Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.01.2010., 18:27   #1
Studentski život u ovom ili onom gradu

Dakle. u velikoj sam dilemi. Inače sam iz Slavonije, a studiranje u Zagrebu mi je oduvijek bilo san. No sada, kada se trenutak odluke bliži sve me više strah kako će to izgledati. U Zagrebu ne poznajem gotovo nikoga, također se ni ne snalazim u gradu pa se bojim da će mi na prilagodbu otići previše vremena i da će faks zbog toga patiti.
Pa dakle, vi koji studirate u drugom gradu, kako vam je bilo na početku? Koliko vam je vremena trebalo da se prilagodite? Jeste li poželili da ste donijeli drugačiju odluku?
Svi odgovori su prihvaćeni.

p.s. ispričavam se ako je tema bila, ja ju nisam našla
jojachica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2010., 20:04   #2
Pozdrav

Dal želiš studirati u Zgbu jer ti je to san , ili se tamo nalazi fax kojeg nemaš bliže?

Ja sam ove godine dosla studirati u Zagreb, inace sam iz Dalmacije..
Fakultet kojeg sam odabrala, u Lijepoj našoj se nalazi samo u Zagrebu..
Dom nisam uspila dobiti, i sad živim sama u stanu podosta dalje od centra, jer su mali stanovi blize centru jako skupi.
Prijateljice su većinom upale na fakultete u Rijeci i nisam imala nikog poznatog s kim bi živila, pa sam tako odlučila živiti sama, a ne s nekim nepoznatim.

U početku nemaš vremena baš razmišljati o tome kako ces se prilagoditi, nego jednostavno ide samo od sebe. Uzbuđena si u početku oko faxa, upoznaš puuuno novih ljudi, stječeš prijateljstva, pa malo po centru prošetaš, pa uzmeš kartu kuda tramvaji voze da vidiš kojim tramvajem ideš do faxa, ima se puno obaveza, ispunjen ti je dan i ne ideš za tim kako ces se snaci već sve ide samo od sebe - snalaziš se
Mislim da je puno bolje živiti u domu, je da možeš dobiti "blesavu" cimericu, al u biti, i s najboljom frendicom nije lako živiti.. Tamo je uvik puno ljudi, stalno nekog ima, bar se ne osjećaš usamljeno...

Nadalje je velika stavka i financijska situacija, ako su mogućnosti takve da si možeš i grad birati, onda je Zagreb super.. Je da su dosadne bljuzge i hladnoća, al s obzirom da si iz Slavonije, to ti nisu novosti
Ne znam koliko ti je daleko Osijek i zašto tamo nebi?
Nemoj se previše nadati, da te nešto nebi razočaralo, jer svak drugačije doživi odlazak na studij u drugi grad

Nadam se da sam bar nešto pomogla opisom mog doživljaja, ako se sjetim još nečeg, napišem, ako imaš pitanja, samo pitaj...
nemasmisla22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2010., 20:30   #3
Quote:
jojachica kaže: Pogledaj post
Dakle. u velikoj sam dilemi. Inače sam iz Slavonije, a studiranje u Zagrebu mi je oduvijek bilo san. No sada, kada se trenutak odluke bliži sve me više strah kako će to izgledati. U Zagrebu ne poznajem gotovo nikoga, također se ni ne snalazim u gradu pa se bojim da će mi na prilagodbu otići previše vremena i da će faks zbog toga patiti.
Pa dakle, vi koji studirate u drugom gradu, kako vam je bilo na početku? Koliko vam je vremena trebalo da se prilagodite? Jeste li poželili da ste donijeli drugačiju odluku?
Svi odgovori su prihvaćeni.

p.s. ispričavam se ako je tema bila, ja ju nisam našla
Ja sam išla na faks u zg iz Osijeka, i nikakvih problema nije bilo.

