Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.07.2017., 13:53   #641
Može se stavljati jabučni ocat, naravno domaći pravi. Znala sam stavljati pol male žličice u jedan obrok (pas 9,5 kg). Probaj sa 5 kapi pa do 10 mislim da bi to bila ta doza.

slika je super.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 14:43   #642
Negdje sam čitala da ocat i nije pametno u prehrani psa.
Ali ako vam takvo nešti padne na pamet nikad ne mojte kupovni, on ima nekakve kemikalije u sebi. JA smijem domaći od mog tate malo jesti, a od kupovnog sam skoro na hitnoj završila. I to nisam jela nego samo probala mrvu salate. Počelo mi i grlo oticati, a o glavi da ne pričam kao da su me pčele izbole.
Vjerojatno ti konzervansi protiv onih gljiva u octu.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 16:05   #643
Quote:
Quirita kaže: Pogledaj post
Kako dajete jabučni ocat psima, u hranu stavite, ili?
Meni su svojevremeno na jednom drugom forumu savjetovali da stavim u vodu koju pije, ali to smo vrlo kratko primjenjivali.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 00:38   #644
Zanimljivo. https://iheartdogs.com/veterinarian-...r-dogs/http://

Veterinarian Shares 12 Powerful Superfoods For Dogs

Superfoods are foods that are naturally nutrient-rich and therefore are especially beneficial for your dog’s health. But what exactly are superfoods for dogs? Dr. Ernie Ward, member of Petplan Veterinary Advisory Board gave us the following 12 superfoods for your dog. As with any nutritional change, talk your vet before adding these foods into your dog’s diet.

#1 – Apples (without the seeds)

This full-of-fiber food helps to clean your dog’s teeth while he chomps and can even freshen their breath.

#2 -Canned Pumpkin Puree

Pumpkins are packed full of fiber, vitamins, minerals and carotenoids that regulate digestion, support the immune system, create healthy skin and even help prevent cancer.



#3 – Eggs


Eggs are one of the best sources of highly digestible protein. They’re bursting with amino acids (the body’s building blocks) and rich in vitamins and nutrients that help the eyes, brain and heart. Eggs can also be a stomach-soother for dogs who have lost their appetite.



#4 – Bananas

Bananas are great for active, athletic dogs. The natural sugars metabolize quickly and provide an instant boost of energy – they’re also full of amino acids, electrolytes, vitamin C and potassium.


#5 – Carrots

This low calorie snack is high in beta-carotene which boosts night vision and helps protect eyes against cataracts. Tip – offer baby carrots to avoid a choking hazard, especially for small dogs.



#6 – Turkey

Skinless, boneless, unseasoned roasted turkey is a protein-packed food that also provides potassium and essential amino acids.



#7 – Sweet Potatoes

This is one of my favorite veggies for dogs! These super tubers are rich in dietary fiber and naturally occurring sugars, and contain antioxidants that help prevent cancer and fight the effects of aging.



#8 – Kelp

Kelp is a great source of sodium, calcium, vitamin A, folic acid and iodine. It’s reported to improve energy, enhance the immune system and some researchers even say that it helps with weight loss.




#9 – Quinoa


Also known as the mother of all grains, quinoa is a highly nutritious seed and a good source of fiber and protein. It’s also easy for dogs to digest.



#10 – Sardines

Sardines are nutritional powerhouses that are great for active dogs. They’re packed with vitamin B12, omega-3 oils, protein, vitamin D and more.



#11 – Raw Local Honey

When dogs eat raw, local honey, they ingest minute amounts of local pollen, which helps increase the body’s tolerance of it when exposed to larger amounts, like during allergy season.



