Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.08.2017., 11:56   #7641
Quote:
Andariel kaže: Pogledaj post
ja sam gledala nedavno na nekoj stranici za klimu-ispada da je vlaga oko 80% u prosjeku, tj prva 4 mjeseca i 12 nešto manje od 80%, a ostatak godine i više

kak nisi bio na sticky waterfalls..pa to mi izgleda kao must see

Ja idem tih prvih 4 mjeseca kad je niže, a toliko imam i doma vlage danas je bura, pa je nize al redovito je 70ak
Ja sam prilicno tolerantan na vrucine i netolerantan na zimu pa ima nešto u tome.

A za waterfalls na kojemgod sam tamo bio nije mi nista specijalno nit moze stat u recenicu s npr plitvicama. Sve nesto mini. Doduse idem uvijek u dry seasonu pa je sad to vjerovatno bolje.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Sve informacije za put u Tajland
http://thaimer.net/
https://www.facebook.com/thaimerr
ajvan is offline  
Old 21.08.2017., 12:10   #7642
ja mogu podnijet vrućinu, ali ju baš ne volim u kombinaciji s vlagom

ovo nisu obični slapovi, pogledaj na linku koji sam stavila po ovima se možeš penjat uzbrdo
__________________
you own me...
Andariel is offline  
Old 21.08.2017., 12:22   #7643
Quote:
Andariel kaže: Pogledaj post
ja mogu podnijet vrućinu, ali ju baš ne volim u kombinaciji s vlagom

ovo nisu obični slapovi, pogledaj na linku koji sam stavila po ovima se možeš penjat uzbrdo
Vrijedilo bi i to vidit ako je nekako usput sa skuterom. Prosli put kad smo bili nekako mi je promaklo. Sat i po voznje od CM.
Vincent7 is offline  
Old 21.08.2017., 12:30   #7644
Quote:
Andariel kaže: Pogledaj post
jel isao tko na sticky waterfalls? ne sjecam se da sam vidjela da se spominjalo na temi
chiang rai bi se mogao odraditi kao jednodnevni izlet iz chiang maia? zelim vidjeti bijeli hram ak se dobro sjecam, on je malo izvan grada?
Ovi slapovi su i mene zanimali, ali nije bilo vremena, to je navodno cjelodnevni izlet.

White temple i black temple se mogu obići u jednom danu (isto cjelodnevni izlet), ima puno agencija koje nude takve izlete iz CM: pokupili su nas ujutro oko 7 iz hotela, vožnja do white temple i razgledavanje, ručak u nekoj lokalnoj zalogajnici, vožnja do black temple i razledavanje i vožnja natrag. Bilo je taman dovoljno vremena za sve, vratili smo se u CM prije mraka. U Chiang Rai nismo ulazili, znači samo ova dva hrama.
@nchi is offline  
Old 21.08.2017., 12:46   #7645
Bok, bok, bok

kako sam i obećala - pišem dojmove s netom završenog puta u Thai...ukratko, opći dojam je takav da već tražimo akcije avio karti za ponovni posjet, Sve jasno ^_^

bili smo tamo 9 dana, ali valjda nam 9 mjeseci ne bi bilo dosta, zaljubili smo se u zemlju, ljude, hranu, posebno nas je oduševio Bangkok - nisam ga tako zamišljala, koji grad...mogla sam satima sjediti i gledati i upijati tu energiju. Inače jako volim velike gradove i bila sam u dosta njih (london, atena, peking,...) ali Bangkok me osvojio i uskoro mu se vraćam.

Što se plaža tiče bili smo u Kati (zbog surfanja - preporučam oprez, nije za početnike, mi smo se izbijali ), i Karoni (ova me nije baš oduševila plaža) i Phi Phi - totalni promašaj i razočaranje, gomila ljudi, brodova, ma katastrofa. Ali da nisam išla bilo bi mi žao jer sam odavno htjela vidjeti Phi Phi. U svakom slučaju novi putnici možete ovo preskočiti.

