razmislila o mogućnosti da od njega kupim psa. Osim svega, kupac se može i predomisliti: kupiti psa za kućnog ljubimca pa se poslije odlučiti na uzgojnu dozvolu i parenje. Mislim, nemojmo se folirati: uzgajivač mora znati jesu li mu psi pogodni za rasplod ili ne. Ako nisu, zaključuje ugovor u kojemu to izričito piše, i to uz obrazloženje da pas nije pogodan za rasplod, prodaje znatno jeftinije ili čak poklanja. Nažalost kod nas ne postoje sankcije za parenje bez uzgojne dozvole ili parenje neprikladnih jedinki. Da postoje, mnogi bi uzgajivači zatvorili svoj uzgoj.

I tako bi jedino bilo pošteno.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2017., 22:08   #762
A gledaj svatko može uvjetovati sa svojim uvjetima kod prodaje i ne prodati psa. Sa nekim uvjetima ne bih imao problema. Sa nekima bih. Oko kastracije/sterilizacije ne bih imao problema. Oko toga da im izvještavam o psu isto nemam problema.
Ali ovo da mi može doći i uzeti po diskrecijskoj ocjeni. To ne bih pristao.
Gle mogu oni tražiti što hoće, pitanje je hoće li ljudi kupiti. Pa im se desi da im par pasa ostane i 1 godinu pa prodaju po 2000 kn takvog psa... (imate na njuskalo toga podosta)


A što se tiče ugovora, to je privatna stvar. Ne vidim ništa loše da netko proda i garantira, a netko iskoristi članke ugovora. Ako je uzgajivač spreman uzeti natrag psa i jamčiti zdravlje ne vidim problem. Meni je to puno ozbiljnije nego eto ti pas i znađi se.

Naravno da se neke stvari događaju. Nitko ne će zvati nakon 5 godina i reći da mu pas ima alergiju. Ali ako ti pas ima epilepsiju, diabates, zeznute kukove sa 6 mjeseci i to tako više legala - gle sorry ali nekaj ne štima onda

slao danas drugi mail drugoj, ovi se ne javljaju
Pawrent is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 20:54   #763
Didi..
Što ako se desi od pasa sa oba A kukovima e1 ili E2. Kukove nitko ne može garantirati kakve će pas imati u odrasloj dobi, sorry ali ne može. Iz legla gdje je Mali svi su psi do C kukova. Dakle nitko čak od njih ni D nema.
Meni je vet na faxu rekao da su kukovi najviše do držanja psa.



To što ti nebi pristala na uvijet kastracije je tvoja osobna stvar, ali eto ja smatram ako si uzeto psa za ljubimca i dobio ga po nižoj cijeni koliko god puta ti si se predomislilo imaš ispuniti dogovor. Naravno da ne bih tražila kastraciju odmah, nego do određene dobi.
Masu takvih pasa (ajmo ih nazvati skrat) na kraju dobiju i uzgojnu što je i sramota HKS-a. Nažalost danas sve i svašta ju dobiva.
__________________
~Sto nitko ne smije da te zamjeni, sto nitko ne moze da te zamjeni~ MEDO 10.10.1999-11.11.2011 ~ REA 08.06.2009-16.06.2017 ~ MO 23.04.2010-01.01.2020 ~ .... Sometimes it's hard to follow your heart ....
masha01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 21:20   #764
Quote:
masha01 kaže: Pogledaj post
Meni je vet na faxu rekao da su kukovi najviše do držanja psa.
Ovo je točno. Ima čak i znanstveni članak upravo o ovome. Podloga na kojoj štenci i psi u razvoju borave OD ROĐENJA najključniji je razlog razvoja displazije, ne genetika (iako je bitna, naravno).

Podloga NIKAKO ne bi smjela biti takva da šapice štenaca koji isprva samo gmižu, kasnije pužu i hodaju da šape nemaju solidno uporište, dakle ne smije ni u kom slučaju biti klizava. Kažu da su štenci koji su boravili na novinama najgore prošli I na slami koja je u tankom sloju na klizavoj podlozi.

To govorim svima koji si nabave štene juer ljudi masovno zbog higijene miču tepihe. Meni skoro siže štene i nabavit ću si najšrot jeftilen tapison kojim ću prelijepiti podove jer imam pločice.

Premalo kretanja po prirodnim raznolikim podlogama također utječe na razvoj kako mišića tako i zglobova i lokomotornog sustava. Dakle, slobodno vodite štence u prirodu, pustite ih da se penju na panj, trče po zemlji i uživaju u prirodi što više.