Glavno ti je što više se družit s ljudima prvih mjesec dana, jer se tada zapravo i stvaraju društva. Naravno da ćeš upoznavat novih ljudi i dalje, ali tad ti se svi pohvataju na faksu. Nemoj se zakačit baš za prvu osobu koju upoznaš, vjerojatno ćeš nać nekog ko ti više odgovara. I naravno pazi da i učiš s vremena na vrijeme

Možda bi bilo dobro da malo pogledaš na karti di tramvaji voze i di ti je dom/stan, faks i menze. I kolodvori. I nauči čistit za sobom da se ne kolješ s cimerima.

Ja zapravo nisam ni doživjela to kao neku prilagodbu, malo dva-tri puta zalutaš i to je to.

Nemoj se niš brinut što nikog ne znaš, prvih par dana na faksu ćete se svi i onako masovno upoznavat. Iznenadila bi se na kolko ljudi naletiš za koje nisi znala da tamo studiraju.

Uživaj, život u (relativno) velikom gradu može biti divno iskustvo
jackall is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2010., 23:27   #4
Bila sam u situaciji kao i ti, i slicne sam dvojbe imala.
Takoder sam iz Slavonije otisla u Zagreb. Prvo vrijeme je bilo dosta neobicno, osjecala sam se kao dijete zalutalo u neki drugi svijet. Ali vec poslije par tjedana se naviknes. Kao sto su rekli u odgovorima iznad, ekipe se sklapaju na pocetku, tako da nemoj izbjegavati upoznavanja i druzenja. A snalazenje po gradu je najmanji problem. Provozas se tramvajem nekoliko puta, u torbi uvijek imaj mini plan grada, a i ako zalutas - sve je to normalno.
Ja nisam pozalila sto sam otisla u Zagreb, i da opet mogu birati opet bi otisla.


r
_Tin@_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2010., 14:18   #5
Quote:
nemasmisla22 kaže: Pogledaj post
Pozdrav

Dal želiš studirati u Zgbu jer ti je to san , ili se tamo nalazi fax kojeg nemaš bliže?




Ne znam koliko ti je daleko Osijek i zašto tamo nebi?

I jedno i drugo. Ja bi na pravni faks, to ima i u Osijeku, ali meni su i Zagreb i Osijek podjednako udaljeni (iz Slavonskog Broda sam), tako da bi upravo zbog tih snova iz djetinjstva u Zg.

Hvala vam svima na odgovorima, izgleda da to ipak nije tako strašno, a ako ništa drugo neću biti jedina u takvoj situaciji.
jojachica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2010., 15:29   #6
Dobru temu si otvorila.. Ja sam u istoj situaciji, iz malog mjesta, još na otoku, i fakultet koji želim upisati postoji jedino u zagrebu... Tako da ćemo imati iste muke.. Al´vjerujem da se s vremenom ljudi naviknu na novi način života...
margyyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2010., 15:38   #7
Quote:
jojachica kaže: Pogledaj post
I jedno i drugo. Ja bi na pravni faks, to ima i u Osijeku, ali meni su i Zagreb i Osijek podjednako udaljeni (iz Slavonskog Broda sam), tako da bi upravo zbog tih snova iz djetinjstva u Zg.

Hvala vam svima na odgovorima, izgleda da to ipak nije tako strašno, a ako ništa drugo neću biti jedina u takvoj situaciji.
Nemoj se onda brinuti, stvarno je puuuno nas bilo u takvim dilemama, al kao što su cure rekle, dosta ti je bitno u početku upoznavati, ma upoznati što više ljudi, jer ne mora značit da ti prva osoba na koju naiđeš odgovara, al ne znači da i ne bude tako!
Ja sam prije prijemnog išla na pripreme u Zagreb, i tamo sam upoznala ekipicu s kojom sam sad ostala dobra, tj. nas 3 cure s tih priprema se baš družimo i super smo, a još sam se na faxu skompala, pa se stvori neka ekipa i bude lakše..
Nemaš straha
nemasmisla22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2010., 15:39   #8
Quote:
margyyy kaže: Pogledaj post
Dobru temu si otvorila.. Ja sam u istoj situaciji, iz malog mjesta, još na otoku, i fakultet koji želim upisati postoji jedino u zagrebu... Tako da ćemo imati iste muke.. Al´vjerujem da se s vremenom ljudi naviknu na novi način života...
Koji fax?