Probali smo svu moguću hranu, ja sam se davila papayom i guavom, sea food mi je isto bio dobar, a padthai je bio na meniju svaki dan skoro- jeli smo svugdje, svašta i stalno, a vratili se po 5 kg lakši svatko XD
Meni se jako svidio jezik i pokušala sam naučiti što je moguće više riječi od lokalaca jer mi je tako mačkast, zvučan i divan.
Obavili smo i mali šoping, ali na marketima nisu nešto bili voljni cjenkati se, čak ni za 100 njak bahti. Čak mi se dogodilo da me na jednom štandu za magnetiće traži 500 bahti i kad sam ponudila 300 rekao je ne i otišao. Kasnije sam ih kupila za 250 na štandu pored "wierd"

zaista smo uživali, pili Chang, igrali se s valovima, surfali, istraživali gradiće i bili smo u "ozloglašenom" Bangla roadu i Soy Cowboy - iskreno, više nemorala i sexa viđam vikendom u Tkalči nego tamo. Da, nude upad na show, itd, ali mi smo ih uspješno ignorirali i nitko te ne vuče za rukav.

e sad neke sitnice koje su nas iznenadile, jer nije bilo kako smo čitali po TA, forumima, blogovima i slično:
-taxi i nije baš jeftin. Od aerodroma u Phuketu do Kate neće paliti auto za manje od 900 bahti. Probali smo 20-ak taxista, jednostavno neće, ili kažu da je vožnja 800 + 100 aeroport fee i zaista tako piše na računu. Uzeli smo Taximetar i račun je bio 800 +100 fee. Kraće relacije - Patong-Kata-Karon - 400 do 500 bahti, taxi ili tuktuk. Ne žele se ni početi cjenkati
- javni prijevoz u BKK je SAVRŠEN! - za 30 bahtica SkyTrainom i River taxiem prođeš cijeli grad, i to jako brzo. Tu smo jako uštedili. Od aerodroma do BKK smo išli lokalnim busem Bili smo u Sukhumvitu, 5 min do stanice Asok i Terminala 21, preporučam lokaciju jer je hotel bio jako dobar i jeftin.
-od 9 dana , kiša nam je "padala" 4 dana, i to kasno navečer ili po noći, do 11 h (dok dovršiš doručak itd) već je bilo sve suho i sunačno, tako da monsoon season nije big deal, štoviše - ne prži luđački sunce kao ovdje
-ima puno turista iako je low season
-hrana je super jeftina, alkohol također, čak i u restoranu (2 predjela, 2 glava jela (škampi), 4 pića (2 soka 2 piva)- oko 120 kn)

A sad ću se osvrnuti na bezobrazluk putnika i turista koji me šokirao, jer ovako nešto nisam još vidjela na putovanjima, nemam gdje nego ovdje - osim što je ekipa ostavljala avion u takvom stanju da me bilo sram što s njima dijelim zrak (ostaci hrane po sjedalu, maramice, PELENE!), nitko ne poštuje pravilo ručne prtljage pa se u avion vuče i po 2 ručna kufera od puno više od 5 kg, ekipa radi dramu ako ih se neće pustiti s toliko stvari (ovo pišem za AirAsia let za BKK), a stjuardi sve toleriraju. Na letu za Phuket neki par je napravio scenu jer nisu imali zajedno mjesta za sjedenje, premjestili su se jedno 12 puta dok stuard nije izgubio živce i reako im da sjednu jer nećemo niti poletiti. Na noćnom letu od 9 h grupa mladića neprestano pjeva i hoda okolo jedan do drugoga, što bi još i bilo ok, nek se momci zabavljaju, ali upali smo u takve turbulencije (takve da je stuardesa pored mene prošla i rekla kolegici - bit će gadno) a njima je bilo zabavno imitirati zvuk rušenja aviona.

eto malo sam se istresla sad

zaključak - tajland nam je dao toliko toga što smo htjeli, a još toliko toga što niti sanjati nismo mogli. Već ga volimo, a tek smo malo zagrebli po površini te nevjerovatne zemlje. Ako se još nečega sjetim napišem


Ajvan i Vincent hvala vam na svemu!