Genetika je tu malo zeznuta. Jer su se tek nedavno počela raditi DNA testiranja, a ne može se reći da li su pretci imali gen. predispoziciju ili su dobili mehanički (npr. jer su boravili na klizavim podlogama i sl.). Svejedno, ja nikad ne bi uzela štene (niti bi uzgajala) od pasa koji imaju veće od B (ako i to). Jer ako i jest gen. uvjetovana, gen. mane se više pojavljuju u drugoj generaciji nego u prvoj (dakle, štenci iz legla mogu biti svi A, ali njihova štenad zbog bake i dede daje lošije.

Naravno i kastracija prije no što se pas u potpunosti razvije tu ima svoje "prste". (ne, ne savjetujem da udruge udomljavaju pse kao i do sada uz obveznu kastraciju).

Zadnje uređivanje Smartie : 12.05.2017. at 21:55.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 21:50   #765
Da stanje kukova nije samo stvar genetike rekao je i uzgajivač mojoj prijateljici kad mu je uzgojnu vadila u poznih pet godina i pas je dobio ocjenu d, dovoljni za uzgojnu, losu realno. Da svi njegovi psi imaju a ili b, ali na umjetnu podlogu staju isključi bi ko veta i na izložbama, a ona je jedina kojoj je tako masivnog psa prodao za držanje u u stanu na drugom katu bez lifta, a pola stana u pločicama. Njen bivši ima sina od tog psa i mladi pas koji živi na zemljanoj podlozi ima super kukove, ali je tko zna od koga pokupio druge izložbene mane pa ga ne koriste za uzgoj i ne izlazu.
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 12:49   #766
Quote:
masha01 kaže: Pogledaj post
Didi..
Što ako se desi od pasa sa oba A kukovima e1 ili E2. Kukove nitko ne može garantirati kakve će pas imati u odrasloj dobi, sorry ali ne može. Iz legla gdje je Mali svi su psi do C kukova. Dakle nitko čak od njih ni D nema.
Baš E? Malo teže, ali neki niži stupanj može se pojaviti ako se gleda samo na roditelje, a ne i na djedove i pradjedove. Bolje bi bilo reći da nitko ne može garantirati dobre kukove, ali može loše - ako međusobno pari pse s visokim stupnjem displazije, to jest sve iznad B.

Ovaj FCI-jev način označavanja ne dočarava dovoljno zorno stupnjeve displazije. Kad bi se reklo izvrsni kukovi (A-1) nasuprot granični nalaz (B-2) ili blaga displazija (C), malo bi drukčije sve zvučalo.

Quote:
Meni je vet na faxu rekao da su kukovi najviše do držanja psa.
S obzirom na to da je genetska podloga displazije poprilično neistražena, zadovoljit ću se i 50 posto.

Quote:
To što ti nebi pristala na uvijet kastracije je tvoja osobna stvar, ali eto ja smatram ako si uzeto psa za ljubimca i dobio ga po nižoj cijeni koliko god puta ti si se predomislilo imaš ispuniti dogovor. Naravno da ne bih tražila kastraciju odmah, nego do određene dobi.
Potpuno se slažem da potpisani ugovor treba poštovati. Rekla sam da ne bih kupila psa od uzgajivača koji bi od mene tražio da takav ugovor potpišem jer bih smatrala da ne pristupa odgovorno psećem zdravlju, a i da se uključi klauzula o dobi, ne vidim kakve to ima svrhe: potpuni razvoj kod velikih pasmina proteže se i nakon druge ili treće godine života pa nesavjesni vlasnik itekako ima prilike da mu se "slučajno" desi leglo ili pas pobjegne za kujom.