#12- Broccoli

Broccoli boasts cancer-fighting powers, is rich in eye-protecting lutein and is an excellent source of potassium, fiber and calcium. It’s also a great treat for training!
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 17:11   #645
Bok svima! U potrazi sam za idejom sta bi mogla kuhati sebi i svojim psima pa da nekako odjednom obadvoje skuham. Proguglala sam ravnotezne prehrane za pse no nekako mi fall recepata htjela bih mjenjati. Za sad sam planirala piletinu smedju rizu I povrce neka 3-4 dana pa poslije bijelu ribu sa krompirom I povrcem. Zivim sama sa dva mala psa i zelim da sve tri krenemo zdravije jesti. Ima li netko ovdje da slicno postupa pa moze preporucit? I opcenito sta jos dodajete u psecu hranu za kuhanje? Moze ideje I na private, hvala
Lifeisajourney is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 22:17   #646
Quote:
Lifeisajourney kaže: Pogledaj post
Bok svima! U potrazi sam za idejom sta bi mogla kuhati sebi i svojim psima pa da nekako odjednom obadvoje skuham. Proguglala sam ravnotezne prehrane za pse no nekako mi fall recepata htjela bih mjenjati. Za sad sam planirala piletinu smedju rizu I povrce neka 3-4 dana pa poslije bijelu ribu sa krompirom I povrcem. Zivim sama sa dva mala psa i zelim da sve tri krenemo zdravije jesti. Ima li netko ovdje da slicno postupa pa moze preporucit? I opcenito sta jos dodajete u psecu hranu za kuhanje? Moze ideje I na private, hvala
Ne možeš kuhati zajedničku hranu za sebe i pse: psima škode naši začini, treba paziti na omjere raznih vrsta namirnica, kao i na namirnice koje psi ne smiju, a ljudi smiju.

Možeš, recimo, skuhati bijelu ribu bez soli, a krumpir za sebe skuhati posebno. Povrće odaberi od onoga što psi smiju (tikvice, blitva, celer, korabica), također skuhaj bez soli. Onda njima odredi obrok tako da u njemu bude najviše ribe, a malo povrća. Ti pak pojedi ostalo.

Ljudski su omjeri, ako se dobro sjećam, za zdravu prehranu, ne ove paleo, Dukan i LCHF dijete, 40% mesa ili ribe, 30% povrća i 30% ugljikohidrata (što ne znači čokoladu i napolitanke, nego krumpir koji si spomenula i voće). Kod pas je je posve drukčije. Ja ne kuham svojima, nego im dajem sirovo, ali omjeri bi, mislim trebali biti isti: od dnevne količine koju pojedu najviše je 10% povrća i/ili voća.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2017., 12:53   #647
Quote:
IQ0007 kaže: Pogledaj post
PANIKA: sad je onu sluz iskašljala ali je po prvi puta bilo i krvi (svijetle boje, onak sluzavo)!! sad sam se totalno prestrašila...!

jučer joj nisam dala peptoran nego samo antibiotik (jer je spavala, nisam ju htjela mučiti) jel to možda zato?da joj ga ipak dam sada....?

Petra,

sve sam pročitala (btw. hranu sam bacala ono, iz zdjelice, kad nije pojela, ne kompletne vrećice) a za ovo sve drugo se slažem....najradije bi pobacala sve lijekove kroz prozor!

možda da joj danas skuham malo govedine + riža? ili možda neku bijelu ribu, losos event. (ak to nije premasno)...?
Čuj ja bi na tvom mjestu radila kompletnu krvnu sliku. Promjenila bi i veterinara ako misliš da to ne radi dobro.
Imam kasicu prasicu samo za mog psa i nju skupljam za nedaj Bože novce. I trebali su mi.

Moj pas je obolio od gušterače. Tom linijom bi ti savjetovala malo lakše meso recimo juneći but da je što manje šaren (moj pas jede i teleći but, i moram svu masnoću očistiti). Jer šare mramorne na mesu znače masnoću. Od ribe moj pas smije oslića. Mislim da je losos pomastan.

Ako se uzima piletina ili puretina, nikad ona vakumirana pakovanja to je nabajcano sa nekim kemikalijama i solju. Znači meso svježe iz mesnice i biti uporan koji komad hoćeš. Mom mesaru se digne kosa na glavi kad me vidi, ali mora kako ja hoću i koji komadić želim.