sad se idem rješavati jetlaga, i čitamo se opet uskoro jer su sad na redu - kambođa i vijetnam <3
Boyana-9 is offline  
Old 21.08.2017., 12:51   #7646
@nchi, hvala na info
za chiang rai sam mislila da idemo busom, mada sam sad proguglala i na prvom linku koji sam kliknula mi se čini ok cijena za vođennu turu

za sticky waterfalls će se naći vremena, to bih baš htjela vidjeti. inicijalno smo trebali ostat 4 noćenja u ch. maiju, sad smo na 6
__________________
you own me...
Andariel is offline  
Old 21.08.2017., 13:49   #7647
Quote:
Boyana-9 kaže: Pogledaj post
Bok, bok, bok


A sad ću se osvrnuti na bezobrazluk putnika i turista koji me šokirao...
istina...na mojem letu iz dohe do bangkoka, avion je izgledao kao svinjac, hrana svugdje, sve razbacano naokolo, slusalice, deke i jastuci na podu, živa katastrofa o prtljagi da ne govorim, nose i duplo vise od dopustenih dimenzija i onda se jos pravdaju sa stjuardesama da je sve ok
__________________
enjoy | XBL - skols1555
sk0ls is offline  
Old 21.08.2017., 14:38   #7648
Quote:
@nchi kaže: Pogledaj post
Ovi slapovi su i mene zanimali, ali nije bilo vremena, to je navodno cjelodnevni izlet.



White temple i black temple se mogu obići u jednom danu (isto cjelodnevni izlet), ima puno agencija koje nude takve izlete iz CM: pokupili su nas ujutro oko 7 iz hotela, vožnja do white temple i razgledavanje, ručak u nekoj lokalnoj zalogajnici, vožnja do black temple i razledavanje i vožnja natrag. Bilo je taman dovoljno vremena za sve, vratili smo se u CM prije mraka. U Chiang Rai nismo ulazili, znači samo ova dva hrama.


Nisu 2 nego 1 hram jer samo white temple je temple dok black nije nikakav temple nego muzej kao što mu i ime kaže black house museum.
White temple je najljepši ujutro cim sunce izade jer ga tocno obasjava i sav je šajni radi onih komadica ogledala.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Sve informacije za put u Tajland
http://thaimer.net/
https://www.facebook.com/thaimerr
ajvan is offline  
Old 21.08.2017., 16:07   #7649
Quote:
Boyana-9 kaže: Pogledaj post
Ajvan i Vincent hvala vam na svemu!

sad se idem rješavati jetlaga, i čitamo se opet uskoro jer su sad na redu - kambođa i vijetnam <3
Ajde, neka si to sve vidjela i dozivjela. Dakle, postala si zaljubljenik JI Azije. Nema ti pomoci, morat ces se tamo vracat cili zivot.Ajooj, kakve li ljepe brige.
Vincent7 is offline  
Old 21.08.2017., 16:14   #7650
Quote:
Boyana-9 kaže: Pogledaj post

Što se plaža tiče bili smo u Kati (zbog surfanja - preporučam oprez, nije za početnike, mi smo se izbijali ), i Karoni (ova me nije baš oduševila plaža) i Phi Phi - totalni promašaj i razočaranje, gomila ljudi, brodova, ma katastrofa. Ali da nisam išla bilo bi mi žao jer sam odavno htjela vidjeti Phi Phi. U svakom slučaju novi putnici možete ovo preskočiti.
šta se uopce moze surfat tamo ?? za phi phi se slazem postao je komercijalni garbage. samo doci da prespavas i rano ujutro odes na maya bay i odes ca.




Quote:
e sad neke sitnice koje su nas iznenadile, jer nije bilo kako smo čitali po TA, forumima, blogovima i slično:
-taxi i nije baš jeftin. Od aerodroma u Phuketu do Kate neće paliti auto za manje od 900 bahti. Probali smo 20-ak taxista, jednostavno neće, ili kažu da je vožnja 800 + 100 aeroport fee i zaista tako piše na računu. Uzeli smo Taximetar i račun je bio 800 +100 fee. Kraće relacije - Patong-Kata-Karon - 400 do 500 bahti, taxi ili tuktuk. Ne žele se ni početi cjenkati
pa kako ovo nisi nigdje procitala? to svugdje pise phuket taxi mafia koja nabija cijene i dere ekipu. jeftin taxi je u bkk


