Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.08.2017., 11:57   #681
Ne bojim se ni ja za svoju, nego za drugog psa, nažalost. Dosad je bila mislim jednom ili dva puta ugrižena i to dobro, ali zadnjih par godina-tko ju je napao taj je završio ugrižen.

Pisala sam o onom velikom ridgebacku koji nas napao, ona umjesto da bježi, ona na njega - ugrizla ga.
__________________
Sapere aude.
Quirita is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 12:09   #682
Quote:
Angelsss kaže: Pogledaj post

Leeloo ja mislim da si ti trenutno s obzirom na pocetak i neiskustvo sa psima malo previse zastitnicki nastrojena. Ne kazem da nemas razloga ali nemoj negativno pristupati drugim psima i iscekivati frku jer ce onda do nje i doci.
Od svega sto sam ucila svog psa, ja sam naucila da se sve dogoditi upravo onako kako si ja u glavi motam da ne zelim da se dogodi.
Pa jesam malo zaštitnički nastrojena jer mi je prvi pas, tek smo tjedan dana zajedno, upoznajemo se, sve mi je novo, al trudim se da ga ne sputavam sam zato jer ja ne znam još šta je normalno a šta ne.

Mislim da ste me malo krivo shvatili, mene je konkretno frka ovog psa jer mu je vlasnica luđakinja i ja nisam sigruna da ona neće opet psa pustiti tako u blizini i da neće opet nekog napasti. Ne ulazim uopće koji je pas prvi započeo, al da je ovaj dohvatio nekog manjeg psa (ovaj napadnuti je veliki koliko i on i ima dosta dlake oko vrata) taj pas bi bio zaklan.

Nije me strah određene pasmine, al da s određenim psima ne želim da uđe u interakciju (ima i jedan mali koji je nabrijan i agresivan a velik je ko moj, njega isto zaobilazimo u širokom luku).
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 12:18   #683
Leeloo27 ako livada nije Odlukom istaknuta kao prostor gdje psi smiju boraviti bez povodca, i svi drugi psi moraju biti vezani.
glenn is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 12:21   #684
Smiju na cijeloj livadi bez povodca, donio je grad odluku.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 14:38   #685
E vidis, ad kad si napisala za vlasnicu je meni jasnije.
Zaista psi nisu problem cak ni kada je o agresivnijim jedinkama rijec ali ako je vlasnik munjen, dzabe svega.
Ako nista ne mozes napraviti da opametis tu vlasnicu, pokusaj je izbjegavati. Nemoj se zamjerati ako nemas zakonske osnove jer cete narednih xy godina boraviti na toj livadi zajedno. Ako imas zakonsku osnovu, go for it.

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 14:43   #686
nemam problema sa napadima psa, mog niti jedan ne dira a ako neli i pokuša moj ga samo spraši sa par ogrebotina. bilo je samo problema kada je NJO izletio iz negog dvorišta u nekom selu pa je dobio totalku. ispostavilo se kasnije da taj pas ima već nekoliko pasa "na duši" i da ide do kraja.

naravno, ljude sa sela i nije bilo pretjerano briga...
pustinja17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2018., 17:02   #687
Quote:
Jesse James kaže: Pogledaj post
Da Zagreb me i zanima....
ok, vazno mi je samo da mogu normalno setati psa bez brnjice i da kad mi opet neki Policajac bude prijetio kaznom da ga mogu otkantati.
Zar ne bi sigurnost trebala biti važnija od toga da se otkanta policajca?
Star je post, ali me cisto zanima razmiljanje u ovakvoj situaciji.
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2018., 17:15   #688
Što misliš pod tim da bi sigurnost trebala biti važnija?
Coco_Nut is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2018., 17:40   #689
Pa ne kužim zašto je cilj "otkantati policajca"? Ako je neka pasmina kadar ubiti covjeka, i ne postoji test vlasnika, ne kužim zašto se opirati tome da pas nosi brnjicu u javnosti?
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2018., 10:12   #690
Nametnut ćemo da svi psi moraju nositi brnjice zbog nekoliko idiota vlasnika i pasa ubojica? Meni to nije ok.

Rado bih da postoji dozvola za držanje psa koja se dobije nakon dobre provjere.
Coco_Nut is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2018., 17:09   #691
Ja ipak nisam tog mišljenja, ali ne znaci da sam nužno u pravu

1) Provjera vlasnika prije ne znaci nuzno i da ce on znati pravilno odgojiti takvoga psa
2) cak i uz pravilan odgoj, žuta minuta se uvijek može dogoditi
3) u slucaju da se žuta minuta dogodi pincheru, vrlo vjerojatno će doći do neke neugodnosti. Ako se dogodi dobermanu ili nekoj drugoj fizicki moćnoj pasmini, pogotovo ako u svojoj povijesti razvoja ima za cilj cuvanje ili ubijanje, posljedice mogu biti katastrofalne i za psa, i za napadnutoga,i za vlasnika. Jednostavno nema dobitnika.

U suštini, ti zapravo zagovaraš samo prava dobermana kao pasmine. Jer ako nekome smeta brnjica, nitko mu ne brani uzeti pasminu koja ne zahtjeva brnjicu.

