Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.08.2017., 15:21   #261
Quote:
Quirita kaže: Pogledaj post
Na koji grad misliš na Hvaru, ili baš na sam Hvar?

U gradu Hvaru mi je katastrofa-psa sam jednom tamo vodila a frendica mi tamo živi sa psom pa kuka stalno- dok Gromin dolac ili Jelsa čak i mogu proći.
Mislim na grad Hvar, idem tamo sa psom zadnjih 17 godina i nikad niti jednog jedinog prigovora. Na šta točno kuka frendica?
jopko_bopko is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 21:24   #262
Evo da se javimo sa novim iskustvima...hvala svima koji su odgovorili na moje pitanje. Ovako... Okrug gornji je katastrofa što se tiče životinja i prihvaćanja pasa. Tu ne mislim na ugostiteljske objekte jer nismo imali problema sjesti i pojesti nešto,a da pas leži pod stolom i drijema, nego mislim na kupanje. Pitali smo dosta ljudi koji su šetali sa psima i svi imaju isti problem. Netko je rekao da je to zatucana okolina i jako mi je žao što se moram složiti. Mi imamo psa od 6 kg, izrazito poslušnog i mirnog kojeg doslovno možeš ostaviti na ručniku i okupati se ,a da se ne mrdne sa mjesta ako mu se tako kaže. Znači niti je luda "beštija" niti divlja nego naučen na lijepo ponašanje i prema djeci,ljudima,psima, ne sere niti ne piša po plaži jer sve obavimo prije,a ako vidimo da mu je frka odemo sa plaže u šetnju i obavi se kaj treba... Onda smo se sjetili da bismo mogli uguglati da li ima neki kamp jer kampovi su uvijek pet frendly i tu smo pogodili. Samo 10 minuta vožnje je kamp Labadusa i možete tamo ići na kupanje. Parking za cijeli dan je 20 kuna,ne morate biti gosti kampa,može doći bilo tko. A i parking se može naći besplatno ako malo prošvrljate. Dosta velika plaža sa sitnim kamenjem,ali ima i stijena,tako da možete sa psom se kupati oko tih stijena koliko god želite i nitko nema ništa protiv jer se zna da psi smiju u kamp i da je normalno da se i oni osvježe.
Žalosno mi je to da su stranci uvijek stali,poigrali se s njim,podragali ga,nasmijali se,a od naših ljudi dobiješ "onaj" pogled kao da si doveo hrpu govana na plažu. A niti deset koraka iza kampa živo smetlište koje su napravili LJUDI , hrpa smeća pobacana, hrana,plastika...da ti se želudac digne.
Tako da eto,ipak smo našli neko mjesto za nas da se tih par dana odmorimo bez svađe,ali sigurno se tamo ne vraćamo zbog takvog pristupa koji nam se nikako ne sviđa.
Do sada kada bismo išli u Istru ili dio oko Opatije, Ičići, Ika, Lovran uvijek je bilo ok. Daleko je Istra od Dalmacije po mentalitetu i prihvaćanju. Samo kad zbrojite koliko Istra ima registriranih plaža za pse (ne ubrajam divlje nego baš plaže za njih),a koliko Dalmacija sve je jasno.
konto12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 01:34   #263
Quote:
Mi imamo psa od 6 kg, izrazito poslušnog i mirnog kojeg doslovno možeš ostaviti na ručniku i okupati se ,a da se ne mrdne sa mjesta ako mu se tako kaže.
Jebiga, ja ne mogu
Moj(a) bi se svima javio, sa svima se igrao, a drugi bi mislili da je divljao
Nekidan sam se kupao na zabačeijem dijelu, stijene, imaš "svojih" 50m3. Graničio sam s čovjekom od 60 i više godina i bio je s "flokijem" tamno sive boje veličine vučjaka...
I čim bi moj došao na pola puta čovjek več ono stav odjebi s psom pa ga nisam puštao tamo, a mom trebam 3 puta govoriti, jednom ako drekneš glasnije.
Tako da koliko god mislim da je moj pas dobrodošao uvijek če se nači netko kome nije ili nije mu do druženja nebitno sada.
Gledam da poštujem tu zamišljenu granicu na plaži, ili psa ne vodim. Ionako mora vidi max 5 puta. Svakih par dana se ionako kupa doma. Dama.
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 09:53   #264
Quote:
jopko_bopko kaže: Pogledaj post
Mislim na grad Hvar, idem tamo sa psom zadnjih 17 godina i nikad niti jednog jedinog prigovora. Na šta točno kuka frendica?
Frendica je domaća, pa možda joj zato kukaju i pizde (a i pas je 60kg+).