Quote:
Masu takvih pasa (ajmo ih nazvati skrat) na kraju dobiju i uzgojnu što je i sramota HKS-a. Nažalost danas sve i svašta ju dobiva.
Da, znam. Nažalost. No tu bi korektni uzgajivači morali napraviti pritisak da se to promijeni.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 13:01   #767
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
Genetika je tu malo zeznuta. Jer su se tek nedavno počela raditi DNA testiranja, a ne može se reći da li su pretci imali gen. predispoziciju ili su dobili mehanički (npr. jer su boravili na klizavim podlogama i sl.). Svejedno, ja nikad ne bi uzela štene (niti bi uzgajala) od pasa koji imaju veće od B (ako i to). Jer ako i jest gen. uvjetovana, gen. mane se više pojavljuju u drugoj generaciji nego u prvoj (dakle, štenci iz legla mogu biti svi A, ali njihova štenad zbog bake i dede daje lošije.
Kod Jucke su u rodovniku pomence navedeni prapradjedovi i praprabake, ali nema podataka o stupnju, no svi ostali (roditelji, djedovi i pradjedovi) imaju A1 stupanj, samo je u jednom slučaju A2. Sjedila sam s uzgajivačem pred kompjuterom, gledala linije, tumačio mi je dominantne i recesivne gene, bla-bla-bla. Jucko od prvoga dana hopše po šumama i gorama i sve sam ostalo uzela u obzir što si napisala pa sam svejedno do godine i pol cvikala neće li nešto po zlu krenuti. Srećom, do sada nije.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2017., 18:15   #768
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Baš E? Malo teže, ali neki niži stupanj može se pojaviti ako se gleda samo na roditelje, a ne i na djedove i pradjedove. Bolje bi bilo reći da nitko ne može garantirati dobre kukove, ali može loše - ako međusobno pari pse s visokim stupnjem displazije, to jest sve iznad B.
Da, bas E kukovi. Znam takvih slucajeva zato sam i navela to.

Za kukove nitko ne moze garantirati kakvi ce biti, jednostavno ne moze. Puno je slucajeva bas ovoga sto sam pricala da od C i D kukova budu dobri kukovi. Tako je barem u slucaju dogo canario, unazad par godina ne citam bas previse displazicnih pasa. Dok su prije bili sa C i D kukovima jako cesti, a ovi ostali jako rijeti. Danas je obrnuta situacija.
Tako da ti A i B kukovi su od predaka losijih kukova, zato smatram da je tu genetika najmanje upitna. Meni je vise upitno kako se pas drzao u razvojnoj fazi. Ne moze mi nitko reci da pas koji ima tesku displaziju, a hodao je od malena po stepenicama do 3 kata ili sl je dislaziju nasljedio.

Imala sam priliku takoder imati doma na kratko akitu dok nije otisla kod novog vlasnika roditelji A i B kukovi kuja E2, sto se desilo nemar nad zivotinjom doslovno.
__________________
~Sto nitko ne smije da te zamjeni, sto nitko ne moze da te zamjeni~ MEDO 10.10.1999-11.11.2011 ~ REA 08.06.2009-16.06.2017 ~ MO 23.04.2010-01.01.2020 ~ .... Sometimes it's hard to follow your heart ....
masha01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 21:39   #769
Uspio stupiti u kontakt sa jednom uzgajivačnicom. Druga, "najbolja" još nije odgovorila na upit... Rekao je da dođemo da vidimo pse i tako to i papire. Ja sam rekao da meni može reći što želi da je to ne znam čitati Ali ići ćemo uskoro.
Kaže daje garanciju na zdravlje, ima puno tih dnk i ostalih testova. I garancija na uzgoj. Da psi imaju kukove da su na fakultetu rekli da je to primjer zdravlja. Uz to da će mi dati upute za kukove kojih se moram držati. Pitao me hoću mužko/žensko ja sam rekao samo da mi je boja bitna. I da mi eventualno pomogne u izboru oko energije jer smo u stanu. Mislim da sam se dojmio i čovjeku preko telefona kada je čuo da imamo odabranog vetarinara, sužen izbor hrane, iskustva sa psima, da nema stepenica itd

mi imamo dosta pločica u stanu (od balkona do hodnika i kupaone) ali imaju ono hrapavo po sebi tj nisu glatke i klizave. A parket nema laka više. Pa kada odraste ja bih to polakirao iskreno opet

Mene sada zanima što da gledam i na što da obratim pažnju. Gledajući malo te "papire" primjetio sam da dosta naših uzgajivačnica ima pse iz ISTIH uzgajivačnica iz inozemstva (jedna iz engleske, češke i finska mislim) i to u vidu roditela i/li djedova.

Što se tiče izgleda, nema puno filozofije kod labradora ali bih iskreno volio one elegantnije. Tj malo više labradore. Odnosno više "fit" nego one glomazne. Naravno da je bitno i kako jede itd ali evo na što mislim
radije bih ovo - http://i.imgur.com/cy6gdWO.jpg nego ovo - http://i.imgur.com/oFwsnpw.jpg

