Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.12.2010., 15:36   #61
Čuj, ako nemaš volje barem surfajući se educirati o pasminama kao i o odgoju šteneta ili socijalizaciji na ostajanje doma i sve ono što sa psom dolazi nego čekaš gotova riješenja,onda zaboravi nabavku psa.
Uz malo truda čitajući barem teme ovdje na forumu, svašta možeš doznati.

NHF
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 15:45   #62
Da, to si dobro rekla, mislila sam "iz prve ruke" čuti pametan savjet. U svakom slučaju hvala.
MIŠICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 15:45   #63
Quote:
MIŠICA kaže: Pogledaj post
Da, to si dobro rekla, mislila sam "iz prve ruke" čuti pametan savjet. U svakom slučaju hvala.
Pročitaj temu "koju pasminu odabrati". Savjeti iz prve ruke su povremeno vrlo dvojbeni, ne znaš kakve su te ruke...
TurbulentFluid is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 15:55   #64
Moje male i mekane za raliku od tijela.

A sad zaozbiljno.
Godinu dana cirka sam se koliko je tada bilo moguće, educirala o pasminama i o odgoju mada smo jednog psa već imali i odgojili.
Znala sam što hoću otprilike i što neću.
Znala sam da neću velikog psa, psa koji ima puno dlake, psa koji se linja i psa koji je puno aktivan, tipa terijer russel ili bilo koji sličan mada su mi super simpatični.
Koji voli vodu.
Nisam htjela mješanca.
Znala sam da neću premalog psa i psa sa nježnom "ljudskom dlakom" i znala sam da konkretno neću pudlu.
Htjela sam ženku, dobila mužjaka

I opet, dobila sam odnosno kupila sam psa koji ipak treba dosta aktivnosti i rada mada sam o njemu mislila da ne treba toliko.
Premalo informacija je bilo tada o pasmini puno više ima sada.
Kad sada odvrtim film, zanemarila bih dlake, ne bi mi više smetale kao taada..ali svejedno ne bih birala psa većeg nego je ovaj moj.

Puno toga ostalog bih uzela u razmatranje sa sasvim drugog stajališta nego nekad.

Tako da, sjedni i razmisli, raspitaj se i odluči jelli nabavljaš psa iz azila ili kupuješ psa s papirima.
Štene ili odraslijeg.
I sve ostalo što uz to ide.
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 16:00   #65
U našoj kući je prije rijetko bilo nekakvog promišljanja oko toga dal uzeti ljubimca ili ne, većina naših ljubimaca kod nas je završilo tako da smo ih našli na ulici i uzeli doma.
Ako ih nismo udomili kod nekog, ostali su kod nas i to je to.
Za mog života prodefilirali su kroz našu kuću/dvorište kojekakvi ljubimci - mačke i psi, zečevi, ježići, puran, dvije guske, kornjača, žaba...
Ali sad imamo psa kojeg je tata planirao već dugo, makar sam ja bila protiv toga (gubitak naše pesice nakon 13 godina druženja me previše pogodio, i uzeti novog psa mi je bilo nepojmljivo), ali otkad sam ga ugledala volim ga najviše na svijetu.
A mace su prave "moje" mace - mama i kćer rođene u mojoj sobi... baka maca, koje nažalost više nema je nađena na autocesti ko jako mala beba...
Ostale mace nađene na cesti su kod prijatelja.
__________________
Teško je biti skroman kad si savršen.
chrissy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 16:03   #66
Quote:
MIŠICA kaže: Pogledaj post
E pa koja bi to bila ?
Plišana
__________________
Duobus litigantibus tertius gaudet
Dashiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 20:45   #67
Quote:
Dashiki kaže: Pogledaj post
Plišana
Hvala na dobronamjernim savjetima, a vidim da moje pitanje o vrsti psa nije bilo na mjestu pa se duboko ispričavam.
MIŠICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 21:19   #68
Quote:
MIŠICA kaže: Pogledaj post
Hvala na dobronamjernim savjetima, a vidim da moje pitanje o vrsti psa nije bilo na mjestu pa se duboko ispričavam.
mišica (tako ja svojoj moni tepam )

skokni gore na plavu šapu, imaš topic o štencima koji su danas spašeni iz remetinca
potrebna nam je pomoć u privremenom smještaju za njih

razmisli i ako želiš ponudi se da privremeno udomiš jedno štene kod sebe

pomoći ćeš curama a i sama ćeš dobiti priliku vidjeti kako ti ide sa štencem
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2010., 01:19   #69
Meni su frendice za rođendan poklonile patuljastog kunića.

Moram priznati da sam bila malo zatečena, ali to nije dugo trajalo.
Na netu sam našla informacije o prehrani, ponašanju, mogućim bolestima, itd., nabavila najnužnije stvarčice za početak...

Par dana smo se upoznavali, a već nakon nekih tjedan dana postali naaaajbolji frendovi.
Sad se već više od godinu dana družimo i bezgranično volim to malo ušato stvorenje s najslađim okicama!
pohana mahuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2010., 13:17   #70
nisam donjela odluku, trebalo mi je jako dugo da prebolim starog psa
i kad je bio rockas ujutro sam se probudila , otvorim vrata a ono tele na mene flop, reko sta je sad znam da je stara rekla da nece psa. al eto rekla mi je da ju je uzela zasto sto sam ja jako patila za malim, zaljubila sam se u nju na prvi pogled a izgleda i ona u mene, di ja tamo i ona. al stara izvalila to je moj pes, jer ona sebi oce u penziji uzet vestija, al eto luna i za njom zuji
__________________
four wheels move the body — but two wheels move the soul #bikerzone
typhoid_mary is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2010., 20:00   #71
Uzeli smo doma odbačenu mačkicu jer jadnica ne bi preživjela zimu onako mila i dobroćudna. Sad je velika i snažna, izgleda kao odrasla mačka, ali je u biti još uvijek mačić pa će večeras od sv. Nikole dobiti slatki paketić u svoju malu mačju čizmicu Ne doslovno slatki, naravno.
__________________
What if nothing exists and we're all in somebody's dream? Or what's worse, what if only that fat guy in the third row exists?

