Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.05.2008., 13:07   #61
Quote:
gramur kaže: Pogledaj post
Na zidu lučke kapetanije u Murteru je jedan simbol moći murterskog turizma s kraja 80-tih prošlog stoljeća, Sunčani sat dodjeljen Murteru 1989. za najbolje turističko mjesto u 89. Tad je Murter bio pojam.
A sad ništa, mrvice, kao nešto miče se.
Sad su ga svi pretekli, gdje su Bol, Supetar, Hvar, Blato i slični bili prije 20-tak godina.sada su pretekli Murter, da ga ovaj teško može uhvatiti.
Colentum je bio kruna Murtera 1969.kad je izgrađen, nitko nije imao takav hotel na otoku, osim jednog u M.Lošinju.Sad je pod hipotekom varaždinske banke, u privatizaciji uništen, navodno su namjerno izgubljeni vlasnički papiri, samo da mu padne vrijednost.Hotel se nije uspio prodati iz 5 pokušaja na Trgovačkom sudu u Splitu prije desetak godina, a cijena mu je bila 3 600 000 DEM. Samo teren vrijedi x2 u eurima, ali netkom je bilo u interesu da se taj problem nikad ne riješi.Ako dobro poznajete Murter, onda znate i za ovo.
Slična je situacija i sa zgradom stare uljare u centru.status quo, pod stječajom stoji, općinu nije briga, a sve propada.
ratep is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2008., 18:51   #62
ja sam uživala u Murteru zadnji put 1997.g. Prošle godine sam se užasno razočarala, a najviše su mi išli na živce divlji parkinzi na makadamima i onaj autocamp kroz slanicu.Divlji zapad je blaga riječ za ono što se tamo događa.
gogaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2008., 21:50   #63
Quote:
gogaa kaže: Pogledaj post
ja sam uživala u Murteru zadnji put 1997.g. Prošle godine sam se užasno razočarala, a najviše su mi išli na živce divlji parkinzi na makadamima i onaj autocamp kroz slanicu.Divlji zapad je blaga riječ za ono što se tamo događa.
Vratio se za vikend iz Murtera, cijeli mjesto još uvijek raskopano, još je dobro što nema kiše, onda bi bila prava oranica. Termini za radovi se kao i uvijek ne poštivaju.
ratep is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 10:59   #64
Već godinama ljetujem u Tisnom i iako mi je tamo lijepo, ipak imam nekoliko zamjerki. Što sam starija to mi je dosadnije jer,slažem se, nema nikakvog noćnog života, osim Crnog i Kole u kojima bjesomučno ispijamo cugu cijelo veče ne znajući što bi drugo. I nema poštene plaže. Prošle godine su malo sredili tamo na Vili,ali to je malo i prevladavaju majke s vrištećom djecom. Prije sam znala, čim škola završi, odmah tamo i bila bi dok škola ne počne, znači skoro 3 mjeseca. Sad mi je i nekoliko tjedana tamo previše. Dajte, ako nas ima još, idemo se malo organizirati. Bar neke pijanke na Andriji ili slično. Iako ovo ljeto neću biti dugo jer putujem u inozemstvo, svejedno namjeravam skočiti bar na tjedan- dva.
Lady_M is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2008., 07:25   #65
evo imam ponudu za smještaj na otoku Murteru, mjesto Murter...

treba mi odmor na par dana sa curom, cca. 4-5 dana, ajd da ima negdje za cugnuti kaj po noći,ali više mi treba ljepa plaža, malo prirodnih ljepota....

znači, psihički odmor u tih par dana od posla...