Da gledamo roditelje pa nam je to orjentir ili kako nas potrefi

Meni osobno neke stvari nisu toliko bitne (osim zdravlja) ali mislim da starcima jesu. Oni su za kujicu i to baš takvu sitniju/manju sa manjom glavom i više fit. Meni je bitno da nas pas što prije "prihvati" da da se lijepo družimo, šetamo, bacamo lopticu da je pas sretan i ispunjen.
Pawrent is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 22:07   #770
Gledajte roditelje ali svakako i uzgajivacu recite sto vas vise zanima - vec se na stenetu cesto vidi kakav bi tip mogao biti a to ce sigurno uzgajivac vidjeti prije nego vi ako nemate puno iskustva s pasminom.
Aese is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 11:09   #771
Prošle godine smo kupovali novog psa, nakon što sam svog blesana morala uspavati zbog tumora.
Pošto ja volim samo 3 rase, odlučila sam se za staforda zbog veličine i zdravlja. Prethodnog psa sam kupila od nekog lokalnog kretena i zarekla sam se da nikada više neću rasnog psa kupovati od neprovjerenih ljudi.
Kontaktirala sam nekoliko uzgajivača u HRu. Na kraju sam se odlučila za uzgajivača iz Broda i nisam se pokajala.

Oduševila sam se kada smo došli kod njega. Psi su pušteni, uživaju, socijalizovani su. Ulaze i u kuću, imaju 2 ogromna dvorišta. Navikli su i na ljude i na djecu. Ima odvojene boksove i ograđen dio za mame i kučiće.
Sve testove, svu pripremu je odradio. Papiri uredni.
Svi psi su mu čisti i zdravi. Posebno mi se dopalo to što se svako malo javi, pita kako je pas, traži fotografije, ima i grupu na fejsu. Tek nakon 5 mjeseci ju je odjavio sa sebe, kada je potpuno bio siguran da je sve ok.

Če je savršena, odlično se razvija, mentalno je stabilna, iako gadno razmažena i bezobrazna. 😁 ali to je do nas.

Kada su u pitanju rase poput staforda i rotvajlera, mnogo je tzv. uzgajivača, mnogo je ljudi koji nehumano postupaju. Od pretjeranog parenja, držanja u nehumanim uslovima, nesocijalizacije, neregularnog ukrštanja.

Pronaći normalnog uzgajivača koji brine o svom poslu je veoma teško. Veoma je važno vidjeti barem jednog roditelja, vidjeti kako izgledaju psi iz prethodnih legala.

Nemam ništa protiv ako uzgajivač traži da se životinja steriliše, ako nemate uzgajivačku dozvolu. To se radi u Eu i smatram da bi se tako trebalo raditi i na Balkanu. Nema tu, ja ću možda da odlučim i da postanem uzgajivač.



Sent from my 6045K using Tapatalk
__________________
........aegri somnia.......
rastko is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 12:59   #772
Pawrent, ne znam da li vam je u izboru i uzgajivačnica Fullcool?
Vidjela sam na FB neki dan da imaju leglo, ima i žutih štenaca

Vlasnicu uzgajivačnice sam upoznala prije dosta godina kad sam kao klinka hodala po izložbama i ona je jedna od rijetkih ljudi iz tog svijeta o kojoj mogu reći sve pozitivno i iskreno vjerujem da osim na eksterijer (a psi su im zaista predivni), paze i na karakter i zdravlje, ali i kvalitetu života svojih pasa (meni bi to bio važan uvjet ako se ikad ponovno odlučim na kupovinu psa).
patience is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 13:19   #773
Čuj, ja trenutno imam na čuvanju Labradoricu i dok ne ode ništa ne uzimam. Imao sam kratko 2 psa u stanu, ne hvala više. Iza ljeta će se uzimati. Ovaj čovjek mi je rekao plan za legla i što će i sa kime pariti pa mi to odgovara
Nema se tu što puno birati. Prvo idem do ovog gospona da popričamo u živo. Da vidimo detalje, koje su to upute za zdravlje itd. Pa onda dalje zovem i idem gledati. U blizini imam 5 njih, sa time da 3 dolaze u obzir (2 eliminirao iz subjektivnih razloga, nema veze sada zašto)

Pogledati ću i ovu tvoju, nema problema. Thx na info.

Edit:vidio sam taj sajt i prije. Ali nigdje i nikada oglas, niti procitao išta o njima

Samo me jedna stvar najviše privukla - garancija na zdravlje. Ostalo, sve mi je to isto iskreno.