Rižu skuham prvi put i isperem kad je kratko prokuhana, i bacim prvu vodu zbog nekakvih otrova. Pa onda nanovo kuham. I koristim bio rižu, bilo je za kupiti u Lidlu.
Ako imaš i za ljude riblje ulje, možeš mu jednu kapsulicu dati između obroka. I to u periodima kad jede kuhanu hranu.To je protupalno.

Moj pas je na Fish4Dogs hrani jer mu je to jedino dopušteno.
I to jede 1-2 dana, i onda plače na sav glas ili laje na mene. Bulji u mene, pa hajde ne skuhaj joj.

Zašto ti spominjm nemasnije meso, ako je slučano u tom problem da malo rasteretiš psa.
I nemoj mješati izvore proteina. Ako ćeš kuhati daj mu istu vrstu proteina par dana pa pređi na drugu. Takođe kuhano i briketi ( ili barf) ne ide u istom danu, različito se vare i to nije baš dobro.

Kuhano će ti razjasniti malo situaciju. Ako je do hrane trebalo bi se smiriti.

Skuhaj juneći but nemastan (ili ga očisti od masnoće), dodaj rižu, malo prokuhaj tikvice. Mrkvu možeš sirovu naribati na hranu. Pospi ili umuti sa vodom probiotik i stavi na hranu. Hrani psa 3 obroka 5 dana. I obavezno malo ribljeg ulja mimo obroka.
Pazi da nije previše hrane da ne bi i zbog tog povratio. Omjer nek ti je otprilike 50% mesa, 25%riže i 25%povrća.

I možda davati vitamine posebne za pse ( možda i pola dnevne doze) da se malo oporavi organizam.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”

Zadnje uređivanje petra00 : 26.08.2017. at 13:20.
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2017., 13:24   #648
Petra00, pročitala sve. hvala puno!


idem sad s njom van pa na plac: kupit ću onda ili juneći but ili oslić, za danas. (naravno, mislila si na SVJEŽI oslić)?

pojasni mi samo ovo, kad stigneš: I nemoj mješati izvore proteina.

jel to velika frka ako se nekad i desi tj. koje su kombinacije npr. najgore?

p.s. koliko godina ima tvoj pesonja (da sad ne guglam natrag)..
IQ0007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2017., 14:15   #649
Moj isto ne podnosi meso iz dućana!
Jede jedan obrok bijelo meso sa placa i kuhanu zob, nekad sa kuhanom mrkvom, a dva dehidrat low fat RC, povremeno bananu, jabuku ili neki drugi komad voća...
po novom opet hoće posni sir i to Veronikin prije je htio samo domaće

od dodataka: slipery elm, đumbir u prahu i omegu

tu i tamo kao poslasticu dobije od fish4dogs kockicu ili granulu dehidrata

ima kronični pankreatitis, i to je dobio DG nakon 6 god tapkanja u mraku (a svima sam govorila da nema osjetljiv želudac, nego da mu je primarni problem iznenadni bolovi... povraćanja, grčevi, proljevi..na kraju bi prošlo samo), pretraga, sumnji na IBD pa je jeo grain free... mislim da ga je grain free i dokrajčio jer je dosta masno

izbacila sve kožne žvakalice i kekse

da ga ne ureknem, ali mislim da smo konačno našli dobru formulu
mopsica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2017., 14:49   #650
Quote:
IQ0007 kaže: Pogledaj post
Petra00, pročitala sve. hvala puno!


idem sad s njom van pa na plac: kupit ću onda ili juneći but ili oslić, za danas. (naravno, mislila si na SVJEŽI oslić)?

pojasni mi samo ovo, kad stigneš: I nemoj mješati izvore proteina.

jel to velika frka ako se nekad i desi tj. koje su kombinacije npr. najgore?

p.s. koliko godina ima tvoj pesonja (da sad ne guglam natrag)..
Mom psu su se pojavili oksalati u mokraći. Tad nam je veterinar rekao da nikada ne mješamo dvije vrste proteina. Znači ne recimo junetina i piletina... znači to su dva različita izvora proteina. I nemora se miksati nema potrebe. Hrane za pse znaju imati više izvora proteina i koješta drugo.