što kažete ljudi? i Vodice su dosta blizu,tako da mi to paše jer bi po povratku kući i tamo otišao na jedan dan..
CottonEyeJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2008., 01:15   #66
Dobro vece ,pozdrav iz Beograda.vidim da je o Murteru rec pa da i ja napisem koju recenicu
Ja sam dakle iz Beograda
Otac mi je Murterin,tj Betinjanin..
Za vreme rata,samo su dva leta prosla da ja nisam otisla makar 15 dana na Murter
imam 26 godina,i za mene nema lepseg mesta na planeti od tog otoka,tj poluotoka
a na to ne mislim samo na prirodne lepote ,kojih ima toliko ,,da i ne mozes izdvojiti ,,,nista...
Kud god da se pomeris i odes na Murteru,osecas se kao da si u ogromnoj razglednici
Tu mislim i na ljude
ljudi su otvoreni,svestrani ,i lezerni,pravi dalmatinci
Samo jos ovo da napisem
Ja sebe u starosti vidim na nekom kornatu kako berem masline u oktobru ,a uvece idem kuci ,kod dece i muza na murteru
Dovoljno li je?
saiza.10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2008., 16:13   #67
Bok ekipa! Na MUrteru ljetujem već 3 sezone i uvjek je jako dobro, istina prve godine bolje nego zadnje dvije ali nema veze. Na ljetovanje stižemo za 10 dana i nadamo se da če biti dobro kao i prošlih godina. Imate veliki pozdrav od ekipe iz VINKOVACA!!
Marko-VK is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2008., 18:54   #68
Ljetujem na murteru već 20-tak godina i dolaziti ću opet,mada imam više primjedbi nego pohvala.Nisam nigdje osjetio toliku neljubaznost po kafićima i restoranima kao tamo ( ovo se tiće i Betine) ,smeće na sve strane a da ne spominjem izostanak bilo kakvog noćnog života jer ste već to sve iskomentirali .
Fascinirala me i pretprošla "Betinska plava noć ",Mucalo je po tko zna koji put pjevao svoje super hitove pred masom od 30 tak ljudi ,od klope je bila piva i hamburgeri --prava dalmatinska klopa .
Usprkos svemu Murter mi je naj destinacija jer nemam auto a otok se može i pješice obići ,priroda je prekrasna ( bio sam i na Visu ali mislim da je Murter ispred istoga ) a i taj bezobrazluk mi je nekak simpa...sve u svemu

evo mene za par dana dolje..
djemba is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2008., 10:55   #69
Spremamo se ovo ljeto na Murter u kamp pa vidim da ih ima nekoliko na otoku. Molit ću savjet znalaca da mi napišu dvi tri riči koji je kamp za preporučit a kojega valja izbjegavat u širokom luku. Hvala!
__________________
Restart and reboot yourself
Prolaznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2008., 12:29   #70
Jezera-Lovišća

Jest da je malo skuplji, ali sve je uredno.
raff34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2008., 20:10   #71
kamp: rastovac

ja ti ljetujem već evo 18. godina na Murteru tj. u kampu Rastovcu - http://www.hostin.hr/hr/hr.php?case=...c&sub=rastovac koji je cca 2 i pol metra prije ulaza u Tisno.

To ti je kamp/apartmani u koji su u Ininom vlasnistu (prije je to bilo odmaraliste za inine radnike), iskreno nemam pojma koje su cijene...jer to ja ne plaćam ..

ali ono sto mi se u tom kampu apsolutno najvise sviđa je to sto ti je ta cijela uvala u vlasnistvu kamp. Tako imas plazu samo od kampa gdje je sigurno ostaviti svoje stvari i ne brinuti se da ti ih netko ukrade (ulaz je dopusten samo gostima kampa/apartmana)...imas u samom kampu ducan...relativno jadan..al postoji..
također odbojkaski teren, "sumicu", nogometni teren, tv salu itd. jest da vecina toga nije najnovija..(kamp vec jako dugoo postoji), ali od onoga sto sam slusala od drugih, ali i vidjela je neizmjerno puta bolji...


jedan od najboljih stvari same lokacije kampa jest da imas 2 puta do centra tisnog...kroz "sumicu" i preko "brdasca" -i sporog si hoda otprilike 10-15 minuta tamo..autom si naravno za ravno minutu i pol (bez pretjerivanja).

doduse ne znam pretjerano kako to funkcionira za one koji nisu radnici ine, ali znam da je kamp otvoren i za ostale, ali ovisi koliko ima sl. mjesta u kampu.

inace ja sam tamo od sljedece subote i jedva cekam...


