Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.09.2016., 15:50   #4881
Opet ćete reći da vam nisam rekao.
Od 20 do 27 (danas) već je 35% u mjesec dana.
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Old 26.09.2016., 14:30   #4882
$ARRY Positivni phase 3 resultati.

up 20% premarket. Konferencija u 15:00h.
Traperko is offline  
Old 04.10.2016., 13:49   #4883
jedno padobransko što zbog lijenosti, što nedostatka vremena (nemojte me ubit ).

koje tvrtka (sektor turizma) najviše ulaže u kampove? (kod nas mislim naravno)

razmatram neko manje ulaganje u RIVP-R-A, ima prostora za rast kroz godine mislim..
wild rider7 is offline  
Old 10.10.2016., 18:01   #4884
Quote:
wild rider7 kaže: Pogledaj post
jedno padobransko što zbog lijenosti, što nedostatka vremena (nemojte me ubit ).

koje tvrtka (sektor turizma) najviše ulaže u kampove? (kod nas mislim naravno)

razmatram neko manje ulaganje u RIVP-R-A, ima prostora za rast kroz godine mislim..
Ako pod kamp računaš i "bungalove" mislim da je TUHO (Turisthotel Zadar) tu najjači, oni praktički i nemaju ništa osim kampova/bungalova i praonice veša prava su cash mašina, al takva mu je i cijena/fundamenti također


RIVP je ok dionica, iako po fundamentima po meni relativno preskupa za ZSE, a i narasla je 50% u zadnjih godinu dana, ne velim da je loša zbog toga i da ako je nešto raslo 50% da to išta mora značiti.
__________________
Rutherford B. Hayes (11 March 1888).
lee_chan is offline  
Old 10.10.2016., 19:12   #4885
Quote:
lee_chan kaže: Pogledaj post
Ako pod kamp računaš i "bungalove" mislim da je TUHO (Turisthotel Zadar) tu najjači, oni praktički i nemaju ništa osim kampova/bungalova i praonice veša prava su cash mašina, al takva mu je i cijena/fundamenti također


RIVP je ok dionica, iako po fundamentima po meni relativno preskupa za ZSE, a i narasla je 50% u zadnjih godinu dana, ne velim da je loša zbog toga i da ako je nešto raslo 50% da to išta mora značiti.

ooo.. pa ima živih na ovom PDF-u.

hvala na odgovoru. računam i bungalove, da...nekako razmišljam da je to budućnost, dobro, više neko pametno pozicioniranje, ala eko glamping recimo... relativno mala ulaganja, a ROI u nekom prosjeku 4 i pol, 5 godina, prema provjerenim informacijama... ne znam, ja kao neki laik vidim samo prostora za rast tu... (ako nam se ne desi neki opaki eksterni faktor koji može ugroziti rast turizma i vezane ponude)

RIVP sam počela pratiti isključivo zato, jer mi nono ima nekih 2 soma dionica. i kao prodat će, jer što će mu to, ne kuži on te papire (), pa su počeli isplaćivati neku minijaturnu dividendu, pa on sada ne kuži zašto njemu netko nešto plaća za papir i tako ne budi lijena 'ajmo da malo pogledam kako to sve skupa stoji... pa gledam malo izvješća, vidim da je dionica u rastu i to ako ćemo postotno gledati stvarno u velikom rastu zadnje vrijeme, a i poduzeće ima velika ulaganja i porast noćenja.. e sada.. meni se iskreno to sve čini kao lutrija, jer je teško procijeniti koliko je sve to skupa nabildano...

meni instinkt kaže da je možda pametno čak kupiti još, a ne prodavati.
ali naravno da tržište ne poznaje trabunjanja o šestom čulu.
pa se malo pitam; jesam li zabrazdila? ili da kažem nonetu da proda sada i aj' bok...mada, malo mi je možda to glupo, jer nije da je sila, a opet je prinos veći nego kod štednje u bilo kojoj banci....samo, i rizik je veći...
wild rider7 is offline  
Old 11.10.2016., 14:18   #4886
Koliko Imperal (new acquistion of Valamar) ima kampova, naselja, vila, bungalova?
Dakle i tu će osim u postojeće kampove koji neki imaju prvi puta u nas 5 *****.
"Imperial" d.d. raspolaže sa 7.531 osnovnih kreveta, i to:
1.305 u hotelima (Grand Hotel Imperial, Carolina, Eva, Padova)
1.170 u turističkim naseljima (TN San Marino i TN Suha Punta)
38 u vilama
5.000 mjesta u kampovima (San Marino i Padova 3)

Nisi zabrazdila, čekaj izvješće III kvaratal pa odluči. I reci noniću da se ne pojida.
Za kupiti je kasno, to je moje mišljenje, ako nisi ušao do 20 maksimlano do 25 kasno je.
Jedino ako ne misliš čekati da dođe do 50.
Eto.
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Old 11.10.2016., 17:09   #4887
Quote:
freelancer kaže: Pogledaj post
Koliko Imperal (new acquistion of Valamar) ima kampova, naselja, vila, bungalova?
Dakle i tu će osim u postojeće kampove koji neki imaju prvi puta u nas 5 *****.
"Imperial" d.d. raspolaže sa 7.531 osnovnih kreveta, i to:
1.305 u hotelima (Grand Hotel Imperial, Carolina, Eva, Padova)
1.170 u turističkim naseljima (TN San Marino i TN Suha Punta)
38 u vilama
5.000 mjesta u kampovima (San Marino i Padova 3)