Nama je vet rekao da je od toga i nastao taj oksalatni kristal.
Ako u obrok daješ ribu daj samo ribu, ako ćeš piletinu samo piletinu, ako junetinu samo junetinu. I u toku jednog dana bi bilo najpametnije davati samo jednu vrstu.
Možeš jedino recimo prvi obrok junetina sa dodacima, a drugi obrok u danu juneće jetra. Valjda to nije problem kad je od iste životinje.
Mada bi se jetrica za prvo vrijeme klonila dok pas ne ozdravi.

Pa dajem joj i smrznuti kuhani oslić, naravno da je bolje svjež.
Moj pas će sada u 10. mjesecu puniti 5 godina.

Tkođe možeš dati ujutru psu malo meda domaćeg. Znači pola čajne žličice( ne znam koliki ti je pas).
To će mu dati malo energije i snage. I to davati u ovih 5 dana kuhanog.
Pa vidjeti napredak svega.
I probiotik obavezno.

Quote:
mopsica kaže: Pogledaj post
Moj isto ne podnosi meso iz dućana!
Jede jedan obrok bijelo meso sa placa i kuhanu zob, nekad sa kuhanom mrkvom, a dva dehidrat low fat RC, povremeno bananu, jabuku ili neki drugi komad voća...
po novom opet hoće posni sir i to Veronikin prije je htio samo domaće

od dodataka: slipery elm, đumbir u prahu i omegu

tu i tamo kao poslasticu dobije od fish4dogs kockicu ili granulu dehidrata

ima kronični pankreatitis, i to je dobio DG nakon 6 god tapkanja u mraku (a svima sam govorila da nema osjetljiv želudac, nego da mu je primarni problem iznenadni bolovi... povraćanja, grčevi, proljevi..na kraju bi prošlo samo), pretraga, sumnji na IBD pa je jeo grain free... mislim da ga je grain free i dokrajčio jer je dosta masno

izbacila sve kožne žvakalice i kekse

da ga ne ureknem, ali mislim da smo konačno našli dobru formulu
Imaš Fish4Dogs od norveškog losossa 7% masnoće koji je za upalu gušterače. Ja već malo dodajem Fish4Dogs i 12 postotni jer mi je psu falila masnoća.
RC mi se kao ideja ne dopada.

U danima kad kuham, dam na žlici kap divljeg lososa iz Kanade između obroka svaki drugi dan.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”

Zadnje uređivanje fermina-daza : 26.08.2017. at 19:28. Reason: spajanje postova - koristiti Multi-Quote i edit
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2017., 18:47   #651
Quote:
petra00 kaže: Pogledaj post
Tkođe možeš dati ujutru psu malo meda domaćeg. Znači pola čajne žličice( ne znam koliki ti je pas).
To će mu dati malo energije i snage. I to davati u ovih 5 dana kuhanog.
Pa vidjeti napredak svega.
I probiotik obavezno.
ovo mi se čini dobra ideja, da malo ojača....ali gdje naći ono zbilja domaći med? čak i onaj na placu ne moš' bit ziher..

..ne znam jel imaš ti koga provjerenog..ili netko ovdje od ekipice?

btw. danas je žderala travu (jučer isto, uglavnom dosta često to radi zadnje vrijeme) sad se je zbljuvala i vidim ostatke antibiotika (prošlo je sat i pol od uzimanja)...znači, mali dio nije ni provarila. ne znam sad dal' da joj dam još jedan? ili bolje ne. dat ću joj malo kasnije Enteroch.

oslića nisam našla (kasno sam išla), samo lososa....možda samo malo da joj dam, s rižom? ili ću otić u Spaar kupit smrznuti...