Ja sam svoju samo u Falca vodila, tamo sam bila ziher da može.
__________________
Sapere aude.
Quirita is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 13:35   #265
Zna li netko gdje se točno nalazi plaža za pse u Osijeku? Na nekom popisu pročitala sam da ima jedna na Pampasu, a druga kod mosta, ali ne znam gdje je točno, bile smo na obje lokacije i nisam pronašla... Zna li netko gdje je to točno, i u kakvom je stanju? Hvala
Direwolf Lussy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2018., 22:22   #266
Quote:
enchee17 kaže: Pogledaj post
mozete li tocno mi objasniti gdje tocno se nalazi ta plaza za pse u crikvenici i gdje tocno ta druga u krku?
Nalazi se kod restorana Lučica, pređete mostić kod Crkve i idete jedno 700 metara kao prema Selcima tj. ili ispod Caffe bara Noštromo i gdje je dućan trgovina Gavranović, točnije na kraju rive gdje su brodovi u Lučici. Evo neke info možete pročitati i na stranici za Plaža za pse u Crikvenici http://www.apartmani-crikvenica.com/...se-crikvenica/ . Uglavnom plaža je zaista jako lijepa i dobra, čak ima jako puno sadržaja i svega za ljude, baš mi je čudno da je smještena na tom djelu grada, ali svjedno jako dobro i pohvalno.
tigar1408 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2018., 10:42   #267
Quote:
Direwolf Lussy kaže: Pogledaj post
Zna li netko gdje se točno nalazi plaža za pse u Osijeku? Na nekom popisu pročitala sam da ima jedna na Pampasu, a druga kod mosta, ali ne znam gdje je točno, bile smo na obje lokacije i nisam pronašla... Zna li netko gdje je to točno, i u kakvom je stanju? Hvala
Ne kontam šta nisi pronašla. Tablu?

Mislim da nemaš nigdje baš nekakvu oznaku da je to plaža za pse, koliko sam skontala vodi se ona dolje iza Pampasa, i Želja - to ti je odmah kod željezničkog mosta (ne možeš fulati, jedino ako je Drava visoka pa je prekrila, al kad opadne imaš pijesak odmah tamo kod stupova mosta).

Inače kod Pampasa se istrčavaju psi pa kontam da se cijelom dužinom spuštaju i kupaju u Dravi.


edit: sad vidim da odgovaram na post od prošlog ljeta. Još mi nije bilo jasno ko se ide kupati sad na +10.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2018., 11:15   #268
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
edit: sad vidim da odgovaram na post od prošlog ljeta. Još mi nije bilo jasno ko se ide kupati sad na +10.
Ja ne, ali moje dvije kupaju se u Savi i na -10. Sad im je baš, ono, zavrućilo.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2018., 15:46   #269
Zna tko kakav je deal sa plažama za pse što se tiče ostalih posjetitelja?

Mi smo se baš vratili sa Krka i svakodnevno koristili pseću plažu u blizini Porata. Plaža je mala i prilaz u vodu je na žalost pun kamenja svih oblika i veličina. Ono što me je više smetalo je ostatak prisutnih turista. U jutarnjim satima je još bilo ok, ali navečer se ekipa tamo često okupljala. Kako je sama plaža dosta izolirana i većinu dana u hladu, bilo je svega od kombinacija ćeških obitelji sa malim milijunom djece do klinaca koji tamo piju, a kako je plaža jasno označena kao pseća iz nekog razloga im je valjda ok ostavljat svoje smeće za sobom...