Sigurno da je problematika puno kompleksnija, ali jednostavno ne vidim koji argument može postojati za drugu stranu. "Ja volim samo dobermane" nije dobar argument. "On je kao beba, ne bi mrava zgazio" se precesto u novinama cita nakon napada.
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2018., 17:39   #692
Quote:
davorradman kaže: Pogledaj post
Pa ne kužim zašto je cilj "otkantati policajca"? Ako je neka pasmina kadar ubiti covjeka, i ne postoji test vlasnika, ne kužim zašto se opirati tome da pas nosi brnjicu u javnosti?
Svaki pas može ubiti čovjeka, čak i flafasti maltezer, no nije uopće to u pitanju: ako se od svih nas očekuje da poštujemo svoje obveze, moramo znati i svoja prava. I obratno. Ako si pažljivo čitao i proučio ponuđene linkove, pretpostavljam da si shvatio kako ne postoje opasne pasmine, nego samo opasni psi, a ti mogu pripadati bilo kojoj pasmini, biti križanci ili mješanci. Tvoj je način razmišljanja na liniji veliki psi vs. mali psi.

Nema pasmine koja zahtijeva brnjicu.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2018., 06:22   #693
Pa priznajem da se vodim dojmom.

Ali nekako gledam na to kao što mladi vozaci ne smiju voziti bijesne aute. Zašto? Zato što su veliki auti opasniji, i povećan je rizik od katastrofe.

Psi se razlikuju po temperamentu, ili se ne slažeš sa time? Zašto npr za medicinsko testiranje se koriste biglovi, a ne pit bulovi?
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2018., 07:25   #694
Propis je propis. Ako misliš da je Pravilnik o opasnim psima pogrešno sročen - ja mislim da jest, ali ne poznajem pse tipa bull, kako ih tamo zovu, da bih mogla raspravljati o tome zašto su nepravedno proskribirani - onda postoji protokol prema kojem se propisi mijenjaju.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2018., 21:09   #695
taj je pravilnik jednostavno kopiran iz nekih europskih zemalja i nije reviziran od tada.
naš pravosudni sustav.
u međuvremenu ja nosim suzavac i koristio sam ga par puta na stafordima i pitbullovima.
smiri ih za sekund.
preporučam i vama da nabavite jedan.
ima ih u lovačkim dućanima, uzmite onaj sa ravnim mlazom a ne sa raspršenim.
jednog ultra agresivnog staforda koji je napao jednog retrivera je u 5 sekundi pretvorio u štene.
samo malo špric po njušci i očima.
2+2=3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2018., 08:25   #696
Te u mlazu treba naciljati u toj cijeloj strci. Da ne pricam kad ti se zaleti 2-3 psa, trebas svakog ciljati ovako samo rasprsis maglicu pa nek uzivaju.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2018., 23:21   #697
pa baš zato mlaz, da poprskaš samo napadača.

u ovom spomenutom slučaju, staford napao retrivera, poprskao sam samo staforda, a to nebi mogao sa raspršenim.
jadan retriver, napalo ga izgrizlo pa da ga još i suzavcem prskaš
2+2=3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2018., 10:11   #698
Ok, to je kad već dokači i krene klati (iako bi i u tom slučaju rađe i da moj dobije malo nego da ga zakolje pas), ali kad želiš odbiti od sebe i špricaš sa 2-3 metra treba naciljati taj u mlazu.

Da ne pričam kad ti se dogodi ko meni da ti se zaljeću 2 komada na tvog psa, oba bez nadzora i vlasnika u blizini, kog prvog šricati ako imaš u mlazu? (ovo dvoje je skontalo mačku u međuvremenu i nju krenulo ganjati, ja zbrisala sa svojim, dok su došli do nas vlasnik je svog pokupio pa je samo kuja bila bez nadzora). Kontala sam si uzeti jedan u mlazu da imam u džepu i ovaj ko maglica držat u torbi. Nadam se da mi neće nijedan biti korišten, ali bolje imati uz sebe.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2018., 12:04   #699
nećeš špricat sa 2-3 metra jer nećeš pogodit ništa pogotovo na metu koja se kreće a unutra ima suzavca samo za 4 -5 sekundi korištenja.
evo ti video tog spreja u akciji:
https://www.youtube.com/watch?v=GMPUIjz2SNI
ovaj njegov je veći, ja imam manji

špricaš iz neposredne blizine.
ja sam ovog staforda našpricao sa nekih 40-50 cm udaljenosti dok je bio u klinču sa retriverom, zagrizao ga je za vrat i držao i trgao.
a ja sam mogao s te udaljenosti precizno jedan mlaz po očima, jedan mlaz po njušci.

uglavnom, staford je pustio nakon desetak sekundi i nije mu više bilo do nikakve agresije, otišao je u travu i valjao se po podu.

to je najbolja stvar kod suzavca, ubije mu volju za fightom.
ja koristim "KO pfeffer" sprej ima ga u 2 varijante, FOG i JET
testiran na stafordu

po meni vlasnici opasnih pasmina su ti koji bi trebali nositi sprej jer masu puta sam vidio da je pas neke "opasne pasmine" napao drugog i njegov vlasnik ga pokušava razdvojit ali nemože, nema kontrolu.
2+2=3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2018., 07:55   #700
Uzet cu si i taj u mlazu.

Ja imam onaj anti hund, mislim da se taj raspršuje. Kažem jedino je zajeb kad ih je više i jure na tvog psa, dok jednog spricaš drugi bez problema može tvog napadati. Furat ću ja oba, jedan u džepu, drugi u torbi pa ak zatreba po potrebi vadim koji mi treba.

Tu nam često zna sama šetati neka polustafordica koju vlasnik mlati , super je kad sjoj se pridruži još netko (imamo 2 pacijenta koji mlate pse, ovom ta kuja bježi iz dvorišta, a ovom drugom bolesniku njegov mužjak kao pobjegne sa lajne, a u biti ga pusti pa znaju zajedno haračiti okolo)
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:36.