Quote:
- javni prijevoz u BKK je SAVRŠEN! - za 30 bahtica SkyTrainom i River taxiem prođeš cijeli grad, i to jako brzo. Tu smo jako uštedili. Od aerodroma do BKK smo išli lokalnim busem Bili smo u Sukhumvitu, 5 min do stanice Asok i Terminala 21, preporučam lokaciju jer je hotel bio jako dobar i jeftin.
-od 9 dana , kiša nam je "padala" 4 dana, i to kasno navečer ili po noći, do 11 h (dok dovršiš doručak itd) već je bilo sve suho i sunačno, tako da monsoon season nije big deal, štoviše - ne prži luđački sunce kao ovdje
monsun season nije ni poceo. nego tek pocinje 9-11 mjesec kad je najgore.




Quote:
nitko ne poštuje pravilo ručne prtljage pa se u avion vuče i po 2 ručna kufera od puno više od 5 kg, ekipa radi dramu ako ih se neće pustiti s toliko stvari (ovo pišem za AirAsia let za BKK), a stjuardi sve toleriraju.
pa tko uopce ima limit samo 5kg? zato ja nikad ne kupujem prtljagu za air asiu jer mozes uci s bilo cime. nauci ces se na to i s cime sve lokalna ekipa ulazi na let.
__________________
Sve informacije za put u Tajland
http://thaimer.net/
https://www.facebook.com/thaimerr
ajvan is offline  
Old 21.08.2017., 16:38   #7651
@ajvan - Može se jako dobro surfati, samo valovi nisu baš za početnike, ali mi smo bili zadovoljni "ulovom" Štoviše, par dana prije našeg dolaska na Kati je bio surf-natjecanje. Jedino što ima puno bezobrazne ekipe koje ometaju surfere naslikavanjem s daskama na mjestima gdje se surfa.

Ma na TA smo čitali da je taxi oko 600 bahti, i to neki info od ove godine, eto na iskustvu vlastitom se najbolje uči.

Ma ručna sorry nije 5 nego 7 kg, krivo sam upisala i nisam provjerila prije nego sam postala... bar je tako pisalo na rezervaciji

Ali za monsune sam mislila da su od 7-11? Tu info sam na više mjesta našla, nije točno?

@vincent - što se Thai tiče sljedeći put BKK + chaing mai i gore sjever, ovaj put smo bili raspoloženi za razvlačenje po plaži
Boyana-9 is offline  
Old 21.08.2017., 17:51   #7652
Quote:
Boyana-9 kaže: Pogledaj post
@ajvan - Može se jako dobro surfati, samo valovi nisu baš za početnike, ali mi smo bili zadovoljni "ulovom" Štoviše, par dana prije našeg dolaska na Kati je bio surf-natjecanje. Jedino što ima puno bezobrazne ekipe koje ometaju surfere naslikavanjem s daskama na mjestima gdje se surfa.
šta ste isli u neku skolu ili samo rentali bord? ja bi to bas htio probati. mozda se eto i vratim na phuket

Quote:
Ma na TA smo čitali da je taxi oko 600 bahti, i to neki info od ove godine, eto na iskustvu vlastitom se najbolje uči.
tesko 600. i kad sam ja bio jos 2014. niko nije htio ni cuti ispod 800. jedino imas minivan za 200-250 samo sto vozi od 7 do 19 cca pa ako imas let ranije ili kasnije popusis.


Quote:
Ma ručna sorry nije 5 nego 7 kg, krivo sam upisala i nisam provjerila prije nego sam postala... bar je tako pisalo na rezervaciji
da 7kg al air asia je prilicno tolerantna. ekipa ulazi unutra s ormarima. ja uvijek idem s 2 backpacka veci koji ne paše ni dimenzijama ni tezinom cca 10 i manji od 2-3kg i nikad me nitko nije ništa pitao. u biti svi ne dozivljavaju 5% po aziji.