Vjerujte, naviknut ćete se Bitno je imati podršku obitelji, vjerojatno ćete malo češće ići doma u prvo vrijeme, al svima nam je tako bilo, i svaki put jedva čekam ići doma jer mi fali, al da se navikavam na život gore, navikavam
Samo jedva čekam da zatopli, hehe..
nemasmisla22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2010., 16:29   #9
Quote:
jojachica kaže: Pogledaj post
I jedno i drugo. Ja bi na pravni faks, to ima i u Osijeku, ali meni su i Zagreb i Osijek podjednako udaljeni (iz Slavonskog Broda sam), tako da bi upravo zbog tih snova iz djetinjstva u Zg.

Hvala vam svima na odgovorima, izgleda da to ipak nije tako strašno, a ako ništa drugo neću biti jedina u takvoj situaciji.
O, pa sugrađanka moja. I ja sam iz sb-a.
Stvarno se nemaš što brinuti. Više će ti biti žao ako ne odeš, pa upišeš fax koji ne želiš. Čak i ako baš ne bude išlo u zg-u možeš se vratiti doma.
_Tin@_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2010., 19:37   #10
Quote:
nemasmisla22 kaže: Pogledaj post
Koji fax?

Vjerujte, naviknut ćete se Bitno je imati podršku obitelji, vjerojatno ćete malo češće ići doma u prvo vrijeme, al svima nam je tako bilo, i svaki put jedva čekam ići doma jer mi fali, al da se navikavam na život gore, navikavam
Samo jedva čekam da zatopli, hehe..
ERF - Logopedija


A ti ---> lacoste_87 , daj smiri malo doživljaje i taj primitivizam...
margyyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2010., 19:43   #11
Quote:
margyyy kaže: Pogledaj post
ERF - Logopedija

Sretno
nemasmisla22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 12:48   #12
Quote:
jojachica kaže: Pogledaj post
I jedno i drugo. Ja bi na pravni faks, to ima i u Osijeku, ali meni su i Zagreb i Osijek podjednako udaljeni (iz Slavonskog Broda sam), tako da bi upravo zbog tih snova iz djetinjstva u Zg.
Meni se stalno cini da mi je Osijek puno blizi, ne znam zasto, mozda jer mi je drazi od Zagreba
__________________
Stari post na forumu dođe kao jedan šamar.
garfield01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 13:24   #13
Quote:
jojachica kaže: Pogledaj post
I jedno i drugo. Ja bi na pravni faks, to ima i u Osijeku, ali meni su i Zagreb i Osijek podjednako udaljeni (iz Slavonskog Broda sam), tako da bi upravo zbog tih snova iz djetinjstva u Zg.

Hvala vam svima na odgovorima, izgleda da to ipak nije tako strašno, a ako ništa drugo neću biti jedina u takvoj situaciji.
Mislim, i ja sam iz Broda, i ne pričaj gluposti, do Osijeka je 96km, a do Zagreba 200km. Na koju foru je podjednaka udaljenost?!???
Btw, i završila sam u Rijeci, koja je duplo udaljenija, al sam se snašla i uživam. Sve ti ovisi od osobe do osobe. Najbitnije da dođeš malo prije početka faksa, da se uhodaš kojim putem gdje. U prvih tjedan dana upoznaš nove ljude, i bude sve lakše. Samo je potrebno stavit novu šemu u glavu, i imati volju za privikavanje, a ne svaki dan-da mi je kući.
I da, vjerovala il ne RI je puuuna Brođana, a da ne govorim o ZG. Tako da...bit će sve u redu, sjeti se da su tisuće svake godine u istoj poziciji kao i ti, i bit će ti lakše. Fige!!
Urbanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 14:40   #14
Quote:
urBana4 kaže: Pogledaj post
Mislim, i ja sam iz Broda, i ne pričaj gluposti, do Osijeka je 96km, a do Zagreba 200km. Na koju foru je podjednaka udaljenost?!???
Pa ono Ljudima se na neku foru uvijek čini da je podjednaka udaljenost
__________________
Stari post na forumu dođe kao jedan šamar.
garfield01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 18:03   #15
Quote:
garfield01 kaže: Pogledaj post
Pa ono Ljudima se na neku foru uvijek čini da je podjednaka udaljenost
Iskreno, ja sam htjela Osijek, obožavam ga...al sam završila u Rijeci, neka...drago mi..
Al nikad nisam mislila da su OS i ZG podjednaka udaljenost...Prvo gledam da je pisala Slavonija, pa mislim-tko zna točno odakle, pa možd i je.. Ali kad je rekla SB...mislim ono......duplo veća udaljenost...
Urbanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 22:09   #16
Mislim da cura nije mislila da je geografski jednaka udaljenost nego da ako se mora seliti i putovati da je svejedno u koje grad će ići...bio to stan u Osijeku ili u Zagrebu...njoj je svejedno jer nije doma.