p.s. ako se brines za nocni zivot. Moja preporuka skokni do Hacijende u Vodicama, Porata kraj Pirovca..ili ako ti se dulje vozi do Aurore u Primostenu
angel_idek is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2008., 11:55   #72
Sram te bilo Grm 65. Esi li ono reka da nisi iz Murtera? Možeš si misliti kako nisi.
Kažeš da noćni život u Murteru ne valja. E pa dragi moj ne valja zbog takvih ko što si ti. Vidiš da bi zatvorija Guštera jer je vlasnik vijećnik.
A da ti misliš o dobrobiti našeg (ne tvojeg jer nisi ni zaslužija da budeš u Murteru) pustija bi ti Guštera i ostale da rade. U Guštera i u Kukumara i ostalim fala Bogu kafićima muzika vani se smije puštati do 11 navečer!!!
Gušter ima sasvim dovoljno posla i bez tebe a takvi ko ti bolje da i ne dolazite nigdi.
Loli svaka čast!!!
lea is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2008., 11:58   #73
Angry

I još jedno Grm65. Da noćni život ima veze s politikom Gušter bi radija do 5 uri ujutro.
lea is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2008., 09:28   #74
Quote:
lea kaže: Pogledaj post
I još jedno Grm65. Da noćni život ima veze s politikom Gušter bi radija do 5 uri ujutro.
Ta nakaranda građevina je napravljena bez građevinske i lokacijske dozvole i da nije politike ne bi ni postojala kao kafić, a neki su ipak uspjeli. Zakon nije za sve isti, nažalost.
grm65 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2008., 21:36   #75
Ti si se stvarno uživija u ovo. Ne mogu virovati da si već vidija i odgovorija. E pa stvarno nemaš pametnijeg posla. A neman ni ja kad s tobun gubin vrime. Uglavnom, uopće ne odgovaraš na pitanja, ne pobijaš argumente samo daješ nove, i tako se više nema što pričati s tobun. Aj bog
lea is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2008., 16:55   #76
nedavno sam došao s murtera tam ljetujem već 12 godina, otok je stvarno lijep ali noćni život stvarno jest zamro, ja inaće budem u betini, svakje gofdine je sve gore i gore super smiješno mi je kad dođem u betinu i svira neki bend a na trgu doslovno dvadeset ljudi i naravno ona djeca što skaću ispred pozornicee to je stvarno žalosno, murter je puno življi i zanimljiviji asl meni se nekak čini da je taj otok rezerviran za one koji traže potpuni mir, a kao sda općina to i želi jer organiuzacija je loša
livmed is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2008., 22:04   #77
Quote:
livmed kaže: Pogledaj post
nedavno sam došao s murtera tam ljetujem već 12 godina, otok je stvarno lijep ali noćni život stvarno jest zamro, ja inaće budem u betini, svakje gofdine je sve gore i gore super smiješno mi je kad dođem u betinu i svira neki bend a na trgu doslovno dvadeset ljudi i naravno ona djeca što skaću ispred pozornicee to je stvarno žalosno, murter je puno življi i zanimljiviji asl meni se nekak čini da je taj otok rezerviran za one koji traže potpuni mir, a kao sda općina to i želi jer organiuzacija je loša
Bend ? Još gore, Mucalo sa svojim hitovima okupi kao što si rekao preko 20 ljudi !
Tužno.Sjeća li se neko kada su prije par godina organizirane maškare ? Njih desetak se prošetalo po Murterskoj rivi i završilo u Safariju ( sada je neka pizzerija ako se ne varam) na cugi
djemba is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2008., 20:35   #78
ma znam, premalo se ulaže u otok jaživim u slavoniji u općini u kojoj nema ni trunke turizma, ali ipak uvijek se nešto gradi, obnavlja, a tamo apsolutno ništa a znamo da imaju ogroman proračun, aj sagradili su one neke šetnice između betine i murtera, a i one su jadne jedva 2 osobe prođu. i za pohvalu alleluja da su makli ono kamenje pretprošle godine i napravili plasžu u betini, strava, eto nekad dođe neko mal poznatiji ko seva(još davno) i sad feminem pa onak bude ljudi, za razliku od mucala i berekina koji svake godine uveseljavaju 20 ljudi, murter je meni puno bolji iako noćni život isto nije za pohvale, ali sveopće je dobro, čigrađa uvijek ugostuje dobre face, imaju pravi slaldoled kod vodopije. vidi se razlika među općinama
livmed is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 13:07   #79
evo rezime ovog ljeta..ne znam ko je ovdje lupetao da se moze motorom od cigrade do doca "bez problema" standardnim putem, ali srdacno ga pozdravljam. mada su kucice sto nicu svake godine na tim i daljim plazama slatke i u skladu s prirodom (barem neke od njih) i dalje su ilegalne. ja bi se bojala marine...
eh da, ljeto na cigradi i bravo onome ko je dozvolio organizatoru da postavi stejdz nasred puta usred bijela dana. nadalje, naplacivanje ulaznica za koncert na plazi 10 metara od mola je strasno, a osobama koje dodu svojim brodom i iskrcaju se na mol(!!!) je sramota. teska.
murija kojoj nije na kraj pameti da pise kazne ljudima koji se parkiraju na zabranjenim zonama na spustu za cigradu (predvidenima za mimoilazenje auti), nego se ljudi penju po uskoj cesti uzbrdo u rikverc po 100-200 metara je hrpa beskorisnih neradnika.
lantana opet ne da casu vode uz kavu, krajnje fuj
u meku na hramini takoder nema case vode, ali ti nece niti u tost staviti kecap(?). od nekad najboljeg fasta do najgoreg mjesta.
barbara pizzeria, spageteria je i dalje fenomenalna, najbolje mjesto za jesti (pizze, spageti s hobotnicom, rezanci s pravim skampima i lososom, sve predivno), bolja i od razvikanog tic-taca, barem one veceri kad sam ja bila.
murterini organizirali brod za jednodnevne izlete po zelji, svaka cast
otvorio se pravi salon za manikuru, pedikuru itd. super.
u selu ima odlicna frizerka, to oduvijek, ali imam je potrebu nahvaliti jer me cesto osisa bolje od razvikanih zg-frizera.
nasuli podvrske kamenjem (mogli su odabrati oblutke, ali valjda su bili preskupi), svejedno izgleda prirodno i ima vise mjesta.
krafne kod dragula i dalje odlicne, samo zuri da stignes prije podneva po njih.
konoba i dalje ok.
kezo, posluzuju sorbeto i razne fine rakije, odlicno.
i da, zasto su u selu srusili drvored u ulici koja ulazi u kornatsku?? i posadili neki smijesni uzas?
velika pohvala i plocniku u gl.ulici.
zasad to je to..