Quote:
Ali za monsune sam mislila da su od 7-11? Tu info sam na više mjesta našla, nije točno?
ma tehnicki da, al glavnina kiše pocinje sad pa tamo do 11. mjeseca

Quote:
Boyana-9 kaže: Pogledaj post
@vincent - što se Thai tiče sljedeći put BKK + chaing mai i gore sjever, ovaj put smo bili raspoloženi za razvlačenje po plaži
samo za sjever ces trebati više od 10 dana
__________________
Sve informacije za put u Tajland
http://thaimer.net/
https://www.facebook.com/thaimerr
ajvan is offline  
Old 21.08.2017., 18:55   #7653
Quote:
ajvan kaže: Pogledaj post
šta ste isli u neku skolu ili samo rentali bord? ja bi to bas htio probati. mozda se eto i vratim na phuket

samo za sjever ces trebati više od 10 dana
mi smo samo rentali dasku jer smo surfali prije, a i ta školica ti nije nešto posebno jer nije to neka nauka, pokaže ti kako se leži na dasci i "pop up" - na jubitu imaš miljon videa kako se radi. Ali zgodno je jer učitelj ide s tobom i drži ti dasku dok se malo ne navikneš i zna te uputiti na pravi val. Ali ako se ikad vozio skate, snaći ćeš se brzo. Uz dasku idu i majice naravno ako nemaš svoju, preporučam ti i duže hlače jer se izgrebeš Svakako ti preporučam da probaš prezabavno je, odličan je osjećaj kad zajašeš val!

sljedeći posjet Thaiju je minimalano 15 dana na kopnu ako ne i 20. Nije nam ga dosta.

Evo plačem nad mangom iz Lidla
Boyana-9 is offline  
Old 21.08.2017., 19:34   #7654
Morat cu jednom navratiti tamo da i to probam. Nisu bas ni jeftine skole 1500 po satu dok je dnevni rent daske 500 bahta sudeci po online ponudi. Kako je stanje na terenu? Iste cijene?


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Sve informacije za put u Tajland
http://thaimer.net/
https://www.facebook.com/thaimerr
ajvan is offline  
Old 21.08.2017., 19:56   #7655
Quote:
ajvan kaže: Pogledaj post
Morat cu jednom navratiti tamo da i to probam. Nisu bas ni jeftine skole 1500 po satu dok je dnevni rent daske 500 bahta sudeci po online ponudi. Kako je stanje na terenu? Iste cijene?


Sent from my iPhone using Tapatalk

sat najma daske je bio oko 150-200 bahti, i još su voljni cjenkati se. Za jedan sat uhvatiš cca 10 valova, i mrtav si ostatak dana
za školu i dnevni najam ne znam
Boyana-9 is offline  
Old 21.08.2017., 21:03   #7656
Hvala svima na odgovorima. Ajvan super prijedlog za prijevoz od zračne luke BKK do hotela, stavit ćemo u opciju to s obzirom da slijećemo oko 14h mislim da bi prijevoz morao sav biti na raspolaganju. Hvala puno

A ono za valove, ajde ako su veliki ne bi ni išli... bitno je da ne otkazuju baš uvijek kad je valovito. nadam se da eće biti sve dane jako baš valovito.

Boyana-9 hvala za super nove info, mi se isto nadamo da ćemo doživjeti to iskustvo u Tajlandu. A za avione me uvijek fascinira kako ljudi nakon sebe ostavljaju takav svinjac da doslovno te sramota. Znači tamo je još nijansu gore?
tripfreak is offline  
Old 21.08.2017., 22:43   #7657
Quote:
tripfreak kaže: Pogledaj post
Hvala svima na odgovorima. Ajvan super prijedlog za prijevoz od zračne luke BKK do hotela, stavit ćemo u opciju to s obzirom da slijećemo oko 14h mislim da bi prijevoz morao sav biti na raspolaganju. Hvala puno



A ono za valove, ajde ako su veliki ne bi ni išli... bitno je da ne otkazuju baš uvijek kad je valovito. nadam se da eće biti sve dane jako baš valovito.



Boyana-9 hvala za super nove info, mi se isto nadamo da ćemo doživjeti to iskustvo u Tajlandu. A za avione me uvijek fascinira kako ljudi nakon sebe ostavljaju takav svinjac da doslovno te sramota. Znači tamo je još nijansu gore?