Nisi zabrazdila, čekaj izvješće III kvaratal pa odluči. I reci noniću da se ne pojida.
Za kupiti je kasno, to je moje mišljenje, ako nisi ušao do 20 maksimlano do 25 kasno je.
Jedino ako ne misliš čekati da dođe do 50.
Eto.
hmmm... ok, hvala.
trebalo bi onda odmah kupiti bar nešto. vidim da je danas već na 36 skoro. prije godinu i pol sjećam se u magli da se vrtilo oko 20, ali tko je o tome tada razmišljao... (trebala sam češće zalaziti u ovaj dio foruma )

noniću sve ravno. njemu je čudno da ono u što je davnih dana igrom slučaja uletio sada nešto vrijedi (stari mi dugo radio u rapcu, pa su to dobili po valjda nekoj povlaštenoj cijeni, nisam više ni sigurna koliko je to onda vrijedilo, moguće da je tada nominalna bila veća od ovoga danas, nemam pojma...). bio je zaboravio da to uopće ima dok mu nije dopis došao doma da im mora poslati broj tekućeg na koji da mu sjedne dividenda. (n.b. njemu još uvijek poštar donosi penziju doma, on tekući i ne koristi ).
wild rider7 is offline  
Old 09.11.2016., 10:03   #4888
Danas bi se moglo nešto ubost na zse? Mišljenja?
__________________
" I only know of two men who really understand the value of gold - an obscure clerk in the basement vault of the Banque De Paris and one of the directors of the Bank of England. Unfortunately, they disagree".
mkovac67 is offline  
Old 09.11.2016., 10:36   #4889
Pričekati još malo, baš me zanima kakvo će biti stanje popodne i sutra nakon reakcije američkog tržišta.

Nego, sutra bi trebao biti prvi dan trgovanja za LRHC-R-A. Mišljenja, komentari, ideje, predviđanja?
__________________
Ljudi su žrtva, a žene su poludile.
Hollow Point is offline  
Old 09.11.2016., 11:13   #4890
Kad bi vrag znao šta će biti sutra, on bi bio anđeo.
p.s.
Ja bih čekao osjetiniji pad (ako ga bude), ovako glavne su ''potonule'' za 1%-2%-3%, nedovoljno za dokup, po meni.
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Old 09.11.2016., 12:04   #4891
Quote:
freelancer kaže: Pogledaj post
Kad bi vrag znao šta će biti sutra, on bi bio anđeo.
p.s.
Ja bih čekao osjetiniji pad (ako ga bude), ovako glavne su ''potonule'' za 1%-2%-3%, nedovoljno za dokup, po meni.
Da. i ja sam na tom tragu. Zli donald nam nije donio ništa dobroga
__________________
" I only know of two men who really understand the value of gold - an obscure clerk in the basement vault of the Banque De Paris and one of the directors of the Bank of England. Unfortunately, they disagree".
mkovac67 is offline  
Old 24.11.2016., 13:08   #4892
Ima li ko kakav primjer kako se prijavljuje porez na kapitalnu dobit? blizi se kraj godine a ja to jos neznam kako se radi. Iso sam pitat porezne savjetnike kolko bi to kostalo al bezobrazno su preskupi.

(na platformi interactive brokersa sam)
Traperko is offline  
Old 04.12.2016., 18:50   #4893
Isplaćuje li svaka tvrtka dividendu na svoje dionice?
Erebus25 is offline  
Old 04.12.2016., 20:19   #4894
Ne. Prije svega mora postojati dobit, iz tekuće godine ili zadržana, iz proteklih godina, a nakon toga stvar je firme i njenih poslovnih planova želi li dobit zadržati, npr. zbog planiranih novih ulaganja ili će je isplatiti dioničarima, u cijelosti ili samo njem dio. HT je, konkretno, nekoliko godina isplaćivao cjelokupnu dobit kroz dividendu, da bi zadnje dvije, čini mi se, godine isplaćivao samo 50%.
3007 is offline  
Old 28.12.2016., 11:22   #4895
ina je kod IPOa procjenjena na 1750 kuna po dionici. nakon toga je mol inu potpuno unistio. Ina danas nije ni sjena onoga sto je bila te davne 2004 godine. rat u siriji je odradio ostatak. tako da mi je jako zanimljivo gledati trgovanje na ovim razinama. cak i zabavno.
__________________
bok
markotros is offline  
Old 29.12.2016., 14:12   #4896
prodao sam dionice u svibnju,a imao sam te ht dionice od kad su pušteni oni paketi u prodaju.

da li ja moram sad neki porez platiti??
alkatraz123 is offline  
Old 29.12.2016., 15:23   #4897
Ne. Ako nisi ove godine kupovao i prodavao istu dionicu onda ne.
Dionice kupljene prije 01.01.2016 se ne oporezuju kod prodaje ali se prijavljuje neoporezivi prihod poreznoj upravi kroz JOPPD obrazac (to radi broker za tebe, tj. barem bi trebao raditi )
Dionice kupljene ove godine i svake buduće (do promjene zakona ako ga bude) ako se ne prodaju u periodu od 3 godine također se neoporezuje ali se prikazuje u JOPPD obrascu.
Samo zarada izražena kao razlika između prodaje i kupnje se oporezuje s 12% plus prirez (naravno ako je prošlo manje od 3 godine od kupnje istih).
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Old 29.12.2016., 15:47   #4898
hvala na odgovoru, meni je baš broker na e-mail poslao ponudu da mi napravi tu neku prijavu za poreznu.

znači ja to kod njega naručim i odem na poreznu samo predat papir??
alkatraz123 is offline  
Old 30.12.2016., 10:57   #4899
Jok nema papira broker sve napravi preko e-porezne.
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Old 30.12.2016., 13:54   #4900
Evo zele financirat kupnju INE tako sto ce dati 25% HEP-a na javnu prodaju? Tko ce od vas ici u shopping?
__________________
Jsi2i2828eudhxbdbjsjwjwnwn2b2bjwiwiwj
Gilmour is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:10.