Što se tiče ovog gore da mi iz Zg-a ne možemo upisat faks zbog nekog sa strane...ja mislim da faks ne može upisati netko isključivo zbog loših ocjena iz srednje i/ili nedostatka znanja sa prijamnog i za to nemaš koga kriviti. Ako je 600 slobodnih mjesta, svih 600 ne zauzimaju ljudi sa strane nego ljudi koji uče. A što se privatnih fakulteta tiče...20 000 kn ili koliko već za nešto što nije ni fakultet nego nekakva škola nije nešto sa čime se ljudi koji to studiraju imaju hvaliti. Neki upišu jer smatraju da tamo mogu steći više prakse i europskog načina predavanja, no činjenica je da je to kod nas više za snobovsku ekipu kojoj starci plaćaju nešto jako puno jer ništa drugo ne mogu redovno studirati (a pogotvo kad usporediš prolaznost na Sveučilištu gdje ti se prof ne ulizuje jer mu ne ovisi posao o tvome mišljenju ).
Fashion Barbie is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 22:17   #17
Quote:
urBana4 kaže: Pogledaj post
Iskreno, ja sam htjela Osijek, obožavam ga...al sam završila u Rijeci, neka...drago mi..
Ja bih htjela u Osijek, najgore ako završim u Rijeci. Lijep mi je grad, ali je daaaaaaalekooooo

Quote:
lacoste_87 kaže: Pogledaj post
Post izbrisan.
Daj nauči hrvatski
I od kada je Brod selo

Quote:
Fashion Barbie kaže: Pogledaj post
Mislim da cura nije mislila da je geografski jednaka udaljenost nego da ako se mora seliti i putovati da je svejedno u koje grad će ići...bio to stan u Osijeku ili u Zagrebu...njoj je svejedno jer nije doma.
Hehe, istina.
__________________
Stari post na forumu dođe kao jedan šamar.

Zadnje uređivanje Zodiac : 26.01.2010. at 09:48.
garfield01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 22:20   #18
Jedno pitanje vezano za temu.
Gdje je Građevinski fakultet u Zagrebu?
Koliko je dalje od željezničkog kolodvora?
__________________
Stari post na forumu dođe kao jedan šamar.
garfield01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 22:26   #19
Quote:
Fashion Barbie kaže: Pogledaj post
...
20 000 kn ili koliko već
...
Svi privatni fakulteti koji su na malo boljem glasu ti koštaju oko 34 'iljade ćuna, ako plaćaš na rate može i više izać.
shinobi_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 22:27   #20
Quote:
garfield01 kaže: Pogledaj post
Jedno pitanje vezano za temu.
Gdje je Građevinski fakultet u Zagrebu?
Koliko je dalje od željezničkog kolodvora?
Nije daleko. Na dvojku u smjeru Črnomerca pa piči, eh, tri ili četiri stanice. Prije tri nego 4, ali ne jamčim točnost. U prijevodu, vrlo blizu, pješke pola sata ako imaš degenerativnu bolest zglobova u poodmaklom stadiju.
__________________
Café, pousse-café, cigare.

www.123sonography.com
Alpagueur is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:26.