p.s O ZASTO KONZUM, ZASTO
Lola is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2008., 13:09   #80
prije 10 godina smo kupili kućicu u Murteru, jer kad smo dosli dolje, zaljubili smo se u otok, u prirodu, more, ribu i one prekrasne panorame i vidike koje se pojavljuju kad se putuje s Kapele prema mjestu Murter (pogotovo u zoru).

U Kreše na jutarnju kavicu, navečer ili tulum doma, ili u Vinik, Balarin, Čigrađu, a klopali smo kod Alfonsa, kasnije i u Tic tac-u. Na Slanici, tam na pješčanoj plaži se ne kupam, nekad se tamo islo na kavu, snimanje komada, kao što je netko napisao.
Kupam se na stijenama ispod kuće ili odem na Škojić.

Ide mi na živce kamp Slanica, sve je zmazano, nagurano, vode ga 2 debila, koji nisu vlasnici kako je netko tu napisao, samo koncesionri, jedan od njih je viječnik u općini pa otuda i koncesija. Nemaju pravo braniti prolaz cestom do podvrški. Izbetonirali su onu prekrasnu šumu, prilazi moru preko sezone su nemogući od onih silnih kampera, sve smrdi po smeću kojeg ima tona, tako da već par godina nejdem tam kad je sezona. Bila sam zadnje za uskrs, i uživala u uskr. dorucku u Tisnom, sad cu ici u rujnu i uzivat u onom murteru kojeg obozavam
__________________
So many flowers - so little time...
Neona is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:37.