Quote:
mopsica kaže: Pogledaj post
Moj isto ne podnosi meso iz dućana!
Jede jedan obrok bijelo meso sa placa i kuhanu zob, nekad sa kuhanom mrkvom, a dva dehidrat low fat RC, povremeno bananu, jabuku ili neki drugi komad voća...
po novom opet hoće posni sir i to Veronikin prije je htio samo domaće

od dodataka: slipery elm, đumbir u prahu i omegu

tu i tamo kao poslasticu dobije od fish4dogs kockicu ili granulu dehidrata

ima kronični pankreatitis, i to je dobio DG nakon 6 god tapkanja u mraku (a svima sam govorila da nema osjetljiv želudac, nego da mu je primarni problem iznenadni bolovi... povraćanja, grčevi, proljevi..na kraju bi prošlo samo), pretraga, sumnji na IBD pa je jeo grain free... mislim da ga je grain free i dokrajčio jer je dosta masno

izbacila sve kožne žvakalice i kekse

da ga ne ureknem, ali mislim da smo konačno našli dobru formulu
ovo me šokiralo. šest godina nisu mogli skužit??!!...sad si me u totalnu paniku bacila, što ako je i moj slučaj isti tj. što ako ju liječimo skroz krivo...ma, neću ni mislit samo ću se uzrujat.
u poned. ću vidjet što će reći..

Zadnje uređivanje fermina-daza : 26.08.2017. at 19:29. Reason: spajanje postova - koristiti Multi-Quote
IQ0007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2017., 00:12   #652
Nađi negdje u dućanu med koji se već karmelizirao, taj je prirodni. Traži i na placu ako se krenuo stezati pravi je. Morali bi biti negdje dućani sa pčelarskim proizvodima.

Nemoj poduplavati antibiotik. A i sam antibiotik može biti razlog bljuckanja. Kod mene pas povrati sve tablete za parazite zbog nosača lijeka.

Ako jede piriku možda zato i povrati. Ja svojoj zato blaširam maslačak i radić. Ne jede više travu.

Kupi radije smrznuti oslić, on je nemastan 0.3 %. Losos je masna riba oko 13 %, i to ti je iz kineskih kanala. Svježa tuna je nemasna, ali ne iz konzerve.
Nikakve veze nema što je oslić zaleđen može biti i manje obrađen kemikalijama od svježeg.

Evo vidiš po tabelama but je manje mastan od ostatka , ali ga se od bjelih djelova mora očistiti.

http://www.tablicakalorija.com/meso.html

Evo teletina, but je najbolji ali je to skupo. http://www.tablicakalorija.com/meso.html
Ja sam išla u drugu državu po eko teletinu kad mi se pas razbolio.

Odluči se za jednu vrstu mesa i daji to kroz 5 dana u više obroka dnevno. Kad mi se pas razbolio od gušterače sam davala i 4 obroka manja.

Teletina je mlado meso pa je zbog toga najbolja od svih tih crvenih mesa.

Dodaji rižu dobro raskuhanu i malo kuhane tikvice i mrkve u to.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2017., 01:13   #653
Quote:
petra00 kaže: Pogledaj post
Nađi negdje u dućanu med koji se već karmelizirao, taj je prirodni. Traži i na placu ako se krenuo stezati pravi je. Morali bi biti negdje dućani sa pčelarskim proizvodima.

Kristaliziranje, ne karameliziranje ali to ionako i nije neko mjerilo.
Cak i iskusni pcelari ponekad tesko provale lazan med.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2017., 01:29   #654
[QUOTE=petra00;65212941]

Ako jede piriku možda zato i povrati. Ja svojoj zato blaširam maslačak i radić. Ne jede više travu.

A GDJE MOGU NAĆ MASLAČAK? NE USUDIM SE BAŠ UZIMAT S LIVADE, ZAPIŠANO OD PASA, ITD. RADIČ MOGU NA PLACU..

Kupi radije smrznuti oslić, on je nemastan 0.3 %. Losos je masna riba oko 13 %, i to ti je iz kineskih kanala. Svježa tuna je nemasna, ali ne iz konzerve.
Nikakve veze nema što je oslić zaleđen može biti i manje obrađen kemikalijama od svježeg.