Poslano sa mog E2303 koristeći Tapatalk
Pawrent is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 15:52   #774
Dupli post je, ali da napišem dojmove. Bili smo u Sisku pogledati labiće. Dojmovi i više nego dobri. Psi izgledaju fkt lijepo, niti jedan nije krme.
Prostor izgleda čisto itd. Nema drekeca okolo. Psi u živo lijepši nego na slikama. Čak i ovaj muški na slikama izgleda bucko i nije me oduševio, ali u živo - ljepotan i njega prvog zamjetio. kako se covjek prevari na fotkama
Čovjek (vlasnik) nije bahat, nije bezobrazan već na zemlji i kulturan.
Još je rekao i pohvalio svoje kolege i rekao tko ima dobre labiće. I bilo mu je drago što smo došli.
Meni je bilo bitno da nema uvjeta i da ne radi dramu.

Što se tiče "garancije na zdravlje" to znači da ako pas nije zdrav da se dobije drugog. Meni to grozno zvuči ali eto da znate što to znači ako nekoga zanima.

Kontaktirao sam još jednu uzgajivačnicu koja je bila usput ali njihov elitistički pristup mi se ne sviđa. Na upit mogu li se vidjeti psi i uvjeti odgovor je bio citiram "ali prije toga bi svakako trebala određene reference o vama, jer ne mogu nepoznate osobe pustiti među svoje pse, jer mi je njihova sigurnost na prvom mjestu." + kao su rezervirani do ljeta 2018 sa 3-4 x skupljom cijenom od svih drugih.
Kao da imamo kugu i aids pa ne možemo pse vidjeti. Nisam tražio da ih diram, pregledavam itd. Hvala lijepo, ali doviđenja.

Moram još svakako do koprivnice skoknuti tj vidjeti raspored legala jer gospon iz Siska ima još jedno leglo u 9 mj i tjt za ovu godinu.
Ali rekao sam i njemu da smo spremni čekati i par mjeseci jer mi se baš jako jako jako sviđaju neki njegovi psi.

Svakako odite i pogledajte peseke i uvjete. Na slikama to izgleda drugačije sve nego u žive.

Meni svakako dolazi u obzir da se preuzmu prvi mogući dan da se najlijepši trenuci prožive.

Isprika za dupli post, ali morao sam podjeliti prvi dojam sa izgajivačnicom.



Poslano sa mog E2303 koristeći Tapatalk
Pawrent is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2017., 14:00   #775
Bok!

Evo da se pridružim.
Mi smo u procesu traženja ljubimca, labradora. Poslala sam upite na nekoliko mailova, javio mi se samo jedan pa ćemo vj sutra otić vidjet peseke.
Zanima me zapravo koliko su uobičajene cijene za ove štence (s papirima od uzgajivača) čisto da znam usporediti i brine me malo, nakon iščitavanja svega što sam mogla naći guglanjem, jel previše čudno da se prodaju štenci stari 5 mj (koliko sam shavtila ugl se prodaju mlađi)?

Od Fullcool ne mogu naći FB - probala sam na mail, ali nema odgovora...Ja bih htjela žutu ženku, ovi koje idemo vidjet su smeđi pa bi rado pogledala i Fullcool ako kažete da imaju leglo

Hvala!
VHeart is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 11:54   #776
Cijena je tu 500-700€, ali više 500. Meni je rekao čovjek da to ovisi o broju štenaca. Pa na upit jel cijena na njuskalu 500€ vrijedi rekao mi je 500-600€ zbog gore navedenog. Fullcool ti traže oko 1500€ (njihov odgovor iz prve ruke). Isti tvrde da su "rasprodani" sa žutim do jesen/zima 2018.
Javi mi na pm gdje si bila i dojmove svoje
Ne vidim loše ni u prodaji psa sa 5 mj. U kvartu su ljudi uzeli tako pse(nisu labići) i psi su najnormalniji i ništa im ne fali. Nije im prvi pas pa im nije "napeto" štene i ispadanje zubi i sve to. Meni isto nebi bilo sada problem uzeti psa ni sa 9 mj. Nakon 2 štenca što sam imao i sada što su me molili da pricuvam psa od 9 mj na kratko bez beda bih uzeo takvog. Ali jasno da uzeti štene je ipak nešto posebno!
Pawrent is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 15:27   #777
razmišljamo o kupnji mini bulterijera, da li mi netko može preporučiti uzgajivačnice u Hrvatskoj? i da li netko ima mini bulla, kakvi su za odgoj, život u stanu, i općenito iskustva.
hvala!
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 16:47   #778
Kymatica, mini bullterijer ne postoji!


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 18:03   #779
Postoji, od 2011 fci priznata pasmina.
glenn is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 18:45   #780
Quote:
glenn kaže: Pogledaj post
Postoji, od 2011 fci priznata pasmina.
Upravo tako: link.

Ne znam za uzgajivačnice, najbolje je pitati HKS.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:52.