Imali smo doduše i 2 slučaja di su nam se Njemci ispričavali i pokupili kad smo mi došli sa psom, kao znaju da je plaža za pse, ali im se sviđa lokacija. Postoji kakvo univerzalno pravilo za to da se na plažu za pse smije samo u pratnji ljubimca ili je fakat free for all? Nije mi se dalo prepirat na godišnjem, ali ono, ostatak turista ima sve plaže otoka na raspolaganju, ajd nemojte još radit gužvu na minijuaturnoj psećoj plaži od 30tak kvadrata...
Levistej is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2018., 16:21   #270
Mogu svi, nažalost. Mi smo na "našoj" psećoj plaži jedno jutro zatekli hrpu ronioca s pripadajućom opremom s kojom su zakrčili većinu plaže, ali ne možeš im zabranit da se tamo kupaju/rone.
Mene ne smetaju tako dugo dok ne njurgaju protiv pasa, na prvi znak nezadovoljstva zbog prisutnosti psa im pristojno objasnim da su zalutali. I ne pazim baš jako da im ne smetamo, pozovem šmizlu ako vidim da ih je baš odlučila davit (jako voli ljude), ali da ću pazit da ne protrči pored njih mokra - neću. Brisanje u tuđe ručnike ne upražnjava pa mi je to jedna briga manje.
Linai is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2018., 18:00   #271
Moja se je dosta oprezna i boji se svakakvih gluposti, ali obožava vodu više od bilo čega. Problem je što također obožava i luftiće, ali i dihalice....točnije, obožava lajat za njima i napadat ih. :/ K tome, kak je plaža omeđena dvama stijenama, ljudi tamo dolaze skakat u vodu, i nije mi baš ugodno kad vidim da skaču s 2-3 metra visine u vodu kad mi je pas u neposrednoj blizini mjesta gdje padnu, bilo to jer ih nije briga ili ju jednostavno nisu uočili.
Levistej is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2018., 18:40   #272
Quote:
Levistej kaže: Pogledaj post
Postoji kakvo univerzalno pravilo za to da se na plažu za pse smije samo u pratnji ljubimca ili je fakat free for all?
Mislim da ne, baš kao što i u pseće parkove dolaze majke sa sitnom dječicom pa vrište kad im se pas približi. Ja sam se na psećoj plaži u Ičićima najprije posvađala, a onda se bila spremna i potući zato što je baka došla s klincem i vrištala da mokri psi - zamisli, molim te! - prolaze preblizu njih dvoje. Ono, lijevo i desno od te plažice ima cijeli niz što uređenih, što divljih plaža, na jednoj je čak istaknut znak da se za puštanje psa na plažu naplaćuje globa od 1000 kuna, a ona će meni na psećoj plaži izigravati prometnog redara.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2018., 14:09   #273
Prvo pozdrav svima koji tu pišu i veliko hvala svima što djelite ove dragocjene ifnofrmacije!
Imamo labradoricu žutu, 4mj, poslušna dobra, naučila se ponašati sa drugim ljudima i životinjama.
Do ovog ljeta nisam uopce razmišljao da je takav problem ici na more sa ljubimcima...
Bili smo u Malinskoj na Krku, isključivo zbog Rajske plaže ( https://goo.gl/maps/wP1F42kzFzt) i Paradajz beach bara koji je isto pet frendly (plaža za pse plus kilometar šetališta sa gro divljih plaža na stijenama ali sa ok ulazima u more!) koja je sasvim ok.
U Malinskoj, gradu Krku, Punat, Njivice (to smo išli u šetnje) nismo imali problema za šetnju, sjest popit/pojest, čak vecina lokala nam donese zdjelicu za peseka ili uzme našu zdjelicu i napuni vodom pa donese!
Nemam prigovora za ništa, jedino mi je bilo malo glupo što na cijelom otoku Krku postoje 3 plaže za pse i onda se kupaš na jednoj od njih okružen sa švabama i česima koji su došli sa svojim DIVLJIM ljubimcima - čitaj djecom -