Ako dolazis u 14 s obzirom na imigration gužvu oko 16 si vani tj na najvecu rushhour. U prijevodu zaobidi taxi jer u to doba je kaos. Vlak ide iznad svega toga.




Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Sve informacije za put u Tajland
http://thaimer.net/
https://www.facebook.com/thaimerr
ajvan is offline  
Old 22.08.2017., 09:48   #7658
Quote:
tripfreak kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

čitala sam vaš forum i našla hrpu dobrih informacija vezano na put na Tajland. Pošto smo mi malo van svih okvira normalnih ljudi koji putuju u Tajland idemo sredinom 10. mjeseca, jer se nadamo da će ipak biti više oblaka, a ne samo pržit sunce (iako znam da i kroz oblake prži, ali...), drugo bitno jedino tada možemo dobiti GO, a i nismo baš od onih koji se boje kiše/pljuskova i nije nam pretjerano bitno da se kupamo u moru. Više volimo istraživati, biti među lokalnim ljudima, isprobavati hranu i razgledavati okoliš. Tako da se nadam da samo pogodili što smo odabrali 10. mjesec za odlazak. To što će biti velika vlaga, a valjda ćemo preživjeti pa na GO ćemo biti...
Dakle naš plan je od 10 dana u Tajlandu 3 biti u Bangkoku, malo ga razgledati, čisto da doživimo kako je netko tu napisao kaos... Nakon toga 7 dana u Krabi... Ahahaha već vidim pitanja a zašto Krabi? E pa baš vaš forum i sve informacije ovdje su me navele na ta grad. Mrzim hrpetine turista i klasična turistička mjesta, ovo koliko sam skužila ima turista, no kako je kišna sezona bit će ih manje, a kako nema ''pravih'' plaža onda pretpostavljam da je i inače manje ljudi nego Phuket recimo. Drugo vidim da od tamo ima brdo super izleta, ako budu mogući zbog vremena...
mi idemo kraj 10 mj, i mi odlučili više bit na phuket krabi koh lanta i na kraj bkk, nadam se da ce kiša prestat dok mi dođemo
javi situaciju kad ste dole

Zadnje uređivanje Nica : 23.08.2017. at 00:05. Reason: Q
ethalfa is offline  
Old 23.08.2017., 15:28   #7659
budući da sam sad bangkok razlomila na dva dijela (2 dana na početku, 2 na kraju), htjela bih za zadnja dva dana uzeti neki hotel, nešto poput ovog-ibis riverside. vidjela sam da su ga neki već preporučivali na temi, ali mi se lokacija baš ne čini naj ja bi nekako radije nešto blizu central worlda, a da je blizu i bts-pa ako ima netko kakvu preporuku... do 60-ak eura po noćenju..
__________________
you own me...
Andariel is offline  
Old 23.08.2017., 17:21   #7660
Quote:
Andariel kaže: Pogledaj post
budući da sam sad bangkok razlomila na dva dijela (2 dana na početku, 2 na kraju), htjela bih za zadnja dva dana uzeti neki hotel, nešto poput ovog-ibis riverside. vidjela sam da su ga neki već preporučivali na temi, ali mi se lokacija baš ne čini naj

pa odlicna je lokacija. BTS ti je odmah do tebe 700m od hotela, a imas i free shuttle do stanice, imas shuttle do asiatique night marketa koji je meni najbolji u gradu ili najzanimljviji najmanje mozes brodom skroz gore do grand palace, wat arun i izbjegneš sve guzve.
20 min BTSom si do central worlda




Quote:
ja bi nekako radije nešto blizu central worlda, a da je blizu i bts-pa ako ima netko kakvu preporuku... do 60-ak eura po noćenju.. :nogica
oko central worlda imas jako malo hotela i sve su high end hoteli skuplji od 60 eur. ili ces dalje od centrala ili dalje od BTSa
Najbliže tome al 70ak eura
__________________
Sve informacije za put u Tajland
http://thaimer.net/
https://www.facebook.com/thaimerr
ajvan is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:36.