SKUHALA OSLIĆ +2-3 MRVICE LOSOSA + RIŽA - NEĆE JEST. LEELOU MI NA ONOM DRUGOM TOPICU KAŽE DA JOJ MOŽDA DAM MALO NA SILU?

http://www.tablicakalorija.com/meso.html


TABLICU ĆU PROUČIT...

A GDJE KUPIŠ ECO TELETINU, U SLO? IT? AUSTRIA?
IQ0007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2017., 01:40   #655
E ne.. Lipa naša Bosna i telence sa pašnjaka.

Nemoj na silu. Ima li meso koje voli? Voli li junetinu, piletinu...?
Pileće prsa možeš, ali od svježeg pileta ne onih vakumiranih. Očisti prsa od bilokakve masnoće i kože. Skuhaj i opet sa rižom. Umjesto riže možeš i krumpir kuhani.
Polako mora ogladniti bitno je da je hrana što jednostavnija.

Maslačak sa livade dašta. Operi ga i prokuhaj. Kod mene je po cijelom dvorištu.
Ni trava kou pase nije manje zapišana.
Samo nek je čisto od kemikalija i auta..otpada. Kad psu bude malo bolje to možeš dodati po list dnevno.
Možeš i radić sa placa. Ali malo i pofuri vodom da bude blakše varljivo.

Iz ribe uvijek odstrani kosti ako bude ikad pas jeo. Možda nije ljubitelj ribe ili je nenaviknut na okus ribe.

Možeš prvi dan pokušati i samu rižu dati da se malo otvori apetit. I pokušaj malo sa medom. Ja sam tim dizala psa kad je dobio upalu gušterače. Med je udahnuo život u polumrtva psa.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2017., 01:46   #656
Quote:
AndrejX kaže: Pogledaj post
Kristaliziranje, ne karameliziranje ali to ionako i nije neko mjerilo.
Cak i iskusni pcelari ponekad tesko provale lazan med.
Izvinjavam se kristalizacija
A što da radimo, onda jedino na analizu poslati.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2017., 01:53   #657
Petra pas joj vec mjesec i pol dana ima proljev i u zadnje vrijeme skoro joj nista ne jede. Uginut ce joj na kraju od toga, jedno vrijeme mogu funkcionirati tako, duzi period ne.

Pisala je da joj je nudila kuhanu piletinu, evo i oslica pa joj nece. Sta bi ti napravila da ti pas tjedan dana jede par komadica necega? Pustila ga ili sopala?

Ja bome svoje zivine kad su toliko bolesne da vise od par dana nece jesti skoro nista sopam.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2017., 02:07   #658
Nisam upratila sve napisano.

Onda je pas za veterinara i infuziju. Moj pas kad se razbolio nije bilo šanse da nešto jede, nije mogla stajati na nogama. Padala bi gdje god krenula.
Nikakvo šopanje nije dolazilo u obzir. Infuzije i čišćenje krvi od nečega što je gušterača stvorila.
Poboljšanje se tek vidjelo kad je pas poželio da jede.

Sve nagađamo. Ja bi psa uzela i odvela najboljem veterinaru što znam. Pa ako treba i donacije da napravimo da životinja dobije adekvatan pregled.


Ima slučajeva gdje pas proguta i gomilu kamenčića, i svakojakog smeća. Ali se to mora provjeriti.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2017., 15:32   #659
Neke zanimljive stvari. Nadam se da se vidi, treba pričekati otvaranje objave.

zdrava hrana za pse

opna od jajeta

sluzava posuda za vodu
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2017., 20:01   #660
Quote:
petra00 kaže: Pogledaj post
Izvinjavam se kristalizacija

A što da radimo, onda jedino na analizu poslati.

Ovdje je nekoliko jednostavnih metoda:
https://youtu.be/nqvJ8LPtse0

Uzmes provjereno pravi med i neki od laznjaka iz ducana, okrenes teglice naopako i gledaj kako se stvara i krece veliki mjehuric.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:02.