Što se tiče kupanja na kopnu.
Nismo bili tada sa našom pesicom ali je dozvoljeno jer su bili peseki - Kostanjevica na Krki (https://goo.gl/maps/pZfgjrfqG2K2 )
Tamo je lijepo, iako mi se čini da je na prethodnoj stranici navedena plaža ljepša i ugodnija a na kraju krajeva NAŠA domaća - Mrežnici kod Duge Rese ( https://goo.gl/maps/3yrXEbzicZo )

Eto, za sada toliko od mene

Zadnje uređivanje MarioMP : 26.07.2018. at 14:12. Reason: zaboravio dodati jednu google maps lokaciju
MarioMP is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2018., 14:24   #274
Problema za klasičnu šetnju, tako dugo dok je pas na lajni, na Krku stvarno nema. Problem se javlja kad tog istog psa poželiš pustit da bez lajne protegne noge ili, ne daj bože, potrči. Čak i na Rajskoj cesti, gdje smo godinama šetali pse bez lajne, pas mora biti na uzici, a komunalac se vozi na motoru i naplaćuje kazne.

Quote:
MarioMP kaže: Pogledaj post
Nemam prigovora za ništa, jedino mi je bilo malo glupo što na cijelom otoku Krku postoje 3 plaže za pse i onda se kupaš na jednoj od njih okružen sa švabama i česima koji su došli sa svojim DIVLJIM ljubimcima - čitaj djecom -
Na Krku skoro svako mjesto ima svoju plažu... meni jedna od dražih je ona u Čižićima, duplo je veća od plaže u Malinskoj, ima hlada, a ne bude takva gužva i ulaz u more je ok. Plus, ako se ide rano ujutro može se i prošvercat psa na plažu Soline i tamo ga istrčat.
Linai is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2018., 11:43   #275
Gdje je neko zgodno jezero neka voda za pružiti psu malo plivanja (ne mislim na savu i to tamo na nasipu blizu Vodoprivrede...)
Gledam nešto bliže istočnom dijelu grada, možda i prema v. gorici itd. Gledam na google mapsu Jezero Čiče (ljudi se ne smiju, kao utapaju se :O ), onda blizu Velike Mlake neko kao jezero itd. Ne tražim kristalno čistu vodu
Jel netko bio tamo? Pušte pse da se isplivaju
Pawrent is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2018., 13:04   #276
Imaš u Sesvetama bazen za pse, tj. u Budencu. VauLand. Mislim da imaju samo fejs.
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2018., 21:38   #277
Quote:
Coco_Nut kaže: Pogledaj post
Imaš u Sesvetama bazen za pse, tj. u Budencu. VauLand. Mislim da imaju samo fejs.
Radi li to još uvijek? Prošle godine nisam stigla pa da ne idem bez veze.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2018., 23:45   #278
Radi. Baš sam nedavno vidio na fejsu da je netko bio.

Sent from CocoNut Galaxy using Tapatalk
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2019., 14:41   #279
Pozdrav svima,

Da li je netko bio na plaži za pse Zaglav u Staroj Baškoj:
https://www.punat.hr/node/598

Izgleda lijepo i veliko, ali nepristupačno. Gledala street view i ne izgleda da se imaš gdje parkirati pa spustiti dolje do plaže pa molim pomoć.

Hvala unaprijed.
DanceInTheDark is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2021., 17:05   #280
Pozdrav,
da malo dignem temu.

Ima li u Biogradu n/m ili u blizini bilo kakva plaza za pse?
dubko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:06.