Woody Allen
White Russian is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2010., 20:04   #72
Večeras ???
Pa sveti Nikola je u ponedjeljak
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2010., 20:11   #73
A koja sam ja tuka, zabrijala sam da je sutra Ma nema veze, ko da mačketina zna koji je datum, sad sam se već nabrijala kako ću je ujutro razveseliti, ne mogu čekati još jedan dan.
__________________
What if nothing exists and we're all in somebody's dream? Or what's worse, what if only that fat guy in the third row exists?

Woody Allen
White Russian is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2010., 23:11   #74
bojim se mačaka, i to poprilično. no moj budući je čuo da jedna maca od 2mj traži dom. i naravno, nagovorio i mene. i sada, 5 dana nakon njegovog dolaska, zaljubljena sam u to malo stvorenje. još je mali ali ga se svejedno još malo bojim ali mu dajem puno ljubavi i mazim ga i igramo se. sve dok me ne počne grickati i grebati. onda ga nosim na grebalicu i nadam se da će naučiti da to tamo radi. ali diiivaaan je
__________________
ako ti je zivot kiseo kao limun.. ..napravi od njega limunadu
yvanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2010., 23:54   #75
Quote:
White Russian kaže: Pogledaj post
A koja sam ja tuka, zabrijala sam da je sutra Ma nema veze, ko da mačketina zna koji je datum, sad sam se već nabrijala kako ću je ujutro razveseliti, ne mogu čekati još jedan dan.
mi smo naseg cucka nasli na proslog sv.nikolu, i ja vec duze vrijeme razmisljam o tome kako da to "obiljezim"... i ne mogu docekat
papi73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2010., 23:58   #76
Ma budeš ti to, uskoro ćeš uživati u komentarima kolega o tvojim rasparanim, krvavim nadlanicama!!
TurbulentFluid is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2010., 10:10   #77
ja sam svoju jadnu mačkicu našla na kiši. promrzlu i gladnu.

djelovala sam instinktivno.
i odnijela ju doma.

što je bilo pomalo iracionalno jer sam na mačju dlaku (bila) alergična za popizdit.

ali eto nisam mogla protiv sebe.

alergija se s vremenom povukla.

priznajem da mi je bilo čudno u početku... makar sam i prije imala mačke...
al ono...trebalo mi je vremena da se naviknem.

uskoro sam ju totalno razmazila... obožavam ju ... uvukla mi se pod kožu totalno i tak sam sretna što ju imam.

htjela bih joj nabaviti prijateljicu...
no problem je što mi muž baš neda...
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2010., 11:09   #78
Kako sam donjela odluku? Pa ja nikad ni nisam zeljela biti bez ljubimca, odrasla sam uz njih ali sam par godina dvojila em je to velika obaveza a ja sam zbog posla uvijek bila odsutna po tjedan dana van drzave, em stanodavac nije dao u jednom stanu, em se bivsi muz bojao kako ce on to jer nikad u zivotu nije imao ljubimca.
Onda je muz postao bivsi a maca usla isti tjedan u moj dom. Uzela sam najruzniju iz azila, koju nitko nije htio jer je bila bolesna i nerazvijena.
Al zaigrana u pic mac kao i sada 2 godine kasnije.
Kad smo vidjeli da ce ipak prezivjeti i da sva ta sila lijekova djeluje i da je maci dosadno samoj, otisla sam po jos jednu. Tocnije ona se odlucila za mene, uspela mi se uz nogu, podrapala falke carapu i ljubav se rodila.
Nikad bas nikad vise ne zelim biti bez kucnog ljubimca.
Jedino na cemu radim je da za godinu dvije odem u stan sa velikim vrtom i da im omogucim izlaz.
Evo upravo sam narucila vrecu 10 kila klope, 75 eura, ak kakav bi to divan niche parfem bio ali ovo je sto puta vrednije.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2010., 13:24   #79
Ja sam isto svoje davila godinama i godinama kako bi bilo šta što gmiže, plazi, hoda, trči, skače ili sve navedeno. Prvi ljubimac je na kraju došao krajem 3. srednje na razrednom izletu Zagreb - Zadar.
Jedan dečko je dobio za rođendan sirijsku hrčkicu (i to trudnu) i trudio se raspodijeliti mlade, nije sa svima uspio pa je jednog nosio u plastičnoj kutiji od sladoleda sa sobom, da ga, ili nekome putem uvali, ili da ga ostavi negdje na autoputu. Nakraju se to skoro i desilo, pa je jedna kolegica počela vrištati i moljakati da to ne radi a ja sam ga uzela i vratila u kutiju. Naravno, probala sam ga i ja uvalit okolo ali ga nitko nije htio, a "sad je bio moj" i tako... Došao k nama doma, prvu noć proveo u plastičnoj kadi za veš sa hranom i vodom, drugi dan dobio kavez i doživio oko 3 godine.
Sad već imamo 3. čupavka kojeg svi doma obožavaju.
__________________
Enter life with good intentions...
strukla is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2010., 15:43   #80
Ombia,al si me nasmijala rečenicom,"onda je muž postao bivši,i maca je isti tjedan došla doma".
A,od čega ti je prva maca bolovala?
Maca. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:28.